LIDL - motoakce

Prodejci skútrů, příslušenství, servisy... Hodnocení jejich šlužeb očima zákazníků.
Pravidla fóra
Před tím, než vytvoříte nové téma, zkontrolujte prosím, zda-li není již téma o této firmě vytvořeno. V takovém případě prosím nezakládejte nové téma, ale napiště svůj příspěvek v založeném tématu.

Postovat komerční prezentace firem je v tomto topicu zakázáno! Pro tento druh prezentace prosím využijte naše specializované téma.

Re: LIDL - motoakce

Příspěvekod tomkob1980 » 06 úno 2017, 23:08

Braun píše:Matě někdo zkušenost stou vyklopkou z Lídlu? chtěl bych ju koupit manželce, jede se mnou 2x za rok tak by jí to mohlo stacit


Jestli máš manželku alespoň trošku rád, tak jí kup pořádnou helmu..:-) Teď vážně. Myslíte si, že za ty peníze ta helma může za něco stát? A argument typu, že pojedete jen několikrát do roka, by u mě taky neobstál. Podle "zákona všeho svinstva" platí, že se něco stane zrovna na té ojedinělé vyjížďce. A upřímně, u helmy preferuji zejména bezpečnost, o které u helem této cenové kategorie úspěšně pochybuji. Tím to samozřejmě nikomu nevymlouvám, uznávám, že priority může mít každý jiné. Osobní zkušenost mám jenom s ponožkami a termotrikem. V ponožkách se mi nehorázně potily nohy, a ten materiál termotrika mi také úplně nevyhovoval. Pořídil jsem si komplet od firmy Brubeck (prodává to Bikers crown v několika verzích) a to je jiná kvalita. Samozřejmě za jinou cenu. Tím chci jen naznačit, že cena výrobků v Lidlu odpovídá jejich kvalitě a že není zcela na místě očekávat zázraky...
Uživatelský avatar
tomkob1980

250+
 
Reputace: 141
Příspěvky: 352
Registrován: 22 dub 2011, 22:38
Bydliště: Vodňany
Skútr / moto: Yamaha X-MAX 400 IRON MAX, Yamaha MT 09 Tracer

Re: LIDL - motoakce

Příspěvekod LipaSY » 06 úno 2017, 23:33

Souhlasím. Je to hrozný kšunt. Švára ji koupil manželce a ta v ní odmítla jezdit. Dcera v ní jela 2x a helma leží v garáge.. Určitě ji nedoporučuji kupovat na další jízdu, než je 2km vzdálený kšeft.
http://thomsonmotorson.motorkari.cz
lipadroid(zavinac)gmail(tecka)com
Uživatelský avatar
LipaSY

250+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 250
Registrován: 04 srp 2014, 15:56
Bydliště: Svitavy-Lačnov
Skútr / moto: Honda Silver Wing FJS600 (mimo jiné)

Re: LIDL - motoakce

Příspěvekod Makak1 » 07 úno 2017, 08:35

ahoj,ty rukavice nekdo mate?
Uživatelský avatar
Makak1

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 166
Registrován: 06 dub 2014, 10:27
Bydliště: Hodonínsko
Skútr / moto: Yamaha x max 125

Re: LIDL - motoakce

Příspěvekod dalid2 » 07 úno 2017, 10:47

BrAtKo píše:Znamená lacné aj dobré?
Ako čo a ako kde. Zakúpili sme teda do redakcie vyklápaciu prilbu neznámeho názvu CRIVIT (vyrobené v Číne) a ľadvinový pás. Na začiatok. A ideme tieto produkty podrobiť redakčnému testu, ktorý v prípade prilby bude končiť crash testom – proste tú prilbu nakoniec rozmlátime. A tu sa uvidí či je lacné aj dobré a do akej miery.

http://motocykel.sk/clanok.php?id=4170



Ako dopadol tento test? Nejako neviem nájsť rozuzlenie. A možno by článok pomohol viacerým o prilbe z Lilda ešte uvažujú.
Uživatelský avatar
dalid2

100+
 
Reputace: 9
Příspěvky: 116
Registrován: 19 čer 2015, 14:26
Bydliště: DT
Skútr / moto: Vespa GT 200
Tuning / úpravy: J.COSTA variátor, Arrow

Re: LIDL - motoakce

Příspěvekod kerim7 » 07 úno 2017, 11:08

Škoda, že není na SHARP DIRECT. Jestli je dobrá, mohli by si to dovolit zaplatit (předpokládám, že test a zařazení do databáze něco stojí).
kerim7

500+
 
Reputace: 68
Příspěvky: 635
Registrován: 16 říj 2014, 08:18
Bydliště: Nymburk
Skútr / moto: Honda Vision, Honda CMX 500, byla Silvuška SW-T400
Tuning / úpravy: Obrysovky LED

Re: LIDL - motoakce

Příspěvekod Trabuk » 07 úno 2017, 11:22

Makak1 píše:ahoj,ty rukavice nekdo mate?


Jestli to jsou ty samé jako před tím, tak nebrat .... teplé jsou, ale při vyndání ruky vyndáš i vnitřek a dost se mi v nich potila ruka.....
ex Yamaha Majesty 250DX, ex Kymco XCITING 500, nyní Yamaha T-Max 500, rv. 2005

www.majestyclub.cz
Uživatelský avatar
Trabuk

1000+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 1058
Registrován: 14 úno 2011, 22:09
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: T-Max 500 ex, MBK Flipper 50, Yamaha FZ6
Tuning / úpravy: jízda s rozumem

Re: LIDL - motoakce

Příspěvekod Badarala » 07 úno 2017, 11:34

Z Lidlu používám rukavice, každý rok koupím nové. Najedu v nich docela dost, nesčetněkrát zmoknou, tak se postupně srazí a začnou být malé. ale stejný efekt při neustálém moknutí a sušení bohužel vykazovaly i postatně dražší rukavice...Za ty prachy mi to přijde ok.
Dále ledviňák - je dobrý, termoprádlo (pozor na velikost-musel jsem si koupit o dvě čísla větší...nevím, jestli počítali že z člověka bude jitrnice..) taky funguje.
Vynikající jsou kukly, za ty peníze jsem nic tak dobrého nikde neviděl, neničí se ani po hodně praní, perfektně sedí, dobře se nasazuje a funguje v širokém teplotním spektru. Tedy aspoň ty, co jsem tam koupil myslím že před dvěma roky.
Helmu si především musí každý koupit na svoji hlavu. Každému sedí jiná a není to o ceně. Já používám jiné. Ochrany bych se nebál, bude úplně srovnatelná jako jiné, podstatně dražší helmy, dokonce se na to dají dohledat nezávislé testy. Cenu dosahují stálým odběrem v obrovském množství, které nikdo jiný není ani vzdáleně schopen objednat... Mimochodem to, že helma stojí 15 000, ještě neznamená, že je bezpečnější než jiná za 3000. Kdysi jsem studoval rozsáhlé nezávislé testy, myslím že britské, a byl jsem dost překvapen.
Edit: ty rukavice skutečně nejsou do horkého počasí. V hicu používám jiné. Ale mezi 10-25 stupni jsou gut.
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: LIDL - motoakce

Příspěvekod forester » 07 úno 2017, 12:20

Keď to tak prečitávam tak neviem či si tu prilbu kúpiť alebo nie :P
Teraz vážne.Keď so začínal zo skútrom tak som sa lámal nad moto výbavou z Lídl,ale nakoniec som si kúpil iba ponožky a tie slúžia,potia sa nohy v nich tak ako s inými značkovými.
Myslím si že prilba je fakt dôležitá,keď nesedí a tlačí alebo má iný problém tak to človeka znérvozni a už je v nepohode.Pre upokojenie tých čo kúpili a nie sú spokojný, šunt prilba sa dá kpiť aj inde.Ja som dávnejšie kúpiť jet prilbu lebo tá čo som zdedil po synovi GIVI mala poškriabaný štít a už sa nedal nikde zohnať.Kúpil som v Louis Probiker za nejakých 40€ a slnečná clona fungovala asi rok a vnútorný tapacírung sa po jednom rozobratí a čistení nejak čudne hýbe.Mám ju teraz ako rezervu a na krátke presuny.
Ako som pozeral akciový katalóg tak mám pocit že tá ponuka na moto sa o dosť zúžila oproti minulým rokom.
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 651
Příspěvky: 5469
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: LIDL - motoakce

Příspěvekod LipaSY » 07 úno 2017, 12:33

Jestli chceš hlavu v relativním bezpečí, tak asi v Lidlu nepochodíš. Na tom se doufám shodneme. Vůbec otevřená přilba je z hlediska bezpečnosti, bezpečná ze všech nejméně. Dále do ní fouká a je hlučná. Po dni jízdy budeš mít dost.

Kukla je ok, ledvinový pás ok, rukavice v létě hrůza a v zimě nechrání (jezdím celoročně bez vyjímky), ponožky ok, termo prádlo-no, dobře.. nesedí velikosti, jak už tu padlo.. Moto bundy k smíchu.. Intercom Bluetooth ok (pouze řidič-tandem).

Ten blembák si zajdi dát na kokos, prohlídni zpracování a rozhodni se sám. To zde můžeme psát rok a furt budeš napochybach. Škoda, že ti ji nenechají projet, ale tuším se dá i vrátit..
http://thomsonmotorson.motorkari.cz
lipadroid(zavinac)gmail(tecka)com
Uživatelský avatar
LipaSY

250+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 250
Registrován: 04 srp 2014, 15:56
Bydliště: Svitavy-Lačnov
Skútr / moto: Honda Silver Wing FJS600 (mimo jiné)

Re: LIDL - motoakce

Příspěvekod stretavka » 07 úno 2017, 13:27

U přileb zpravidla platí, že čím dražší, tím kvalitnější (VR46 etc. taky nejezdí v přilbě z Lídlu, ale to je jiná liga)

Tedy:
Přilba by měla být kupována s ohledem na své finanční možnosti a v žádném případě nešetřit....hlavu zatím transplantovat doktoři nedovedou
Každá náhoda se musí pečlivě připravit.....
Uživatelský avatar
stretavka

250+
 
Reputace: 317
Příspěvky: 496
Registrován: 21 črc 2011, 12:36
Bydliště: Budweiß
Skútr / moto: Aprilia Leonardo 125/Honda Hornet 900
Tuning / úpravy: série

Re: LIDL - motoakce

Příspěvekod Mirus1 » 07 úno 2017, 15:21

No, já nevím jestli bych kupoval z Lidlu tu přilbu. Před dvěma roky i loni jsem si ji jenom tak pro zajímavost zkoušel a můj názor je, nebrat. Zvlášť pokud ji používám od jara do zimy, tak chci mít na hlavě něco, co mě bude příjemné, netlačí, nevrže,minimum hluku, měla by mít určitě pinlock a mohla by i nějak designově slušně vypadat. Někomu ale bude určitě i tohle stačit, je to o penězích, preferencích a.t.d.
To samé bych řekl i o těch rukavicích.
Nedovedu si představit, že bych sedl na skútr a hned začal nadávat co jsem to koupil za blbou helmu a rukavice.
To si raději připlatím a koupím přesně to, co mě vyhovuje,pasuje,netlačí, líbí se mě to a není za trest to vůbec nasadit na hlavu nebo na ruce.
Ty ceny jsou sice lákavé, ale pro mě osobně vlastně nezajímavé v porovnání s tím co už mám..
Z Lidlu mám taky nějaké nářadí, spokojenost, ale co se týká těchto věcí na moto, tak bych se asi podíval jinde. Pokud má někdo dobrou zkušenost např. s ledvinovým pásem,kuklou, termoprádlem a.p. beru to, ale zrovna ty rukavice a helmy bych nekoupil i kdyby stály míň a měly by být pro mě....
Půjdu se tam v pondělí podívat,abych si ověřil zda se něco kvalitativně nezlepšilo. Velké iluze si ovšem nedělám..
Uživatelský avatar
Mirus1

750+
 
Reputace: 189
Příspěvky: 820
Registrován: 27 zář 2014, 06:44
Bydliště: okr.Jesenik
Skútr / moto: Sym Joymax GTS 125i Sport

Re: LIDL - motoakce

Příspěvekod tomkob1980 » 07 úno 2017, 15:24

Badarala píše:Z Lidlu používám rukavice, každý rok koupím nové. Najedu v nich docela dost, nesčetněkrát zmoknou, tak se postupně srazí a začnou být malé. ale stejný efekt při neustálém moknutí a sušení bohužel vykazovaly i postatně dražší rukavice...Za ty prachy mi to přijde ok.
Dále ledviňák - je dobrý, termoprádlo (pozor na velikost-musel jsem si koupit o dvě čísla větší...nevím, jestli počítali že z člověka bude jitrnice..) taky funguje.
Vynikající jsou kukly, za ty peníze jsem nic tak dobrého nikde neviděl, neničí se ani po hodně praní, perfektně sedí, dobře se nasazuje a funguje v širokém teplotním spektru. Tedy aspoň ty, co jsem tam koupil myslím že před dvěma roky.
Helmu si především musí každý koupit na svoji hlavu. Každému sedí jiná a není to o ceně. Já používám jiné. Ochrany bych se nebál, bude úplně srovnatelná jako jiné, podstatně dražší helmy, dokonce se na to dají dohledat nezávislé testy. Cenu dosahují stálým odběrem v obrovském množství, které nikdo jiný není ani vzdáleně schopen objednat... Mimochodem to, že helma stojí 15 000, ještě neznamená, že je bezpečnější než jiná za 3000. Kdysi jsem studoval rozsáhlé nezávislé testy, myslím že britské, a byl jsem dost překvapen.
Edit: ty rukavice skutečně nejsou do horkého počasí. V hicu používám jiné. Ale mezi 10-25 stupni jsou gut.


S tvrzením, že ochrana hlavy v helmě z Lidlu je srovnatelná jako u jiných podstatně dražších helem, tedy fakt nesouhlasím. Spíš mi přijde, že jsi na hlavě neměl nikdy pořádnou helmu. A to to nemyslím jako urážku. Ano, máš částečně pravdu v tom, že díky velkým objemům lze srazit cenu. Ale rozhodně to není tak, že jde o identické helmy a že se pouze o rozdíl v ceně mezi helmou z Lidlu a jinou, podělí výrobce a prodejce. Začínal jsem s helmou LS2, pak pořídil helmu Shark a na novou sezónu jsem koupil ve velké slevě helmu Shoei. Ty helmy jsou odstupňovaný nejen podle ceny, ale také podle kvality. A věř mi, že je to na nich poznat už na první pohled. Na druhou stranu ale uznávám, že od určité hranice se platí rovněž za kvalitu značky. Osobně jsem přesvědčen, že opravdu kvalitní helmu lze pořídit v ceně kolem 5 tis. Kč. Jak jsem psal ale výše, každý to má trochu jinak. Třeba stárnu, ale s rostoucím věkem mi nedělá až takový problém připlatit si za věci, které by mi mohly pomoct přežít. Paradoxní je, že plno lidí sice šetří, ale přijde mi, že občas na úplně nevhodných místech. Schválně otázka...kolik z vás má dražší mobil než helmu?:-) Koupi ponožek bych asi tak neřešil, ale hlava je docela důležitá část těla..:-)
Uživatelský avatar
tomkob1980

250+
 
Reputace: 141
Příspěvky: 352
Registrován: 22 dub 2011, 22:38
Bydliště: Vodňany
Skútr / moto: Yamaha X-MAX 400 IRON MAX, Yamaha MT 09 Tracer

Re: LIDL - motoakce

Příspěvekod Makak1 » 07 úno 2017, 16:33

z lidlu mam to triko a je dobre proto si vemu aj ty kamaše k temu.Ponozky taky a v tych se fakt poti noha.Helmu mam Airoh-neřešim ale rukavice mam dobre tak na gulovačku tak se na ne podivam.Ten ledvinovy pas mam taky ale je jeste pana.
Uživatelský avatar
Makak1

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 166
Registrován: 06 dub 2014, 10:27
Bydliště: Hodonínsko
Skútr / moto: Yamaha x max 125

Re: LIDL - motoakce

Příspěvekod Badarala » 07 úno 2017, 20:53

Tomkomb a jiní: Zkus zapátrat po testech helem a zjistíš, že helma za 15000 není 5x bezpečnější než helma za 3000. Naopak můžeš být nemile překvapen, že může být stejná,trochu lepší nebo trochu horší... Ano, pak je tam v tom taky komfort, náhradní díly atd. a v neposlední radě značka.
Já helmu z lidlu nemám, nechci, ale jsem dalek soudit její ne/bezpečnost, to mi přijde od těch, kteří to dělají poněkud premoudrele...
A pokud jde o POCIT bezpečí, a někdo si za něj rád tucne připlatí, je to podle mě jistě v pořádku...Já to třeba rozdelim mezi helmu, kvalitní abs, pneumatiky a tak.
Ano, lidl rukavice nejsou ani do mrazu ani do hicu, ale že by v nich člověk při nejběžnějších teplotách nezmerne trpěl?
Proč šmahem odsuzovat něco co si já nekupuju...To je s prominutím pro toho, kdo se ptá, rada úplně k prdu.
Nemyslím to osobně,nýbrž v obecné rovině. Taky jezdím pořád, často i ve sněhu a používám různé věci, co se za různých podmínek osvědčily, mimo jiné i poměrem cena/ užitná hodnota a některé věci z lidlu jsou v tomto ohledu špička, aspoň z mojí zkušenosti.
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: LIDL - motoakce

Příspěvekod stretavka » 07 úno 2017, 21:30

Debata furt kolem dokola....
Pokud jezdím na motorce, tak na prvcích aktivní i pasivní ochrany NENÍ SPRÁVNÉ šetřit!!!! Ano rukavice z Lidlu splní částečně svůj účel, pro znalé ale i méně znalé - existují třeba i rukavice, kde je poměrně šikovně řešená ochrana malíčku (kdo si to neuvědomuje, tak při pádu z motorky dopadáš právě malíkem jako první na zem), ale co, účel světí prostředky - rukavice za pětikilo nebo za 4 litry - a takových věcí je spousta, jako třeba ochrana kolen, kyčlí, loktů, ramen, zad, kvalita materiálu a jeho funkčnost a dílenské zpracování včetně hmotnosti a stím spojeném pohodlí při řízení jednostopého vozidla (pro vyznavače laciných noname více či méně laciných značek totálně zanedbatelné).

KDO MÁ ZÁJEM O SVOJI BEZPEČNOST, JISTĚ RADY PŘIJME, KDO HLEDÍ PŘI NÁKUPU DOPLŇKů MOTOCYKLISTY JEN DO PENĚŽENKY, TAK VEŠKERÉ DOBŘE MÍNĚNÉ RADY JE HÁZENÍ HRACHU O ZEĎ a stejně si koupí to nejlacinější třeba i jinde než v Lidlu, ale přitom si koupí founa - šestky do jablek za 20 litrů a vůbec nelituje......
Každá náhoda se musí pečlivě připravit.....
Uživatelský avatar
stretavka

250+
 
Reputace: 317
Příspěvky: 496
Registrován: 21 črc 2011, 12:36
Bydliště: Budweiß
Skútr / moto: Aprilia Leonardo 125/Honda Hornet 900
Tuning / úpravy: série

PředchozíDalší

Zpět na Hodnocení firem a jejich služeb

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků