Pojišťovna Slavia - zkušenosti

Prodejci skútrů, příslušenství, servisy... Hodnocení jejich šlužeb očima zákazníků.
Pravidla fóra
Před tím, než vytvoříte nové téma, zkontrolujte prosím, zda-li není již téma o této firmě vytvořeno. V takovém případě prosím nezakládejte nové téma, ale napiště svůj příspěvek v založeném tématu.

Postovat komerční prezentace firem je v tomto topicu zakázáno! Pro tento druh prezentace prosím využijte naše specializované téma.

Pojišťovna Slavia - zkušenosti

Příspěvekod Myschan » 19 čer 2011, 17:32

Měl jsem povinné ručení u pojišťovny Slavia. Protože jsem skútr prodal, poslal jsem jim email se žádostí o ukončení pojištění a vrácení přeplatku na účet, z důvodu prodeje vozidla. Podotýkám, že u jiné pojišťovny to stačilo a peníze jsem měl zpět za tři dny. Další uvádím dle data:
12. 4. tohoto roku. Odpověděli mně, že chtějí zaslat podepsanou žádost, kopii kupní smlouvy a originál zelené karty poštou. Žádný zákon toto neukládá a pokud se nemýlím, není to tedy moje povinnost. Ale jsem člověk vstřícný a učinil jsem tak obratem a doporučeně.
10. 5. napsal jsem emailem upomínku s dotazem, kdy bude věc vyřízena. Bylo mi odpovězeno, že smlouva byla ukončena k 18. 4. (nechápu proč si vymysleli zrovna toto datum, ale budiž) a že dopis o ukončení "by měl ještě dorazit". To mě potěšilo, i když názor, že dopis by měl dorazit mám teda taky.
19. 5. opět emailem urguji a žádám o vyjádření kompetentního pracovníka k celé věci. Nikdo nereaguje. Asi jsem otrava, co jen chce oficiální papír s potvrzením o ukončení a dokonce chce vrátit své peníze!!!
14. 6. po několika marných pokusech se dovolat, kdy posloucháte prupovídky o tom, jak jsou všichni operátoři hrozně zaneprázdněni (a telefonní společnost si libuje nad útratou), se mi podařilo odchytit živého člověka (pan Vávra), který se mi omluvil - já vím, že on je chudák poslední, kdo za to může - a že to prý zaurguje.
19. 6. je to více než dva měsíce, co jsem pojišťovně Slavia řádně oznámil prodej vozidla. Do dnešního dne nemám ani potvrzení o ukončení, ani vrácené peníze. Nedokážu si představit, že bych po této pojišťovně chtěl pojistné plnění. Takže čekám, ale rozhodně to nevzdám a ten přeplatek z nich dostanu, i kdybych měl jít k soudu. Už z principu.
Varuji tedy všechny před pojišťovnou Slavia. Pokud se nejedná o ojedinělý případ, pak se lze domnívat, že se takto pozdním vracením peněz tato instituce neoprávněně obohacuje. Průběžně dám vědět, jak to pokračuje. Jedno vím ale už nyní. U pojišťovny Slavia bych si nepojistil ani houpacího koně!
Lepší pozdě, nežli vůbec.
Uživatelský avatar
Myschan

1000+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 1187
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda Forza 300 (2020)

Re: Pojišťovna Slavia - zkušenosti

Příspěvekod Tomáš@125 » 19 čer 2011, 17:37

Jasně ale je to levný nedávno jsem dával do konfigurátoru povinné na moji Sw-T 400a bylo to u slavie nejlevnější a to caa o 50 %, přesto jsem u Kooperativy.
Honda@125 prodáno po 11 letech :(, Honda SW-T 400 prodáno
Uživatelský avatar
Tomáš@125

750+
 
Reputace: 42
Příspěvky: 896
Registrován: 13 črc 2010, 23:57
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda SH 300 / Suzuki Bandit 1250S

Re: Pojišťovna Slavia - zkušenosti

Příspěvekod krizik1 » 19 čer 2011, 17:46

Ono nic není černobílé . Mě třeba Kooperativa dluží prachy za mojí rozbitou Aprilii a musel jsem to dát právníkovi . Takže prašť jako uhoď . Plať , ale nic po nás nechtěj je první pravidlo českých pojišťoven 8)
P.S. a jsem pojištěn taky u Slávie :D
http://krizik1.rajce.idnes.cz/ http://www.parabellum.cz/ Aprilia Atlantic 500,PGO Comet 50 2T,Kingway Varadero 79 4T
Uživatelský avatar
krizik1

Moderátor
 
Reputace: 825
Příspěvky: 2300
Registrován: 22 srp 2010, 08:22
Bydliště: Květnice tel.:732402041
Skútr / moto: Aprilia Scarabeo 200

Re: Pojišťovna Slavia - zkušenosti

Příspěvekod Tomáš@125 » 19 čer 2011, 17:56

Domnívám se že po jednom dopise zmíněné pojišťovně kde bude pan doktor podepsána a dopis bude zaslán právnickou kanceláří bude vše doplaceno prostě to zkoušej a počítají že se nikdo nebude bránit..
Honda@125 prodáno po 11 letech :(, Honda SW-T 400 prodáno
Uživatelský avatar
Tomáš@125

750+
 
Reputace: 42
Příspěvky: 896
Registrován: 13 črc 2010, 23:57
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda SH 300 / Suzuki Bandit 1250S

Re: Pojišťovna Slavia - zkušenosti

Příspěvekod Milo » 19 čer 2011, 18:11

Taky jsem o Slávii neslyšel nic dobrého... Doufám, že do mě nikdo s touhle pojišťovnou nevrazí... Spíš doufám, že do mě nevrazí nikdo...
Kdo se plazí, nezakopne ;)

Yamaha Majesty 125, skoro 70 000km
dříve Suzuki Address 50 (1997) a babička ve skvělý kondici MZ 150ETZ (1987)

Skútr Klub Ústeckého Kraje - www.skuk.cz

Obrázek
Uživatelský avatar
Milo

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 325
Registrován: 27 led 2011, 01:30
Bydliště: Ústí nad Labem
Skútr / moto: yamaha majesty 125 (2002)

Re: Pojišťovna Slavia - zkušenosti

Příspěvekod aumirek » 19 čer 2011, 18:36

poněvadž pojistku mužeš zrušit jen při prodeji případně vyřazení z prodeje je logické že musíš dodat doklat teda tu kupní smlouvu chtěla to po mě každá pojištovna no a jelikož to rušíš tak vrátit tu zelenou kartu je též logické datum zrušeni se odvíjí od datumu na kupní smlouvě ne kdy to tam dodáš.Osobně upřednostnuji před poštou tam zajít osobně je to jistější a mnohdy i rychlejší.
aumirek

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 302
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Klimkovice
Skútr / moto: Biagini Tiger
Tuning / úpravy: zatím nic a asi to tak zustane

Re: Pojišťovna Slavia - zkušenosti

Příspěvekod Myschan » 19 čer 2011, 19:09

Aumirku, asi jsi to nepřečetl pečlivě. To, že musím dodat kupní slmouvu je možná snad logické, nikoliv ale povinnost ze zákona. A občan musí dělat pouze to, co mu zákon ukládá, že? Ze zákona stačí oznámení, což jsem učinil a konec konců, tu smlouvu jsem jim poslal taky. U jiné pojišťovny to stačilo - to jsem taky psal. Dál píšeš, že se to odvíjí od data smlouvy, ne od toho, kdy to dodám. Když jsem jim to dodal, tak logicky až po prodeji. Souhlasím s Tebou, že zajít tam osobně je lepší, ale kdybych to donesl na pobočku v Brně, tak oni by to stejně přeposlali na centrálu do Prahy. Navíc v mailu sami uznali, že je to zrušený. Jen ty peníze mi nějak nechtějí poslat. No prostě se tímto způsobem možná obohacují. Taky logické.
Lepší pozdě, nežli vůbec.
Uživatelský avatar
Myschan

1000+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 1187
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda Forza 300 (2020)

Re: Pojišťovna Slavia - zkušenosti

Příspěvekod Myschan » 25 čer 2011, 13:28

Tak už jsem obdržel alespoň potvrzení, že mám ukončenou pojistku. Peníze co mají vracet stále nikde (dnes je 25.6) :evil:
Lepší pozdě, nežli vůbec.
Uživatelský avatar
Myschan

1000+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 1187
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda Forza 300 (2020)

Re: Pojišťovna Slavia - zkušenosti

Příspěvekod Myschan » 27 čer 2011, 17:18

27.6. peníze dorazily. Blahopřeji sám sobě, že jsem se dočkal vráceného přeplatku a slavnostně a veřejně, před nastartovaným skútrem, slibuji, že u pojišťovny Slavia si nikdy nepojistím ani motorové, ani nemotorové vozidlo, ani nemovitost, ani odpovědnost, ani jakékoliv jiné možné pojištění, ani nezakoupím jakýkoliv její produkt, službu či cokoliv jiného. K tomu mi dopomáhej bůh a tyto vzpomínky :idea:
Skutečnost, že žádným způsobem nikdo nereagoval na moji stížnost, beru jako běžný standard chování této instituce :evil:
Lepší pozdě, nežli vůbec.
Uživatelský avatar
Myschan

1000+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 1187
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda Forza 300 (2020)

Re: Pojišťovna Slavia - zkušenosti

Příspěvekod aumirek » 27 čer 2011, 18:39

Myschan možná jsem to napsal špatně neni to povinost ze zákona předložit tu kupní smlouvu ale všeobecně u každé pojištovny nemužeš zrušit smlouvu kdy tě napadne ale je tam výpovědní lhuta.Zrušit okamžitě ale mužeš ze zákona při prodeji či vyřazeni vozidla a s tohoto duvodu ta smlouva a po mně to vždy chtěli a maj na to nárok.jinak neberu ti že tahle pojištovna nejedná zrovna férově.A opravdu ta pojistka se ruší datem prodeje prodal jsem auto a šel zrušit pojistku a chtěl jsem ji zrušit až o týden později než byl datum že to zaplatím nešlo to
aumirek

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 302
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Klimkovice
Skútr / moto: Biagini Tiger
Tuning / úpravy: zatím nic a asi to tak zustane

Re: Pojišťovna Slavia - zkušenosti

Příspěvekod B-eckham » 28 čer 2011, 09:59

Já jsem teda rušil pojistku u české pojišťovny a napsal jsem jim dopis, ke kterému jsem přiložil zelenou kartu...
BTW. skutra jsem ani neprodaval a přeplatek mi přišel během cca 30 dní...
takže opravdu kupní smlouva potřeba není...
Uživatelský avatar
B-eckham

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 193
Registrován: 10 srp 2007, 23:16
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Honda PCX

Re: Pojišťovna Slavia - zkušenosti

Příspěvekod j3nda » 28 čer 2011, 10:09

taky mam povinny ruceni u slavie, ale vzhledem k tomu kolik me stalo (150Kc) bych nakej ten preplatek az tak moc neresil :D
Obrázek
Uživatelský avatar
j3nda

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 684
Registrován: 19 srp 2010, 23:30
Skútr / moto: Kymco Agility City 125
Tuning / úpravy: Kufr Givi E300N

Re: Pojišťovna Slavia - zkušenosti

Příspěvekod Myschan » 28 čer 2011, 17:23

Přeplatek byl přes 750 Kč a navíc jde taky o princip. Neustupovat těmhle institucím a nenechat si všechno líbit. Myslím, že jsem slušný člověk, co nevyvolává problémy. Taky jsem psal, že jsem po jejich žádosti ihned (druhý den) požadované dokumenty odeslal a nedělo se nic. Ale mám určité právní vědomí (a snad i vzdělání) a hodlám ustoupit jen do určité míry. A datum zrušení si vycucali nevím odkud. Nejednalo se totiž ani o datum prodeje, ani o datum jeho nahlášení. Prostě si nějaké datum přiřadili. Ale o tohle mi fakt nešlo, pár dnů je mi vážně fuk. To, že mi sdělili, že přeplatek bude zaslán na moji adresu a nakonec to poslali na účet a ještě zkomolili jméno je už jen drobný detail. Mezitím jsem prodal ještě jedno vozítko a přeplatek je cca během týdne na kontě. Vše přes mail, žádné požadavky na písemnou žádost atd. Jedná se pochopitelně o jinou pojišťovnu - takže ono to jde.
Hezký den všem :)
Lepší pozdě, nežli vůbec.
Uživatelský avatar
Myschan

1000+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 1187
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda Forza 300 (2020)


Zpět na Hodnocení firem a jejich služeb

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků