Kde nakupujete oblečení?

Diskuze o helmách a motooblečení. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Kde nakupujete oblečení?

Příspěvekod Blejzr » 29 črc 2018, 23:08

Ahoj, jelikož jsem už pořídil skútr, ted je rada na obleceni!

Helmu jsem uz koupil, ale jinak nemam vubec nic..
Koukal jsem na lidl eshop a maj tam rukavice za 550, plachtu za 300, ale to je tak vše :(

Kde nakupujete moto hadry? Kalhoty + bunda (I kdyz da se vubec realne jezdit v bunde, kdyz je venku tohle peklo?), samozrejme cim levnejsi, tim lepe pro me zdevastovane finance ;)

Díky
Blejzr

50+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 62
Registrován: 13 črc 2017, 12:59

Re: Kde nakupujete oblečení?

Příspěvekod bajza » 30 črc 2018, 00:13

Co člověk to názor, nejlépe navštiv prodejnu s motooblečením, kterou máš nejblíž. Každému sedne a vyhovuje něco jiného. Ať už u helem (otevřená,integrálka atd.) někomu stačí triko a kraťasy a jezdí i v žabkách!! Já takřka vždy kalhoty a lehkou bundu, prostě něco co mi chrání paže. On takový čmelák v 90 taky pěkně štípne. Kalhoty textil a kevlar na skútrech nejčastěji (kůže neznám nikoho). Rukavice v Lidlu ty zimní splní to základní ale top nejsou, letní mám s cyklo prodejny a alliexpresu (ty byli za 120 kč kvalita slušná, ale velikost se blbě trefuje koupil jsem o číslo větší a měl jsem spíš o dvě)jezdím v nich vždy, už jsem dostal žihadlo do ruky a do krku (dokoupil jsem lehoučkou kuklu, helma se tolik neničí a mám chráněný krk proti hmyzu). Doporučuji Bikerscrown jestli máš poblíž, nebo prakticky jakýkoli obchod s motohadry. Aspoň na vyzkoušení velikostí a co ti jak sedne. Kalhoty můžeš v klasických jeansech, kupovat hned moto kalhoty je asi zbytečné, bund je obrovský výběr, letní, dvouvrstvé, třívrstvé. Zvaž jestli budeš jezdit i v dešti a zimně a pak začni vybírat. Koupil jsem třívrstvou, ale poučení pro příště koupit lehkou letní a k tomu jednu s termovložkou a zvlášť nepromok. Plachta s Lidlu je OK za tu cenu. Teď je sice ráno teplo, ale za měsíc bude vše jinak a budeš řešit, že je zima. A boty na skútr asi zbytečné, neřadíš a nohy jsou celkem chráněné. Zima se dá pořešit i termo dekou. Těžko se vybírá bunda na 35 ve stínu i na 6 stupňů po ránu. A značky s omezeným rozpočtem se ti výběr dost omezí. Ale občas se dá najít na inzerátech nové nebo skoro nové s nižšími cenami. Přesto bych bez vyzkoušení bundu ani kalhoty nekupoval. Za mne pro začátek, rukavice (teď stačí i cyklo), kukla (pokud chceš chránit krk a helmu proti potu), něco proti dešti ať už jako součást bundy či zvlášť, helmu píšeš že máš a nějakou bundu, která splní to co budeš potřebovat.
Uživatelský avatar
bajza

1000+
 
Reputace: 186
Příspěvky: 1106
Registrován: 24 črc 2009, 21:31
Bydliště: Český Krumlov
Skútr / moto: Honda SW-T400, Gilera Nexus 125i (už není)

Re: Kde nakupujete oblečení?

Příspěvekod pcx » 30 črc 2018, 07:47

Blejzr píše:...pro me zdevastovane finance...Díky


neviem co si kupil za skuter, ale asi si este nespadol ani z bicykla, ze. Inak by si takto nepisal asi...
A vlastne naco zhanas motohandry (btw, prelistoval si forum, lebo je tu more informacii s konkretnymi typmi a skusenostami...asi nie, ze) ked su to zbytocne prachy, radcej si ich odloz pre lekarov ked ta budu davat dokopy po pripadnom strete s asfaltom.
Nikomu nic zle nezelam, ale tak...sa trochu realne zamysli clovece. :roll: peace
Uživatelský avatar
pcx

500+
 
Reputace: 36
Příspěvky: 588
Registrován: 07 led 2015, 10:58
Bydliště: Nitra, SK
Skútr / moto: Yamaha X-Max 400 MOMO DESIGN

Re: Kde nakupujete oblečení?

Příspěvekod HonzaR » 30 črc 2018, 09:07

Blejzr - Když po pádu kloužeš po silnici, jsi jako brambora na struhadle. Na dobém oblečení sakra záleží a kdo to s ježděním myslí vážně, má oblečení vícero. I to nejlevnější je pořád lepší, než nic, časem si stejně pořídíš lepší. A kde - je spousta motoobchodů, záleží odkud jsi...
z ho*na bič neupleteš...
Uživatelský avatar
HonzaR

1500+
 
Reputace: 218
Příspěvky: 1859
Registrován: 15 srp 2011, 11:07
Bydliště: Praha 16
Skútr / moto: Suzuki V-Strom 800 /SE

Re: Kde nakupujete oblečení?

Příspěvekod bado » 30 črc 2018, 13:59

No,ono asi trochu normální výbava :bunda, rifle, rukavice, stojí polovinu ceny skútru. Člověk to vlastně ale vůbec nepotřebuje a jsou to vpodstatě vyhozené peníze. (do doby kdy to někdě položím, nebo to do mne někdo práskne). Tohle si musí každy v hlavě srovnat sám.
Naposledy upravil bado dne 30 črc 2018, 16:51, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
bado

250+
 
Reputace: 130
Příspěvky: 323
Registrován: 22 kvě 2018, 08:43

Re: Kde nakupujete oblečení?

Příspěvekod Blejzr » 30 črc 2018, 15:37

Díky, takze asi zadnej spesl kauf obchudek neni.. tak jsem si nasel neco na Praze 5, kde maj sirokej vyber a dobre ceny.. A jestli se vysekam v kratasech nebo v dzinach, to je prece uplne jedno.. tak ci onak se dojebu uplne na kasi.. :D

Na kole jezdim pres 1000km za leto a jezdim v cyklo dresu a svete div se, nemaj zadnej kelvar ani nic takoveho.. a to na kole jezdim leckdy rychleji, nez vubec vetsina skutru je schopna jet a po cestach, kam se ani skutry nedostanou.. Ale chapu pointu nekterych jedincu, na kterou jsem se ackoliv vubec netazal :roll:
Blejzr

50+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 62
Registrován: 13 črc 2017, 12:59

Re: Kde nakupujete oblečení?

Příspěvekod bado » 30 črc 2018, 17:06

No ono to právě zas tak jedno není. Džíny jako moto džíny, nebo kraťasy. Ale na to se přeci netážeš. Takže hodně kilometrů kolama dolů.
https://www.youtube.com/watch?v=veireZwYxmo
Uživatelský avatar
bado

250+
 
Reputace: 130
Příspěvky: 323
Registrován: 22 kvě 2018, 08:43

Re: Kde nakupujete oblečení?

Příspěvekod Badarala » 30 črc 2018, 17:40

Jízda na motocyklu je nebezpečná.
Skoro jako na kole, to je dnes o poznání nebezpečnější :lol:
Nedělám si srandu :wink:
Moralizovat o tom ,jak se obléct nebudu, nejsem na Idnes.
Já už jezdím vždy komplet oblečen i obut, at je sebevětší horko. Pořídil jsem si na to příslušné letní věci.
Což nemění nic na tom, že když jedu přes 80km/h kopcem dolů na koloběžce a předjíždím v zatáčce auta, tak tam ty motohadry jaksi nemám :mrgreen:
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: Kde nakupujete oblečení?

Příspěvekod sollik » 31 črc 2018, 13:41

Já to kdysi vyřešil nákupem stašího oblečení. Na aukru to někdo tahal snad z Anglie a prodával. Když jsem se finančně zmátořil, koupil jsem nové. Kromě bot, ty mám dodnes, ale už by chtěly :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
sollik

750+
 
Reputace: 135
Příspěvky: 997
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda SW 600T, Honda Dylan 125 (ex Honda Lead 100)

Re: Kde nakupujete oblečení?

Příspěvekod Blejzr » 01 srp 2018, 09:44

Taky to vidim na aukro a podobne portaly.. Jinak je fakt, ze tilko, kratasy a zabky jsou na skutr pecka a jezdi takhle 95% lidi (schvalne jsem to ted co mam skutr, v praze pozoroval a nevidel jsem ani jednoho cloveka v moto hadrech) jezdi takhle na jihu vsichni a vypadaj spokojene (asi dokud nespadnou), aspon ty dlouhe kelvarove kalhoty poridim, ale tu bundu fakt v tomhle nedam.. snad nebudu brzo litovat :( Ted jsem koupil na alze rukavice a zamek, takze nejakej zaklad mam, k tomu mam itegrovanou helmu neebo jak se tomu nadava, co stala pres 6000 (nesmyslna cena...) k tomu zatim teda dzinove kratasy a triko a budu cekovat bazose a aukro a uvidime
Blejzr

50+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 62
Registrován: 13 črc 2017, 12:59

Re: Kde nakupujete oblečení?

Příspěvekod Dark » 01 srp 2018, 16:06

Já jsem nakoupil motooblečení od značky RST. Konkrétně bundu a kalhoty RST Ventilátor,je to třívrstvé oblečení, které je univerzální a pohodlné. Když vyndám vložky, je velká plocha tvořena jenom síťovinou, ale všechny chrániče zůstavají na svých místech. Dále můžu vložit membránu proti dešti a větru a ještě termo vložku. Vložky jdou libovolně kombinovat. Boty mám RST Raptor. Vím, že někomu se to může zdát zbytečné, ale nelituji a na druhou stranu nikomu nenutím. Já bych asi zase nedokázal jet v kratasech a žabkách :-)
Dark

25+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 35
Registrován: 20 srp 2017, 07:42
Skútr / moto: Yamaha n-max 125 ABS

Re: Kde nakupujete oblečení?

Příspěvekod widra1 » 02 srp 2018, 07:30

Zasadne v moto hadrech.
Radsi porid starsi nez zadny.
Bohuzel kdyz spadnes a i kdyz si nic nezlames tak ta ztrata kuze te muze taky zabit.
Razim heslo: radsi zpocenej, nezli sedrenej
Takze i v tehle vedrech bundu, kalhoty i rukavice a jak jedu dal nez jen do prace tak i boty(delam v zamestnani kde prochazime ramem a ty boty piskaj :-D ).
Kdysi si me jeden kolega "velky motorkar" dobiral na co si beru na skutra hadry, tak na mou proti otazku jaky je rozdil jestli padnu ve stovce na moto nebo na skutru bohuzel nemel odpoved.
J.

-- 2. 8. 2018 17:49 --

Mrkni sem: https://www.moto-obleceni.eu/
dají se tam najít zajímavé kousky
Uživatelský avatar
widra1

100+
 
Reputace: 10
Příspěvky: 142
Registrován: 26 bře 2012, 08:22
Bydliště: Jičínsko
Skútr / moto: Yamaha Majesty 250DX

Re: Kde nakupujete oblečení?

Příspěvekod Barbora07 » 24 zář 2018, 16:50

Já nakupuji na https://www.bolder.cz/ kde mají věci kvalitní a kde vy ?
Barbora07

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 24 zář 2018, 08:40

Re: Kde nakupujete oblečení?

Příspěvekod Bostav » 24 zář 2018, 19:20

Já jedu do Vrbovky a vždy dobře nakoupím.
Od roku 1989 - Jawa Mustang ,pak spousta, ale opravdu spousta skůtrů 50ccm,70ccm a 125ccm.
Nedávná minulost: Honda PCX 2014, Yamaha N-Max 2017
Obrázek
Uživatelský avatar
Bostav

1000+
 
Reputace: 208
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 úno 2016, 14:47
Bydliště: U Mladé Boleslavi
Skútr / moto: Honda Forza 125ccm 2018
Tuning / úpravy: Okouzlující muž za řidítky.

Re: Kde nakupujete oblečení?

Příspěvekod josuk » 25 zář 2018, 09:01

Barbora07: jako reklama dost slabý teda.. :-D .. kde jsou nějaký obrázky.. nějaký nápad..??

Zrovna oblečení na eshopu kupovat nemusím, tak jsem s potěšením pozoroval, že naši tradiční prodejci (jak píše Bostav) se zásobili konečně taky normálním oblečením na skútry.. co se týká třeba bot, kalhot, mikin s výztuhama.. přitom ještě loni měli hlavně výbavu pro jezdce MotoGP a dvoje předražené kecky od Dainese) tak možná už nebudu muset vybírat u Louise.. ;-)
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1409
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a letní Xciting 400
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Další

Zpět na Helmy a oblečení

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků