Hluk v helmě - častá příčina nehod - zajímavý článek

Diskuze o helmách a motooblečení. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Příspěvekod ohka » 16 dub 2008, 10:51

Jak jsem se tak na to dívala, to není můj problém :p Plexi mám sice nízké, ale mám docela kvalitní helmu a 80 km/h moc často nepřekračuji. :D :D :D
Zastavte svět, chci vystoupit !
mobil: 608 804 300 , 608 465 787
Uživatelský avatar
ohka

1000+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Albrechtičky
Skútr / moto: MBK Skyliner 250

Příspěvekod Gullwing » 16 dub 2008, 11:12

WeCo. to video je hustý. Dlouho jsem se tak nezasmál :cyclops:
Uživatelský avatar
Gullwing

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1659
Registrován: 24 dub 2007, 14:21
Bydliště: Praha 6
Skútr / moto: Suzuki B400 K8

Re: Hluk v helmě - častá příčina nehod - zajímavý článek

Příspěvekod sollik » 30 bře 2009, 23:18

Dopi napsal: Každý má jiný vkus, někdo rád poslouchá hučení větru, respektive vysavače nebo cirkulárky, jak je přirovnáno v článku, a někdo je raději před větrem schovaný za plexi a poslouchá zvuk motoru, případně mp3 ze sluchátek B)
A co na ty špunty policajti? Oba asi ne, ale jeden bych na výletech uvítal. A vůbec - jak trávíte čas strávený na skutru? Myslím že my, co se neženeme za kylometry, ale v klidu brouzdáme krajinou máme na obzvlášť dlouhých rovinkách dlouhou chvíli :lol: Mě osobně to nějak nutí přerušit to monotónní šumění větru kolem helmy nějakým pobrukováním, nebo něčím podobným.....ta MP3 by asi nebyla špatná, ale vyndávat z ucha špunt při silniční kontrole se může prodražit :oops:
Uživatelský avatar
sollik

750+
 
Reputace: 135
Příspěvky: 998
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda SW 600T, Honda Dylan 125 (ex Honda Lead 100)

Re:

Příspěvekod mirsil » 31 bře 2009, 06:21

TheWitch píše:Šak si to ticho užívejte... Ono Vás jednou něco tak pěkně ohodí, že nebudete vědět jak tak rychle zastavit, aby to ticho nebylo už na furt... Nebo taková jízda proti sluníčku... Pěkně děkuju... To rači bez plexi a pořádnej blembák... :p B)


TW : Vždyť to plexi nemusí být půl metru nad hlavu, stačí do úrovně očí takže se můžu dívat nad jeho horní hranou a už na přilbu nefouká. Pohoda i v dešti, v zimě, klídek, jediné co hrozí při dlouhých cestách v tom klídku je usnutí za řidítky :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
Profil motorkari.cz / Montážní návody / Rajče / Youtube / 739 226 818 WhatsApp Mirek
Uživatelský avatar
mirsil

1500+
 
Reputace: 222
Příspěvky: 1828
Registrován: 24 úno 2008, 08:07
Bydliště: Zahnašovice ZL
Skútr / moto: SB 650 K9 exe. Do 11/2011 Malaguti Madison 150
Tuning / úpravy: V profilu motorkari.cz

Re: Hluk v helmě - častá příčina nehod - zajímavý článek

Příspěvekod jel.en » 31 bře 2009, 17:46

Dokud sem dělal ještě na hale, špunty do uší sem nosil pořád.Sou lepší než sluchátka a je v nich slyšet.V podstatě to utrhne jen tem velkej hluk.Když sme si na hale něco řilaly, tak úplně normálně, protože sme se v tom rachotu slyšely.Štít na scootu nemám,navíc vlastnim jetku tak někdy (na delší vzdálenosti) špunty mám.Je v ní rachot jak na větrný hůrce.Co se týče MP3 a "pecek"do uší tak z toho se taky dobře hluchne :cry:
Jsem despota a ignorant...
Jo a taky mi lidi dost často říkají že jsem.... Ehm... Něco co je dolejc pod pupíkem :-D :-p
jel.en

1500+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 1928
Registrován: 02 úno 2007, 18:01

Předchozí

Zpět na Helmy a oblečení

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků