Skůtry "levně" ve Velkém Týnci DOŘEŠENO

Prodejci skútrů, příslušenství, servisy... Hodnocení jejich šlužeb očima zákazníků.
Pravidla fóra
Před tím, než vytvoříte nové téma, zkontrolujte prosím, zda-li není již téma o této firmě vytvořeno. V takovém případě prosím nezakládejte nové téma, ale napiště svůj příspěvek v založeném tématu.

Postovat komerční prezentace firem je v tomto topicu zakázáno! Pro tento druh prezentace prosím využijte naše specializované téma.

Skůtry "levně" ve Velkém Týnci DOŘEŠENO

Příspěvekod Fellowdeer » 13 črc 2016, 10:51

Hezký den,
musím se s vámi podělit o nemilou zkušenost se servisem Skutry levne ve Velkém Týnci.
Tekly mi oba přední tlumiče na mé Yamaze X-max. Původně jsem zamýšlel jet na opravu do Žiži - autorizovaného servisu v Lipníku a nechal jsem si od nich poslat nacenění opravy - konkrétně výměny gufer, prachovek a oleje u obou předních vidlic. Přišel mi email, že práce bude 2 hod. cca 1100,-kč + 200Kč olej (ceny náhradních dílů neuvádím, není to podstatné) Bohužel mě mohli vzít až za 2měsíce, takže jsem nakonec zajel do výše zmiňovaného servisu ve Velkém Týnci, kam jsem se dostal za 3 týdny.

Při příjmu na opravu jsem se dopustil zásadní chyby, že jsme nezkonzultovali cenu opravy předem (Za což jsem ve finále i zaplatil), ale tak nějak jsem předpokládal, že se cena bude max. na úrovní aut. servisu. Chyba lávky! Nicméně zadání bylo jasné: výměna gufer, prachovek a oleje.

Za dva dny jsem si jel pro skútr a cena opravy byla 2550,-Kč! V ní byl zahrnut olej za 130kč. Na faktuře je 5 hodin práce. Nechápal jsem. Zeptal jsem se, zda šlo vše hladce a zda se nevyskytl nějaký problém. Prý že ne, jen jsem byl upozorněn na výměnu samotných trubek (ale ty teď aktuálně neřeším). Ukázal jsem email, že mi byla nabídnuta oprava v aut. servisu za úplně jiné peníze. Bylo mi řečeno, že oni to tam "bouchaj" a tady to dělaj poctivě. Samotný servisák mi řekl, že to tam měl "fakt dlouho rozdělaný".

Podle mého názoru. Jestli to neumím a bude mi to tak dlouho trvat, tak na to dopředu upozorním, nebo to nedělám. Ať mi nikdo nevykládá, že jsou různé postupy opravy, prostě postup je jeden a těžko to tam jde jen tak "nabouchat".

Nebudu tady nikoho nabádat, ani dělat reklamu jinému servisu a poškozovat jméno servisu ve Velkém Týnci. Ale já mám rozhodnuto, tam už nikdy!
Fellowdeer

100+
 
Reputace: 18
Příspěvky: 103
Registrován: 13 zář 2013, 14:27
Skútr / moto: Yamaha X-max 125 / r.v.2010

Re: Skůtry "levně" ve Velkém Týnci

Příspěvekod bouska.t » 13 črc 2016, 11:03

A vis kolik stoji ty prachovky a gufera? Sadu gufer koupíš kolem 400 a prachovky taktéž... To mas cca 800, olej jak říkáš 130 nebokolik. A zbytek práce. Jen pro zajímavost ,v brně v "autoservise" chtěli jen za praci 1500bez matetialu. PS, sis to mel udělat sam když je to tak rychli a jednoduchý...

Sent from mTalk, W10m
http://bouskat.rajce.idnes.cz/
http://bouskat.motorkari.cz
http://www.miros-nabytek.cz (Zde není moje tel. číslo)
T-max 2001 117 000 km
KTM 1050 Adventure 2016 98 000km
Uživatelský avatar
bouska.t

1000+
 
Reputace: 79
Příspěvky: 1425
Registrován: 06 úno 2011, 22:14
Bydliště: Brno-Černovice
Skútr / moto: KTM 1050 ADV-Yamaha, T-MAX

Re: Skůtry "levně" ve Velkém Týnci

Příspěvekod Fellowdeer » 13 črc 2016, 11:15

Original prachovky a gufera jsem dodal sám. Todle se bavíme opravdu jen o ceně za práci. Takže Brno je pořád o cca 1000kč levnější:)
Fellowdeer

100+
 
Reputace: 18
Příspěvky: 103
Registrován: 13 zář 2013, 14:27
Skútr / moto: Yamaha X-max 125 / r.v.2010

Re: Skůtry "levně" ve Velkém Týnci

Příspěvekod bouska.t » 13 črc 2016, 11:27

Tak to je potom jinam netušil jsem ze si dodal sám

Sent from mTalk, W10m
http://bouskat.rajce.idnes.cz/
http://bouskat.motorkari.cz
http://www.miros-nabytek.cz (Zde není moje tel. číslo)
T-max 2001 117 000 km
KTM 1050 Adventure 2016 98 000km
Uživatelský avatar
bouska.t

1000+
 
Reputace: 79
Příspěvky: 1425
Registrován: 06 úno 2011, 22:14
Bydliště: Brno-Černovice
Skútr / moto: KTM 1050 ADV-Yamaha, T-MAX

Re: Skůtry "levně" ve Velkém Týnci

Příspěvekod Trabuk » 13 črc 2016, 12:25

Dle mých zkušeností je 5h cca odpovídající (Majesty 250)....než to vyndáš z motorky, rozdělat, vyčistit, vyměnit a dát zpátky do motorky...ale nevím jak jsou vidle na Xmaxu přístupné (co všechno se musí rozdělat, třeba v Yamaze na to maj nějaký přípravky)...kolik berou na hodinu nevím....do servisu nikam nechodím.....beru od nich z eshopu jen díly cca 2 roky a naprostá spokojenost
ex Yamaha Majesty 250DX, ex Kymco XCITING 500, nyní Yamaha T-Max 500, rv. 2005

www.majestyclub.cz
Uživatelský avatar
Trabuk

1000+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 1058
Registrován: 14 úno 2011, 22:09
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: T-Max 500 ex, MBK Flipper 50, Yamaha FZ6
Tuning / úpravy: jízda s rozumem

Re: Skůtry "levně" ve Velkém Týnci

Příspěvekod Skutry-Levne.cz » 13 črc 2016, 13:44

Dobrý den, pokud jsme se správně dívali na nacenění opravy od Žiži z Lipníku nad Bečvou tak tam bylo něco kolem 3200kč za materiál a 1100kč práce předběžně. Materiál jste si dodal sice sám a proto předpokládám že Vás odmítnul v Yamaze za tyto peníze vůbec vzít na servis, pokud by slíbil cenu 1100kč za práci a materiál by jste si dodal svůj sám. U nás tomu tak šlo do dnešního dne, že jsme vzali stroj na servis i s vlastními náhradními díly a již dnes jsem jednoho zákazníka odmítnul tyto opravy se již provádět nebudou, vždy z toho kouká nějaký problém. Bohužel se neučíme a neprodlužujeme nijak dobu oprav, čeká nám tu další řada skútrů už 3 týdny na které se vůbec nedostalo. Ale pokud je pro Vás prioritní cena a ne styl opravy musíte vyhledávat jiné servisní středisko.

Bohužel tu rozebíráme kvalitně odvedenou práci zaplacenou dle odpracovaných hodin. A pokud tedy jsme už u ceny, mohl jste skútr ještě před samotnou opravou otočit a dovést domů. Podepisoval jste u nás zakázkový list, kde je předběžná cena 5000kč a mohl jste rovnou předložit dokument od Žiži za 1100kč a náš servisní technik by Vás poslal sám domů a raději by jel k vodě než to vůbec opravovat :) Už i tento styl opravy se mu nezdál cela správný a pokud by skútr měl opravit na pořádek, byla potřeba doobjednat tyč tlumiče stoupací 2x v ceně něco kolem 6000kč za oba kusy, což schválené dle telefonického rozhovoru nebylo.

Popřípadě tu mohu dát scan zakázkového listu pokud jej nemůžete dohledat k ověření Vašeho podpisu.
S přátelským pozdravem a přáním příjemného dne Tomáš Blaha

Prodej, servis a tuning skútrů a čtyřkolek
http://www.skutry-levne.cz | Bystřická 449 | 783 72 Velký Týnec
Mobil prodejna: +420 774 916 121 | Mobil servis: +420 605 706 121
Uživatelský avatar
Skutry-Levne.cz

10+
 
Reputace: 9
Příspěvky: 17
Registrován: 01 říj 2012, 20:54
Bydliště: Velký Týnec, Bystřická 449, 78372
Skútr / moto: Malaguti Spidermax 500 ...

Re: Skůtry "levně" ve Velkém Týnci

Příspěvekod kerim7 » 13 črc 2016, 15:14

Pro Skutry-Levne.cz:
Chápu nechuť servisu brát zakázky, kde si majitel donese vlastní náhradní díl. Je to každého právo i volba. Ještě víc chápu člověka, který si ND sežene sám, za dobrou cenu, v dobré kvalitě a vyhne se (snad) možnosti podvodu v podobě fakturovaného nového originálu a dodané druhovýroby nebo jetého dílu z čorky. Proč nechcete servisovat s dodanými díly? Máte i jinou odpověď než "proč vydělávat poctivě na své práci, když můžeme kšeftovat s díly"? Jaké máte oficiální zdůvodnění svého postoje?
Děkuji.
kerim7

500+
 
Reputace: 68
Příspěvky: 635
Registrován: 16 říj 2014, 08:18
Bydliště: Nymburk
Skútr / moto: Honda Vision, Honda CMX 500, byla Silvuška SW-T400
Tuning / úpravy: Obrysovky LED

Re: Skůtry "levně" ve Velkém Týnci

Příspěvekod Richie01 » 13 črc 2016, 15:27

Co se týká servisu,nemám s firmou naprosto žádnou zkušenost. Co se týká dílů,eshopu a poradenství,pak mám zkušenost naprosto vynikající,dokonce lepší,než s všude opěvovaným Scootlandem (nic proti nim).
Nicméně,u nás je praxe taková,že pokud má zákazník vlastní díly,pak je hodinová sazba za práci dvojnásobná a nedržíme vůbec žádné záruky. Platí pravidlo chceš/nechceš,těšilo nás,děkujeme.
Je totiž pravda,že na 90% jsou s takovou zakázkou jen problémy.

Takže,ačkoliv neznám souvislosti,pak jednoznačně souhlasím se "skútry-levně" -> takovou zakázku lepší nebrat... :wink:
Uživatelský avatar
Richie01

100+
 
Reputace: 6
Příspěvky: 225
Registrován: 30 kvě 2015, 20:51
Skútr / moto: Gilera NEXUS 125 4T ___ Piaggio SKR 125 2T ___

Re: Skůtry "levně" ve Velkém Týnci

Příspěvekod moto.joker » 13 črc 2016, 15:59

Také se přikláním na stranu servisu.
Na začátku nebylo uvedeno, že byl odmítnut (nebo sám odmítl) nabídku Ži-ži, protože má vlastní díly.

Servis naprosto chápu. Někdo dodá nějaký díl a chce, aby s tím servis pracoval. Jenže jakou záruku má servis že je díl správný a dostatečně kvalitní? Že to ten chlap říká? Ha ha ha. V době internetových mudrců nevěřím nikomu, koho delší dobu neznám osobně. Je třeba si uvědomit, že servis na opravu poskytuje záruku. A skutečně může dát záruku za díly, které nedodal? A co když se to pak vys....? Bude se někdo přetahovat se servisem, že chyba byla v práci a ne v použitých dílech?

Já být servis, tak do toho taky nejdu. Ani náhodou.

A jen tak mimochodem, v pneuservisu také mají občas různé ceny. Když si koupíš pneu u nich, máš přezutí v ceně, nebo za polovic. Když si pneu doneseš, platíš plnou sazbu. To nikomu divný nepřijde, tak proč je to divný u servisu.

To kerim7: Myslím, že si Tvůj útočný příspěvek zmiňovaný servis nezasloužil. Reaguje věcně, přesně a velmi slušně. Nařknout někoho že prodává šmejdy za vysokou cenu, nebo dokonce kradený díly, to už je dost silný kafe.
Jedu a kochám se ...
Bylo: Honda SCV Lead 100; Suzuki Burgman 250; Skyteam Cobra 125; Honda CB 900F Hornet; Honda Dylan 125; Yamaha N-Max 125; Yamaha X-Max 250
Je: Honda Forza 350; Yamaha YBR 125
Uživatelský avatar
moto.joker

1500+
 
Reputace: 323
Příspěvky: 1707
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Skútr / moto: Honda Forza 350

Re: Skůtry "levně" ve Velkém Týnci

Příspěvekod Skutry-Levne.cz » 13 črc 2016, 16:08

Dobrý den,
odpověď na to proč nebereme od dnešního dne skútry na servis s dodanými díly od zákazníku je jednoznačná, nemáme důvod brat každou zakázku a řešit kdo za kolik to kde udělá a jak.
Nemáme důvod okrádat zákazníky záměnou zboží jak je popsáno výše, ale dle toho že si zákazník zvládne díly objednat může si je i zvládnout vyměnit.

U cca 60% zákazníků co si díly objednávají sami to dopadá stejně jako tady a je to zbytečné řešit a pročítat.
S přátelským pozdravem a přáním příjemného dne Tomáš Blaha

Prodej, servis a tuning skútrů a čtyřkolek
http://www.skutry-levne.cz | Bystřická 449 | 783 72 Velký Týnec
Mobil prodejna: +420 774 916 121 | Mobil servis: +420 605 706 121
Uživatelský avatar
Skutry-Levne.cz

10+
 
Reputace: 9
Příspěvky: 17
Registrován: 01 říj 2012, 20:54
Bydliště: Velký Týnec, Bystřická 449, 78372
Skútr / moto: Malaguti Spidermax 500 ...

Re: Skůtry "levně" ve Velkém Týnci

Příspěvekod Fellowdeer » 13 črc 2016, 16:52

Abych to uvedl na pravou míru. Jak jsem psal výše, tak Yamaha Žiži mě neodmítnuli, ale nejel jsem tam z důvodu 2měsíční čekací doby.

Své díly jsem dovezl, originál Yamaha. Jen tak může člověk zaručit, že mu servis namontuje skutečně co zákazník chce. Pokud se to servisu nelíbí, tak ať řekne, že budeme dělat za 2xvyšší sazbu. (Váš ceník na webu má jednotnou hodinovou sazbu)

Ano, jak jsem dříve napsal, měl jsem hned na začátku probrat cenu. Na zakázkovém listě je napsaná, ale upřímně ne příliš viditelně. Jsem ze staré školy a zvyklý na určitou důvěru... a cenu řešit až posléze.
Já neměl problém zaplatit vyšší cenu, než nabízenou od Yamahy, ale tato se liší významně. A házet na konkurenci špínu, že to tam nějak "bouchaj" ...

Pokud nechcete brát náhradní díly od zákazníků, tak nejspíše z důvodu, že tito zákaznící už se ve skútrech minimálně trochu orientují a tuší kdy je servis natáhl a kdy ne. Proto asi těch 60% nespokojených...
Fellowdeer

100+
 
Reputace: 18
Příspěvky: 103
Registrován: 13 zář 2013, 14:27
Skútr / moto: Yamaha X-max 125 / r.v.2010

Re: Skůtry "levně" ve Velkém Týnci

Příspěvekod Bostav » 13 črc 2016, 17:04

Přestaň fňukat jak malé děcko
Od roku 1989 - Jawa Mustang ,pak spousta, ale opravdu spousta skůtrů 50ccm,70ccm a 125ccm.
Nedávná minulost: Honda PCX 2014, Yamaha N-Max 2017
Obrázek
Uživatelský avatar
Bostav

1000+
 
Reputace: 208
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 úno 2016, 14:47
Bydliště: U Mladé Boleslavi
Skútr / moto: Honda Forza 125ccm 2018
Tuning / úpravy: Okouzlující muž za řidítky.

Re: Skůtry "levně" ve Velkém Týnci

Příspěvekod bouska.t » 13 črc 2016, 17:21

Ja si všechno dělám sam, bohužel me situace donutila ze jsem jedou dal tmaxe do zmíněného servisu. Cenu jsem neřešil, na mem skutru se pracovalo 13,5 hodiny. Samotného mechanika znám dobře osobně. Jednalo se o naladěni a seřízení karburatoru. Stalo to vic, ale nic neříkám protože to funguje jak ma... Taky sem si mohl říkat co mu natom tak dlouho trvalo, ja mam trysku vyměněnou za 40minut i se složeními...

Sent from mTalk, W10m
http://bouskat.rajce.idnes.cz/
http://bouskat.motorkari.cz
http://www.miros-nabytek.cz (Zde není moje tel. číslo)
T-max 2001 117 000 km
KTM 1050 Adventure 2016 98 000km
Uživatelský avatar
bouska.t

1000+
 
Reputace: 79
Příspěvky: 1425
Registrován: 06 úno 2011, 22:14
Bydliště: Brno-Černovice
Skútr / moto: KTM 1050 ADV-Yamaha, T-MAX

Re: Skůtry "levně" ve Velkém Týnci

Příspěvekod Fellowdeer » 13 črc 2016, 17:42

Každý ať si z toho vezme to své. Já nikomu svůj názor nevnucuji a nikoho neurážím. Se servisem jsem jednal maximálně korektně. Prosím o vymázání příspěvku od Bostava, takový příspěvek tady nemá co dělat...
Fellowdeer

100+
 
Reputace: 18
Příspěvky: 103
Registrován: 13 zář 2013, 14:27
Skútr / moto: Yamaha X-max 125 / r.v.2010

Re: Skůtry "levně" ve Velkém Týnci

Příspěvekod Mohy 125 » 13 črc 2016, 18:41

Fellowdeer : naprosto s tebou souhlasím!

Jako klientovi mi přijde divné, proč by si servis měl učtovat 2násobnou sazbu když ceník má jen jeden? -> protizákonné :-) Připomíná mi to dobu dávno minulou, kdy jsme v restauraci v centru měli dvojí sazbu - pro "domácí" a cizince.
Potom: proč když dodám vlastní díly, co jsou originál od výrobce, tak proč by mi měl odmítnout opravu? -> důvod samozrejmě známe, vydělává dvakrát - na dílech i na servisu.
To ovšem neznamená že když já jako klient koupím díly a po servisu chci práci, tak že mě nechá to zaplatit 2x! já sem klient, já vás platím, tak prostě sklapnete podpatky a uděláte práci co požaduji za cenu co máte v ceníku.... nevidím v tom nic složitého, práce je stejná at jsou díly mé či vaše... :twisted:

ty kráso sem se zas nasral :roll: :lol:
Moto: 04/2014 - 10/2016 - Kymco Downtown 125ccm
10/2016 - ???? - Piaggio MP3 400i LT 2009 Akrapovič
Mohy 125

500+
 
Reputace: 20
Příspěvky: 565
Registrován: 10 dub 2014, 13:37
Bydliště: Vojkovice u Kralup
Tuning / úpravy: reflexní polepy, Akrapovič - víc netřeba

Další

Zpět na Hodnocení firem a jejich služeb

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník