Jakou přilbu na maxíka?

Diskuze o helmách a motooblečení. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Jakou přilbu ?

Integrální
39
27%
Vyklápěčku
82
57%
Jet
24
17%
 
Celkem hlasů : 145

Re: Jakou přilbu na maxíka?

Příspěvekod Gandalf » 27 led 2014, 13:27

Je to individuální záležitost. Jezdil jsem vloni v největších vedrech v integrálce (N 85), necítil jsem nepohodlí nebo nějaké nepříjemné vedro a jezdil jsem na skútru za velkým plexi. Jestli vypadá integrálka na skútru nebo na čemkoliv divně nebo snad hloupě vůbec neřeším. Mnohem podstatnější je pro mě určitý pocit bezpečí uzavřené skořápky kolem celé hlavy, byť možná jen subjektivní :)
Podle mého je pro tyto potřeby z praktického hlediska ideální vyklápěčka, ale dostal jsem tehdy v akci integrálku za super cenu a nelituji. Možná pro příští helmu budu zkoušet vyklápěčky, ale každý výběr je stejně hledání kompromisu mezi cenou, kvalitou a nabízeným komfortem :wink:
Bylo: Jawa Babetta 210 (88-00) Kymco Downtown 125 (13) Piaggio X10 350 (14-16) Honda CTX 700 (17-19)
Aktuálně: Obrázek
Uživatelský avatar
Gandalf

1000+
 
Reputace: 82
Příspěvky: 1467
Registrován: 14 čer 2011, 16:01
Bydliště: Brno-venkov
Skútr / moto: Honda Forza 300

Re: Jakou přilbu na maxíka?

Příspěvekod josuk » 27 led 2014, 15:51

Vyklápěčka je kompromis! Lepší se sice nasazuje, možná se u pumpy nemusí vždycky sundávat z hlavy, aniž by byl člověk za lupiče, ale tím imho výhody končí. Ochrana obličeje je ve skutečnosti spíš psychologická, jezdit s otevřenou se kvůli aerodynamice dá tak do 80 km/hod, nehledě na to, že pak jsou větší hmyzáci stejně nebezpečný pro pouhou sluneční clonu. Považuju za lepší volbu jako základ pořádnou integrálku a na léto a pro příležitost střídat otevřenou helmu, i třeba obyčejnější a levnější.
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1411
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a Honda ADV 350
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: Jakou přilbu na maxíka?

Příspěvekod alli77 » 27 led 2014, 15:57

Pokud nosím brýle, je pro mě výklopka jediná správná volba
Uživatelský avatar
alli77

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 66
Registrován: 02 srp 2013, 10:49
Bydliště: Kroměříž
Skútr / moto: Yamaha X-Max 125 r.v.2008

Re: Jakou přilbu na maxíka?

Příspěvekod PBM2 » 27 led 2014, 17:53

Kdyby byla odpodvěď na otázku, zda integrálku, vyklápěčku nebo jetku, tak jednoduchá nebo spíše jednoznačná, nevyráběly a neprodávaly by se všechny typy výše uvedené. Asi nikdo nebude pochybovat o tom, že integrálka je jednolitý kus materiálu, který bude při případném nárazu jinak pohlcovat jeho energii a jinak na něj bude reagovat, než ty druhé typy. Stejně jako většina rozumně uvažujících lidí bude souhlasit s tím, že vyklápěčka má své nepřehlédnutelné výhody, od pohodlnějšího nasazování a sundávání, přes větší možnosti používání s brýlemi až po typy, které mají certifikaci jako vyklápěčka i jetka a tím pádem v letních vedrech může být hodně příjemný pobyt v ní. A běžní uživatelé zase na strojích, které nejezdí nad 80 km/hod, přivítají jistou klasiku právě v JET přilbách spolu s jejich jednoduchým nasazováním až po častější schopnost vlézt se do podsedlového prostoru (na rozdíl od obou dalších typů) u většiny provozovaných skůtrů. Ale jde hlavně o to, jak nám sedne ten či onen kus, zda na něj lze sehnat náhradní díly (nemyslím výměnu po případném pádu apod., jen třeba výměna poškrábaného plexi atd.), zda dotyčná značka nabízí dostatečný výběr velikostí, jestli funguje případná možnost výměny v případě koupě kusu, který nám hned nesedne, atd. Zda Schubert, Nolan, Marushin, W-Tec, X-Lite, atd. si musí každý vybrat podle peněženky, důvěry v testy, v pověst jednotlivých značek a dalších, více či méně důležitých, důvodů. Hlavně aby nám ty naše kokosy dobře ochránily, protože myslím, že je každému jasné, že při jistých rychlostech a určitých pádech můžeme mít na hlavě cokoliv za jakékoliv peníze, ale stejně nám to v konečném důsledku, když spadneme hodně zle, nebude moc platné. 8)
Čínská kráska bere "Kolik potřebuje" :-)

Fotogalerie / Profil na motorkáři.cz / Čínská kráska
Uživatelský avatar
PBM2

750+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 891
Registrován: 16 dub 2011, 11:53
Bydliště: Severní Morava, FM
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano, jsou.

Re: Jakou přilbu na maxíka?

Příspěvekod medved.m » 27 led 2014, 18:02

Malá ukázka, co jsem měl na mysli v předchozím příspěvku (fotky jsou z internetu)
JETINT1116.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
 Shemík spase  Obrázek
Uživatelský avatar
medved.m

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1030
Registrován: 19 bře 2013, 23:13
Bydliště: Brno
Skútr / moto: SHemík125i ABS 2013
Tuning / úpravy: snížené origo plexi, pár odrazek a LED obrysovky

Re: Jakou přilbu na maxíka?

Příspěvekod PBM2 » 27 led 2014, 18:06

Medved.m: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Čínská kráska bere "Kolik potřebuje" :-)

Fotogalerie / Profil na motorkáři.cz / Čínská kráska
Uživatelský avatar
PBM2

750+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 891
Registrován: 16 dub 2011, 11:53
Bydliště: Severní Morava, FM
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano, jsou.

Re: Jakou přilbu na maxíka?

Příspěvekod mirsil » 28 led 2014, 02:03

Po zkušenostech se všemi třemi typy přileb u mě s přehledem vedou vyklápěčky a valná většina " maxiskútříkářů " které znám, jejich užitných vlastností, univerzálnosti a pohodlí využívá, což také o něčem vypovídá . Otázka zněla "jakou přilbu na maxíka", kde už z důvodu bezpečnosti a povětrnostní pohody pro většinový provoz ( mimo město, vyšší rychlosti, větší vzdálenosti a občas nějaké to chladné nebo dešťové překvápko ) otevřená jetka nevyhovuje, ale na druhou stranu, protože stejně nakonec všechny cesty vedou do rozpáleného Říma, je velmi příjemné se při průjezdu městem v nižších letových hladinách s vyklopenou bradou trochu zchladit, volněji ( bezpečněji ) se rozhlédnout, obdarovat kolemjdoucí úsměvem na tváři a kolegu souseda na semaforech nadšenou větou o vydařeném dnu. Prostě vyklápěčka mi dokáže nabídnout nejvíc v různých situacích s mírou bezpečnosti úměrnou mému stylu jízdy, délce sezóny a charakteru stroje. Na maxiskútrech také díky většímu kufru pod sedadlem odpadá problém s uložením objemnější vyklápěčky jak zmiňoval PBM2 - dva kousky se vejdou s velkou rezervou, a také díky osvědčené výšce plexi, která se po zkušenostech většinou ustálila v úrovni očí není problém jet s odklopenou bradou bez turbulencí dálniční rychlostí, pokud je třeba - dokonce aerodynamika funguje o poznání bezhlučněji. Velkou výhodou je často zmiňovaná snadná manipulace při používání dioptrických brýlí, rychlých návštěvách benzinek, křoví, kuřáckých pětiminutovkách a poradách kudy kam, zvlášť v chladnějším, větrném počasí kdy je nutno odezírat ze rtů a podobně. Toliko k tomu ode mne :wink:
Profil motorkari.cz / Montážní návody / Rajče / Youtube / 739 226 818 WhatsApp Mirek
Uživatelský avatar
mirsil

1500+
 
Reputace: 222
Příspěvky: 1828
Registrován: 24 úno 2008, 08:07
Bydliště: Zahnašovice ZL
Skútr / moto: SB 650 K9 exe. Do 11/2011 Malaguti Madison 150
Tuning / úpravy: V profilu motorkari.cz

Re: Jakou přilbu na maxíka?

Příspěvekod LadasM » 28 led 2014, 10:13

Ještě je další možnost a to Jetka homologovaná i jako intergrální helma. Bradová část není vyklápěcí ale sundávací. Např Nolan N43e atd.
Výhodu to má, že plexi je opravdu velké a rozhled z helmy je vynikající i s bradovou částí.
Určitě bude bezpečnější než obyčejná jetka, ale asi na tom zas bude hůř než vyklápěčka, případně integrálka..
Yamaha Tracer 700 (2019)
Honda SH125 ABS (2016)
Uživatelský avatar
LadasM

250+
 
Reputace: 15
Příspěvky: 430
Registrován: 09 čer 2011, 11:05
Bydliště: Brno-venkov
Skútr / moto: Yamaha Tracer 700

Re: Jakou přilbu na maxíka?

Příspěvekod Dándí » 28 led 2014, 10:45

Jako varianta výborný, jen ten Nolan trošku zaspal a na dnešní možnosti volby je tento typ trošku spartánského typu, mám na mysli, že je dosti odfláknutá uvnitř. Jo jo, mysleli jsme si něco o pohodlíčku a .............................................
medved.m píše:Malá ukázka, co jsem měl na mysli v předchozím příspěvku (fotky jsou z internetu)
JETINT1116.jpg

Tady bych si dovolil malinko polemizovat, jelikož když jedeš trošku rychleji a dál, nedej bože aby bylo trošku hnusně, tak je zavřená helma dar z nebes. A když je vedro a jede se courem, tak se nedá ani v otevřené helmě za tím plexi vydržet (i když se stáhne co nejníž a otevře větráček). Zkusili jsme i ty Nolan s odendávací bradou a když jedeme dál, tak jsou doma ve skříni.

Prosím nezakládej dva příspěvky pod sebe. Pokud chceš něco dodat, použij editaci již vytvořeného příspěvku. Díky Kyblos
Naposledy upravil KYBLOS dne 28 led 2014, 16:08, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
Jezdím na pohodu, spíš pomalejš než rychle
Uživatelský avatar
Dándí

500+
 
Reputace: 382
Příspěvky: 744
Registrován: 24 úno 2010, 11:37
Bydliště: Praha 1
Skútr / moto: YAMAHA IronMax- Já, BlackMax- Kamča a SH 300 spolu
Tuning / úpravy: netunime - jezdíme. Jen občas něco poladíme

Re: Jakou přilbu na maxíka?

Příspěvekod Dopi » 28 led 2014, 12:18

Hmm, zrovna ty Nolanky N43E air jsme si měli v úmyslu koupit, ale moc chvály zde na ně nečtu :(
Máte někdo zkušenost s Givi X.03? http://www.scootershop.cz/11806-prilba- ... 91060.html . Měla by to být podobná konstrukce.
Zkoušeli jsme si S-line 703 http://www.motocyklovedily.cz/produkt/6 ... erna-matna , ale ta nám nesedla na kebule.
Moje vozítka: Skútr & Mazda 626 kombi 2.0i r.v.1992
Když je hnusně nebo zima, tak jezdím mazdou.
Uživatelský avatar
Dopi

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 318
Registrován: 27 říj 2007, 20:33
Bydliště: Mor.Třebová
Skútr / moto: Suzuki AN 400 Burgman, rv 2001

Re: Jakou přilbu na maxíka?

Příspěvekod LadasM » 28 led 2014, 13:35

Dándí píše:Jako varianta výborný, jen ten Nolan trošku zaspal a na dnešní možnosti volby je tento typ trošku spartánského typu, mám na mysli, že je dosti odfláknutá uvnitř. Jo jo, mysleli jsme si něco o pohodlíčku a .............................................

No já ji mám 2 roky a rozhodně si na nějakej odfláknutej vnitřek nestěžuju. Spíš bych řekl, že patří k tomu lepšímu průměru v dané cenové kategorii.
Nehledě k tomu, že mi na mou hlavu sedla zdaleka nejlíp z helem co jsem zkoušel. Jediný výraznější nedostatek bych snad viděl vě větší hlučnosti.
Nesrovnávám s helmama za 8tKč a víc, ale každej to může vidět jinak.
Nicméně příští helma bude asi vyklápěčka..
Yamaha Tracer 700 (2019)
Honda SH125 ABS (2016)
Uživatelský avatar
LadasM

250+
 
Reputace: 15
Příspěvky: 430
Registrován: 09 čer 2011, 11:05
Bydliště: Brno-venkov
Skútr / moto: Yamaha Tracer 700

Re: Jakou přilbu na maxíka?

Příspěvekod nedory » 24 úno 2014, 20:33

taky letos uvažuju o nové helmě, a zase by to byla vyklápěčka Caberg, nejspíš [url]http://obchod.bikerscrown.cz/caberg-sintesi-shadow-8999900021936
[/url]
Argumenty mohou dojít, munice nikoli Konfucius
Uživatelský avatar
nedory

750+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 751
Registrován: 27 pro 2010, 11:49
Bydliště: Polná
Skútr / moto: Aprilia Mana 850

Re: Jakou přilbu na maxíka?

Příspěvekod tmsb » 24 úno 2014, 21:40

Mám tu nolanku N43E air a aka je, v podstate na skuter OK. Nad 8O km, hlucna a ak ides do 10 km, tak sa zahmlieva plexi. Ked nie si velmi naročny, tak doporucujem, cena 179,-€, čim nišia tym viac OK.
tmsb

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 21
Registrován: 23 led 2014, 01:26
Bydliště: Sabinov
Skútr / moto: SH 125i 2013 DD biela perleť
Tuning / úpravy: puig city touring

Předchozí

Zpět na Helmy a oblečení

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků