Worker

Diskuze o helmách a motooblečení. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Re: Worker

Příspěvekod Energy » 14 srp 2012, 16:43

Já mám od Workeru asi 3 měsíce vyklápěcí přilbu V210 - kopíruju sem upravenou recenzi, co jsem napsal hned po koupi přilby:

Za prvé, Worker není výrobce, ale pouze zadavatel výroby, přilby V210 se prodávají pod různými značkami a "mateřská" je V-Can 210 - její fotka s původní značkou V-Can je dokonce i na krabici Worker. Výroba je Čína). Přilba na první pohled vypadá dobře, zpracování také, polstrování vypadá docela luxusně. Design skořepiny je velmi pěkný, povrchová úprava je matným lakem s gumovým povrchem. Na podrobnější pohled začínají vyplouvat znaky čínské neznačkové výroby - polstrování vypadá sice luxusně, ale je velmi tenké, některé patentky u lícnic pořádně nedrží. Po nasazení přilby na hlavu jsem při sebemenším pohybu ihned zaznamenal různě vrzání a skřípání plastů a polystyrénového jádra. Taktéž polstrování při pohybu volně klouže po polystyrénovém jádru a přilba se tak na hlavě v předozadním směru dost hýbe. Je nutné co nejvíce utáhnout (tak aby ještě neškrtila) upínací přezku, jinak přilba bude při pohybu na hlavě doslova "lítat". Po nějaké době a zkoušení jsem si přilbu vylepšil na některých místech různě silnými molitanovými vložkami, díky čemuž mi teď helma na hlavě drží a sedí perfektně. Upínací přezka je standardní a baz připomínek, bez problémů ovladatelná v rukavicích. Výřez pro výhled a tím pádem zorný úhel je dost malý. Sluneční clona funguje dobře, ale mírně zkresluje výhled (nic tragického, bez problému se na to dá zvyknout). Zlatý hřeb přilby - vyklápění bradové části - funguje dobře, v horní poloze je aretováno a nemá tendence se samovolně sklápět. Ovšem jeho zpětné "zaklapnutí" je celkem náročná operace, na každý zámek zvlášť se musí vyvinout celkem velká síla, aby se zajistil. Za jízdy je to dost otravné - sklopit bradu, docvaknout jeden zámek, přehmátnout a docvaknout druhý (pokud nechcete jet bez držení). Na druhou stranu jsou zámky kovové a vypadají, že by mohly něco vydržet. Tím se dostávám k přilbě za jízdy. Napřed jsem jí zkoušel bez kukly. Jako většina vyklápěček je oproti integrálním přilbám velmi hlučná, ve 100 km/h byl již hluk velmi výrazný a nepříjemný (dlužno dodat, že je to moje první vyklápěčka a tak nemůžu porovnávat hluk s jinými vyklápěčkami, ale pouze s integrálkami). Kdybych měl verzi s bluetooth, tako nějakém volání či poslouchání hudby by se v rychlostech od 80 km/h nedalo vůbec hovořit. Dle momentálního nasazení přilby na hlavě (resp. jemným rozdílů v nasazení) se zde navíc k celkovému hluku připojuje různě pískání a svištění. Ke ztišení přilby by jistě pomohl bradový deflektor, který se však dost nepochopitelně dodává pouze ve verzi s bluetooth (nyní už ho mám, použil jsem ho z jiné přilby, na hlučnost moc vliv nemá, ale přestalo táhnout pod bradou) Po nasazení kukly se situace s hlukem od dost zlepšila, (ale pořád je dost hlučná, ale jak už jsem psal, nemám srovnání s jinými). Takže za mě použití pouze v kukle. Ventilace by mohla být účinnější. Ovládání sluneční clony je i v rukavicích bezproblémové. Finální verdikt - Worker V210 je průměrná vyklápěcí přilba za velmi dobrou cenu (já jsem ji koupil za 2490 Kč). Má menší, ale nijak fatální, nedostatky v kvalitě zpracování. Jejím asi největším nedostatkem je vysoká hlučnost a aerodynamické pazvuky, což jde (alespoň v mém případě) výrazně utlumit použitím kukly. Přilba (V-Can V210) prošla nárazovým testem SHARP a velmi dobrým výsledkem, má samozřejmě evropskou homologaci ECE, takže v ohledu bezpečnosti snad není třeba mít obavy. Náročným motocestovatelům a "značkovým" motorkářům asi nevyhoví, avšak pro běžné použití plně postačuje. Za tu cenu je to podle mého názoru slušný kompromis mezi cenou, kvalitou a užitnou hodnotou.

Zároveň jsem si koupil i textilní kalhoty W-Tec (Worker) Anubis - po tom, co jsem na druhý pokus trefil velikost (tabulka na stránkách Workeru není moc přesná) jsem s nimi velmi spokojen, materiál je kvalitní, sešité jsou dobře a přesně, švy se nepářou, zipy fungují. Kalhoty jsou vybavené odepínací zimní vložkou a standardní sadou chráničů. Mají možnost připnutí bundy. Jedinou výtku mám tak zatím k jejich prodyšnosti (či spíše neprodyšnosti) - nevím, jak je to s tou membránou uvnitř, ale v horkých dnech (samozřejmě bez zimní vložky) je povrch podšívky zevnitř úplně mokrý a pot tak asi moc neodvádí. Ale nosím termoprádlo, tak mi to nijak zvlášť nevadí. Jinak jsem spokojen.
Pavel
Uživatelský avatar
Energy

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 247
Registrován: 28 zář 2010, 17:49
Bydliště: Slatiňany
Skútr / moto: Honda FJS 600 Silver Wing r.v. 2002
Tuning / úpravy: pancéřové hadičky přední brzdy, vyhřívané rukojeti, výstražné blinkry, držák navi, přídavné digitální tacho

Re: Worker

Příspěvekod traktorista » 14 srp 2012, 17:37

Tak som dnes poriesil bundu Worker Foibos za 66,30e.
Zatial som s nou spravil par km, bez tepelnej vlozky samozrejme, a bunda sedi dobre, paranie som nenasiel a pri vonkajsich 26stupnoch som sa vobec nepotil. Vietor neprefukuje, uvidime co bude dalej.,..

p.s. obchod "insportline" na racianskej ulici v BA ktory predava tuto znacku uplne bez obsluhy, len dole sedeli dvaja mladici ktori ma len pozdravili a dalsiu hodinu ma sameho nechali na poschodi si vyberat, kebyze im to tam vybrakujem ani by to nezistili,...
Obrázek
traktorista

50+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 94
Registrován: 31 kvě 2012, 10:32
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda PCX 150

Re: Worker

Příspěvekod Energy » 15 srp 2012, 16:42

8steve: já ten Worker zas tak neobhajuju, jen si myslím, že za tu cenu je to slušný vybavení. Znám dost lidí, co mají přesně opačný zkušenosti i se značkovými výrobky - někteří na ně nedají dopustit a někteří je fest kritizují. Vždycky můžeš narazit na zmetek. Ono taky co se dneska nevyrábí v Číně, i když je fakt, že značkový firmy budou mít v čínskejch fabrikách tu kontrolu kvality asi vyšší.
Pavel
Uživatelský avatar
Energy

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 247
Registrován: 28 zář 2010, 17:49
Bydliště: Slatiňany
Skútr / moto: Honda FJS 600 Silver Wing r.v. 2002
Tuning / úpravy: pancéřové hadičky přední brzdy, vyhřívané rukojeti, výstražné blinkry, držák navi, přídavné digitální tacho

Re: Worker

Příspěvekod cover72 » 26 srp 2014, 16:37

Pánové, tušíte někdo, zda je Worker V100 identická s V-CAN V100F? Asi včetně té přípony 'F', aby se určitě jednalo o tu, co prošla testem SHARP?
cover72

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 48
Registrován: 27 črc 2014, 20:14
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Satelis 125 2008

Předchozí

Zpět na Helmy a oblečení

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků