Suzuki Burgman 650 - vše o tomto trochu větším maxíku

Diskuze o skútrech nějvětších objemů.

Re: Suzuki Burgman 650 - vše o tomto trochu větším maxíku

Příspěvekod Janoc » 29 dub 2020, 23:14

Ja som to teda konečne poskladal, niečo som sa pri tom priučil a raz možno tiež budem odborník na Buráky ako Mirsil. :D
Všetko som povymieňal, oleje, sviečky, filtre, brzdy aj pneumatiky. Tak dúfam že sa mi Burgoš odmení bezporuchovou prevádzkou.
Ináč to skladanie bola miestami celkom zábava, hlavne keď to človek robí po pamäti, pričom to rozoberal skoro pred dvomi mesiacmi. Sú tam niektoré šróby, ktoré ak sa zabudnú našrobovať predtým ako sa nacvakajú plasty, tak si tu rozborku a zborku bude treba zopakovať. Ja som si to takto zopakoval na dvoch miestach. A ako som potom zistil, to nie je vobec dobré to moc rozkladať a skladať. Hlavne tie čierne plasty. Niektoré tie západky a rôzne pružné jazýčky, na ktorých to drží, sú také jemné a miniatúrne, že keď sa to zo tri-štyrikrát vytiahne a zase zatlačí, tak sa to zoderie a už to nedrží. Hoci som sa s tým snažil robiť čo najopatrnejšie, aj tak mi už teraz niektoré plasty kvôli tomu dobre nedoliehajú, čo ma celkom štve. Ale ako sa poznám, časom si to prestanem všímať.
Jazdí sa na tom fakt pohodlne a čo som sa bál ohľadne tých nerovností na Bratislavských cestách, keď sa tu písalo že Burgman to nemá rád, tak to mi celkom odľahlo keď som to vyskúšal, lebo môžem povedať že ich zvláda lepšie ako Forza, ktorú som mal predtým.
Už mám problém len s kľúčom, ktorý mám iba jeden a potrebujem urobiť ešte jeden. Ale v celej Bratislave a okolí je vraj iba jeden človek, ktorý to dokáže nakódovať a ten momentálne nie je k dispozícii. Takže musím zatiaľ len dávať pozor, aby som ten kľúč nestratil.
Ešte špekulujem aj nad tým plexisklom. Určite by som potreboval niečo vyššie, toto origo je len tak-tak keď ho dám do najvyššej polohy. To Givi sa mi zdá už moc ozrutné, tak rozmýšľam či by mi tú istú službu nespravil len deflektor. Na tom sa dá nastaviť aj sklon, čo tiež asi má dosť zásadný vplyv. Nemáte niekto skúsenosti aj s deflektorom aj s vyšším plexi pre porovnanie?
Janoc

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 34
Registrován: 27 kvě 2015, 22:12
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Suzuki Burgman 650

Re: Suzuki Burgman 650 - vše o tomto trochu větším maxíku

Příspěvekod mirsil » 30 dub 2020, 05:24

Viz můj příspěvek 24.2. Záleží na výšce postavy a samozřejmě v chladném počasí a dešti má turistické Givi nebo Ermax daleko lepší ochranu, protože ve spodní části uzavírá jinak volný prostor až k zrcátkům. Mimochodem zrcátka na B650 také geniálně ovlivňují aerodynamiku, stačí je na dálnici sklopit a hned je na stehnech ten průvan znát. Pokud neplánuješ nějaké velké cestování a máš pod 180, mohl by stačit i deflektor. Většina B650 pozitivních ale stejně nakonec skončila u turistického, případně ještě zkráceného a s deflektorem.
Profil motorkari.cz / Montážní návody / Rajče / Youtube / 739 226 818 WhatsApp Mirek
Uživatelský avatar
mirsil

1500+
 
Reputace: 222
Příspěvky: 1828
Registrován: 24 úno 2008, 08:07
Bydliště: Zahnašovice ZL
Skútr / moto: SB 650 K9 exe. Do 11/2011 Malaguti Madison 150
Tuning / úpravy: V profilu motorkari.cz

Re: Suzuki Burgman 650 - vše o tomto trochu větším maxíku

Příspěvekod balda » 02 kvě 2020, 21:07

Asi tak před dvěma lety, jsem ještě jezdil na Aprilii Atlantik 500 Sprint na který jsem si pořídil deflektor. Byl jsem s ním spokojen, tak jsem si ho pořídil i na buráka. Za mě doporučuji. Turistické plexisklo kryje určitě lépe, ale mě se na burákovi nelíbí.
balda

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 44
Registrován: 30 pro 2012, 12:27
Skútr / moto: SUZUKI BURGMAN 650 EXECUTIVE

Re: Suzuki Burgman 650 - vše o tomto trochu větším maxíku

Příspěvekod mirsil » 03 kvě 2020, 12:24

Tak jsem se k tomu konečně odhodlal a po deseti letech (72731km) vyměnil původní originální baterii,
podotýkám PREVENTIVNĚ, protože origoš ještě sloužila velmi dobře a startovala i v "zimě".
Řekl bych, že na dlouhé výdrži se kromě japonské kvality z prvomontáže podepsalo i to,
že jsem ji přes zimu vždy měl na udržovačce. Ještě si ji chvíli nechám jako náhradní pro všechny případy.
Demontoval jsem i plast pod baterií abych zkontroloval a provedl údržbu všech štekrů pod ním, které ze zkušeností
uživatelů můžou rezivět a stejně jako v případě spínačky jsem našel jen dokonale čistý kov bez koroze a opět
marně přemýšlím při jak drsném stylu používání, nájezdu a v jakých podmínkách se může něco podobného stát.
Důvěru jsem po předchozích zkušenostech dal opět kvalitní japonské Yuase. Motobatt, která je také docela používaná, jsem
zavrhl protože je nalévaná ve výrobě, takže záleží, jak dlouho potom leží skladem před expedicí,
na prodejně a přístupu prodejce k její údržbě, čímž může být potom ovlivněna životnost baterie.
A také, pokud si můžu vybrat, tak Made in China raději ne ObrázekObrázek
Profil motorkari.cz / Montážní návody / Rajče / Youtube / 739 226 818 WhatsApp Mirek
Uživatelský avatar
mirsil

1500+
 
Reputace: 222
Příspěvky: 1828
Registrován: 24 úno 2008, 08:07
Bydliště: Zahnašovice ZL
Skútr / moto: SB 650 K9 exe. Do 11/2011 Malaguti Madison 150
Tuning / úpravy: V profilu motorkari.cz

Re: Suzuki Burgman 650 - vše o tomto trochu větším maxíku

Příspěvekod Janoc » 03 kvě 2020, 23:11

Dik za radu ohľadne toho plexiskla. Mám 178 cm, takže skúsim to s tým deflektorom. Aj tie su rôznej veľkosti, tak vyberiem taký nejaký stredný. Chcel som aby to aj manželke vzadu trocha pomohlo, lebo vraj jej tam dosť fúka. Ale niekde som čítal že spolujazdcovi to moc nepomôže. Ten je príliš vysoko a ďaleko. A čo sa tých spätných zrkadiel týka, tak dobre že aspoň na to fúkanie sú užitočné, lebo na výhľad dozadu nie sú nič moc. A keď vzadu sedí manželka, vidím akurát tak jej kolená. Snažil som sa nájsť najlepšiu polohu aká sa len dala, ale ideálne to teda nie je. Dúfam že si na to nejako zvyknem. Ak nie, asi budem musieť nejaký prídavný späťák tam vymyslieť aspoň na ľavú stranu.
Mirsil, to ma prekvapilo že tak dlho ti vydržala batéria. Si sa dobre staral o ňu :) Ja keď som kupoval Burgmana, tak tým že dlho stál, batéria bola úplne vybitá a predpokladal som že už je asi po nej, tak som si proaktívne kúpil novú Exide. Ale potom mi napadlo že skúsim tú pôvodnú ešte nabiť, čo to spraví. Tak som ju nabil a normálne ožila a zatiaľ drží. Aj po tej mojej dlhej servisnej odstávke naštartovala bez problémov, tak som ju tam nechal. Tá nová nie je naliata, tak sa nemusím s výmenou ponáhľať. Keď dožijem, dám ju budúci rok na jar.
Janoc

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 34
Registrován: 27 kvě 2015, 22:12
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Suzuki Burgman 650

Re: Suzuki Burgman 650 - vše o tomto trochu větším maxíku

Příspěvekod dejavu » 04 kvě 2020, 08:36

Ahoj, nevíte o někom, kdo se poohlíží po burákovi? Bývalka bude prodávat, je to voňavka, najeto kolem 5500 km... Cena je sice vyšší, ale odpovídá stavu. Navíc vysoké plégo a kufry. Dík. PS: Je to klasika verze, ne exe.
Uživatelský avatar
dejavu

250+
 
Reputace: 41
Příspěvky: 384
Registrován: 10 srp 2016, 08:59
Bydliště: Uherské Hradiště
Skútr / moto: X Max 300 IM
Tuning / úpravy: žádné

Re: Suzuki Burgman 650 - vše o tomto trochu větším maxíku

Příspěvekod vakovlk » 10 kvě 2020, 12:41

Zdravím všechny. Prolistoval jsem fórum, ale nenašel přesně, co hledám. Nevíte někdo, jak na Burga 650 dát opěrku i kufr? Našel jsem několik příspěvků a fotek, které mně ale nepomohly. Pokud víte, jak na to, dejte sem, prosím, přesný návod. Ženu bolí záda a opěrka na kufru ji už nestačí. Jedná se o opěrku na tři šrouby. Kufr je Givi na dvě helmy. Díky za tipy.

-- 10. 5. 2020 11:43 --
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
vakovlk

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 14
Registrován: 18 kvě 2009, 19:23

Re: Suzuki Burgman 650 - vše o tomto trochu větším maxíku

Příspěvekod mirsil » 10 kvě 2020, 13:58

Jen pro inspiraci, takhle to řešil Motorr66 z Maxíků a žena si prý moc pochvalovala: https://www.rajce.net/f464393533

a pokud by se ti to zdálo příliš jednoduché, tak komplexnější pojetí je zde: https://youtu.be/rL0-JSnn5aA
Profil motorkari.cz / Montážní návody / Rajče / Youtube / 739 226 818 WhatsApp Mirek
Uživatelský avatar
mirsil

1500+
 
Reputace: 222
Příspěvky: 1828
Registrován: 24 úno 2008, 08:07
Bydliště: Zahnašovice ZL
Skútr / moto: SB 650 K9 exe. Do 11/2011 Malaguti Madison 150
Tuning / úpravy: V profilu motorkari.cz

Re: Suzuki Burgman 650 - vše o tomto trochu větším maxíku

Příspěvekod vakovlk » 10 kvě 2020, 15:13

něco mezi těmito extrémy by nebylo? :-)
vakovlk

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 14
Registrován: 18 kvě 2009, 19:23

Re: Suzuki Burgman 650 - vše o tomto trochu větším maxíku

Příspěvekod citron66 » 10 kvě 2020, 19:10

dejavu: můžu poprosit o více info o prodávaným burákovi? Dík Radek
citron66

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 21 říj 2017, 13:36

Re: Suzuki Burgman 650 - vše o tomto trochu větším maxíku

Příspěvekod stylus » 13 kvě 2020, 14:31

Zdravim,

nevim zda se to tu náhodou už neřešilo, ale jaké jsou nej brzdove destičky? Momentálně cca rok a pul Ferodo a v poslední době mi připadá, že se tomu moc brzdit nechce.
Nějaké destičky co by jste doporučili?

Děkuju
stylus

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 11 bře 2013, 17:26

Re: Suzuki Burgman 650 - vše o tomto trochu větším maxíku

Příspěvekod mirsil » 13 kvě 2020, 16:53

Určitě originál, tady je zbytečné experimentovat.
Profil motorkari.cz / Montážní návody / Rajče / Youtube / 739 226 818 WhatsApp Mirek
Uživatelský avatar
mirsil

1500+
 
Reputace: 222
Příspěvky: 1828
Registrován: 24 úno 2008, 08:07
Bydliště: Zahnašovice ZL
Skútr / moto: SB 650 K9 exe. Do 11/2011 Malaguti Madison 150
Tuning / úpravy: V profilu motorkari.cz

Re: Suzuki Burgman 650 - vše o tomto trochu větším maxíku

Příspěvekod balda » 13 kvě 2020, 18:17

Já mám dobré zkušenosti s brzdami od Bremba.
balda

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 44
Registrován: 30 pro 2012, 12:27
Skútr / moto: SUZUKI BURGMAN 650 EXECUTIVE

Re: Suzuki Burgman 650 - vše o tomto trochu větším maxíku

Příspěvekod Janoc » 14 kvě 2020, 13:36

Ja som tam dal SBS 182 a 183MS, vraj su vyvinuté špeciálne pre výkonné maxiskútre. Zatiaľ brzdia dobre. Uvidíme časom.
Janoc

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 34
Registrován: 27 kvě 2015, 22:12
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Suzuki Burgman 650

Re: Suzuki Burgman 650 - vše o tomto trochu větším maxíku

Příspěvekod JardaB » 14 kvě 2020, 15:34

Kam moje vědomosti sahají, měly by být brzdové kotouče a brzdové obložení "spárovány" k sobě ... pokud nejsou, buď to hůř brzdí nebo super obložení moc rychle sežere brzdový kotouč.
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1668
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

PředchozíDalší

Zpět na Maxi skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků