Honda SW-T 400

Diskuze o skútrech nějvětších objemů.

Re: Honda SW-T 400

Příspěvekod ajfel » 13 črc 2010, 11:38

Poznatek k prostoru pod sedlem: je opravdu velkorysý, ale pozor: jednu nebo dvě helmy (mám zavřenou Shoei) tam dostanete jen tehdy, když není na dně nic dalšího. Jinak je to třeba přeskládat nebo nacpat do přileb. V tomhle ohledu je výbornej origo zadní topcase s opěrkou. Na helmu je tam pod sedlem ještě háček (při uzamčení visí vedla sedla), ale to prostě zloděj vyřeší uříznutím podbradovýho pásku (neb jsme v Čechách...).
ajfel

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 188
Registrován: 05 dub 2010, 11:45
Bydliště: Vysočina
Skútr / moto: Honda SW-T400
Tuning / úpravy: alarm Scorpio, topcase Honda, akukontrola+zásuvka CTEK, vyhřívání sedla KeeTec, hefty Oxford

Re: Honda SW-T 400

Příspěvekod aldi » 15 črc 2010, 20:35

jj origo topcase je moc hezký, ale taky pekelně drahý :roll: Já jsem zatím spokojený, protože pod sedlo dám klapačku a integrálku a zavřu ho.Pravda je, že třeba mikynu nebo rukavice už je potřeba porovnat okolo přileb nebo do přileb. Ale když jedeme ve dvou do kina nebo na véču je to pohoda :) . Jezdím i se skůtrem nakupovat, a dá se to.Jen jednou jsem toho vzal moc a jednu igelitku jsem musel posadit na tunýlek a taky to šlo.Fakt je že klasický háček na tašku tu není-tunel je dost vysoký. Jo ještě jedna poznámka k Hondě - prohlídku púl roku/6000 km jsem měl za 285 kč. Dělal jsem ji po zimě tedy po 9 měsících a 4500 km tak jsem tedy neměnil olej ani filtr. Každopádně cena super. Olej a filtr mám měnit po roce nebo při 12000 km. Tak teprve teď o prázdninách ho dám vyměnit.
Uživatelský avatar
aldi

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 26
Registrován: 30 dub 2009, 07:33
Bydliště: u Pardubic
Skútr / moto: Honda SW-T 400

Re: Honda SW-T 400

Příspěvekod MisaKacenka » 15 črc 2010, 21:19

JJ, pekna to masinka :)

Btw, Aldi, tebe sem v utery videl jet okolo Shellky na drazce :) makam tam, tak se treba stav :) sem takovej malej v cervenym :D
Uživatelský avatar
MisaKacenka

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2022
Registrován: 25 říj 2009, 22:42
Bydliště: Pardubice - Sweetcow
Skútr / moto: Suzuki GSF 600 Bandit
Tuning / úpravy: Kufr Kappa 42l, Scorpion exhaust, 12V socket, GPS TomTom, zvysene plexi, bile stobo, vystrazne blinkry, sirena, PTT zastavba pro PMR :)

Re: Honda SW-T 400

Příspěvekod ajfel » 17 črc 2010, 00:27

To Aldi: S cenou origo kufru máš pravdu, ale neřešil jsem, protože jsem skútříka koupil z druhé ruky i s tím. Na nákupy ideální a navíc dobře vypadá. Jinak jsem viděl na webu pěknou tašku do tunýlku od Givi myslím, drží to páskama a suchým zipem.
Na olej jsem se poptával v servisu a doporučení výrobce prý je, měnit olej i po 3 měsících stání, což je většinou na jaře. Tak je mi divný, že Ti to nevyměnili. Teda, jestli jsi nejezdil na sněhu...
Cena servisu může být příjemná, protože nic neměnili ani neseřizovali - jde vlastně jen o pohledovou kontrolu. Kéž by to tak vydrželo! :P
ajfel

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 188
Registrován: 05 dub 2010, 11:45
Bydliště: Vysočina
Skútr / moto: Honda SW-T400
Tuning / úpravy: alarm Scorpio, topcase Honda, akukontrola+zásuvka CTEK, vyhřívání sedla KeeTec, hefty Oxford

Re: Honda SW-T 400

Příspěvekod janon » 17 črc 2010, 11:39

Oleji po 3 mesicich stani, nemuze nic byt. :roll: Pekne si jim skocil na spek a vycaloval novy olej uplne zbytecne. Dat za pohledovou kontrolu 280Kc je docela sila. Nesmis zapominat, ze chteji v prvni rade prodavat a vydelavat, takze ti nakecaji kdejakou historku, aby z tebe ty penize dostali. Chodil jsem do znackoveho servisu dost dlouho a ver, ze jsou to vsichni pekni sejdiri. Drazi jsou, az to hezke neni a kvalita odvedene prace, je na nulove urovni v pomeru k cene. Nerikam, ze nemuzou byt vyjimky, ale tech je jako safranu a spis jeste mene. A pokud nekde jsou, tak jsem je jeste nenasel. A pokud je nejaky takovy v CR, tak cenova politika vsech znackovych servisu bez rozdilu, je jednim slovem silena. To same, co u nich koupis, jinde koupis za polovic. Drou te z kuze co to jde a obhajuji to tim, ze jsou autorizovany servis a ze jejich prace je neco vice a je lepsi, nez kdekoli jinde. Opak je vetsinou pravdou. Kdo chodi do zanckovych servisu, je naivni hlupak a vyhazuje oknem mnohem vice penez, nez by ve skutecnosti musel. Podotykam, ze jsem tam chodil take a nacpal jsem jim tolik penez, ze kdyz to dam do souvislosti s kvalitou odvedene prace, tak mne poliva stuedeny pot. Po techto vsech zkusenostech rikam, ze nejlepsi servis si udelam jen ja sam. Pravdou je, ze si tim asi musi kazdy projit a tu zkusenost ziskat sam.
Naposledy upravil KYBLOS dne 30 srp 2013, 04:07, celkově upraveno 1
Důvod: Citace posledního příspěvku
bylo Honda Lead 100 najeto 40 000 km (ja 12 000)
bylo Yamaha Majesty 400 najeto 206 000 km (ja 136 000)
bylo Honda Silver Wing 600 najeto 110 000 km (ja 92 000)
nyní Yamaha T Max 560 najeto 27 000 km (ja 14000)
Uživatelský avatar
janon

2500+
 
Reputace: 195
Příspěvky: 2745
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Praha

Re: Honda SW-T 400

Příspěvekod ajfel » 17 črc 2010, 12:31

To Janon: No, pokud jsi fanda do motorů, máš prostory a vybavení, proč ne. Období, kdy jsem se v tom pořád hrabal a měl ruce od šmíru, je za mnou. Dneska rád zaplatím někomu, kdo tomu rozumí a udělá to za mě. Na Vysočině nikdo Hondy nedělá, nemám čas a chuť testovat místní soukromníky, navíc ještě v záruce. Prostě jezdím a servisuju v Praze.
S tím olejem asi nemáš pravdu. I u aut je doporučení podle proběhu km, ale nejpozději po roce olej vyměnit. Rozhodně u moto je lépe měnit na začátku sezony. I oleje stárnou, kolego... :wink:
ajfel

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 188
Registrován: 05 dub 2010, 11:45
Bydliště: Vysočina
Skútr / moto: Honda SW-T400
Tuning / úpravy: alarm Scorpio, topcase Honda, akukontrola+zásuvka CTEK, vyhřívání sedla KeeTec, hefty Oxford

Re: Honda SW-T 400

Příspěvekod MisaKacenka » 17 črc 2010, 12:55

Ajfel: Janon ma pravdu, autorizovane servisy jsou sice prima vec, ale jen pro ne same...NIC ti to neprinese...priklad: kamarad dal B650 do servisu suzuki na vymenu oleju, po servise se pta, zda mu vynulovali kontrolku oil na palubce - odpovede vrchniho servisaka: To my neumime...! Oni to prodavaji a servisuji...aspon to tvrdi...
Ja sem tam taky nechal peknej kolik, ptz sem tomu moc nerozumel...za hloupost se plati...

Oleje starnou, ale ne za 3 mesice...myslis, ze kdyz maji olej na krame pul roku, ze uz je prosly? To asi tezko :)

Ale uz sme krapet OT....
Uživatelský avatar
MisaKacenka

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2022
Registrován: 25 říj 2009, 22:42
Bydliště: Pardubice - Sweetcow
Skútr / moto: Suzuki GSF 600 Bandit
Tuning / úpravy: Kufr Kappa 42l, Scorpion exhaust, 12V socket, GPS TomTom, zvysene plexi, bile stobo, vystrazne blinkry, sirena, PTT zastavba pro PMR :)

Re: Honda SW-T 400

Příspěvekod ajfel » 17 črc 2010, 13:17

To MisaK.: Bavíme se tu o servisu Hondy SW-T400. Takže dobrá, autorizované nebrat. Jaké jsou další možnosti? Buď si to uděláš sám (know-how, nářadí, prostory), nebo Ti to udělá kamarád (totéž) nebo to dáš nejbližšímu mechanikovi, kterej se vyučil řekněme na škodovkách (nebude ani vědět, jak sundat plasty a o variátoru někde něco zaslechl). Další návrhy?
Nejsem technik, ale o olejích jsem už něco přečetl. Samosebou, že v motoru stárnou rychleji než na polici. Vznikají tam degradační produkty v průběhu spalovacího procesu, které ho znehodnocují. Šetřit je dobrej program, ale zrovna s olejem bych si nezačínal. :roll: Komu není rady...
ajfel

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 188
Registrován: 05 dub 2010, 11:45
Bydliště: Vysočina
Skútr / moto: Honda SW-T400
Tuning / úpravy: alarm Scorpio, topcase Honda, akukontrola+zásuvka CTEK, vyhřívání sedla KeeTec, hefty Oxford

Re: Honda SW-T 400

Příspěvekod janon » 17 črc 2010, 13:38

ajfel: Nejsem fanda do motoru a take se v tom nechci hrabat, ale pokud veris, ze ti mechanici v tech servisech, tomu nejak zvlaste dobre rozumi, tak buh s tebou. Ja po zkusenostech v Hondackem servisu konkretne v Honda MCH Strasnice a ted Yamaha Vrbova, sem si uz zacal delat servis sam, nebo spise s pomoci kamaradu, kteri si tez servis delaji sami. A ten mytus, co se snazi znackove servisy vytvaret, ze je pece o moto, hrozna veda, kterou si nezvladnes udelat sam, je blbost. Ze nemas vybaveni, je taky vymluva. Na 95% bezneho servisu, ti staci normalni naradi. Jestli veris, ze tam pouzivaji nejake kouzelne tajne naradi, ktere nekde nesezenes, tak ver. Ja proste po letech (3) pochopil, ze namam na to, vyhazovat penize oknem za praci, kterou bud vubec neudelali a kdyz, tak lajdacky, ale zato kralovsky zaplacenou! Ja jsem se v tom, tez nechtel hrabat a radsi jsem to sveril "odbornikum", jak pises, ale za tu praci, co odvadi, bych jim nedal ani 50,-, natoz 450,-. Rikam, ja si tim prosel, dalsich plno lidi, si tim proslo a dalsi lide, si tim musi projit, ale never tomu, ze ve znackovem servisu dostava tvuj milacek, tu nejlepsi peci. Popravde jsem byl na zacatku, na tom uplne stejne jako ty, je jen otazkou, jak rychle vystrizlivis a budes sve vydelane penize, lepe a hlavne hospodarneji investovat. A zaverem a pod tihou mych zkusenosti, si velice vazne pohravam s myslenkou, ze pokud nekdy koupim nove moto, tak mozna i ozelim 2 letou zaruku, protoze sverit moto za statisice lemplum, se mi vazne nechce. Omlouvam se za OT, ale povazoval jsem za svou obcanskou povinost, se podelit s okolim, o me zkusenosti se servisy, pri precteni vyse zminenych prispevku.

S tim olejem, tu muzu s klidem rici, ze z tebe jen a pouze chteji vytahat penize.
bylo Honda Lead 100 najeto 40 000 km (ja 12 000)
bylo Yamaha Majesty 400 najeto 206 000 km (ja 136 000)
bylo Honda Silver Wing 600 najeto 110 000 km (ja 92 000)
nyní Yamaha T Max 560 najeto 27 000 km (ja 14000)
Uživatelský avatar
janon

2500+
 
Reputace: 195
Příspěvky: 2745
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Praha

Re: Honda SW-T 400

Příspěvekod aldi » 17 črc 2010, 16:39

Já mám se servisem u Hondy na svojí SW-T zkušenost dobrou, ale neměl jsem žádnou poruchu :P
První servis po 1000 km byla práce zdarma, jen jsem platil olej a filtr cena 1200 kč. Pak jsem využil jarní servisní akci na kontrolu ta byla zdarma a hned na ní jsem si domluvil tu prohlídku jako 6000/půl roku. Za to jsem platil 285 kč tedy necelá hodina práce.Teď mě čeká olej a asi ho nechám taky vyměnit vedle v dílně u známýho automechanika. Myslím že olej i s filtrem seženu za míň než 1200 u Hondy.
To uvidím. U oleje se dá aspoň po setření měrky poznat jestli je už tmavý nebo pořád zlatý jako po nalití.Já teda měl přestávku skoro 3 měsíce, ale olej vyměním až teď po roce protože vypadá jako nový.
Každopádně jsem koupil Hondu a 2 válec aby mi vydržela a zatím jsem spokojený.Tak to podle toho holt vypadá že v servisu na prohlídkách nic neudělají a mě nevadí že jsem platil 285 kč za řekněme vizuální kontrolu. Záznam v servisce mám a dobrý pocit že jsem nic nezanedbal a skůtr je v pořádku taky.
Jo před prohlídkou 6000km/půl roku jsem jim říkal ať mi mrknou na spojku a když jsem si pro skůtr přišel ukázali mi fotky jak to bylo rozdělaný a i mi je pak poslali mailem 8)
Uživatelský avatar
aldi

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 26
Registrován: 30 dub 2009, 07:33
Bydliště: u Pardubic
Skútr / moto: Honda SW-T 400

Re: Honda SW-T 400

Příspěvekod chaotica » 24 črc 2010, 13:01

Zdravim je tady nekdo ze severni moravy kdo ma skutr SW-T 400 chtel bych se podivaj jak vypada v realu uvazuji o koupi

3.8. edit:
Zdravim tak uz jsem si poridil SW-T400 ale mam problem predni plexi mi pri nizsich rychlostech vydava prapodivne zvuky skripe v nem. Co s tim udelat .
Naposledy upravil KYBLOS dne 30 srp 2013, 04:08, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
chaotica

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 7
Registrován: 23 črc 2010, 15:37

Re: Honda SW-T 400

Příspěvekod wictor » 22 zář 2010, 23:42

Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: Honda SW-T 400

Příspěvekod Dropped » 23 zář 2010, 20:37

Asi ji prodám..... :?
Uživatelský avatar
Dropped

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 102
Registrován: 30 kvě 2009, 16:20
Bydliště: Semily
Skútr / moto: T-Max 530

Re: Honda SW-T 400

Příspěvekod wictor » 23 zář 2010, 20:41

Nějaké špatné zkušenosti nebo jiný důvod? SW jsem naživo moc neviděl, vlastně kromě vystavených modelů na prodejně žádného (nepočítám jednoho, který kolem mě jenom profrčel) :P
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: Honda SW-T 400

Příspěvekod Dropped » 23 zář 2010, 20:44

Ale to vůbec ne,akorát budu potřebovat auto.
Uživatelský avatar
Dropped

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 102
Registrován: 30 kvě 2009, 16:20
Bydliště: Semily
Skútr / moto: T-Max 530

PředchozíDalší

Zpět na Maxi skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků