Jake mate zkusenosti s Adventure Bikerem

Prodejci skútrů, příslušenství, servisy... Hodnocení jejich šlužeb očima zákazníků.
Pravidla fóra
Před tím, než vytvoříte nové téma, zkontrolujte prosím, zda-li není již téma o této firmě vytvořeno. V takovém případě prosím nezakládejte nové téma, ale napiště svůj příspěvek v založeném tématu.

Postovat komerční prezentace firem je v tomto topicu zakázáno! Pro tento druh prezentace prosím využijte naše specializované téma.

Re: Jake mate zkusenosti s Adventure Bikerem

Příspěvekod jarafari » 26 kvě 2010, 22:07

jarafari píše:no mě nepomohli :( mám totiž čínu a to si prej na triko nevemou...no nic proti no... mám radost že v motoluky s tím problém neměli, dokonce to vyřešili na počkání a až budu mít jednou značkovýho skútra tak i v AB budu moc být zákazníkem.... :roll:


Takže teď už mužu taky hodnotit...
Vyměnil jsem scoota a z přijetím na servis nebyl žádný problém.... :mrgreen: jak se dalo očekávat..
"Když to beru zpětně,tak absolutně chápu, proč mi tenkrát kluci nevzali...i když šlo jen o výměnu řemene.... Po asi týdnu nebo dvouch, jsem se vracel i do toho MotoLuky ,že to s tim řemenem nechce jet a jestli mi tam můžou dát (v rámci reklamace :twisted: ) origo řemen, kterej jsem pak na toho číňana koupil přímo u prodejce...je fakt, že to co mi tam dali bylo o trošilinku jinej rozměr....ale stejně ta čína přestávala jet, jak bych si představoval a ani z jednich jmenovanejch servisů by za to nemohl... i s origo řemenem to stálo za starou belu".... no a chápu kluky,že asi zkušenosti maj :D a věděli jak to dopadá a nechtěli, abych se jim tam vracel a mlatil jim se scootrem o hlavu... :D
Prostě to chápu a teď co můžu říct,tak jsou to prostě profíci....takhle si představuju, že by se měli servismani a prodejci čehokoliv chovat.....maximální vstřícnost a ochota...skoro rodinej přístup.. 8) Na scootu udělali co jsem po nich požadoval... Když to nebylo třeba tak jen zkontrolovali vyčistili a já nemusel kupovat další díl a všeobecně jsem moc spokojenej... V životě mi nikdo nikdy při předávaní (třeba se servisem plechovky) nedal takovej proslov, co na tom dělali a jak na tom scoot je,případně co by do budoucna chtělo..... Cenově taky velká spokojenost.. Takže kluci se teď můžou spolehnout, že se k nim dicinky rád vrátim....a tak si myslim, že by to mělo být....... všem vám je vřele doporučuji... :wink:
Uživatelský avatar
jarafari

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 949
Registrován: 17 led 2009, 16:04
Bydliště: Praha 4

Re: Jake mate zkusenosti s Adventure Bikerem

Příspěvekod Dreyfus » 15 čer 2010, 11:16

Níže popíši své zkušenosti se servisem v AB. Jezdím na Malaguti Warrior 150 dva roky a pohoda. Při rychlostech 90-110 se občas začal dusit motor jako bych zavíral plyn. Protože je ve Warrioru motor od KYMCA objednal jsem se na servis k odborníkům kteří KYMCO dělají tak kam jinam že? Při předání jsme se s kluky dohodli na opravě s tím že olej, válečky atd. jsem dělal na podzim takže není třeba. Vše OK, ochota. Předběžná cena 1000,- +- autobus, to chápu. Za cca 3 hodinky telefon, je opotřebovaný řemen. Dohodli jsme se na výměně, cena 950Kč. Druhý den ráno volám zda je oprava hotova, následovala rozpačitá odpověd že se mám zastavit. Natěšený jsem se dostavil a trošku schladnul.

popis kluků o proběhlém servisu:

1. na skutru jsme našli odsazenou hadici od sání vzduchu do karburátoru, takže karburátor natahoval špinavý vzduch mimo filtr. Po nasazení a utažení stahovací spony se chod motoru ještě zhoršil.

2. na karburátoru je zakapaný lepidlem šroub na bohatost směsy, nelze uvolnit tudíž ani seřídit. Předán kontakt na člověka který je schopný sehnat jiný karburátor za cca 2000,- :oops:

3. protože je směs moc bohatá je černá svíčka - dali jsme novou ( původní NGK měla najeto cca 2000km )

4. více s tím bohužel nemůžeme udělat, cena 1800,- :idea:

pro info pod sedlem nebyl ani původní řemen ani původní svíčka, když jedu do servisu s autem tak mi zdemontované díly nechávají v pytlíku na podlaze. Jasně, díly nemusí být z mého auta ale pro ten pocit.

Po odjezdu a ujetí cca 1km motor začal cukat, dusil se a jel max 40km. Byl jsem rád že jsem dojel domu. Jo prostě jsem si koupil před lety skutr ve kterém se někdo štoural a nechtělo se mu ho opravovat tak ho prodal. Doposud vše sedělo. Skutr jsem odstavil, stahnul z netu servisní manual a počkal až se kamarad vrátí z Německa ( jezdí jako mechanik u Vosty racing ) Na dílně jsme Warriora odstrojili, sundali karburátor, rozebrali ale kde je ten zalepený šroub ?? Prostě nikde, ani v manualu žádný šroub na seřízení bohatosti směsy není :twisted: Takže trysku jsme profoukli, karb složili ale kde je závada. Automatický sytič byl další nařadě. Podle manuálu má mít po deseti minutách od demontáže ze zahřáteho motoru odpor pod 10 Ohm. Naměřeno 0. Měl uvnitř bužírky přetržený drát. Naletovány nové kabely a sytič po zahřátí odpor 6,5 Ohm. OK. Skutra jsme dali dohromady a jede parádně. Celá práce cca 1,5 hodky.

U zaběhlého servisu jakým AB je, bych očekával odhalení takové banality za samozřejmost a už vůbec ne výmysl typu zalepený šroub. Převážná většina hodnocení je pozitivní, budu tedy vyjímka - za mě AB - NEVER MORE. :roll:
Uživatelský avatar
Dreyfus

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 15 čer 2010, 09:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Malaguti Warrior 150ccm

Re: Jake mate zkusenosti s Adventure Bikerem

Příspěvekod Pavel » 15 čer 2010, 12:23

A protože jsme na fóru a byl zde napsán takový názor na opravu skútra, považuji za profesionální se vyjádřit.
Krásný názor na opravu, ale...

Tento skútr jsme přijali na servisní práce : kontrola řemene, kontrola ventilové vůle.
Předpoklad ceny za opravu do 1000,- v případě větší ceny, kontaktovat zákazníka!

Skútr se před prohlídkou dusil a jeho výkon byl nepravidelný. Při odstrojení prostoru přístupu na motor jsme zjistili poškození přívodní hadice vzduchu a přisávání vzduchu mimo filtrbox, nehledě na kompletně povolené příruby karburátoru. Pro málo kované v technice to znamená že bohatost je chudá. pokud toto opravíte ( samozřejmě že pouze levně ), znamená to že bohatost se srovná a motor by měl pracovat správně, ale chyba! motor se dusí více. Každý, kdo zjistí takovou věc se pokusí nejprve prověřit karburaci a to se v tomto případě i udělalo! Karburátor byl kompletně rozebrán a 2x vyčištěn! Sytič byl proměřen! Jelikož byl stav i po výměně svíčky trochu lepší, ale svíčka vykazovala neustálou bohatost paliva, přisoudili jsme závadu tomu že v minulosti někdo řešil nějakou opravu úpravou bohatosti směsi, ze strany karburátoru na místě kde bývá šroub pro doladění bohatosti byl pouze zálitek lepidlem. Skútr byl zavřen se zavoláním zákazníka že by bylo dobré aby se zastavil a domluvili jsme se na dalším... Mezi tím byl vyměněn řemen variátoru za nový Malossi 6113145 a dále učiněna domluvená práce na vozidle.
Zákazníkovi jsme posléze sdělili problém, stejně jako to děláme u ostatních případů a navrhli jsme vyměnit karburátor. Jelikož je nový karburátor nesmysl, po několika hovorech jsme sehnali možnost staršího se zárukou.
Toto je prostě závada, která je díky stavu vozidla špatně rozeznatelná a naše jediná chyba byla, že jsme aktivně začali na opravě hadice přívodu vzduchu. Kdyby jsme totiž vyměnili řemen a seřídili ventili, nebyl by problém...
Co se týče řemene, tak to je samozřejmě naše chyba! v každém případě vždy dáváme opotřebované a vyměněné součástky pod sedlo zákazníka, pokud ale zákazník toto odmítne, vyměněné díly likvidujeme. Je naprosto nepřijatelné si myslet že jsme vyměnili řemen záměrně když nebyl zralý na výměnu, to dělá snad jen nějaký chudák!
Jinak zde je ještě jednou rekapitulace práce:
Dohoda - kontrola řemene variátoru a vent. vůle do cca 1000,-
Práce: kontrola palivové soust. , 2x rozborka a pročištění karburátoru, oprava poškozeného vzd. potrubí, vyčištění air filtru, kontrola a seřízení vent. vůle, výměna svíčky. Čas strávený nad skútrem rovnou počítám na jedno odpoledne.

Materiál:
řemen variátoru Malossi 6113145 - 984,-
svíčka X22EPRU9 - 99,-
Celková práce - 800,-
další spotřební materiál, jako přípravek na pročištění pal. soust., páska na utěsnění poškození, chybějící vruty apod. nepočítám!

Závěrem se ti chci omluvit za řemen, který jsme ti nedali pod sedlo, ale u ostatních věcí to bylo trochu jinak.

Pavel
Non-stop tel.: 608313999,
A ten znáte? Jak se pojišťovák a garážová lady na skůtříku svezli?
Pavel

Prodejce/servis
 
Reputace: 34
Příspěvky: 448
Registrován: 03 říj 2006, 23:59
Bydliště: Praha

Re: Jake mate zkusenosti s Adventure Bikerem

Příspěvekod Dreyfus » 15 čer 2010, 13:05

Ano jak píšete, řemen na výměnu byl. Sám jsem na něm najel 9000km a kolik měl najeto celkem netuším. Karburátor byl vyčištěný také OK. Sytič jste ale proměřit nemohl, musel by jste zákonitě přijít na to že je přerušený jeden ze dvou přívodních vodičů. Pokud jste ho přeci jen proměřil, vědomě jste mě nechal odjet s nefunkčním a tedy stále otevřeným sytičem :cry: ale to jen žertuji. Pokusím se shrnout můj předešlý příspěvek: cena za opravu a přístup OK. Bohužel odjezd na skutru s horšími vlastnostmi než při předání na servis a posléze zjištění takové prkotiny mě nepotěšil. Pokud bych se řídil vaší radou na výměnu karburátoru, oprava by stála o 2000,- více a problém by se nevyřešil protože použitý karburátor a sytič se prodávají odděleně, ale to jen na okraj. Máte mnoho spokojených zákazníků a jen tak dál, bohužel z mého pohledu se Vám tato oprava moc nepodařila.
Naposledy upravil Dreyfus dne 15 čer 2010, 13:26, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Dreyfus

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 15 čer 2010, 09:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Malaguti Warrior 150ccm

Re: Jake mate zkusenosti s Adventure Bikerem

Příspěvekod mara250 » 15 čer 2010, 13:20

Čau, pokud mne někdo naštve, tak jsme ochoten mu zavařit - na webu to jde lehce, jedna negativní reference se dlouho urovnává desítkama kladných ...
Na adresu AB budu ale chválit. :wink:
Uvedu dva příklady:
1. na podzim 09 jsem řešil problém s budíkem teploty na Xcitingu o kterém nikdy nikdo neslyšel, nezažil, atd. Na tomto fóru se mi dostalo rady i od AB co to může být, co zkusit ... jsou to profesionálové kteří mají obchod a servis jako obživu (to si prosím uvědomte, na chleba se těžko vydělává), a i tak jsou ochotni poskytnout radu zdarma na fóru (nabídka náhradního dílu, servisu atd. je normální, někde se koupit musí, proč ho nekoupit u toho kdo je ochotný pomoci a něco o tom ví).
2. toto jaro jsem chtěl namontovat do Xcitingu imobilizer DD2+, který jsem zakoupil u někoho jiného (pro AB neznámý výrobek). Montáž k mé spokojenosti zvládli, a za předem dohodnutou cenu (strávili na tom mnohem víc času než předpokládali).

Chyba se může udělat vždy, kdo z nás ji nikdy neudělá. Důležitý je úmysl. Moje zkušenosti jsou pozitivní. Pokud mne někdy naštvou nebo udělají něco špatně tak to sem určitě napíšu :oops:

K těm cenám (já je nesrovnával s konkurencí, nevím zda jsou vyšší). Proč myslíte, že je v centru Prahy dráž než v horní-dolní ... mimo možnosti že je provozovatel hamoun :shock: , co třeba ceny nájmů, služeb, dostupnost - to vše se v ceně musí projevit (ať prodáváš motorky nebo zmrzlinu).

Osobně jsem rád, že je v Braníku takový obchod a servis kam mohu zajet když je skootřik nemocný :lol:
mara250

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 10
Registrován: 10 čer 2008, 18:55
Skútr / moto: Xciting 500i
Tuning / úpravy: červená barva :-)

Re: Jake mate zkusenosti s Adventure Bikerem

Příspěvekod bajza » 15 čer 2010, 22:19

Nic jsem sice nekupoval ani neservisoval.Ale na můj email s dotazem bylo obratem odpovězeno.A snažili se mi pomoc.Takže spokojenost.
Uživatelský avatar
bajza

1000+
 
Reputace: 186
Příspěvky: 1106
Registrován: 24 črc 2009, 21:31
Bydliště: Český Krumlov
Skútr / moto: Honda SW-T400, Gilera Nexus 125i (už není)

Re: Jake mate zkusenosti s Adventure Bikerem

Příspěvekod Psycho vlk Wolf » 15 čer 2010, 23:18

Já jsem s nimi velmi spokojen. Mám od nich skútříka i jeho servisování.

Musím Vám hoši poděkovat za trpělivost, kterou jste s námi měli, když jsme k Vám přišli a furt se na něco ptali a pak chtěli dřívější garančku skútru, než bylo na dohodnutý termín. Takže ještě jednou díky. :wink:
Suzuki GS500E
Uživatelský avatar
Psycho vlk Wolf

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 99
Registrován: 12 kvě 2010, 15:03
Bydliště: Praha 4 / Lhotka
Skútr / moto: Kymco Quannon 125

Re: Jake mate zkusenosti s Adventure Bikerem

Příspěvekod Mojda » 23 čer 2010, 15:14

Že se někdy něco stoprocentně nepovede, se prostě stává, tudy chodí život. Nejdůležitější je, že kluci v AB to myslí s vlastním přístupem ke svému " řemeslu " poctivě, což jasně dokazují mraky spokojených skůtrlidiček !!! Kdyby tomu tak nebylo, kdo by k nim asi tak chodil ( jezdil )??? Nikdo !!!
Ale dobré je, že se dá třeba i z takového příkladu vzít ponaučení a to jak na straně servismana, tak na straně zákazníka. A o to tady přece taky jde, ne ?
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla...
Uživatelský avatar
Mojda

1500+
 
Reputace: 246
Příspěvky: 1738
Registrován: 04 lis 2007, 21:52
Bydliště: Prágl
Skútr / moto: mrňavá Aprilka

Re: Jake mate zkusenosti s Adventure Bikerem

Příspěvekod Jouda » 25 čer 2010, 08:55

Me teda existence takovejch shopu jako je Adventure Biker pekne irituje ... kdykoliv tam prijdu tak vidim neco co by se mi libilo .. no a kde na to ma clovek porad brat :mrgreen: No ale to je asi obecnej problem, za to v AB nemuzou :-)
Uživatelský avatar
Jouda

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 246
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Aprilia SRV850 ex GP800
Tuning / úpravy: Rychly pruhy na zakryti skrabancu :))

Re: Jake mate zkusenosti s Adventure Bikerem

Příspěvekod ScooterMarty » 29 čer 2010, 14:58

Výborné zkušenosti. Potřeboval jsem udělat pár drobností a celkovou prohlídku. Bez problémů jsme domluvili termím, (no popravdě řečeno se Pavel přizpůsobil mě), udělali co bylo třeba, cena přívětivá. Objednal jsem jeden spínač, ale ne ofiko přes e-shop, ale jen per huba jsme se dohodli, že mi ho objedná. Tak jsem počítal, že se sám budu připomínat, protože Pavel si těžko může pamatovat všechno, co si kde s kým řekli. No a dnes mi sám volal, že na mě spínač čeká. To mi tedy spadla čelist. Jinak jakýkoliv dotaz promptně zodpovězen, prostě nic není problém. Ještě tam pošlu manželku, aby mi k narozkám objednala nějaké SF hadry... :wink:
dříve guttata
Martin, 608 463 502, Profil na Motorkáři.cz
Suzuki Burgman 400 '10 "Sněhurka"
Jezdím za Obrázek
Uživatelský avatar
ScooterMarty

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 652
Registrován: 30 črc 2009, 01:50
Bydliště: Praha 10
Skútr / moto: Suzuki Burgman 400, L0, bílá
Tuning / úpravy: Topcase, turistické plexi,

Re: Jake mate zkusenosti s Adventure Bikerem

Příspěvekod Paul » 29 čer 2010, 20:26

Musím se- nerad, protože chválit je nezáživné a nadávat čs. folklór :mrgreen: - přidat k pochvalným zprávám: okamžitý servis na moji prosbu před dovolenou (přezutí + brzdy), ceny slušné, určitě nejsou kluci z AB loupežníci jako lze číst jinde na serverech :D
Když do pekla - tak na pěkným koni !
m: 605 41 48 43
Uživatelský avatar
Paul

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 501
Registrován: 03 úno 2008, 02:02
Bydliště: Praha 4 - Braník
Skútr / moto: *Gilera GP800*3 kufry GIVI*tnkvk*GPS*PMR Alan777*
Tuning / úpravy: * vyšší plégo GIVI * brzdové/koncové světlo na topcase * přední bílé stroboskopy *

Re: Jake mate zkusenosti s Adventure Bikerem

Příspěvekod filippeka » 29 čer 2010, 21:36

No já si před týdnem v AB e-shopu objednával přípravky pro demontáž variátoru a spojkového zvonu. Termín dodání uveden do týdne. Dnes jsem tam psal už ráno mail, je-li vše ok a kdy mi zboží přijde a odpověď vůbec žádná. Přišlo by mi slušný aspoň odepsat že třeba momentálně není skladem a že odešlou třeba za 14 dní. Takhle vůbec nevím na čem jsem, jestli bude nebo mám shánět jinde. Divný přístup. Dělám v textilní firmě, sami máme e-shop a tak mě tohle přijde trochu neslušné jednání - nejednání. Zítra tam zavolám a uvidíme.
filippeka

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 29
Registrován: 30 kvě 2010, 12:59
Skútr / moto: Runner 50, r.v.07
Tuning / úpravy: Malossi multivar a už objednaný výfuk Leo Vince GP.

Re: Jake mate zkusenosti s Adventure Bikerem

Příspěvekod Ryan » 29 čer 2010, 23:02

filippeka: nechci se kluků, tedy spíše Pavla (oni už to dávno nejsou kluci, ale "zbyl" jen Pavel) zastávat - koneckonců je to jejich byznys, ale z vlastní zkušenosti vím - kór v sezóně - že odpověď na e-mail může být s prodlevou. Při návalu práce jsou všichni na dílně a makají, u PC nikdo nesedí a nešťourá se nudou v nose. Telefon ale zvednou vždy a to se cení.
Uživatelský avatar
Ryan

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 467
Registrován: 04 říj 2006, 00:43
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Aprilia SR50 Racing
Tuning / úpravy: TopPerformance 70ccm, LeoVince ZX, Malossi MultiVar, Malossi 19mm carb.

Re: Jake mate zkusenosti s Adventure Bikerem

Příspěvekod foky » 29 čer 2010, 23:06

filippeka - stačí jenom umět číst:

http://www.adventure-biker.cz/omezeni-sluzeb-zavreno.html

Objednával jsem si řemen, svíčku, olej, olej. filtr a vzduch filtr na burgmana a dodání do týdne. To že se stane, že se něco opozdí, protože dodavatelé nejsou 100%, je běžná věc. Za tu dobu co jsem s Pavlem vyřizoval mojí objednávku (sice objednanou s termínem dodání do 1 týdne, ale protože jsem si přečetl sdělení na stránkách, neměl jsem jedinej problém s dodáním o 2 dny delším) měl Pavel 2 dlouhý hovory s lidma. Má toho evidentně hodně a byl tam sám (nikoho dalšího jsem neviděl), i přes to jsme stihli pokecat v krátkosti o kšeftech a o skútrech. Neměl jsem jeden jedinej problém a proto je moje hodnocení veskrze kladný a jinam pro díly jezdit nebudu.

Není jeho povinnost vysedávat furt na mailu, aby měl 24h support. Zvednout ten sakramenskej telefon a vytočit to číslo pro okamžitý poskytnutí informací je fakt to nejmenší, a někdo by ti tu informaci o dodání určitě ochotně podal. Nechápu vás fakt.
| Life is better with MY KTM | Žijte naplno...tenhle kolotoč jede jenom jednu jízdu...
Uživatelský avatar
foky

2500+
 
Reputace: 176
Příspěvky: 4039
Registrován: 08 dub 2010, 08:38
Bydliště: Praha - nejlepší město v ČR
Skútr / moto: KTM 1090 Adventure

Re: Jake mate zkusenosti s Adventure Bikerem

Příspěvekod filippeka » 30 čer 2010, 06:55

No ale vlastně se mojí připomínkou můj problém vyřešil a to tak, že už aspoň vím na čem jsem a čím je prodleva způsobena. A od toho forum je, ne? Takže díky a budu čekat :mrgreen: Tak se tímto tedy AB omlouvám že neumím číst :mrgreen: No ale i tak si myslím že ta neodpověď je může třeba stát i nějaký zákazníky. My to třeba řešíme v sezoně brigádníkem. Je levný a na PC dneska už umí každý :mrgreen:
filippeka

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 29
Registrován: 30 kvě 2010, 12:59
Skútr / moto: Runner 50, r.v.07
Tuning / úpravy: Malossi multivar a už objednaný výfuk Leo Vince GP.

PředchozíDalší

Zpět na Hodnocení firem a jejich služeb

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků