Reflexni vesta

Diskuze o helmách a motooblečení. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Re: Reflexni vesta

Příspěvekod zdeny65 » 07 říj 2016, 21:24

Ve zkrácené verzi mám teď dilema.Pročetl jsem všechny příspěvky a tak nějak jsem na vážkách,co jsem vlastně zač?Buď jsem nezodpovědný a všechny ohrožuju,nebo se musím přizpůsobit žlutýmu komandu?No,to radši hodím do kamen řidičák,motorku ze skály a už v životě nebudu jezdit v jedný stopě,ale nikdo mě nedonutí k tomu,abych se denně koupal v reflexním šamponu a cokoliv co má jen jednu stopu, přestříkal na reflexní žlutou,protože černá je nebezpečná.
Je to všechno jen o lidech.ale šaška teda po padesáti letech života nikomu dělat nebudu.Hlavně ne v podělaný krásný žlutý vestě.
zdeny65

250+
 
Reputace: 46
Příspěvky: 399
Registrován: 31 črc 2015, 19:44
Bydliště: Starý Vestec
Skútr / moto: Bylo-klasika,Yamaha Majesty 400,možná FJR 1300
Tuning / úpravy: CNC páčky,vestavěný systém nabíjení,nově laděný zadní tlumiče pérování,tankvak

Re: Reflexni vesta

Příspěvekod tomkob1980 » 08 říj 2016, 06:13

Zase bych to tak neprožíval. To, že nechceš nosit reflexní vestu neznamená, že jsi nezodpovědný. A už vůbec bych netvrdil, že všechny ohrožuješ, maximálně tak sám sebe. A přizpůsobovat se žlutému komandu přece také nemusíš, vždyť tě k tomu nikdo nenutí. Nejednotnost názorů je přece v pohodě. To je jako se vším. Někdo jezdí v triku, kraťasech a pantoflích a je spokojený. Jiný na skútra nesedne jinak, než kompletně motorkářsky oblečený a taky mu to tak vyhovuje. Někomu stačí skútr o objemu 125 ccm, pro jiného je 400 ccm málo. Proto jsem už dříve psal, že názory ostatních nekritizuji ale souhlasit s nimi také nemusím. A o tom to celé je. Možná by bylo bezva, kdyby se někteří z nás nebrali sami až tak moc vážně..:-)

A ještě jedna reakce na příspěvek "Víte jak je takový motorkář vidět, když jede z boku a v zádech má slunce?". Předpokládám, že jsi myslel motorkáře jedoucí z boku za kterým je slunce. Motorkář ve žluté vestě možná splyne, ale motorka by neměla, protože ta tu siluetu vytvoří, teda pokud není žlutá..:-)
Uživatelský avatar
tomkob1980

250+
 
Reputace: 141
Příspěvky: 352
Registrován: 22 dub 2011, 22:38
Bydliště: Vodňany
Skútr / moto: Yamaha X-MAX 400 IRON MAX, Yamaha MT 09 Tracer

Re: Reflexni vesta

Příspěvekod forester » 08 říj 2016, 07:56

zdeny65 píše:Je to všechno jen o lidech.


Áno správne,a práve preto v tejto banánovej republike ako je Slovensko (Čosko si nedovolím hodnotiť) je tá vesta viac než potrebná, lebo tu na cestách ide o život a to každou minútou.Čo by sme chceli keď tu sa bežne dá vidieť že sanitkám s majákmi sa nedáva prednosť lebo "zaneprázdnený" šoféri ich prehliadnu.Dosť často chodím do Rakúska a vlastne keď si idem turisticky zajazdiť tak len tam.Je zaujímavé že tam ten pocit ohrozenia nepociťujem a vôbec by som tú vestu nemusel mať ale mám ju,až na výnimku keď idem s čoprom a mám kožené handry.Vlasnte tam je vzácnosť keď nejaký motorkár tu vestu aj má,lebo tam je mentalita šoférov na inej úrovni.Nikto ma nelíže až tak že už viac krát som skoro zmeravel keď som auto mal na možno 50cm od seba a keby som načiahol ruku tak ju dám na strechu predchádzajúceho auta.Tak toto v rakúsku neexistuje,tam šofér za mnou idúci čaká kým nebude mať celý pruh volný a potom predchádza s dostatočným odstupom.Celkove kultúra jazdenia je tam iná ako u nás ale s tým nič nespravíme len asi musíme ešte vyzrieť a potom tie vesty naozaj nebude treba.
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 651
Příspěvky: 5469
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Reflexni vesta

Příspěvekod Mirus1 » 08 říj 2016, 08:21

moto-bezpecnost-topanky.jpg
Tak vidíte, tito nemají ani vestu ani bundu a taky jedou :mrgreen:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Mirus1

750+
 
Reputace: 189
Příspěvky: 820
Registrován: 27 zář 2014, 06:44
Bydliště: okr.Jesenik
Skútr / moto: Sym Joymax GTS 125i Sport

Re: Reflexni vesta

Příspěvekod Gandalf » 08 říj 2016, 09:18

A řidiči rádi přibrzdí a dají přednost :mrgreen:
Za sebe - na letní šedo-černou bundu mám zelenou vestičku. Na klasické uni-bundě mám dost ploch právě v zelené a k tomu reflexní prvky pro jízdu po setmění. Jsem spokojený, řidiči si mne zatím všímají... ale nikomu neberu právo na jiný i opačný názor, co se týká vest a motobund.
Bylo: Jawa Babetta 210 (88-00) Kymco Downtown 125 (13) Piaggio X10 350 (14-16) Honda CTX 700 (17-19)
Aktuálně: Obrázek
Uživatelský avatar
Gandalf

1000+
 
Reputace: 82
Příspěvky: 1467
Registrován: 14 čer 2011, 16:01
Bydliště: Brno-venkov
Skútr / moto: Honda Forza 300

Re: Reflexni vesta

Příspěvekod Bostav » 08 říj 2016, 09:48

Mirus1 píše:
moto-bezpecnost-topanky.jpg
Tak vidíte, tito nemají ani vestu ani bundu a taky jedou :mrgreen:

Hlavně ani jeden z nich nemá kozy, což bude asi chyba, takže tomu "klukovi" vzadu by prospěla :mrgreen:
Od roku 1989 - Jawa Mustang ,pak spousta, ale opravdu spousta skůtrů 50ccm,70ccm a 125ccm.
Nedávná minulost: Honda PCX 2014, Yamaha N-Max 2017
Obrázek
Uživatelský avatar
Bostav

1000+
 
Reputace: 208
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 úno 2016, 14:47
Bydliště: U Mladé Boleslavi
Skútr / moto: Honda Forza 125ccm 2018
Tuning / úpravy: Okouzlující muž za řidítky.

Re: Reflexni vesta

Příspěvekod Valheru_KOKr » 08 říj 2016, 13:22

Tomkob: splynula i motorka... svítil dálkovým
Kája

Yuki CITY 125 - Nová čína, s jasnou historií a zcela nejasným osudem
Kokříkovi cesty
Nevidí mě! Neslyší mě! Nepředvídá mě! Nedává pozor! Nerespektuje mě, protože jsem na 2 kolech! Vím to, předpokládám to, a proto ještě jezdím a stále píši!
Uživatelský avatar
Valheru_KOKr

250+
 
Reputace: 33
Příspěvky: 394
Registrován: 29 čer 2015, 15:48
Bydliště: Praha 13
Skútr / moto: Yuki CITY 125
Tuning / úpravy: Ne

Re: Reflexni vesta

Příspěvekod HonzaR » 08 říj 2016, 15:25

Mně by jen zajímalo, co asi tak bude následovat po vestách, až budou povinné... :roll:
z ho*na bič neupleteš...
Uživatelský avatar
HonzaR

1500+
 
Reputace: 218
Příspěvky: 1859
Registrován: 15 srp 2011, 11:07
Bydliště: Praha 16
Skútr / moto: Suzuki V-Strom 800 /SE

Re: Reflexni vesta

Příspěvekod Valheru_KOKr » 08 říj 2016, 16:11

Majáčky :D
Kája

Yuki CITY 125 - Nová čína, s jasnou historií a zcela nejasným osudem
Kokříkovi cesty
Nevidí mě! Neslyší mě! Nepředvídá mě! Nedává pozor! Nerespektuje mě, protože jsem na 2 kolech! Vím to, předpokládám to, a proto ještě jezdím a stále píši!
Uživatelský avatar
Valheru_KOKr

250+
 
Reputace: 33
Příspěvky: 394
Registrován: 29 čer 2015, 15:48
Bydliště: Praha 13
Skútr / moto: Yuki CITY 125
Tuning / úpravy: Ne

Re: Reflexni vesta

Příspěvekod Badarala » 08 říj 2016, 17:52

Příhoda:
Nelahozeves, na dnešní dobu málo frekventovaná státovka, neboť soubezna s dálnicí.
Loni v létě, slunečno (tj. nejhorší doba na bouračky), já na motorce, na silnici v dohledu jen já a jedno auto 200 metrů přede mnou. Nijak jsem neletel, 110 km/h.
Vidím že zajíždí ke kraji a pribrzduje. Říkám si, co jde dělat, prsty na brzdě...
No a když jsem byl kus za ním, bez zastavení,bez rozhlednuti a bez blinkru se začal otáčet,takže mi to tam bez varování krásně poslal :-)
Z možností objíždět zleva, zprava, nebo vzít tvrdě za brzdu jsem instinktivně vybral brzdu. Když byl přímo přede mnou, bokem ke mně, a spatřil mě, jak na něj letím (ten jeho výraz stal za to...), naštěstí slapnul na plyn...
Míjel jsem ho nanejvýš o metr, v solidní rychlosti, po tom co jsem udělal pořádně dlouhou čáru předním kolem na silnici a prakticky jel po předním :-)
Borec se někdy před manevrem mrknul do zrcátka, nic neviděl, proti nic, tak nač se rozhlížet a dávat blinkry..
Pomohla by mi vesta? Jestli jsem byl za sloupkem tak ne. Každopádně jsem ji začal za slunečného počasí nosit, aspoň na motorce, do doby než jsem si koupil žlutou ls2 helmu.
Na skútru jezdím v bílé helmě a bez vesty, která by za kouřovym plexi stejně byla prd vidět. Navíc na skútru toho za hezkého počasí moc nenajedu.
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: Reflexni vesta

Příspěvekod srnka1010 » 08 říj 2016, 17:59

Pozorujem túto debetu,ktorá sa z otázky akú reflexnú vestu, strhla smerom takmer k povinnosti.Ako je tu spomínané,je to hlavne o ľuďoch a nie o vestách.Tie majú svoj zmysel, ale nie úplne za jazdy a cez deň.Ak sa niekto nevenuje vedeniu vozidla,neuvidí ťa ani s majákom na prilbe.Ale je tu možnosť voľby a tá je na každom z nás.Ak nám to prikážu,potom môžu byť nielen majáky,ale príkaz mať žltý skúter, reflexné vesty (a čo ak iba jeden druh?),boty a čo ja viem čo ešte.Nakoniec nám prikážu rovnaké skútre.To by sme určite nechceli.Ja som si olepil kufor tými štvorcami,čo majú kamiony na plachtách.Z boku a zo zadu som za jazdy viditeľnejší. V predu mám svetlo.Na oblečení reflexné prvky.Na čiernej prilbe mám zo zadu a z bokov reflexných smajlíkov.Je to moja voľba,ktorú chcem, ale nemusím.
Uživatelský avatar
srnka1010

750+
 
Reputace: 163
Příspěvky: 852
Registrován: 18 čer 2016, 20:37
Bydliště: Voderady
Skútr / moto: yamaha majesty 250 r.v 2000 / Honda Transalp 600

Re: Reflexni vesta

Příspěvekod zdeny65 » 08 říj 2016, 18:28

Vcelku s tebou souhlasím.No a co chodci a cyklisti ?Je to všechno na jedno brdo.Jestli mezi normálníma účastníkama silničního provozu budou debilové,tak jestli budeme zelený,žlutý,oranžový,tak je to prd platný.Prostě řečeno.Jsi chodec,nemáš na sobě vestu a na přechodu tě srazí zhulenej mlaďas,tak máš smolíka.Neměl si vestu!Tak on tě nemohl vidět,když nemáš vestu.A tak to dopadne,protože se každý vymlouvá na něco co způsobil,protože on za to nemůže.
A poslední věc.Jestli má na sobě někdo žlutej sprey a střetne se z dědkem,co si z důchodu našetřil na novou plechovku a je rád,že vidí před sebe pět metrů,tak je mi vesta a reflexní prvky akorát na h..o.Dědek vrátí řidičák a já si z reflexní vesty udělám jen obklad na polámaný nohy.A jestli to bude zhulenej teenager,tak mi vestu položej akorát na futrál.
Z vlastní zkušenosti mám jen jedno.Být rychlej a včas odhadnout debila.Kolizi se dá zabránit tím,že myslím hodně dopředu za ty ostatní a nebo včas se možný kolizi vyhnu tím,že zatáhnu za heft.Ten kdo jezdí,ví o čem teď píšu.
zdeny65

250+
 
Reputace: 46
Příspěvky: 399
Registrován: 31 črc 2015, 19:44
Bydliště: Starý Vestec
Skútr / moto: Bylo-klasika,Yamaha Majesty 400,možná FJR 1300
Tuning / úpravy: CNC páčky,vestavěný systém nabíjení,nově laděný zadní tlumiče pérování,tankvak

Re: Reflexni vesta

Příspěvekod janon » 08 říj 2016, 18:51

Dovolim si taky trosku do mlyna. Na moto jsem ke dnesnimu dni najezdil cca 200 000 km, z toho asi polovinu v zelene (nekod pise zlute) bunde v kombinaci s reflexnimi pruhy, ktere podotykam, za denniho svetla svou funkci uplne neplni na rozdil od jizdy v noci. Ale ze zkusenosti mohu rici, ze od chvile, kdy jsem zacal jezdit v zelene bunde, mi vyrazne ubylo situaci, kdy mne jini ucastnici prehledly, nedaly mi prednost apod. Mnohem casteji a drive mou pritomnost v provozu registruji (napr. v kolonach). Za sebe muzu zelenou bundu jen doporucit (hlavne ve mestech). Jestli ji nekdo nosit nechce, je to kazdeho vec. Tak jako to, ze si kazdej koupi, co semu libi. Cestou narizovani povinnosti uzivat reflexni vesty, ci cokoliv jineho bych nesel. Priznam se, ze posledni dobou zacinam byt trochu alergicky na ruzne "odborniky" a "zakonodarce" Co mi stale vice ruznymi zakony a vyhlaskami narizuji a zakazuji kde co... Uz jen cekam, ze mi zakazi dejchat, krkat, prdet a naridi mi, ze mam hlavne platit pokud mozno vsechno. :roll:
bylo Honda Lead 100 najeto 40 000 km (ja 12 000)
bylo Yamaha Majesty 400 najeto 206 000 km (ja 136 000)
bylo Honda Silver Wing 600 najeto 110 000 km (ja 92 000)
nyní Yamaha T Max 560 najeto 27 000 km (ja 14000)
Uživatelský avatar
janon

2500+
 
Reputace: 195
Příspěvky: 2745
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Praha

Re: Reflexni vesta

Příspěvekod crhy » 08 říj 2016, 19:00

Co jezdím s vestou, tak jsem neměl problém, že by mě někdo přehlédl. Ovšem jednou jsem jí dal vyprat a jel jednu jízdu bez ní a ta jízda mohla být moje poslední, když mi nedala pani na Polepský křižovatce přednost. Když jedu bez vesty, tak si připadám jak ti dva na tý fotce výše. Vesta forever.
Pokud někdo nemá rodinu a je "těžkej motorkář" tak chápu, že mu o nic nejde. Já se rád vracím ze svých cest celej a moje děti to taky oceňují :-D. V dnešní době je nutné být na 2-3kolech viděn!
Kdo jí nechce nosit - jeho věc.
Ex: Majesty 400; X-max 250 ; PCX 150v3; Sixteen 125; Katana 50/70; 2x Babetta 210

Profil motorkáři: http://www.motorkari.cz/profil/?uid=253 ... ky&scr=300

Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest!
Uživatelský avatar
crhy

2500+
 
Reputace: 463
Příspěvky: 3240
Registrován: 29 kvě 2009, 20:13
Bydliště: Roudnicko
Skútr / moto: Honda SW-T400; Manet S.Maxi (1998)

Re: Reflexni vesta

Příspěvekod PBM2 » 08 říj 2016, 19:05

A jen tak mimo mísu... :lol: Navíc v našich krajích je ještě možnost koupě necertifikované vesty, takže se může stát, že při kolizi/havárii dají všichni od policie po pojišťovnu ruce pryč a s prohlášením "měl jste na sobě neschválenou vestu" člověku zkomplikují plnění pojistky a policajti dají pokutu, aby to okořenili :? . Že to koupíme v oficiálním obchodě nebo na pumpě? Tak ať je žalujeme a soudíme se s nimi. Už vidím, jak si každý zakládá bloček od vesty do šanonu, "co kdyby", aby mohl později doložit, že to opravdu koupil u "Pepy Malého". Ten zase prohlásí, že to má z velkoskladu a kola blázince se začínají točit. Přidáme maličkost, jako je samotná barva vesty v jednotlivých státech EU, kdy se podobně, jako u zavedení řízení s B 125 ccm/11 kW automat, nedovedli spojit a když už je to vyžadováno, tak s jasnými pravidly. Opět ne. Někde má být taková, jinde maková, tudle stačí pouze u řidiče, jinde musí mít všichni, co sedí ve voze, případně jinde je to podobné, jen to "není požadováno, ale pouze doporučeno". Brajgl jedna báseň. Ale souhlas s tím, že vesta má svůj smysl, i když není samospasitelná (a co taky je, že?), že když se objeví totální trotl, tak člověku nepomůže ani svěcená voda, takže nezbývá než se snažit udělat pro bezpečnost co nejvíc a spojit to s předvídavostí. Některé průšvihy udělají druzí díky své blbosti, jiné, ale hodně podobné, se mohou stát i díky náhodě, jako je zdravotní problém, technická závada nebo obyčejný defekt. Hlavně ať všichni dojedou ve zdraví domů. 8) :wink:
Čínská kráska bere "Kolik potřebuje" :-)

Fotogalerie / Profil na motorkáři.cz / Čínská kráska
Uživatelský avatar
PBM2

750+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 891
Registrován: 16 dub 2011, 11:53
Bydliště: Severní Morava, FM
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano, jsou.

PředchozíDalší

Zpět na Helmy a oblečení

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků