moto-helmy.cz

Prodejci skútrů, příslušenství, servisy... Hodnocení jejich šlužeb očima zákazníků.
Pravidla fóra
Před tím, než vytvoříte nové téma, zkontrolujte prosím, zda-li není již téma o této firmě vytvořeno. V takovém případě prosím nezakládejte nové téma, ale napiště svůj příspěvek v založeném tématu.

Postovat komerční prezentace firem je v tomto topicu zakázáno! Pro tento druh prezentace prosím využijte naše specializované téma.

moto-helmy.cz

Příspěvekod many_24 » 13 bře 2014, 17:47

Zdravim, v blízké době plánuji kupovat PCX-ko a tak jsem se začal poohlížet po nějaké té helmě. Po dlouhém vybírání jsem skončil u Nolan N44. Na internetu není moc obchodů které by ji prodávali, a u většiny nejsou ceny zrovna nízké, proto jsem šáhnul po e-shopu moto-helmy, kde ji nabízejí za 4990,-. E-shop mi připadal celkem seriozně, k tomu 5 let záruka na helmy Nolan, údajně 95% expedováno do 2 dnů (jiní prodejci udávali několik týdnů). Tak jsem ji objednal (11.3.), jako vždy zaplatil předem, a hned mi klasicky přišel mail o provedení objednávky a že při expedici budu dále informován. Včera se nic nedělo tak jsem poslal prodejci e-mail kde jsem se ho ptal kdy bude helmu odesílat - zatím neodpověděl. Na stránkách má uvedena i 2 čísla na ICQ - obě stále offline. Dneska už jsem se tedy rozhodl zavolat na uvedené číslo - není dostupné. Otázka tedy zní - Máte někdo s tímto obchodem zkušenosti? Mám se strachovat že peníze už neuvidím, případně že je budu muset nějak vymáhat? A jak případně postupovat?
Díky
Martin
Obrázek
Uživatelský avatar
many_24

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 16
Registrován: 12 bře 2014, 20:32
Skútr / moto: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: červené reflexní polepy ráfku, červené nastavitelné páčky

moto-helmy.cz

Příspěvekod BrAtKo » 13 bře 2014, 18:08

Hmm web vyzerá dôveryhodne a ma všetky povinne údaje vrátane kontaktov a osobného odberu. Kolko dni uz čakáš, no este je to v pohode. Je fakt ze cena je podozrivo nízka a to na všetky farby. Ja mam na N44 len 2 roky záruky.

Ale predpokladajme ze je to jedna fyzická osoba co ma web shop a vsetko je len na ňom. A ak ma teraz dovolenku alebo je mimo republiky ci leží v nemocnici tak by sa to dalo pochopiť. Ale doporučujem nikdy neplatiť vopred nikomu okrem platby paypalom (a ak je možnosť použiť paypal).

Mne sa este predajca s Nolan B4 intercomom neozval a tovar neposlal z ebay. Aj som mu písal. Ale som v klude mam 40 dni a paypal mi peniaze vráti.
Honda NC750S DCT - aktualna moto (forum nc700.sk) / rocny najazd 18000km
Historia: Honda PCX 150 / Honda Vision 110 / Piaggio ZIP 50
Obrázek BrAtKov FOTO ALBUM / BrAtKove vyjazdy a vypravy / Bratislava a okolie na poslednú chvíľu
Uživatelský avatar
BrAtKo

1500+
 
Reputace: 43
Příspěvky: 1572
Registrován: 12 dub 2013, 18:28
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda NC750S DCT

Re: moto-helmy.cz

Příspěvekod many_24 » 13 bře 2014, 18:18

Zatím jen 2 dny, ale lehce jsem doufal ze když jsem objednaval v úterý ze ji do konce týdne mít budu. Zítra totiž s největší pravděpodobnosti jedu pro skútr a pokud bude hezky, chtěl jsem po vlastni ose. Nemám problém počkat třeba měsíc a prozatím koupit nějakou otevřenou za 1000 která by se pak hodila pro obcasneho spolujezdce
Obrázek
Uživatelský avatar
many_24

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 16
Registrován: 12 bře 2014, 20:32
Skútr / moto: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: červené reflexní polepy ráfku, červené nastavitelné páčky

Re: moto-helmy.cz

Příspěvekod Milan57 » 13 bře 2014, 18:31

Ještě se nestresuj, platil- li jsi v útery platba mu došla nejdřív ve středu nebo až ve čtvrtek, pak i kdyby odeslal týž den tak to dnes ( ve čtvrtek) prostě mít nemůžeš- nejdřív zítra v pátek, nebo spíše po neděli. Pošta má na balík ař 3 pracovní dny ( so + neděle se nepočítají) a PPL atd to doručí cca 1 den po tom co to naskladní
Obrázek Spotřeba CTX 700

Dříve. Honda Wave 110i- prodáno
Uživatelský avatar
Milan57

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 230
Registrován: 10 srp 2012, 15:17
Bydliště: Vesnička hlavní- středisková
Skútr / moto: Honda CTX 700 DCT- Na Prodej !
Tuning / úpravy: batoh na zádech stačí

Re: moto-helmy.cz

Příspěvekod many_24 » 13 bře 2014, 18:36

Pochopitelně, všechny tyhle prodlevy chápu, jde o to že prodejce ze všech 3 cest jak ho kontaktovat není k sehnání ani na jedné
Obrázek
Uživatelský avatar
many_24

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 16
Registrován: 12 bře 2014, 20:32
Skútr / moto: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: červené reflexní polepy ráfku, červené nastavitelné páčky

Re: moto-helmy.cz

Příspěvekod Milan57 » 13 bře 2014, 18:48

To sice, jo, ale je to nejspíš, jak bylo řečeno fyzická osoba jeden človíček- a jak bylo výše řečeno- nemoc, dovolená,... mohl mu kleknout počítač, atd... co jsem koukal, nenašel jsem na prodejce žádné reference. Že není na telefonu je sice blbý- ale nemusí ho třeba brát, kvůli počtu urgencí- může to být jen "chlubil", který se tváří, že má vše na skladě, a přitom ne a pak to po objednávce teprv jde shánět... A proč jsi vůbec platil rovnou ? Co vím, tak prodejce musí potvrdit objednávku , že má zboží skutečně na skladě, automatický e-mail je pouze oznámení o přijetí objednávky ne, že zboží prodejce skutečně má.
Obrázek Spotřeba CTX 700

Dříve. Honda Wave 110i- prodáno
Uživatelský avatar
Milan57

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 230
Registrován: 10 srp 2012, 15:17
Bydliště: Vesnička hlavní- středisková
Skútr / moto: Honda CTX 700 DCT- Na Prodej !
Tuning / úpravy: batoh na zádech stačí

Re: moto-helmy.cz

Příspěvekod many_24 » 13 bře 2014, 18:54

Většinu nákupů na internetu platím předem a zatím sem žádný problem neměl. Je to pohodlnější než jít do banky a pak to platit dobírkou s tím že se za doběrečný platí víc.
Obrázek
Uživatelský avatar
many_24

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 16
Registrován: 12 bře 2014, 20:32
Skútr / moto: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: červené reflexní polepy ráfku, červené nastavitelné páčky

Re: moto-helmy.cz

Příspěvekod Milan57 » 13 bře 2014, 19:52

To je pohodlnější, jen jsem se ptal, proč jsi to platil bez předchozího potvrzením že to můžeš zaplatit. Jestli ti přišel jenom mejl Děkujeme přijali jsem Vaši objednávku- tak na tomto základě jsi ještě neměl nic platit, Až by ti přišel mejl potvrzujeme, že máme zboží pro Vás připravené ( nebo podobný) pak teprve můžeš platit- něco jiného jsou velcí hráči, kteří většinu zboží mají něco jiného malý Prďákov- když já budu mít prodej Ferrari a řeknu ti vyber si barvu a budu bydlet v Zaječí jámě, tak taky nebudeš přece rovnou platit, ale když mi budeš věřit počkáš, až ti napíšu- že to mám připravené ať jsem to měl na skladě, nebo jsem po tvé objednávce pro to jel.
Proto pozor na platby rovnou- mají- li uvedené přímo účty- a jsou neznámí a žádné reference o nich nejsou- tam se přiznám bych já bohužel nenakoupil- právě proto že z levného se může stát i nejdražší- život tě ještě naučí... neboj
rozlišuj tedy :
1/ přijetí objednávky ( dělá automat třeba ve 2 ráno a
2/ potvrzení objednávky - toto by měl dělat ne automat , ale přímo obchodník, pro potvrzení, že má zboží skutečně na skladě

Toto je správný postup obchodníka při provozování e-shopu pode nových pravidel od letošního roku
Obrázek Spotřeba CTX 700

Dříve. Honda Wave 110i- prodáno
Uživatelský avatar
Milan57

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 230
Registrován: 10 srp 2012, 15:17
Bydliště: Vesnička hlavní- středisková
Skútr / moto: Honda CTX 700 DCT- Na Prodej !
Tuning / úpravy: batoh na zádech stačí

Re: moto-helmy.cz

Příspěvekod many_24 » 13 bře 2014, 20:39

Je mi jasný ze když si člověk pořádně nabije hubu tak si da příště pozor. Já zatím nijak nerozlišoval tyhle 2 druhy mailů, možná i proto ze u těch "velkých hráčů" chodí ty maily často téměř ve stejnou chvíli a ve finále je jedno na který z nich reaguješ. No nic, zítra se poohlidnu v nějakém kamenném obchodě po nějaké provizorní helmě a budu čekat.
Obrázek
Uživatelský avatar
many_24

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 16
Registrován: 12 bře 2014, 20:32
Skútr / moto: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: červené reflexní polepy ráfku, červené nastavitelné páčky

Re: moto-helmy.cz

Příspěvekod Mr.Voza » 13 bře 2014, 21:15

many_24 píše:..... Mám se strachovat že peníze už neuvidím, případně že je budu muset nějak vymáhat? A jak případně postupovat?.....

Kdyby to došlo až tak daleko, že by Ti obchodník zboží prostě vůbec nedodal, tak existuje u bank služba stornování platby (na přesnej název tý služby si teď fakt nevzpomenu). Je to cca 2-4 dny zpátky, co o tom mluvili v TV ve zprávách - myslím že na Nově, nebo na Primě to bylo. Ve zkratce - spočívá to v tom, že když někomu pošleš takhle peníze za zboží, který Ti pak nedodá, tak se obrátíš na svojí banku, oni si pak od prodejce vyžádaj doklad, že Ti zboží dodal a když to potvrzení není schopnej dodat, tak mu tu Tvojí platbu seberou a vrátěj Ti jí. Moc lidí o týhle službě prý neví, nebo neví, jak jí využít. Ani já jsem o tom do tý doby nevěděl, než jsem to teď náhodou viděl v TV.
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Re: moto-helmy.cz

Příspěvekod many_24 » 17 bře 2014, 17:12

Tak jsem se dnes ptal přímo v bance a jelikož už je platba zaúčtovaná, není prý možné jakkoli peníze vrátit, jediná možnost je podat trestní oznámení. Nicméně jsem na stránkách prodejce našel odkaz stránky internetovy-prodej.cz pod jehož záštitou by měl údajně fungovat. Na prvním místě těchto stánek je Dr. Max takže to, že by se jednalo o podvodné stránky snad můžu vyloučit. Sice mi prodejce pořád neodpověděl na mail, ani na telefonu není dostupný, ale pořád tedy budu doufat že má dovolenou nebo něco podobného..

EDIT: Tak nakonec se ukázalo že majitel byl na dovolené a proto nemohl objednávku vyřídit dřív. Nolan N44 ale stejně prý není dostupná v celé ČR tak mi poslal peníze zpět. Je o škoda, helma vypadala vážně pěkně.. hold půjdu do levnější varianty od Cabergu
Obrázek
Uživatelský avatar
many_24

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 16
Registrován: 12 bře 2014, 20:32
Skútr / moto: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: červené reflexní polepy ráfku, červené nastavitelné páčky


Zpět na Hodnocení firem a jejich služeb

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků