POZOR na prodejnu MotosalonHK !!!

Prodejci skútrů, příslušenství, servisy... Hodnocení jejich šlužeb očima zákazníků.
Pravidla fóra
Před tím, než vytvoříte nové téma, zkontrolujte prosím, zda-li není již téma o této firmě vytvořeno. V takovém případě prosím nezakládejte nové téma, ale napiště svůj příspěvek v založeném tématu.

Postovat komerční prezentace firem je v tomto topicu zakázáno! Pro tento druh prezentace prosím využijte naše specializované téma.

POZOR na prodejnu MotosalonHK !!!

Příspěvekod MiroCNT » 28 říj 2014, 22:20

Zdravým všetkých nadšencov skútrov. Chcem Vás upozorniť na praktiky predajcu motocyklov, skútrov a doplnkov a to na predajňu MotosalonHK v Hradci Králové. Prednedávnom som si u nich kúpil skuter Aprilia Scarabeo 500, r.v. 2011, podla predajcu 2013. /dátum prvej registrácie 18.01.2013/
Začalo to tým, že som si na internete vyhliadol skuter ktorý oni predávali. Tak som im zavolal okolo obeda, že by som si ho chcel rezervovať, a že ešte dnes poobede sa naň prídem pozrieť. To mi však zo strany predajcu bolo povedané, že oni nerobia žiadne rezervácie a ten kto príde a zaplatí tak si skúter aj odnesie, len keby som im poslal nejakú zálohu tak mi ho zarezervujú, ale potom mi aj povedal, že ak si skúter nekúpim tak mi zálohu nevrátia. /pekný prístup k zákazníkovi/
Tak si vravím, že čert to ber, do Hradca to mám 100 km, tak tam skočím. Prišiel som tam, skuter prezrel, vyskúšal a dohodol sa na jeho kúpe. Len pri štartovaní sa mu muselo pomôcť záložným zdrojom, bo vraj skuter u nich už nejakú dobu stál, a baterka sa vybila a že ju treba dobiť. Pri spisovaní kúpno- predajnej zmluvy som predajcovi vravel, že som si zabudol doma okuliare /moja chyba/ a dúfam, že zmluva nie je napísaná tak, že nemám žiadnu záruku. On hneď nato, že nie, že tam mám podľa zákona 6 mesiacov záruku, ako aj ešte továrenskú záruku. Tak som ju podpísal , vybavil všetky náležitosti a so skútrom odišiel. Baterka sa cestou domou trocha nabila avšak o pár dni mi už nechcel skúter naštartovať. Tak som baterku vybral dal na nabíjačku a zbadal som, že tam je baterka 12 V a 10 Ah. Podľa priloženého manuálu tam má byť 12 V a 12 Ah a podľa manuálov dostupných na internete 12 V a 14 Ah. Potom som si ešte všimol ako som skúter umýval že je prasknutý hliníkový kryt variátora. Tak som im na druhý deň zavolal načo mi bolo povedané nech to odfotím a pošlem im to emailom. To som aj urobil a pri baterke napísal, že 12 V 10 Ah je slabá na tento skuter. Hneď mi prišla odpoveď, že na reklamáciu, je už teraz neskoro, že sa to už takto spätne nedá riešiť.
Vtedy som zobral do ruky kúpno-predajnú zmluvu a čo nevidím, že v nej je zakomponované "tak ako leží a stojí". Jednoducho povedané klamal predajca, lebo v tomto prípade nie je žiadna záruka.
No tak mu píšem späť, že pri predaji sa továrenská záruka v prípade predaja prenáša na ďalšieho vlastníka. Hneď zmenil svoj postoj a že kryt je v záruke, ale na baterku ktorá je originálna už nie, že jej stav zodpovedá jej veku.
Tak som mu písal späť, že mňa nezaujíma stav ale to, že tento typ baterky tam nepatrí ale podľa manuálu tam má byť 12 V a min 12 Ah. Odpoveď predajcu "návod je univerzálny pre viac typov motoriek" a že podľa nejakého skanu z obrazovky počítača ktorý mi zaslal je tam batéria, ktorá tam má byť. /je to fotografia obrazovky počítača a v jej strede je otvorené okienko a doň vpísaná batérie Yuasa 12 V 10 Ah/ slabý dôkaz.
Uvedený spor s nimi som ešte neukončil, ale už teraz chcem všetkých upozorniť na ich praktiky, ako sa vyhýbajú zodpovednosti za prípadné reklamácie a ako klamu pri uzatváraní zmlúv.
MiroCNT

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 7
Registrován: 05 kvě 2012, 18:36
Bydliště: Nová Ves
Skútr / moto: Aprilia Scarabeo 500 ie
Tuning / úpravy: žádne

Re: POZOR na prodejnu MotosalonHK !!!

Příspěvekod Lubik » 28 říj 2014, 22:30

To je naprosto normální, nechápu že se tomu divíš. Jinak platí : "Když už chcete zálohu na auto/moto složit, trvejte na tom, aby byla vratná" . Ale to záleží na prodejci vs kupující

S prominutím, jsi vůl co si nepřečetl smlouvu a neprohlédl skůtr. NIKDY bych takový skůtr nekoupil. Copak je normální aby Ti v prodejně startovali motorku přes kabely ? To je první znamení, že něco není v pořádku. To bych je hned poslal do prde.e a jel bych domu.
A číst prodejní smlouvu až doma, promiň ale to se musím opravdu zasmát tvojí hlouposti.

To že se k tomu prodávající nechce postavit čelem je věc druhá, ale holt žijeme v hlubokém kapitalismu a Ty jsi jim smlouvu podepsal.
Je to HNUS,ale i takový prodejci jsou. Snad se ti to povede nějak vyřešit, jsou to lumpové.
Lubik
 

Re: POZOR na prodejnu MotosalonHK !!!

Příspěvekod dzalalabad » 29 říj 2014, 01:14

Celé mi to přijde nějaké divné. Už jenom to, že formulace "jak leží tak běží" je už podle nového občanského zákoníku neplatná. Chápu že jsi pravděpodobně chtěl upozornit na nekalost prodejce. Jako poškozený máš v tuto chvíli možnost se obrátit na soud a nejspíš vyhrát.
Jinak v podstatě souhlasím s tím co psal tady Lubik..
Uživatelský avatar
dzalalabad

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 94
Registrován: 20 srp 2011, 19:09
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Silver Wing 600 / Gilera GP 800 / BMW R 1200 GS

Re: POZOR na prodejnu MotosalonHK !!!

Příspěvekod Stanley Henkl » 29 říj 2014, 06:35

Souhlas s Lubikem. Cist si smlouvu doma? Hned na miste. To, ze je tam jiná baterka jsi mohl přehlídnout, ale praskly kryt ne. Vždycky platí.....vsechno poradne projit. Nic se nemeni na tom, ze žijeme, kde žijeme......
Suzuki Burgman 650
Suzuki V-Strom 650
Tel.: 776498775
Uživatelský avatar
Stanley Henkl

250+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 262
Registrován: 25 zář 2012, 15:39
Bydliště: Olomouc.
Skútr / moto: Suzuki Burgman AN 650, Suzuki DL 650 V-STROM.

Re: POZOR na prodejnu MotosalonHK !!!

Příspěvekod Mr.Voza » 29 říj 2014, 08:36

V podstatě souhlasím s ostatníma. Když kupuju použitou věc, počítám s tím, že nějaký mouchy mít bude. A počítat se zárukou u jetýho skůtra? Bláznovstní. Když chci věc ve 100% stavu, připlatím si a koupím si novou.
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Re: POZOR na prodejnu MotosalonHK !!!

Příspěvekod janon » 29 říj 2014, 09:03

Na jednu stranu je mi te lito a preju, at to ve finale dobrte dopadne, ale na druhou stranu kupovat neco bez prostudovani smlouvy je v dnesni dobe riziko vzdy a cist si smlouvu po podpisu je ztrata casu. Vsude to pisou, vsude to rikaji smlouvu cist pred podpisem! Lidi nebudte naivni a spolehejte se na sebe a ne na druhe a uz vubec ne na toho, kdo prodava... :roll:
bylo Honda Lead 100 najeto 40 000 km (ja 12 000)
bylo Yamaha Majesty 400 najeto 206 000 km (ja 136 000)
bylo Honda Silver Wing 600 najeto 110 000 km (ja 92 000)
nyní Yamaha T Max 560 najeto 27 000 km (ja 14000)
Uživatelský avatar
janon

2500+
 
Reputace: 195
Příspěvky: 2745
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Praha

Re: POZOR na prodejnu MotosalonHK !!!

Příspěvekod krizik1 » 29 říj 2014, 09:06

I když víceméně souhlasím s výše napsaným, jsem si jist, že již není nutné psát, že MiroCNT je vůl. Jistě sám ví jakou chybu udělal a nás ostatní chtěl pouze varovat. Tímto mu děkuji a přeji už jen příjemné zkušenosti se vším co se skútrů týká :wink:
http://krizik1.rajce.idnes.cz/ http://www.parabellum.cz/ Aprilia Atlantic 500,PGO Comet 50 2T,Kingway Varadero 79 4T
Uživatelský avatar
krizik1

Moderátor
 
Reputace: 825
Příspěvky: 2300
Registrován: 22 srp 2010, 08:22
Bydliště: Květnice tel.:732402041
Skútr / moto: Aprilia Scarabeo 200

Re: POZOR na prodejnu MotosalonHK !!!

Příspěvekod Zdana » 29 říj 2014, 10:52

Bohuzel se stane,je mi jasne,ze clovek je pri kupovani nove veci v mirne euforii a proto si myslim,ze je dobre mit s sebou nekoho nezaujateho,kdo strizlive vyhodnoti situaci. Zbytek uz byl recen.

Ja chci jen poznamenat, ze ani koupe noveho stroje neni vyhrou, sice ma kupujici oporu v zakone ale ten musite znat. Ja muzu slouzit jako priklad, nastudovani si pulky OZ,dohady s prodejcem a nyni 10dni do odstoupeni od smlouvy u skutru s 8000km,bohuzel mi prijde ze slusnych prodejcu je podstatne min nez tech u kterych clovek lituje ze stroj koupil
Zdana

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 125
Registrován: 13 čer 2014, 13:21
Skútr / moto: Peugeot Satelis 300, Peugeot Xfight 100
Tuning / úpravy: izolepa,nevite kdy co odpadne.

Re: POZOR na prodejnu MotosalonHK !!!

Příspěvekod TomRaptor » 29 říj 2014, 12:19

Ano dá se tu psát o tom, jak si měl MiroCNT všechno zkontrolovat a hlavně přečíst smlouvu...
Umím si představit, jak se MiroCNT na skútra těšil a jak mu prodejce mazal med kolem úst, není pak také divu, že si získal jeho důvěru. Bohužel neměl Miro s sebou někoho nezaujatého, kdo by mu otevřel včas oči.
Co je ale bez debat je to, že je prodejce na rozbití huby! Minimálně...!
Snad bude Mirovo zkušenost poučením pro ostatním, aby byli ostražití.
P.S. A ruku na srdce, nejeden z nás se nechal nějakým vychcaným prodejcem napálit? A s novou věcí je to úplně stejné...
Najeto Cyborg Zen 50 - 11.000 km, Piaggio X9 Amalfi 180 - 23.000 km, Yamaha Majesty 400 - 40.000 km, Ø 4,1 l/100 km
Klub http://www.SkutrPlus.cz
Uživatelský avatar
TomRaptor

250+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 297
Registrován: 03 dub 2010, 20:30
Bydliště: Teplice
Skútr / moto: Yamaha Majesty 400 K5
Tuning / úpravy: Vyhřívané hefty a sedadla, USB a 12V zásuvka, boční brašny.

Re: POZOR na prodejnu MotosalonHK !!!

Příspěvekod wochomurka » 29 říj 2014, 12:32

Při koupi jsem měl v Beverlyně 500 (máme stejnej motor) úplně novou noname 10A baterku a s půlitrem točí už čtvrtým rokem... Prodejce mi ji dal za starou, protože ta byla po smrti. Takže tvá baterka není slabá, jen stará a po smrti. (v manuálu je opravdu 14A). Při koupi by to byl minimálně nárok na slevu. Kdybych ale já vidět start přes kabely, tak bych se otočil, a jel domů. Dekl varia se ti bude asi uplatňovat špatně, protože je to slovo proti slovu. Ty říkáš, že to už bylo, oni řeknou, že sis to udělal sám. Asi ti nezbyde nic jiného, než si pořídit nějakej jetej z vrakáče. Je to otázka cca. 700kč. Může bejt ošklivej, protože přes něj je stejně plast.
Divím se, že sis nezjistil, jak je to Scarabeo omlazený. To jsi neviděl techničák?
Ostatní souhlas zhora... nečíst smlouvu :roll: . Prohlídka bez brejlí... :? . Myslel jsem, že takoví lidé už neexistují, když se o tom pořád mluví.
Doporučuju ti dát to prohlédnou do servisu, jestli kromě deklu varia není poškození někde jinde. Prasklina třeba na rámu může bejt fatální.
V tomhle obchodě jsem byl jednou, když jsem potřeboval Gufera do vidle. Sehnali mi je ještě ten den. Kámoši, co tam ale jezdí na servis už tak nadšení nejsou. Prej sou to takový slibotechny, servis dlouho trvá...
Pokud je ta smluva pěkně napsaná, tak asi moc nezmůžeš. Poraď se s právníkem. Já mám taky jednu "kouzelnou" od strejce, kterej prodával auta, a ta je po prodeji prakticky neprůstřelná. V praxi... na co nepřijdeš při prodeji, máš později už smůlu.
BMW R45 45000km (celkem 98000km)
Suzuki DR 350 28000km (celkem 35000km)
antikrist Yuki Speedy 50 - 4500km
Gilera Runner SP 50 v hustým tuzingu - 4900km
lesní víla Vespa ET4 125 - 14800km (celkem 30800km)
Piaggio Beverly 500 - 11000km (celkem 39000km)
Uživatelský avatar
wochomurka

500+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 547
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Republika Březhrad
Skútr / moto: Beverlyna 500
Tuning / úpravy: Origo boční kufry, nějaký cetky a tlumiče od Malossi

Re: POZOR na prodejnu MotosalonHK !!!

Příspěvekod Stanley Henkl » 29 říj 2014, 13:37

Tak asi každej vi, ze Miro udělal chybu. Netřeba to rozebírat....
Urcite bych to s prodejcem resil. Asi moc šanci na uspech nemas. Zalezi jak je smlouva formulovana. Když bys chtěl, tak mi ji pošli do zprávy a já dam manželce zkontrolovat. Je právnická. Snad by to k něčemu mohlo byt. I když většinou mají prodejci smlouvu neprustrelnou.
Suzuki Burgman 650
Suzuki V-Strom 650
Tel.: 776498775
Uživatelský avatar
Stanley Henkl

250+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 262
Registrován: 25 zář 2012, 15:39
Bydliště: Olomouc.
Skútr / moto: Suzuki Burgman AN 650, Suzuki DL 650 V-STROM.

Re: POZOR na prodejnu MotosalonHK !!!

Příspěvekod MP » 29 říj 2014, 18:10

Každý štestí svého strůjce ...
Aktuálně Honda XL 600 V Transalp + Suzuki DL 650 V-Strom
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Exskůtry - Majesty 250 DX , Suzuki Burgman 400 , Silver Wing 600
Uživatelský avatar
MP

1500+
 
Reputace: 84
Příspěvky: 1530
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Su z Třebíča, Vysočina - drsnej kraj, drsní lidi, tak to jsme my.
Skútr / moto: Honda XL 600V Transalp + Suzuki DL 650 V-Strom


Zpět na Hodnocení firem a jejich služeb

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků