Zkušenosti s autoservisy

Prodejci skútrů, příslušenství, servisy... Hodnocení jejich šlužeb očima zákazníků.
Pravidla fóra
Před tím, než vytvoříte nové téma, zkontrolujte prosím, zda-li není již téma o této firmě vytvořeno. V takovém případě prosím nezakládejte nové téma, ale napiště svůj příspěvek v založeném tématu.

Postovat komerční prezentace firem je v tomto topicu zakázáno! Pro tento druh prezentace prosím využijte naše specializované téma.

Re: Zkušenosti s autoservisy

Příspěvekod zdeny65 » 07 čer 2016, 06:12

Tak na doplnění je to motor benzín 2,4 16v.
Včera jsem mu napsal jaké jsou možnosti na řešení situace.Pak mi zavolal a řekl mi:To, že to nemaže je nová závada,to nemá s rozebráním a opravou motoru co dělat.
A že mi nic nepodepíše a nic mi nenapíše.
Jinak jsem napsal na ČOI a čekám na vyřízení.Ještě chvíli a budu vyřízenej taky.
zdeny65

250+
 
Reputace: 46
Příspěvky: 399
Registrován: 31 črc 2015, 19:44
Bydliště: Starý Vestec
Skútr / moto: Bylo-klasika,Yamaha Majesty 400,možná FJR 1300
Tuning / úpravy: CNC páčky,vestavěný systém nabíjení,nově laděný zadní tlumiče pérování,tankvak

Re: Zkušenosti s autoservisy

Příspěvekod scarabeo500 » 07 čer 2016, 07:04

Snaž se o veškerou komunikaci jen písemně. Za prvé budeš mít něco hmatatelného v ruce a za druhé u stolu nad kusem papíru nebo klávesnicí počítače se můžeš klidněji rozhodovat a promyslet každé slovo. Při ústním i telefonickém kontaktu riskuješ, že se necháš vytočit a urážkami a nadávkami ničemu nepomůžeš. Mám osobní zkušenost sám se sebou, že často rychleji mluvím než myslím.
Uživatelský avatar
scarabeo500

250+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 296
Registrován: 09 dub 2015, 07:08
Bydliště: okr. Třebíč
Skútr / moto: Scarabeo 500

Re: Zkušenosti s autoservisy

Příspěvekod zdeny65 » 07 čer 2016, 08:15

O to se snažím.Jen on nechce komunikovat.To je nejhorší.Furt se jen na něco vymlouval.Psát nechce.Tak vůbec netuším,jak to celý dopadne.
zdeny65

250+
 
Reputace: 46
Příspěvky: 399
Registrován: 31 črc 2015, 19:44
Bydliště: Starý Vestec
Skútr / moto: Bylo-klasika,Yamaha Majesty 400,možná FJR 1300
Tuning / úpravy: CNC páčky,vestavěný systém nabíjení,nově laděný zadní tlumiče pérování,tankvak

Re: Zkušenosti s autoservisy

Příspěvekod forester » 07 čer 2016, 08:54

Práve preto sú na to tie písommé doporučené vyzvy aby plynuli zákonné lehoty aby si sa mal o čo oprieť a potom šup s tým na ČOI.
Na ČOI by som išieľ osobne konzultovať postup reklamácie.
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 650
Příspěvky: 5457
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Zkušenosti s autoservisy

Příspěvekod Bostav » 07 čer 2016, 20:26

No, nechtěl jsem se do toho plést,ale prostě musím ...

"zdeny65" - prozatím se dopouštíš :
Poškozování dobré pověsti
Poškozování dobrého jména
Pomluva
A kdo ví čeho ještě.
V případě soudu s tím bude souviset "ušlý zisk"

Takže, pokud v případě sporu bude protistrana hledat jakékoliv důkazy, tak na tohle forum 100% přijdou, protože google jim tom najde nebo jim to nahlásí nějaký kamarád co má skůtr (a nebo si stěžuješ i jinde na internetu) . Každý si totiž stěžuje na forech, facebooku atd .... Pokud dojde k jakémukoliv soudu, tak to budeš TY koho to bude stát nehorázné peníze.

A teď něco osobního:
Jen tu kopeš do firmy a ani nevíš zda tvoje závada souvisí s opravou.

A jak to dopadne ?
Bude tě to stát peníze.


Je jasné že firmy jsou různé, najdou se mezi nimi šmejdi, na 100% tě chápu a stojím za tebou, ale tohle bude boj s větrnými mlýny (čti zbytečný) a pokud se do toho pustíš, tak přeji pevné nervy a hodně peněz na soudní výlohy, které na 100% zaplatíš Ty.
Vím že je to HNUS co se stalo, ale realita je prostě krutá.
Od roku 1989 - Jawa Mustang ,pak spousta, ale opravdu spousta skůtrů 50ccm,70ccm a 125ccm.
Nedávná minulost: Honda PCX 2014, Yamaha N-Max 2017
Obrázek
Uživatelský avatar
Bostav

1000+
 
Reputace: 208
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 úno 2016, 14:47
Bydliště: U Mladé Boleslavi
Skútr / moto: Honda Forza 125ccm 2018
Tuning / úpravy: Okouzlující muž za řidítky.

Re: Zkušenosti s autoservisy

Příspěvekod forester » 07 čer 2016, 21:05

To riziko je fakt reálne ako píše Bostav a keď to bude len výkrik do éteru a nebude to právne podložené ako sa píše vyššie t.j nebude reklamácia podložená podaniami ako je dané podla občianského zákonníka tak firma podá námietku a keď sa s tým začne zaoberať súd tak karta sa môže lahko otočiť v neprospech zákazníka.
Jediná pomoc je konzultácia zo ŠOI ale nie písomne ale IBA osobne a úradne podania podla OZ s dokladmi o oprave/neoprave.Ďalej spomínaný súdny znalec ktorý rozlúskne otázku či táto závada po vykonaní opravy súvisí s opravou alebo nie.
Takže sečteno,keď ti to stojí za ten boj a si si istý že máš pravdu a máš na to gule,choď do toho ale keď si nie istý rýchlo preč a kúsať si do jazyka.
Apropo:o aké vozidlo sa jedná model/ročník/km? Kubatúru už vieme.Nejak to s teba ide ako s chlpatej deky,čím to asi bude?
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 650
Příspěvky: 5457
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Zkušenosti s autoservisy

Příspěvekod Valheru_KOKr » 07 čer 2016, 21:12

Bojovat za svá práva má cenu. Pokud bude poškozený v právu a zalekne se mašinérie, kterou to vyžaduje... nebude posledním, kdo bude poškozený někým kdo ví, že málo kdo má koule na to hájit svá práva!

Dokud se nebudeme prát za svá práva, nebude společnost lepší....
Kája

Yuki CITY 125 - Nová čína, s jasnou historií a zcela nejasným osudem
Kokříkovi cesty
Nevidí mě! Neslyší mě! Nepředvídá mě! Nedává pozor! Nerespektuje mě, protože jsem na 2 kolech! Vím to, předpokládám to, a proto ještě jezdím a stále píši!
Uživatelský avatar
Valheru_KOKr

250+
 
Reputace: 33
Příspěvky: 394
Registrován: 29 čer 2015, 15:48
Bydliště: Praha 13
Skútr / moto: Yuki CITY 125
Tuning / úpravy: Ne

Re: Zkušenosti s autoservisy

Příspěvekod Bostav » 07 čer 2016, 21:15

Snílek :mrgreen:
Ještě znám jeden vtip : Se sovětským svazem na věčné časy
Od roku 1989 - Jawa Mustang ,pak spousta, ale opravdu spousta skůtrů 50ccm,70ccm a 125ccm.
Nedávná minulost: Honda PCX 2014, Yamaha N-Max 2017
Obrázek
Uživatelský avatar
Bostav

1000+
 
Reputace: 208
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 úno 2016, 14:47
Bydliště: U Mladé Boleslavi
Skútr / moto: Honda Forza 125ccm 2018
Tuning / úpravy: Okouzlující muž za řidítky.

Re: Zkušenosti s autoservisy

Příspěvekod Valheru_KOKr » 07 čer 2016, 21:16

Já vím :D
Kája

Yuki CITY 125 - Nová čína, s jasnou historií a zcela nejasným osudem
Kokříkovi cesty
Nevidí mě! Neslyší mě! Nepředvídá mě! Nedává pozor! Nerespektuje mě, protože jsem na 2 kolech! Vím to, předpokládám to, a proto ještě jezdím a stále píši!
Uživatelský avatar
Valheru_KOKr

250+
 
Reputace: 33
Příspěvky: 394
Registrován: 29 čer 2015, 15:48
Bydliště: Praha 13
Skútr / moto: Yuki CITY 125
Tuning / úpravy: Ne

Re: Zkušenosti s autoservisy

Příspěvekod zdeny65 » 08 čer 2016, 07:09

forestr: Nevím,jaký by to mělo vliv,ale jestli chceš vědět tak je to offroad Kia Sorento,rok výroby 2005,červená metalíza,objem 2,4,váží to cca 2tuny,letní disky mám hliník,zimní plecháče,jezdí to průměr za 8,5l na sto..........
No nicméně jsem se snažil najít něco,co by upřesnilo moji pozici v celém problému.Začal jsem na stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu,kde se sice něco dá dohledat,ale to co zákonodárci vymysleli a upravili je pro člověka průchod džunglí bez kompasu.Nicméně jsou milí a aby je lidé z problematikou reklamací a práv spotřebitele neobtěžovali,zanechali odkaz na kompetentní úřady,kde se o nás poškozené postarají.Tak jsem zvolil z odkazu ministerstva dTest.Po chatu z operátorem jsem byl odkázán na zavolání do jejich poradny.
Výsledek: Na opravu motoru je od zákona záruční lhůta 24 měsíců(pro forestra - dva roky).Pakliže se v záruční době vyskytne nějaká závada,která přímo souvisí z danou opravou,tak se záruční doba zastavuje.Dodavatel služby-autoservis je od zákona povinen tuto závadu odstranit do 30 dnů(pro forestra-jeden měsíc).Pakliže je závada do této doby odstraněna,tak dnem předání opět začíná záruční lhůta.Pakliže závada není odstraněna,tak jako spotřebitel mám právo na odstoupení od smlouvy a servis je povinen dle zákona vrátit celou! zaplacenou částku za opravu.
Odstoupení od smlouvy je podáno písemně,nejlépe s dodejkou.Pakliže si tuto daný nevyzvedne do tří dnů,tak je toto bráno jako doručené.Následuje pak sepsání žaloby na vydání dané částky,probíhá samosoud,následuje platební příkaz,exekuce.
Závěrem je to,pakliže se dodavatel domnívá,že nekomunikovat,tzv.mrtvý brouk je řešení je to omyl.Odmítnutí,nepodepsání,neuznání není v takovémto případě bráno na zřetel a povinnost dodavatele tímto nezaniká.
Toť vyjádření z telefonického rozhovoru z dTest.
Jinak,kdyby náhodou někdo potřeboval podobnou radu,tak telefon je: 299 149 009
Takže mi asi začne peripetie,ale nestahuju kalhoty,když ještě nevidím brod.
zdeny65

250+
 
Reputace: 46
Příspěvky: 399
Registrován: 31 črc 2015, 19:44
Bydliště: Starý Vestec
Skútr / moto: Bylo-klasika,Yamaha Majesty 400,možná FJR 1300
Tuning / úpravy: CNC páčky,vestavěný systém nabíjení,nově laděný zadní tlumiče pérování,tankvak

Re: Zkušenosti s autoservisy

Příspěvekod zdeny65 » 30 čer 2016, 06:55

Přidávám sem to,co mi poslali z právní poradny.
Pro zákonné stanovení náležitostí u reklamace opravy motoru se, stejně jako u reklamace klasického spotřebního zboží použije zákon č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele. V jeho § 19 odst. 3 je jasně stanoveno, že ten, u kterého je oprava reklamována, má na její vyřízení maximální lhůtu 30 dnů, pokud si strany při uplatnění reklamace neurčí lhůtu delší. Marné uplynutí lhůty k vyřízení reklamace se považuje za podstatné porušení smlouvy a zakládá právo od smlouvy odstoupit. Podmínkou reklamace opravy věci je ze zákona nutnost vytknout vady opravy hned, co se projeví, popřípadě bez zbytečného odkladu poté, v souladu s § 1922 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
Servis Vám za provedenou práci odpovídá jako odborník, podle § 5 odst. 1 občanského zákoníku. Na základě ustanovení § 2586 odst. 1 se servis jako opravce při uzavření smlouvy o opravě zavázal provést opravu na své nebezpečí, pokud tedy na motoru v důsledku jeho počínání vznikly vady, odpovídá za ně. Škodu, která by jeho neodborným postupem při opravě nebo v důsledku nezdařené opravy na automobilu vznikla, byste po něm mohl požadovat na základě ustanovení § 2944 občanského zákoníku, z titulu škody na převzaté věci.
Takže teď mám podklady a boj začíná.
zdeny65

250+
 
Reputace: 46
Příspěvky: 399
Registrován: 31 črc 2015, 19:44
Bydliště: Starý Vestec
Skútr / moto: Bylo-klasika,Yamaha Majesty 400,možná FJR 1300
Tuning / úpravy: CNC páčky,vestavěný systém nabíjení,nově laděný zadní tlumiče pérování,tankvak

Re: Zkušenosti s autoservisy

Příspěvekod Bostav » 30 čer 2016, 07:15

Podklady Ti jsou k prdu pokud si nezaplatíš právníka který zašle do servisu dopis ve kterém bude napsáno co bude následovat pokud tvojí reklamaci nebudou řešit.
V servisu se za:
A - zaleknou případného sporu a vše vyřeší ke tvé spokojenosti
B - tvého právníka pošle do zadele jejich právník a tím začne nekonečný proces, který si zřejmě i zaplatíš z vlastní kapsy.

Pokud to budeš řešit sám tak nemáš ani tu nejmenší šanci uspět. Bude na tobě dokazovat že následující závada vznikla kvůli chybě servisu, což se bude velice špatně dokazovat.

Jediné co Ti mohu popřát je hodně štěstí v boji s větrnými mlýny a hlavně dost peněz aby jsi to dotáhl do úspěšného konce, přestože si osobně nejsem jist kdo je v právu Ty nebo servis.
Od roku 1989 - Jawa Mustang ,pak spousta, ale opravdu spousta skůtrů 50ccm,70ccm a 125ccm.
Nedávná minulost: Honda PCX 2014, Yamaha N-Max 2017
Obrázek
Uživatelský avatar
Bostav

1000+
 
Reputace: 208
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 úno 2016, 14:47
Bydliště: U Mladé Boleslavi
Skútr / moto: Honda Forza 125ccm 2018
Tuning / úpravy: Okouzlující muž za řidítky.

Re: Zkušenosti s autoservisy

Příspěvekod forester » 30 čer 2016, 07:42

Tak hurá do toho,život je boj,len škoda že človek musí bojovať za samozrejmé veci.
Držím palce.
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 650
Příspěvky: 5457
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Zkušenosti s autoservisy

Příspěvekod zdeny65 » 01 črc 2016, 07:29

Bostav:Na prd to není.A jestli Ti do mrtě někdo rozdělá motor a pak se objeví závada(logicky neberu takovou jako vada na alternátoru,servo,ABS apd.,takovou bych rozhodně neuplatňoval)tak je celkem logický,že je něco špatně.Buďto špatně sebraný díl,něco ucpanýho,špatná montáž atd.
Dokazování není až tak strašný,protože ve faktuře je vypsáno,co se dělalo konkrétně.
zdeny65

250+
 
Reputace: 46
Příspěvky: 399
Registrován: 31 črc 2015, 19:44
Bydliště: Starý Vestec
Skútr / moto: Bylo-klasika,Yamaha Majesty 400,možná FJR 1300
Tuning / úpravy: CNC páčky,vestavěný systém nabíjení,nově laděný zadní tlumiče pérování,tankvak

Předchozí

Zpět na Hodnocení firem a jejich služeb

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků