Výběr bundy

Diskuze o helmách a motooblečení. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Re: Výběr bundy

Příspěvekod Dark » 13 kvě 2018, 20:40

Je mě to jasné, nějakou zkušenost už mám, když jsem bral to MBW a je mě jasné, že jsem to podcenil. Chce to víc odzkoušet, moto hadry jsou úplně jiné jak běžné oblečení :-) Jenom jsem se chtěl poptat na konkrétní zkušenosti a diskuze se krásně rozjela. Ted si na zkoušení vyhraním určitě dost času, abych vše dobře otestoval. První bude asi to RST, za tu cenu papírově super, dokonce už tam je páteřák level 2 , takže pokud se v tom budu dobře cítit bude toto oblečení favoritem.
Dark

10+

Reputace: 3
Skútr / moto: Yamaha n-max 125 ABS

Příspěvekod Lubon » 13 kvě 2018, 22:52

Ono není taky špatný si pročíst z čeho je bunda ušítá http://www.motorkari.cz/clanky/jak-na-t ... 35385.html
Lubon

100+

Reputace: 7
Skútr / moto: Aprilia Scarabeo 250 Honda VFR 800 Triumph Tiger

Příspěvekod LadasM » 14 čer 2018, 22:22

Můj skromný názor po cca 6 letech používání 3 vrstvé bundy (Macna) a najetí toho co mám najeto je, že už 3 vrstvou univerzální bundu nechci (jakoukoli).
Je to spousta kompromisů a připínání odepínání vrstev (když je proměnlivé počasí) mě prostě nebaví. Navíc membrána po pár letech odejde a je proti dešti na nic. V pořádným dešti (já jezdím za každýho počasí) je z bundy stejně cedník i když jste rádoby suší.
Dnes jsem zrovna koupil M-B-W summer bundu, čistě letní prodyšná bunda sedne mi jak ulitá. Zkoušel jsem i Neat (dvouvrsvá skoro univerzální), ale ta mi vůbec nesedla připadnul jsem s v ní jak ve škraloupu. Chladnější rána vyřeší mikina.
Na větší déšť mám kvalitní nepromok (vozím neustále s sebou).
Na podzim, jaro a tak pořídim bundu druhou (nebo ještě vydrší stávající), nejlíp opět bez memrány.
Finančně to nevyjde výrazně dráž než kvalitní třívrstvá bunda, ale komfort je někde jinde. Navíc bych si tipl, že 2 bundy vydrží o trochu dýl než jedna lítaná každý den.
Takže asi tak. Mimochodem, ještě tak před 2-3 rokama jsem takto nepřemýšlel :wink:
Piaggio X Evo 400 (2012), najeto - 76100 km
Honda SH125 ABS (2016), najeto - 5700 km
LadasM

250+

Reputace: 15
Skútr / moto: Piaggio X EVO 400
Tuning / úpravy: MRA X - screen, prodloužená zrcátka, kufr Givi G47 Blade, blastry, Malossi kontrastka + spojkové pružinky, Dr. Pulley 17,5g

Příspěvekod HonzaR » 15 čer 2018, 09:01

Já bych 3vrstvou zcela nezatracoval, ale pochopitelně nedostojí zvyšujícím se nárokům. Jako první bunda je to podle mého ideál, ale je jasné, že v extrémních situacích není dokonalá (např. jako když v letním vedru pojedeš v prodyšné Mesh-bundě). Taky jsem si prošel nějakým vývojem, dneska používám bundy celkem 3. Letní extra prodyšnou, třívrstvý univerzál a goretexovou zimní, ve které i lyžuji :D . Pod sedlem vozím nepromok, pro případ deště. To samé s rukavicemi, gatěmi, botama. A přesně, jak píšeš, když střídáš vícero oblečení, pomaleji se otahá a déle slouží.
Integra 2015 - 53.000km
z ho*na bič neupleteš...
HonzaR

1000+

Reputace: 72
Skútr / moto: Honda Integra NC750D
Tuning / úpravy: pérování Matris - jako v bavlnce

Příspěvekod Badarala » 15 čer 2018, 09:49

Od jara mám novou tuhle dvouvrstvou http://modeka.cz/produkty-seznam/yankari/
Koupil jsem ji levněji na FCmoto.de.
Ta Reissa membrana funguje. Bunda má spoustu ventilačních otvorů a vložku je nutno vyndat až když je řekněme 27 ve stínu (na nahaté motorce, za velkým plexi skútru patrně dřív).
Výborná bunda ve všech ohledech.
Ovšem k tomu mám pořád jednu delší zimní od Nerve (mimochodem značka dobrá na poměr cena/výkon), kterou taky časem obměním, přece jen už odpracovala minimálně 60tkm...
Ještě dodatek k té Modeka bundě - termovložku nemá, pouze vyndavací Reissa membránu s mesh vrstvou proti pocení :)
Badarala

500+

Reputace: 204
Skútr / moto: N-max / Suza

Příspěvekod forester » 15 čer 2018, 10:42

Najhoršie je na tom kde skladadovať tolké handry,boty prilby,rukavice,termoprádlo a inú moto výbavu.Moja žena je už s toho na prášky a to je šťastie že deti sú už
mimo domova.Keď náhodou prídu na dovolenku tak máme problém ako uvolniť jednu skriňu. Mám sólo oblečenie na skútra, čopra aj cesťáka k tomu sólo boty,rukavice a iné.Našťastie iba jednu prilbu ktorú používam na všetky motorizácie.
Niekde hore mám rozpísané o aké oblečenie sa jedná ale spomeniem aspoň bundu od fi.Furygan ktorá je tak skvelá na zimu ako aj leto a potom koplet od fi. RST model Ventilator a dva pary bot od fi.Spada a jedny nenormálne dobré rukavice kúpené v Británii ale teraz neviem značku.Nemal som potrebu mať ďalšie do zbierky ale keď som si ich dal na ruky to bol komfort,citlivosť a perfektná ochrana.Keď videla manželka moje rozosmiate oči tak mi ich kúpila :D V tejto dobe už nič nepotrebujem,ale jedno viem isto už nekupujem žiadne lacné braky len preto aby som kúpil.Ten príjemný pocit z dobrého oblečenia pri dlhých jazdách je nadovšetko dôležitý.
Honda PCX, 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,34 tis km
Yamaha X-Max 250,2012,55 tis km
forester

2500+

Reputace: 279
Skútr / moto: Yamaha X-Max 250

Předchozí

Zpět na Helmy a oblečení

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení