Přilba na skútr

Diskuze o helmách a motooblečení. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Re: Přilba na skútr

Příspěvekod HonzaR » 03 lis 2017, 15:38

Čerstvá zkušenost s Pin-Lockem: Jak se posunul zimní čas a vracím se z práce za úplné tmy, došlo mi, proč je v manuálu k Pin-Locku uveden zákaz použití za snížené viditelnosti. Dvě vrstvy hledí totiž způsobují násobné odrazy světelných zdrojů, před očima vám hraje hotová diskotéka "prasátek". Ne, že by se s tím nedalo existovat, ale něž si na to zvyknete, může to být docela matoucí. Nevynikne to tolik při jízdě mimo osvětlené silnice, ale nejvíc při průjezdu osvětleným městem.
Integra 2015 - 47.000km
z ho*na bič neupleteš...
HonzaR

1000+

Reputace: 61
Skútr / moto: Honda Integra NC750D

Příspěvekod pcx » 03 lis 2017, 16:52

HonzaR,

a toto som nepostrehol. Bud mam inu situaciu ako ty, alebo neviem. Mna skor stve ina vec, ktoru som zacal vnimat.
Tym ze mam pinlock tak plexi je vlastne hrubsie. A aj ked mam svoju prilbu fakt velmi rad (som s nou spokojny) tak vyklapanim plexi sa vnutorna cast (cize cast na pinlocku) akoby drobatko osucala. Asi sa sucha o vrchnu cast skrupiny prilby. Volnym okom fakt nepostrehnutelne. No po case sa mi to proste na jednom mieste vysuchalo trosku. A mna serie prave tento moment lebo je vysuchane miesto zachadza do zorneho pola. Teda aspom toho mojho urcite.
Ale ak sa dnes nespusti lejak, tak veruze pojdem vecer prebrnknut MAXA a skusim si vsimat to co popisujes ty.
pcx

250+

Reputace: 24
Skútr / moto: Yamaha X-Max 400

Příspěvekod Gandalf » 03 lis 2017, 17:59

Včera jsem jezdil mezi 19-21, h s pin-lockem po Brně, na okrajích, v centru i osvětleným tunelem a podobné optické "defekty" jsem nezaznamenal. Jen nevím, jestli důvodem je má nevšímavost, jiný druh plexi nebo odlišný způsob jeho údržby :) Už 4 roky používám Caberg Duke s origo pin-lockem.
Bylo: Kymco Downtown 125 (2013) Piaggio X10 350 (2014-16)
Aktuálně: Obrázek / Obrázek
Gandalf

1000+

Reputace: 35
Skútr / moto: Forza 125 / CTX 700D

Příspěvekod icask » 03 lis 2017, 19:14

Ja mam tiez pinlok. Uz druhy a vobec som si nevsimol nejake velke odlesky. Mozno je to materialom z coko je. Prvy bol taky silikonovy koberec ktory perfektne drzal ale poskrabal sa rychlo. Druhy ke s plastu so silikonovym okrajom ktory tesni. Horsie sa prisposobuje pleci, po dvoch rokoch trosku klze ale zas je na nom menej skrabancov.

Odoslané z HUAWEI GRA-L09 pomocou Tapatalku
icask

10+

Reputace: 2

Příspěvekod Nielm » 06 lis 2017, 13:37

HonzaR píše:Čerstvá zkušenost s Pin-Lockem: Jak se posunul zimní čas a vracím se z práce za úplné tmy, došlo mi, proč je v manuálu k Pin-Locku uveden zákaz použití za snížené viditelnosti. Dvě vrstvy hledí totiž způsobují násobné odrazy světelných zdrojů, před očima vám hraje hotová diskotéka "prasátek". Ne, že by se s tím nedalo existovat, ale něž si na to zvyknete, může to být docela matoucí. Nevynikne to tolik při jízdě mimo osvětlené silnice, ale nejvíc při průjezdu osvětleným městem.
Hele nezapomněl si sloupnout tu fólií z toho pin-locku? Mám taky CabergDuke a nic takového nepozoruji...

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk
Honda PCX 125 2015 (hnědá perleť)
Babetta 210, ročník 1984, 16tis km
Nielm

100+

Reputace: 7
Skútr / moto: Honda PCX 125ccm (2015)
Tuning / úpravy: Topcase Kappa K37N s opěrkou; Tucano Urbano Termoscud

Příspěvekod LadasM » 07 lis 2017, 08:45

Na mé Nolance a nově i Scorpio, na kterých mám origo pinlocky celoročně nic takového nepozoruji, a to teď jezdím potmě pořád. Takže obecně to rozhodně neplatí, jak už potvrdili i ostatní..
Piaggio X Evo 400 (2012), najeto - 70500 km
Honda SH125 ABS (2016), najeto - 5100 km
LadasM

250+

Reputace: 15
Skútr / moto: Piaggio X EVO 400
Tuning / úpravy: MRA X - screen, prodloužená zrcátka, kufr Givi G47 Blade, blastry, Malossi kontrastka + spojkové pružinky, Dr. Pulley 17,5g

Předchozí

Zpět na Helmy a oblečení

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek