Suzuki Burgman AN 400 - the best

Diskuze o skútrech nějvětších objemů.

Re: Suzuki Burgman AN 400 - the best

Příspěvekod real_p » 10 črc 2014, 17:57

http://www.motorkari.cz/motobazar/motor ... 67252.html

Chtěl bych se Vás zeptat na názor, co si o tom myslíte, majitel mi sdělil, že před cca 1000km měnil pneu, zadní kotouč je také již nový - od něho, skutr byl dotažen z ITA s "9000 km" - před 4-mi roky, zde již 2 tech. kon. Jaké jsou Vaše první pocity z toho? Chápu, že to může být stočený, ale zase by to nemuselo být tak moc, vodítko by mohl být ten zadní kotouč, že byl měněn, kolik vydrží? Na co byc seměl zaměřit? Cena odpovídá? Díky za každou věcnou radu :)
Uživatelský avatar
real_p

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 07 črc 2014, 17:34
Skútr / moto: Suzuki Burgman 400

Re: Suzuki Burgman AN 400 - the best

Příspěvekod MP » 10 črc 2014, 18:43

Řeknu ti to asi takhle :
Na mojem Burgmanovi , co měl najeto 100 000 km nebylo potřeba měnit ani přední , ani zadní kotouč , a jezdí s něma pořád .
Na Silverovi , kterej má aktuálně 50 000 km , jsou oba kotouče jako nový .
Nevím co vede lidi k tomu , měnit kotouče :wink:
Aktuálně Honda XL 600 V Transalp + Suzuki DL 650 V-Strom
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Exskůtry - Majesty 250 DX , Suzuki Burgman 400 , Silver Wing 600
Uživatelský avatar
MP

1500+
 
Reputace: 84
Příspěvky: 1530
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Su z Třebíča, Vysočina - drsnej kraj, drsní lidi, tak to jsme my.
Skútr / moto: Honda XL 600V Transalp + Suzuki DL 650 V-Strom

Re: Suzuki Burgman AN 400 - the best

Příspěvekod sevo » 11 črc 2014, 13:43

Ahoj, zdravim motorkarov, skutristov a cetovatelov.

Tiez som tu novy a chcel by som poprosit skusenych o par rad pri vyberani skutra a vybavy a kedze uz som citanim for stravil niekolko hodin a mohol by som dalsie dni, myslim, ze v tom budem mat najjasnejsie, ak mi poradia skusenejsi. Snad je to v spravnej teme a nestrati sa to tu, pripadne, ak by bolo lepsie zalozit novu/inde, dajte prosim vediet.

Ad Ja a moje poziadavky
Moje doterajsie skusenosti su iba s malymi skutrami do 125cc ale vzhladom k tomu, ze rad cestujem (a chcem viac), rad by som na to vyuzil nejaky velky skuter. Cize jeho vyuzitie bude ako na mesto(momentalne London), tak aj dlhsie par dnove/tyzdnove vylety, tak zatial do cca 4tis km (najoblubenejsie destinacie su UK, skandinavia a pod - celkovo opustenejsie a mozno trochu chladnejsie miesta). Mam rad turistiku, nie hotely a pod, takze stan, spacak atd pomerne zvacsuje vybavu. 1-2 cestujuci - cca 85/160kg + vybava. Skuter (pokial teda nebude vyhovujucejsia ina motorka) by mal byt hlavne spolahlivy a nenarocny na udrzbu (moje vedomosti ohladom oprav a poruch su momentalne minimalne), s rozumnou ekonomickostou. Nechcem ziadnu pretekarsku masinu ale pohodove, spolahlive a funkcne vozitko (v norsku su aj tak vacsinou na cestach 80tky).

Ad Skuter
Po doterajsich informaciach, co mam, mi najlepsie z takejto kategorie vychadzal (a najviac odporucani mal) asi Burgman 400 (pokial mate iny nazor, prosim aky). Pri mojej cenovej predstave pod €2tis (hadam to je realne) (aj s doplnkami a nejakou vybavou) mi vychadza podla bazosa model do roku 2006. Bolo by lepsie kupit starsi model (2002-2003) v dobrom stave a lacnejsie alebo ten novsi (05-06)? Kedze ma byt aj na cesty, mal by mat aspon jeden dalsi kufor a pripadne turisticke plexi, ktore predpokladam, sa v sychravych podmienkach hodi. Urcite uvitam pripadne dalsie vychytavky ulahcujuce zivot.

Zhanam motorku, ktora bude udrzovana a perfektvnom stave bez ziadnych prekladov a inych komplikacii a pod. a ktora bude viacmenej bez vacsich investicii v dohladnej dobe ready niekam na dlhsiu cestu.

Takisto by som tu rad nasiel niekoho sikovneho a znaleho (tip na niekoho), kto by mi s vyberom a kupou pomohol a poradil a kto by mi pripadne pred odjazdom rozobral a skontroloval/zoservisoval, pripadne nejak vylepsil/vytunil.

Pokial mate konkretny tip na kupu, predavate alebo viete o nikom, kto predava takyto skuter/moto alebo nejake doplnky a vybavu, ktora je tu spomenuta alebo sa hodi, prosim, dajte vediet!


Ad doplnky a vybava
Ako som teda spominal, skuter bude vyuzivany na cestovanie a to aj v nepriaznivom a chladnom pocasi, takze co povazujete za must-have? Rad by som cestoval s co najmensou nutnou vybavou (treky, turistika, hory), takze ako by ste pripadne skombinovali aj oblecenie a ine aby som to vsetko vedel pri pohybe mimo skutra zavriet do kufra/nejako zamknut a pokracovat iba s batohom nalahko?
- zadny kufor (bocne hadam netreba, pripadne nejake sikovne mensie)
- turisticke plexi?
- nejaky cover na nohy? alebo staci teplejsi odev, ktory vyuzijem aj na tury?
- teplejsia a odolna voci vetru a dazdu bunda (aka?) je tiez asi nutnost aj skrz vacsie plexi? co sa tyka teplot a pocasia - od 0 do cca 30 aj za sychraveho a uprsaneho pocasia.
- drziak, obal a nabijacka na iPhone, ktory vyuzivam aj ako Navi
- nabijacka (v kufri) na ine veci (laptop atp)?
- veci na servis a nahradne suciastky
- nejake dalsie veci/doplnky?

Ak ste to cele precitali vopred dakujem za postrehy a rady, pripadne dalsie usmernenie. Snad je to napisane zrozumitelne a nie prilis blbo :) Samozrejme sa rad odvdacim tomu, kto mi dopomoze s vyberom, kupou a pripadnym servisom!

Ahoj
sevo

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 24 črc 2011, 20:36
Skútr / moto: leo 125

Re: Suzuki Burgman AN 400 - the best

Příspěvekod real_p » 19 črc 2014, 14:20

nerad neruším kontinuitu vlákna :), ale chci oznámi Burgmanistům, že nás je už o jednoho více :D Zatím jsem velice spokojen :)
Uživatelský avatar
real_p

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 07 črc 2014, 17:34
Skútr / moto: Suzuki Burgman 400

Re: Suzuki Burgman AN 400 - the best

Příspěvekod Makuko » 20 črc 2014, 20:38

a kterého jsi nakonec vzal?

jinak velka gratulace.
Makuko

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 52
Registrován: 16 čer 2013, 07:59
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Suzuki Burgman 400 K8

Re: Suzuki Burgman AN 400 - the best

Příspěvekod real_p » 21 črc 2014, 17:03

Chtěl jsem vložit odkaz na inzerát ještě, ale už je smazaný. Jinak majitel byl z Pardubicka, ročník 46, oni ho pak už dali do bikerscrown do Chlumce, dva roky byl v Itálii a pak ho měl jeden majitel 4 roky zde, zadní ještě původní pneu, přední funglovka, rok v. 2008 :). Musím si ho vyfotit do profilu :D
Uživatelský avatar
real_p

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 07 črc 2014, 17:34
Skútr / moto: Suzuki Burgman 400

Re: Suzuki Burgman AN 400 - the best

Příspěvekod xaon » 22 črc 2014, 05:54

Na tenhle skutr jsem se puvodne jel do Bikercrownu podivat, inzerovali ho jako koupeny v CR. Kdyz jsem chtel videt TP vylezlo z nich ze je to dovoz z Italie.To podivne jednani me odradilo. Holt jsem si zajel do Bavorska...... TAK TI PREJU HODNE RADOSTI Z NOVEHO SKUTRU A PEKNE POJEZDENICKO.
Uživatelský avatar
xaon

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 16
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Praha / Beroun
Skútr / moto: Skutr Burgman AN 400_K7
Tuning / úpravy: vysoké plexi

Re: Suzuki Burgman AN 400 - the best

Příspěvekod real_p » 22 črc 2014, 10:11

já ten inzerát našel (teda byl mi najít místním uživatelem :) ) na motoinzerci a tak jsem tam volal , zjišťoval si info a věděl jsem o něm všechno od majitele (pak jsem bikerscrown zkoušel, jestli mi o něm řeknou pravdu a řekli), ale už ho právě dali do bikerscrown a tam ho už v té době měli jako původ ITA, takže to nemohu posoudit, ale zase si říkám, že to tam bylo necelý dva roky, zjistil jsem si i nájezd tady v ČR, taky v kolika ho dotáhli apod. Jinak je v opravdu výborném stavu, což mě přesvědčilo (včetně původní pneu - DOT) a nakonec jsem si v poslední den rezervace vydržkoval (po vedení mého kamaráda ) i pěknou slevu - taky už je přeci půlka sezóny pryč, k dobru jim je, že by mi v klídku vrátili tu pětistovku, kterou jsem dal za rezervaci. No uvidíme, jak se bude jezdit :) , zatím nemůžu na nikoho říct půl špatného slova :) , tak ať nám jezdí a třeba někdy na nějakém srazu :)
Uživatelský avatar
real_p

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 07 črc 2014, 17:34
Skútr / moto: Suzuki Burgman 400

Re: Suzuki Burgman AN 400 - the best

Příspěvekod JohnnyMnemonik » 25 črc 2014, 18:43

Ludia, nahodou neviete niekto rozmer toho tesniaceho kruzku co je pri olejovom filtri? Nasiel som na nete origi ale aj s postovnym 10 eur takze by som kupil nieco neoriginalne. (B400 K1)

Dakujem
Uživatelský avatar
JohnnyMnemonik

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 15
Registrován: 30 črc 2012, 18:16
Skútr / moto: Suzuki Burgman 400 2001

Re: Suzuki Burgman AN 400 - the best

Příspěvekod Olda » 25 črc 2014, 20:45

V ACI mají filtry docela levně,kupoval jsem taky na svýho buráka.Tady odkaz http://www.aci.sk/skutry-suzuki-400-an-400-burgman-k1-au1111-2001-_c12438042.html
Uživatelský avatar
Olda

100+
 
Reputace: 7
Příspěvky: 193
Registrován: 23 kvě 2008, 20:38
Bydliště: Stetten AG-CH
Skútr / moto: Honda Africa Twin adventure sports

Re: Suzuki Burgman AN 400 - the best

Příspěvekod Makuko » 27 črc 2014, 09:31

nemáte někdo na prodej B400 s novejší maskou? Předem díky.

28.7. edit:
Mam maly dotaz... Kolik vas vyjde bezna servisni prohlidka po ujetych km... Mam namysli vymenu oleje a bezna prohlidka. Diky.
Naposledy upravil KYBLOS dne 12 črc 2015, 19:19, celkově upraveno 2
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou.
Makuko

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 52
Registrován: 16 čer 2013, 07:59
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Suzuki Burgman 400 K8

Re: Suzuki Burgman AN 400 - the best

Příspěvekod mk-tec » 28 črc 2014, 11:21

...stejně, jak u jakéhokoliv jiného skůtru, když děláš servis. Jestli je rozdíl stokoruna...nevím. Do značkových stejně nejezdím. Co si udělám, to mám, dělám to u kámoša v servisu... Objednám si filtry, příslušenství a olej a zbytek sám. Když tak kámoš nebo fórum poradí...
Uživatelský avatar
mk-tec

250+
 
Reputace: 9
Příspěvky: 272
Registrován: 10 dub 2011, 07:41
Bydliště: Kroměříž
Skútr / moto: SUZUKI Burák 650 Exe K11
Tuning / úpravy: Je to v plné náloži včetně všemožných dodělávek - takže není třeba

Re: Suzuki Burgman AN 400 - the best

Příspěvekod milopet » 28 črc 2014, 17:22

Doma-servis, objednám co potřebuji a vím,že to je vyměněné. Burgoš není až tak složitý a dá se servisovat doma.
730 PS V8 Scania
80kW ghia FF-MAX
23,5 kW Burgoš
Uživatelský avatar
milopet

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 120
Registrován: 08 bře 2007, 21:22
Bydliště: Petřvald
Skútr / moto: Burgman 400

Re: Suzuki Burgman AN 400 - the best

Příspěvekod Makuko » 28 črc 2014, 20:46

Diky za info... Je napriklad vymena oleje slozita? Myslim tim jestli se musi rozdelavat plasty ci nikoliv... ;)
Makuko

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 52
Registrován: 16 čer 2013, 07:59
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Suzuki Burgman 400 K8

Re: Suzuki Burgman AN 400 - the best

Příspěvekod saimon1 » 28 črc 2014, 20:48

Nikoliv :D
Fotoalbum | Motorkáři |
Bylo: Stadion S11 a S22 (S22 mám pořád doma), Jawa pařez 50, Pionýr 20 (21), Babeta 1, Jawa 250 kývačka, Skútr (BMC) Benzhou B10, Access Motor Max 250, Suzuki LT-A 750 King Quad 4x4, Suzuki Burgman 125. Nyní Piaggio Mp3 500 LT Business.
Uživatelský avatar
saimon1

1000+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 1389
Registrován: 14 črc 2007, 08:50
Bydliště: Dubňany
Skútr / moto: Piaggio MP3 500 LT Touring BUSINESS v bílé perleti
Tuning / úpravy: Nosič a zadní box KAPPA 46N, blástry, reflexní pásky na bocích, poziční LED osvětlení a LED pod sedlem, ve předu zásuvka 12V, textilní brašna, vyhřívání gripů, stupačky ve předu, blatník nad zadním kolem.

PředchozíDalší

Zpět na Maxi skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 10 návštevníků