Kymco Downtown 350i

Diskuze o skútrech nějvětších objemů.

Re: Kymco Downtown 350i

Příspěvekod josuk » 02 lis 2016, 20:56

double-J píše:.. protože nejednou (viz. např. vlákno Xciting 400i ABS) se na prvním servisu zjistilo, že je něco třeba řešit, ať už to byly tlumiče, brzdy nebo něco jiného, co "povolilo" od prodeje.

pozn. můj Xciting má z výroby vadný pístek u páčky zadní brzdy (což se projevovalo hned od začátku - už v prodejně ;-)); seznámil jsem se s brzdou a jsme přátelé ;-). Cvakaly přední tlumiče - hned jak jsem parkoval při příjezdu z prodejny - při přední brzdě a prvním pohybu vpřed nebo vzad. Byla výměna v záruce. Ale jestli se něco podobného zopakuje, jdu do nich. Záruka, nezáruka. Nemám rád záruku! ;-) Odcizuje stroj od majitele a vráží mezi ně klín v podobě občas nevyzpytatelného servisu! ;-)

A pochvaluji si, jak je xciting (proti x-maxu) servisfriendly. ;-)

Ale vážně: můj postup je na mojí zodpovědnost, na moje náklady a určitě jej nemůžu obecně doporučit!!!!! Rád bych každému doporučoval návštěvu servisu, což zatím mohu jen omezeně ;-) zatím platí "jaký si to uděláš , takový to máš", ať už se servisem nebo bez něj! ;-)
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1411
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a Honda ADV 350
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: Kymco Downtown 350i

Příspěvekod forester » 03 lis 2016, 07:26

Ako to tak prečítávam tak silne dochádzam k názoru že Kymco,Xciting... by mal mať poriadný predpredajný servis,také niečo ako výstupná kontrola v továrni a záruku nie 2r ale aspoň 5r.
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 654
Příspěvky: 5477
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Kymco Downtown 350i

Příspěvekod josuk » 03 lis 2016, 09:06

forester: myslím, že se to může stát (u mě to byly jen dvě resp. tři věci - brzda a dva tlumiče), možná by se na to i přišlo, ale bral jsem ho snad druhý den co to přivezli asi z německa, asi rovnou z přístavu ;-). Všechno ostatní je ok, co jsem viděl třeba kvalitu šroubů a materiálů nebude to určitě o nic horší než Yamaha, spousta věcí je bytelnějších, je to asi děláno pro jednodušší opravy, stačí základní klíče a kupř. po vyndání vany pod sedlem na pár šroubech a je přístup skoro k nádrži, ventilům... u x-maxe se musí odstrojit zadek a částečně i předek s deseti druhy šroubů.. ;-).

Kymco servis v ČR ... a v praze.. to je kapitola.. v německu má kymco snad nejhustší síť ze všech.. tady je to ale jinak.. k auto moto Riegger jsem měl zde sice veřejně připomínky, a pak jsem tam nebyl, ale věřím ve zlepšení služeb a přístupu - zákazník je ten, kdo přinese peníze ;-); ale zato AB se za poslední roky posouvá někam úplně jinam..!!? a scooterland prahu opustil..)
Tak možná, až mě vyhodí z práce, tak začnu opravovat skútry - kymca přednostně ;-), relativně dobře vybavenou garáž už mám ;-)
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1411
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a Honda ADV 350
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: Kymco Downtown 350i

Příspěvekod forester » 03 lis 2016, 10:45

Josuk: ale ty vychádzaš zo svojej zručnosti a vybavenej dielni a preto to berieš s nadhľadom ale si zober že nie každý je český kutil.Drvivá väčšina odchádza z predajne s dôverou že také základné veci ako brzdy a tlmiče MUSIA byť predsa skontrolované a v poriadku.Nato sa to robí alebo aspoň malo by sa a je to aj zaplatené a už v cene skútra.Keď sa vie že tieto skútre sa proste musia kontrolovať lebo také sa sem dovážajú a rákosníci to proste majú na háku a tie výstupné kontroly nerobia alebo robia štýlom pečiatka a fertich.
Ja neviem ale určite by som ako servis skontroloval všetko aj riadidlá či majú dotiahnuté šróby a kolesá tak ako kedysi na Š-105 keď na linke to robili politický trestanci.
Silne pochybujem že takéto nedorobky alebo kazové kusy sa dovážajú do Nemecka.

Tak ma napadol starý vtip.

Správny Čech má o dovolené 3 přání:
1,Jemný písek
2.Čistou vodu
3,Aby se mu neposral míchačka
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 654
Příspěvky: 5477
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Kymco Downtown 350i

Příspěvekod double-J » 03 lis 2016, 11:18

Forester, ked ze sa skutre prepravuju rozobrane v krabiciach, samozrajme sa taketo kontroly robia a su k tomu urcene servisne postupy s "check-listom". V tomto roku sme predali 5 Xcitingov 400i ABS, no iba na jednom sa daco pokazilo a nie je jednoznacne, ze to bolo uz z vyroby, no aj tak to bolo uznane na zaruku.
Celkom sme predali okolo 40 skuterov Kymco v tomto roku a riesili sme 8 "zarucnych" oprav...z toho 6 bolo takych, ze poskodeny plast pocas transportu, 1 josukova zavada a 1 servisna akcia (co je teda zavada oznamena z fabriky, ze treba preventivne vymenit dany diel). Myslim si, ze to je celkom slusna bilancia a nie je treba sa za to hanbit. Ty to opisujes, ako keby sa na kazdom skutri nieco pokazilo a bolo treba to riesit na zaruku.
Moja osobna skusenost s talianskymi skutremi je o vela horsia! Pocas 3 mesiacov sa mi pokazil alternator, chladiaca pumpa a karburator...no dalsie dva mesiace som potom cakal na nahradne diele, lebo v cele ČR nebola ani skrutka k tomu. Kymco ma tu vyhodu, ze vsetko je najneskor do dvoch tyzdnov vyriesene, vo vetsine pripadov do 3-4 prac. dni.
web: http://www.kymco-praha.cz e-mail: info@kymco-praha.cz hotline: 724 281 486
Uživatelský avatar
double-J

Prodejce/servis
 
Reputace: 53
Příspěvky: 857
Registrován: 21 úno 2008, 12:37
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Kymco Xciting 400i ABS Limited Edition

Re: Kymco Downtown 350i

Příspěvekod forester » 03 lis 2016, 11:28

Tak to je veľmi dobrá bilancia ja smekám. Možno je to ovplyvnené tým že tí čo sú spokojný a nemajú žiadne závady tak sem nepíšu.Ale veľa je aj takých čo nič neriešia a iba jazdia do momentu kým sa im niečo vážne nerozsype.Poznám aj takých ktorý nemajú žiadne poruchy a len preto že o nich nevedia.Teraz je na cestách takých plno keď z vodičákom B jazdia a nemajú ani šajn čo je to tlmič alebo piestik u brzdy.
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 654
Příspěvky: 5477
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Kymco Downtown 350i

Příspěvekod double-J » 03 lis 2016, 11:35

To je sice pravda, ze aj taky existuju, ale mame garacne zavady samozrejme aj na starsich skutroch, ktore su zistene napr. prave vdaka pravidelnemu planovanemu servisu a tie samozrejme tiez riesime...letos to bolo 6 takych zavad na 1-2 rocnych skutroch. (napr. digi-hodiny, snimac rychlosti, prepinac alebo vadne rele atd.)
web: http://www.kymco-praha.cz e-mail: info@kymco-praha.cz hotline: 724 281 486
Uživatelský avatar
double-J

Prodejce/servis
 
Reputace: 53
Příspěvky: 857
Registrován: 21 úno 2008, 12:37
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Kymco Xciting 400i ABS Limited Edition

Re: Kymco Downtown 350i

Příspěvekod forester » 03 lis 2016, 11:41

Tak čo na záver keď som sa už zaplietol do tejto témy.Myslím že by som sa nebál u vás kúpiť akýkoľvek skúter a nechať ho aj servisovať.
Ste jedni z mála čo otvorene a bez nejakých komplexov hovoria o problémoch a snažia sa ich riešiť.
Prajem veľa spokojných zákazníkov.
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 654
Příspěvky: 5477
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Kymco Downtown 350i

Příspěvekod double-J » 03 lis 2016, 11:49

Vdaka...nie je asi ina cesta k tomu, aby bol business uspesny, ako neotacat sa k tomu chrbtom ;)
web: http://www.kymco-praha.cz e-mail: info@kymco-praha.cz hotline: 724 281 486
Uživatelský avatar
double-J

Prodejce/servis
 
Reputace: 53
Příspěvky: 857
Registrován: 21 úno 2008, 12:37
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Kymco Xciting 400i ABS Limited Edition

Re: Kymco Downtown 350i

Příspěvekod tomkob1980 » 04 lis 2016, 06:55

Slíbil jsem, že napíšu zkušenost se servisem Kymco (Adventure biker) včetně toho, kolik mě to celé stálo. Upozorňuji, že je to už pár let, třeba se jejich přístup k zákazníkovi za tu dobu změnil. Tehdy jsem měl Kymco Agility city, nové, u nich koupené. První servisní prohlídky byla po 500 km a byla stejně drahá jako další při 5 000 km. Za každou z nich jsem platil cca 2.300,- Kč. To bych snad ještě zkousnul, ale jejich přístup mě opravdu odradil. Bylo mi tvrzeno, že je při každé servisní prohlídce nezbytné kontrolovat ventily. Jestli je to opravdu tak netuším, možná by mohl double-J objasnit. Proto bylo potřeba, aby byl motor studený. To chápu. Na skútru jsem přijel ráno do Prahy (cca 130 km), skútr jsem předal na servis a poprosil jsem Pavla Augustýna, jestli by mi mohl dát vědět, hned jak to bude hotové, protože mě čekala ještě cesta zpět. No a šel jsem se v motohadrech courat po okolí. Když jsem šel po asi 4 hodinách kolem, stál skútr na stejném místě před prodejnou. To mě docela naštvalo, protože si myslím že tak dlouho motor nechladne, ale co s tím člověk nadělá. Kolem čtvrté odpoledne jsem už byl docela netrpělivý, tak jsem si šel pro skútr. Ten stál před prodejnou, po servise, nikdo mi nedal vědět. V rámci prohlídky jsem poprosil o odstranění takového nepříjemného drnčení při určitých otáčkách. Když jsem se zeptal co to způsobovalo, následovala odpověď "při zkušební jízdě servisní technik nic neslyšel". Když se moje naštvanost měnila na nasranost, začal se pan Augustýn oblékat do bundy a bral si helmu, že to projede sám. Ani nemusel vyjet a přišel na to, že je prošoupaná průchodka na šroub, který drží výfuk. Když mi řekl, že je to taková banalita, odmítl jsem další čekání na servisního technika a upřednostnil jsem dřívější návrat domů s tím, že průchodku si raději objednám a sám vyměním. Takže v mých očí servis probíhal tak, že skútr tam musí být co nejdéle, aby to vypado, že se na něm opravdu dlouho pracovalo, udělají se jen základní věci (oleje), jestli se dělají ventily nikdo nepozná a pokud zákazník tvrdí, že má s něčím problém, tak se řekne, že se závada neprojevila. To celé stojí na můj vkus dost peněz. Možná se nabízí otázka, proč jsem si neudělal servis někde v místě bydliště. Chtěl jsem, ale odradily mě odpovědi typu "jo, servisní prohlídku jsme tu už jednou dělali". Nechci uvedený servis nějak špinit, ale takovou mám prostě zkušenost. Svůj současný skútr a motorku servisuji u Motoshop Kabourek v Písku. Jsou opravdu vyhlášení a kolikrát k nim jezdí lidi až z Prahy. Přijedu, na skútru se začne pracovat okamžitě (ventily se dělají po 40 tis. km), člověk může být na dílně, technici poradí na co si při údržbě dát pozor, co je třeba více kontrolovat. Pokud člověk nechce být u motorky, okamžitě káva na lavičce s panem majitelem. Tomu říkám přátelská atmosféra. A cena? 550,- Kč/hodina (když u nich koupíte motorku -7%) a materiál. Servis vždy do hodiny, takže na výše zmiňovaných cca 2.300 Kč se nikdy nedostanu...
Uživatelský avatar
tomkob1980

250+
 
Reputace: 141
Příspěvky: 352
Registrován: 22 dub 2011, 22:38
Bydliště: Vodňany
Skútr / moto: Yamaha X-MAX 400 IRON MAX, Yamaha MT 09 Tracer

Re: Kymco Downtown 350i

Příspěvekod double-J » 04 lis 2016, 10:12

To je cena skutečně vysoká, teda neodpovídající časovému plánu té prohlídky. Jinak v servisním plánu je skutečně kontrola/seřízení ventilů předepsána při 500 km i následně po každých 5000 km, nicméně kontrola je velmi jednoduchá a seřízení je potřeba jen málo kdy. Většinou opravdu až po větším nájezdu km, cca 15000-20000 km. Paušalizovat to na 40000 km je celkem odvážné a toho bych se asi nedržel. Ten předpis od výrobce není vycucaný z prstu...co jsem to porovnával, tak při prvním servisu to je jen u těch nejmenších skútrů, u objemů na 200 ccm je to poprvé při 5000 km.
Jinak cena 550,-/hod. je normální, máme stejnou sazbu a dodržujeme servisní předepsané doby jako maximální, tj od 90 do 240 min. v závislosti na skútru a servisním intervalu, samozřejmě. Z toho vyplývá, že nejlevnější prohlídka s materiálem je cca 1200-1500,- nejdražší pak v případě výměny "všeho" je za cca 5000,- + samozřejmě věci, které nejsou obsahem standardních prohlídek, ale běžně podléhají opotřebení a často se výměna spolu spojuje, jako jsou brzdy, řemeny apod.
web: http://www.kymco-praha.cz e-mail: info@kymco-praha.cz hotline: 724 281 486
Uživatelský avatar
double-J

Prodejce/servis
 
Reputace: 53
Příspěvky: 857
Registrován: 21 úno 2008, 12:37
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Kymco Xciting 400i ABS Limited Edition

Re: Kymco Downtown 350i

Příspěvekod josuk » 04 lis 2016, 11:23

btw: jsem rád, že jak double-j píše, ventily vydrží tak dlouho. U Kymca je kontrola často (po 5 tis.km) proto, že předepsané vůle jsou malé (pouze 0,1 mm).
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1411
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a Honda ADV 350
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: Kymco Downtown 350i

Příspěvekod double-J » 04 lis 2016, 11:26

Čímž jsem ale nevyloučil, že je třeba to kontrolovat...
web: http://www.kymco-praha.cz e-mail: info@kymco-praha.cz hotline: 724 281 486
Uživatelský avatar
double-J

Prodejce/servis
 
Reputace: 53
Příspěvky: 857
Registrován: 21 úno 2008, 12:37
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Kymco Xciting 400i ABS Limited Edition

Re: Kymco Downtown 350i

Příspěvekod hkubes » 06 čer 2017, 21:24

Chci si pořídit nového skůtra. Sice mam novou Yamahu, ale jelikož jezdime dost ve dvou, poohlížím se po nečem jiném. Tak jsem se chtěl něco dočíst o Kymcu. No nic nového jsem se tu nedozvěděl. Ale co mě už teď odrazuje jsou ceny prohlídek. Moje první servisní po 1000km stále necelou pětistovku. Takže dle toho co tu čtu tak Kymco snad nestojí za nic a musí se holt kontrolovat. Má dražší servis jak Yamaha nebo Honda. Takže se nikoho nechci dotknout ale cena za servis mě fakt odrazuje. Tolik jsem neplatil ani za servis na moto.
hkubes

100+
 
Reputace: 15
Příspěvky: 140
Registrován: 27 kvě 2016, 07:35
Skútr / moto: YAMAHA NMAX ABS

Kymco Downtown 350i

Příspěvekod double-J » 06 čer 2017, 21:29

A cos nam tim prisel teda sdelit?

Nevim, z jakych cen vychazis, ale prumer prvnich trech servisu hovori jasne pro Kymco (vs. Yamaha) teda


Sent from my iPhone using Tapatalk
web: http://www.kymco-praha.cz e-mail: info@kymco-praha.cz hotline: 724 281 486
Uživatelský avatar
double-J

Prodejce/servis
 
Reputace: 53
Příspěvky: 857
Registrován: 21 úno 2008, 12:37
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Kymco Xciting 400i ABS Limited Edition

PředchozíDalší

Zpět na Maxi skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron