Aprilia Atlantic 500 - Italská krasavice

Diskuze o skútrech nějvětších objemů.

Re: Aprilia Atlantic 500 - Italská krasavice

Příspěvekod Honza_american » 12 dub 2020, 10:48

Opět zdravím příznivce Atlantica,
jak jsem slíbil, podávám krátké review po výměně spojky z 3 paknové za 5 paknovou.
Po nějaké době váhání jsem nakonec objednal spojku od firmy "DR" ze Scootlandu, která vyšla na nějakých 1947,-

I když měla být původní spojka relativně nová (měla za sebou mít nějakých 6-7 tisíc km, zarazilo mě, o kolik více spojkového materiálu nová spojka měla. Ale to možná bude způsobeno i tím, že podle webu kontrolatachometru.cz předchozí majitel se scootrem těsně před prodejem nějaké kilometry i odcouval, takže bůh ví, kolik ten můj Atlantic má vlastně najeto. Reálně bych tipnul, že má cca o 10kkm více...

No kažodpádně, skútr jsem vzal tady do kopců v Krušných horách, kde se vibrace projevovaly nejvíce. Hlavně v těch 180° zatáčkách, kde musíte opravdu hodně zpomalit, tak při následném přidání (při jízde do kopce) skútr opravdu hodně vibroval. Musím říct že s tou 5 paknovou spojkou se skútr chová opravdu mnohem "jemněji". Nemohu říct, že jsou rozjezdy ultrahladké, jak tady tvrdil někdo z kolegů, ale je to rozhodně mnohem příjemnější. Jsem spokojen. Zatím jsem v kopcích najel jen 100km testovacích kilometrů, ale když zaznamenám i další změny, určitě dám vědět.

Tak ať vám to jezdí! 8) 8)
Honza_american

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 18
Registrován: 11 kvě 2018, 08:06

Re: Aprilia Atlantic 500 - Italská krasavice

Příspěvekod Honza_american » 07 kvě 2020, 06:59

Hoši, snad už jste tu Italku všichni neprodali?? :D
Já jsem zpátky s další dotazem :roll: možná to s tou údržbou přeháním, ale mám prostě jen rád, když vše funguje. A jelikož se mi některý věci pořád nezdáli, udělal jsem dle doporučení - kontrolu ventilových vůlí a vyčištění škrtící klapky. Bohužel, po vyčištění motorka nedrží volnoběh. Tedy, za studena ano, to má pevných 1500ot., ale jakmile se začne ohřívat, začne dost lítat volnoběh někde od 1100-1500 a když na stojanu vytočím motor, tak se pak chudák chvilku trápí hledáním volnoběhu, kuckáním, až zdechne.
:?: Moje otázka zní :?: Několik lidí zde na foru taktéž čistilo škrtící klapku, měli následně stejné problémy a pak se ptali, jestli je potřeba nějak ŘJ resetovat či naučit "nové hodnoty" :?: Je možné, že si to časem sedne, a motorka se naučí volnoběh najít :?: má smysl (tak jako u starších aut) třeba na 24h odpojit baterii, že by se hodnoty uložené v ŘJ vyresetovaly :?:

Já dnes každopádně znovu projdu kabely s čidly končící na klapce. Jsem si jist, že jsem všechny vrátil zpět správně, ale některý ty kablíky jsou fakt dost tenký a různě zalomený - projdu to, třeba na něco narazím. Mimochodem, ještě ohledně škrtící klapky, máte nějaký postup jak ji vyčistit? Já jsem zvolil klasickou metodu - čistič na brzdy, hard, zubní kartáček. Ale nevím úplně jak vyčistit ten "obtokový kanálek". Prostříkal jsem to sice čističem, ale jak je to tam zaohýbané, tak :roll: nevím. Uchošťoury, drátek, stlačený vzduch? :roll:
Honza_american

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 18
Registrován: 11 kvě 2018, 08:06

Re: Aprilia Atlantic 500 - Italská krasavice

Příspěvekod JardaB » 07 kvě 2020, 09:07

Super, před opravou v pořádku - po opravě problém. Neříká se, nevrtej se v tom, když to funguje ? :-)

Nyní vážně ... chudá směs - nestačí nechat motor ohřát ? Dělá to i na ohřátém motoru ? Věci okolo karburátoru se čistí nejlépe ultrazvukem, je to hodně jemné mechanika a vše je odladěné na setiny -- nějaké hrubé násilí tomu nesvědčí a ani to dokonale navyčistíš.
Naposledy upravil JardaB dne 07 kvě 2020, 15:16, celkově upraveno 1
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1668
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: Aprilia Atlantic 500 - Italská krasavice

Příspěvekod Honza_american » 07 kvě 2020, 09:21

Nerad přiznávám že jsem to podělal. To jsou přesně ty chvíle, kdy by si to člověk nejraději uložil (vytvořil bod obnovy) a pak to kdyžtak vrátil zpět, jak v nějaké hře... Ten stav (chcipani) se zhoršuje spolu s tím, jak se motor ohřívá. Za studena tedy ok. Za tepla už kucká. Včera jsem to měl ohřáté na provozní teplotu, ale bylo to jen na stojánku. Dnes to vyzkouším pořádně projet a uvidím. Každopádně je mi jasné, že věštit z koule nejde, takže hold servis a diagnostika. Někdy je to hold lepší , než vrtat se v tom sám metodou pokus/omyl.
Honza_american

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 18
Registrován: 11 kvě 2018, 08:06

Re: Aprilia Atlantic 500 - Italská krasavice

Příspěvekod krizik1 » 07 kvě 2020, 09:52

JardaB píše:chudá směs - nestačí nechat motor ohřát ? Dělá to i na ohřátém motoru ? Věci okolo karburátoru se čistí nejlépe ultrazvukem, je to hodně jemné mechanika a vše je odladěné na setiny -- nějaké hrubé násilí tomu nesvědčí a ani to dokonale navyčistíš.

Aprilia Atlantic 500 má vstřikování, žádný karburátor. Můj soukromý tip je kanálek a nech odpojenou baterku přes noc.
http://krizik1.rajce.idnes.cz/ http://www.parabellum.cz/ Aprilia Atlantic 500,PGO Comet 50 2T,Kingway Varadero 79 4T
Uživatelský avatar
krizik1

Moderátor
 
Reputace: 825
Příspěvky: 2300
Registrován: 22 srp 2010, 08:22
Bydliště: Květnice tel.:732402041
Skútr / moto: Aprilia Scarabeo 200

Re: Aprilia Atlantic 500 - Italská krasavice

Příspěvekod seatak » 07 kvě 2020, 11:22

Ahoj, já když jsem čistil klapku,tak sprejem přímo na klapky a funguje v pohodě, ani jsem neodpojoval baterku...
Jinak Atlantic po menší GO motoru a šlape konečně jak má... :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
seatak

25+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 49
Registrován: 18 čer 2018, 08:18
Bydliště: Kamenné Žehrovice
Skútr / moto: Honda PS 125i,Aprilia Atlantic 500

Re: Aprilia Atlantic 500 - Italská krasavice

Příspěvekod Honza_american » 07 kvě 2020, 12:02

Ty kráso, to je to plastové kolo od olejového čerpadla, které odejde když se ti benzín míchá s olejem? Co vše bylo potřeba vyměnit, na kolik to vyšlo a jaký k tomu byl přístup?
Honza_american

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 18
Registrován: 11 kvě 2018, 08:06

Re: Aprilia Atlantic 500 - Italská krasavice

Příspěvekod seatak » 07 kvě 2020, 12:19

Ano to "bylo" olejové čerpadlo...Nakonec jsem to nechal udělat u chlapíka v Kladně, trvalo to ale dělal to až přes zimu.Motor ven, komplet rozborka a měnil čerpadlo,2x ložiska vyvažováku, gufera, komplet sada těsnění, nový rozvodový řetěz (nebyl špatný, ale když už to bylo rozebraný, tak prevence), vůle na ventilech, všechny náplně.Stálo mě to cca 12000Kč, ale přes 6000Kč byly díly.
Uživatelský avatar
seatak

25+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 49
Registrován: 18 čer 2018, 08:18
Bydliště: Kamenné Žehrovice
Skútr / moto: Honda PS 125i,Aprilia Atlantic 500

Re: Aprilia Atlantic 500 - Italská krasavice

Příspěvekod laxq » 07 kvě 2020, 22:45

Ahoj jsem tu novy z Aprili mam sprinta 500 taky jsem pres zimu delal lambasonda 2500, filtr vzduchovy + olejovy, pneu predni zadni 2300 + 150 vyvazeni, brzdove kotouc 1900, desticky predni zadni 1200, tesnici papir 600, loziska gufery 1200, nova baterie varta 800 Kc go motoru jak cisteni ventilu co byli hodne zanesene proste si s motorem pohrat nove skf loziska v prevodovce na uchyceni motoru i v prednim kole nove gufery nove tesneni vlastni vyrezane kontrola cerpadla a i naplne motoru prevodovky a i novy olej do tlumicu prednich a zadni nove plaste dunlop nove brzde kotouce brembo desticky brembo predni i zadni desticky taky jsem cistil skrtici klapku pak je potreba vyresetovat ridici jednotku jak se to dela sve pomoci neplatit za to! nova lambasonda udelane vystrazne svetla zapojil kontrola tlaku cerpadla startuje drzi volnobeh vse funguje jak ma jednoduchy to stroj vse sve pomoci pres zimu kdyz nebylo co delat :) ted dela radost taky se nebojte do sveho milacka hrabnouta nenenechat ji dokud neco upadne a nebo se projevy chyba :wink: asi kolem 11 tis investice za dily variator Malossi ktery uz tam byl 8 x 15g spojka 5 a bila pruzina to uz tam bylo tak ze cajk :)
laxq

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 12
Registrován: 12 čer 2011, 17:43
Skútr / moto: Aprilia Atlantic 500 Sprint
Tuning / úpravy: bez uprav novy

Re: Aprilia Atlantic 500 - Italská krasavice

Příspěvekod joe111 » 19 kvě 2020, 22:08

ráfekAA500_2002.jpg
Čaute,
neměl by někdo na prodej zadní kolo -ráfek ?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
joe111

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 7
Registrován: 03 kvě 2013, 18:59
Bydliště: Morava
Skútr / moto: Aprilia Atlantic 500 2002
Tuning / úpravy: alarm,mp3,LED H11,kamera

Re: Aprilia Atlantic 500 - Italská krasavice

Příspěvekod Pavel 62 » 27 kvě 2020, 14:21

krizik1 píše:
JardaB píše:chudá směs - nestačí nechat motor ohřát ? Dělá to i na ohřátém motoru ? Věci okolo karburátoru se čistí nejlépe ultrazvukem, je to hodně jemné mechanika a vše je odladěné na setiny -- nějaké hrubé násilí tomu nesvědčí a ani to dokonale navyčistíš.

Aprilia Atlantic 500 má vstřikování, žádný karburátor. Můj soukromý tip je kanálek a nech odpojenou baterku přes noc.
Naposledy upravil Pavel 62 dne 11 čer 2020, 12:35, celkově upraveno 1
Honda lead SCV 100, Honda Fes Pantheon 125 4T 2006, Aprilia Atlantic 500 (2002), Honda Silwer Wing 600 (2001)
Uživatelský avatar
Pavel 62

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 08 kvě 2014, 13:06
Bydliště: Třešť - Jihlava
Skútr / moto: Aprilia Atlantic 500,Honda SW 600,Honda SW T 400

Re: Aprilia Atlantic 500 - Italská krasavice

Příspěvekod ogar23 » 28 kvě 2020, 13:11

Honza_american píše:Nerad přiznávám že jsem to podělal. To jsou přesně ty chvíle, kdy by si to člověk nejraději uložil (vytvořil bod obnovy) a pak to kdyžtak vrátil zpět, jak v nějaké hře... Ten stav (chcipani) se zhoršuje spolu s tím, jak se motor ohřívá. Za studena tedy ok. Za tepla už kucká. Včera jsem to měl ohřáté na provozní teplotu, ale bylo to jen na stojánku. Dnes to vyzkouším pořádně projet a uvidím. Každopádně je mi jasné, že věštit z koule nejde, takže hold servis a diagnostika. Někdy je to hold lepší , než vrtat se v tom sám metodou pokus/omyl.

Mal som podobný problem.Po napojeni počitača v servise oznamil že je vadna škrtiaca klapka.Po vymene škrtiacej klapky sa nič nezlepšílo,tak som sa rozhodol premeraľ kable od klapky až k riadiacej jednotke.Jaden kabel bol prerušený.Po lepšej obhliadke kablov,jeden bol trochu hrubší po prehnuti sa zlomil a vysypala sa z neho medenka-rez.Ide o voľne kable odškrtiacej klapky až ako vchadzaju do celeho zvezku ktorý ide potom až k riadiacej jednotke.Tak len to dobre prezri aby si nerozoberal celu kapotaž vpreu kde je riadiaca jednotka.
Uživatelský avatar
ogar23

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 65
Registrován: 26 dub 2011, 14:16
Bydliště: Fakenham, Anglicko
Skútr / moto: aprilia atlantic 500

Re: Aprilia Atlantic 500 - Italská krasavice

Příspěvekod denisbiker » 14 čer 2020, 02:31

Zdravím všechny, mám doma ještě pár pístků na zvedání sedla. Kdo byste měl zájem o levnější verzi než ze Scootlandu atd. Tak se ozvěte do sz.
Uživatelský avatar
denisbiker

100+
 
Reputace: 7
Příspěvky: 123
Registrován: 07 úno 2012, 17:22
Bydliště: Mělník
Skútr / moto: Leonardo 250,Sr50 Stealth , Suzuki GSX-R 1000

Re: Aprilia Atlantic 500 - Italská krasavice

Příspěvekod Honza_american » 25 črc 2020, 11:15

Rozvodový řetěz - kontrola, výměna

Ahoj chlapi, prosím vás, lze nějak zkontrolovat vytahanost rozvodového řetězu? V servisním manuálu co mám jsem o tomto úkonu nenašel žádnou zmínku. Našel jsem pouze pár vět na cizích fórech, ale bez obrázků mi vůbec nebylo jasné, jak na to. Mám na Atlantiku něco přes 60 tisíc, řetěz bude určitě původní, a nerad bych jeho zanedbáním něco pos*al. Díky za informace :wink:
Honza_american

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 18
Registrován: 11 kvě 2018, 08:06

Re: Aprilia Atlantic 500 - Italská krasavice

Příspěvekod seatak » 28 črc 2020, 21:34

Ahoj, já jsem nechal rozvoďák vyměnit v zimě při výměně olejového čerpadla, mechanik říkal, že byl opotřebován tak z jedné třetiny, ale když už byl motor venku a rozpůlen tak jsme se domluvili na výměně. Najeto 36000km.
Jinak dnes se mi stala zvláštní věc,ráno jsem jel normálně do práce a vše v pohodě(45km). Odpoledne při cestě domů,mě to u ruzyňského OBI chcíplo a bylo to totálně bez elektriky. Chcíplo to tak rychle, že ani ručičky nestačily spadnout na nulu.Baterka horká jak prase, ale bez el.Když pro mě přijel otec s jinou baterkou, tak při připojování nové, to začalo okamžitě startovat a to byl vypnutý klíček a nouzový chcípák...Chvíli jsme na to koukali a pak jsme zkusili vyndat startovací relé a trochu s ním pohýbat a najednou vše fungovalo, jak má.Objednal jsem nové a uvidím...Má někdo podobnou zkušenost???
Uživatelský avatar
seatak

25+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 49
Registrován: 18 čer 2018, 08:18
Bydliště: Kamenné Žehrovice
Skútr / moto: Honda PS 125i,Aprilia Atlantic 500

PředchozíDalší

Zpět na Maxi skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron