Na co mám právo?

Diskuze o skútrech nějvětších objemů.

Na co mám právo?

Příspěvekod frujt » 20 dub 2016, 18:35

Zdravím všechny,

před časem jsem koupil nový skůtr (stále je v záruce) a po nějaké době se objevila porucha - skůtr někdy po zastavení neudrží volnoběh a vypne. Autorizovaný servis neví co s tím - skůtr byl komplet rozebrán a postaven což nepomohlo, vyměnila se řídící jednotka v rámci svolávací akce čímž se měl můj problém vyřešit, ale nevyřešil. Za dva měsíce mi končí záruka a rád bych Vás poprosil o radu jak je možné tuto situaci řešit.

Na skůtru se dá normálně jezdit, když začne škytat stačí trocha plynu a nechcípne. Vypíná opravdu jen občasně, ale nechci po skončení záruky zůstat se zmetkem :-)

Jo a je to Vespa GTS 300 (2013)

Předem díky za názory a komentáře.

frujt
frujt

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 20 dub 2016, 18:33
Skútr / moto: Vespa GTS 300

Re: Na co mám právo?

Příspěvekod krizik1 » 20 dub 2016, 18:52

Pokud není řeč se servisem, trošku bych pomasíroval importéra. Pokud nebude poslouchat ani on, obrátil bych se přímo na výrobce (předpokládám v Itálii). Takový krátký email s přiloženou dokumentací umí udělat divy.
http://krizik1.rajce.idnes.cz/ http://www.parabellum.cz/ Aprilia Atlantic 500,PGO Comet 50 2T,Kingway Varadero 79 4T
Uživatelský avatar
krizik1

Moderátor
 
Reputace: 825
Příspěvky: 2300
Registrován: 22 srp 2010, 08:22
Bydliště: Květnice tel.:732402041
Skútr / moto: Aprilia Scarabeo 200

Re: Na co mám právo?

Příspěvekod Forman » 20 dub 2016, 18:57

Každopádně pořádně masíruj všechny (prodejce,importéra i výrobce). Hlavně se nevzdávej,že je to v pořádku. NENÍ!!!!!!!
Požadoval bych nový stroj a tento neopravitelný ať si nechají.
BMW R1200RT www.pilot RUDA ,+ baťůžek Zdenička

Honda PCX 125 www.pilot zdenička
Uživatelský avatar
Forman

25+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 46
Registrován: 26 pro 2009, 19:53
Bydliště: Trusnov / Holice
Skútr / moto: BMW R1200RT

Re: Na co mám právo?

Příspěvekod doncze » 20 dub 2016, 19:35

Četljsem o případu, že v ECU byla na motorce, která neměla ABS, položka ABS povolena...další kravina, která to může dělat je špatný kabel od svíčky - na první pohled může být 100%, ale zkusil bych zatlačit na jeho výměnu, dál to může dělat ne zcela domáčklej konektor na škrtící klapce...řešitelné to určitě je, ale chce to trpělivost a ochotu ze strany prodejce.
Uživatelský avatar
doncze

50+
 
Reputace: 23
Příspěvky: 62
Registrován: 22 led 2015, 10:22
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Yamaha X-MAX 125, ex Honda S-Wing 125

Re: Na co mám právo?

Příspěvekod PBM2 » 20 dub 2016, 19:48

Tady to máš dosti podrobně a čerstvé - http://www.penize.cz/reklamace/298958-reklamace-2015-manual-chytreho-spotrebitele . 8)
Rozhodně reklamuj co nejrychleji a nenech se odbýt, prodejce je povinen závadu odstranit, opravit, zboží vyměnit za stejné zboží nebo ti vrátit peníze. Toto vše, samozřejmě, v případě, že k závadě nedošlo tvojí vinou, nesprávným používáním, užíváním v rozporu s návodem apod. Pak by prodejce mohl závadu odstranit, ale náklady na to by jsi hradil ze svého. Od všech reklamací požaduj protokol, protože jedině tak máš doklad, že se tatáž věc již reklamovala. 8)
Čínská kráska bere "Kolik potřebuje" :-)

Fotogalerie / Profil na motorkáři.cz / Čínská kráska
Uživatelský avatar
PBM2

750+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 891
Registrován: 16 dub 2011, 11:53
Bydliště: Severní Morava, FM
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano, jsou.

Re: Na co mám právo?

Příspěvekod Bostav » 20 dub 2016, 21:15

1. Jiný servis (můžou to být blbouni co nepoznaní svíčku od šroubováku)
2. Nahlásit vzniklou situaci dovozci/výrobci
Pokud tvojí reklamaci nevyřeší ke tvé spokojenosti, tak tu je bod číslo 3
3. V každém případě okamžitě informovat SOS a ČOI - ALE podmínkou jsou všechny dokumenty k reklamaci a průběhu reklamace

Každou reklamaci/závadu, která nebyla vyřešena k mojí spokojenosti řeším bodem číslo 3. Vždy to funguje (telefony, PC, komponenty do PC, spotřebiče v domácnosti atd ..)

A ještě nám řekni který servis ti o skůtr tak hezky pečuje ....
Od roku 1989 - Jawa Mustang ,pak spousta, ale opravdu spousta skůtrů 50ccm,70ccm a 125ccm.
Nedávná minulost: Honda PCX 2014, Yamaha N-Max 2017
Obrázek
Uživatelský avatar
Bostav

1000+
 
Reputace: 208
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 úno 2016, 14:47
Bydliště: U Mladé Boleslavi
Skútr / moto: Honda Forza 125ccm 2018
Tuning / úpravy: Okouzlující muž za řidítky.


Zpět na Maxi skútry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 4 návštevníků

cron