Helma na skútr - rady, tipy atd.

Diskuze o helmách a motooblečení. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Helma na skútr - rady, tipy atd.

Příspěvekod roman.mara » 05 lis 2006, 11:42

jsou tady za chvíli vánoce a každý si asi bude přát nějaký ten dárek k vánocům

no a já si vybral od mých blízkých helmu

chtěl bych odklápěcí integrálku :D

jenže mi ji jeden kamarád z motorkářů rozmlouvá, kvůli bezpečnosti

tak mi snad poradí te i VY

děkas
Honda CB SevenFifty

členem Scooter clubu KMK telefon: 724775546
Uživatelský avatar
roman.mara

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 948
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Hostouň u Prahy
Skútr / moto: Honda CB SevenFifty
Tuning / úpravy: dva super laďáčky

Příspěvekod KYBLOS » 05 lis 2006, 12:06

No čéče je na tobě co si vybereš, jenom napíšu svůj názor na helmy. Úplně otevřenou helmu bych si rozhodně já nevzal, páč to nechrání před chladem, větrem a při pádu je dost velká část obličeje opradu nekrytá, takže je obličej vystaven velkýmu riziku, že s nim do něčeho narazim. No a sběratel mušek taky nejsem. Výklopnou helmu bych si taky já nevybral, páč ať mi o ní řikaj co chtěj, já jí pevnosti proti uzavřený helmě nevěřim. Pořád to prostě neni celkově litej kus materiálu. Sou tam prostě mezery, kde se helma vyklápí a zaklapává zpět. No a taky uchycení pohyblivýho dílu tý helmy nebudu nikdy moc věřit. Samozřejmě myslim v případě nehody. Já prostě nejvíc věřim uzavřený helmě. Tam de jenom otvírat plexi a to na pevnosti helmy nic nebere. Navíc aspoň já i v létě jezdim s uzavřeným plexi, páč jak sem už psal, nejsem sběratel mušek a taky představa, že mi do tý helmy vlítne sršeň, nebo čmelák mě trochu děsí a to nemluvim o síle nárazu při takový velikosti hmyzu. No maximálně si plexi o maličko pootevřu, aby mi tam lehce fičel vítr a tak mě to v pořádným vedru aspoň ofoukne xicht. To že vyklápěcí přilba se líp nasazuje na šišku, nebo sundavá je pro mě trošku vedlejší. Hlavní je pro mě prostě pevnost helmy vcelku. Takže já dycky wolim uzavřenou helmu. Neřikám, že je to nejlepší helma, jenom je to můj názor na helmy a každej má nějakej názor. Je teda dost možný, že spousta lidí se mnou nebude souhlasit, páč mají taky svůj názor. Já sem prostě pro uzavřenou helmu. :)
Naposledy upravil KYBLOS dne 05 lis 2006, 12:46, celkově upraveno 1
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Příspěvekod Marios » 05 lis 2006, 12:39

:cyclops: :cyclops: :cyclops: No jo zase Ky B)blos B) B) B) B)
Člen Scooter Clubu NM
Marios

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2420
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Hodonín
Skútr / moto: YAMAHA T MAX
Tuning / úpravy: Vše Origginál

Příspěvekod Tomulátor » 05 lis 2006, 13:02

Tak otevřenou v žádným případě nebrat. Jeden kolega v létě přijel do práce s pěknou napuchlinou na ksichtě a ten má právě otevřenou, pěkně se mu tam šprajcla z boku vosa a jebla ho. Já mám výklopnou a dnes zjišťuji, že ta uzavřená integrálka by mi úplně v pohodě stačila. Většinou mají všechny přilby atest, pokud nechce někdo ušetřit a koupí si levnej šmejd za 899,- v Lidlu nebo v Plusu, rozhodně bych na tomto místě nešetřil. Někde jsem četl, že u vyklápěcí přilby, kde jsou na boku klouby otevírání přilby jsou akorát v úrovni spánkové kosti a při bočním nárazu by to mohl být problém, ale jak říkám, každá značková přilba má atest. Z mého pohledu bych ale vzal integrálku, pač já už málo kdy na mojí přilbě používám výklop.

Viz moje výklopka : Airoh SV55
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil Tomulátor dne 05 lis 2006, 13:15, celkově upraveno 1
SUZUKI Burgman 200 K8
Tydlifón: 604 401 940
Suzuki Burgman prodán, nahrazeno Honda CB500F 2016
Skútr Klubu Ústeckého Kraje www.skuk.cz
Uživatelský avatar
Tomulátor

1000+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 1150
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Žatec
Skútr / moto: Honda CB500F 2016

Příspěvekod sneegg » 05 lis 2006, 15:08

otvírací vypadá dobře ale jo to jako když budeš kombinovat uzavřenou a otevřenou. a protože otevřenou bych neriskoval z už tady popsaných důvodů proto se mi zdá odklápěcí zbytečná.
kit sání Stage6,karburátor DellOrto 17,5 otvor do airboxu Motorforce,vložka S6 double layer,variator Polini Speed Control,řemen kewlar Polini,kontrastka Polini bílá,spojka S6 Tourque control, Spojkový zvon Stage6 WingCooler R/T,Leos Vincek ZX,vario větrák Stage6:) Zadní tlumič RMS R. Malossi Sport 70cc.
Uživatelský avatar
sneegg

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 197
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Skútr / moto: Yamaha Neos

Příspěvekod Daelimek » 05 lis 2006, 18:15

Známý si koupíl výklopnou za 2999,- a měla plastové zuby s dorazy,během týdne se zuby zpřetrhaly a helma se sama od sebe otevírá,takže pokud otevírací integrálku,tak jedině kvalitní,poznáš to lehce,bude o hodně těžší než ostatní (=kov obsažený v komponentech vyklápěcího,zajišťovacího systému).Já osobně mám klasickou intagrálku HJC z předloňského výprodeje za 2000,- (pův. cena 3500,-) a jsem nadmíru spokojen,má i takovou tu síťku pod bradou,aby ti do helmy nepodlétl nějaký hmyz....
Uživatelský avatar
Daelimek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 660
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třebíč
Skútr / moto: Vybírá se..v merku mám PCX :)

Příspěvekod petridas » 05 lis 2006, 18:17

ja mam otevrenou s plexim ale taky se mi to nezamlouva ,fuci mi na bradu :o proto bych bral integralku B)
APRILIA LEONARDO 150 a APRILIA ATLANTIK 500 a nakitovanej punta CAGIVA MITO 125. vice info na http://petridas.webnode.cz nova sluzba : odvezu cokoli kamkoli motku ,skrin nebo az 7 lidi piste volejte
Uživatelský avatar
petridas

1500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 1738
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Havirov
Skútr / moto: punťa 125 , aprilia atlantic 500

Příspěvekod MEDwjet » 05 lis 2006, 18:35

otevrenou urcite nee...ja mam airoh speedfire asi za 2300 a hrozne do ni fouká....kdyz jedu rychleji tak v helmě strašně hučí....prej to dělají všechny airoh...tobě taky tomulátore?
Obrázek
MEDwjet

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 23
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: olomoucity
Skútr / moto: vxr200

Příspěvekod KYBLOS » 05 lis 2006, 19:01

No já mám zavřenou firmy Lazer. Čéče taky mi tam trošku fičí, ale není to nějak strašný a nehučí to ňák moc. Jenom trošku když nějak natočim hlavu. Kdyš jí mám normálně rovně, tak mi tam nefičí. No a fičí tam těma úchytama co držej plexi.
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Příspěvekod novaka » 05 lis 2006, 19:53

tezko rict, asi pred rokem a pul jsem resil podobne dilema. Momentalne mam vyklapecku SV55 - tu jsem kupoval jako prvni a jeste mam otevrenou - tu jsem myslel puvodne jako nouzovku. A jen nekolik mych postrehu. Helmu bych si koupil urcite znackovou a ne nekde v Lidlu. S otevrenou helmou jezdim v lete porad. Pokud jedu v lete v poradnem vedru k vode a jedu tak 50/60, tak je otevrena idealni. Zadna divocina jen klidek. Mimochodem kdo jezdi na kole a treba na silnicnim, tak on ten skutr 125 nejezdi o moc rychleji. Ted porovnavam jizdu s kolem z kopce :) A na kole nemam nic jen polystyrenovou skorapku tricko a kratasy, takze ... klidne otevrenou. Nekde jsem take cetl, ze bezpecnost vyklapecky a otevrene pri celnim stretu je vlastne stejna. Pry vyklapecka je jeste horsi, protoze clovek ma pry dojem za ma pred sebou nejakou zabranu, takze se pak nesnazi podvedome pred stretem odklonit hlavu. Prave u otevrene hlavu podvedome odkloni a stret jde, tam kde helma je. No nevim co je pak vyhodnejsi :) a hlavne kdo to testoval :) - bohuzel uz nemam odkaz na tento clanek. Vyklapecka a otevrena ma velkou vyhodu ve meste. Daleko vetsi prehled v provozu! A skutr je hodne o meste. Pokud nemas v planu jit v nejblizsich 2 letech (cca zivotnost plastove helmy) do vyssiho objemu nez je 125 tak bych integralku nebral.
novaka

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 474
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Skútr / moto: Burgman 200

Příspěvekod Chrt » 05 lis 2006, 20:09

Mám vyklápěčku Lazer Granville a jsem vcelku spokojený. Tuhosti té výklopné části bych se nebál. Na téhle helmě se mě akorát nelíbí, že mechanismus otevírání jde dost ztuha, ale dá se na to zvyknout.
Ženě jsem kupoval Airoh vyklápěčku a taky se mi zdá slušná, mechanismus vyklápění je mnohem komfortnější než u Lazeru.
Já i moje žena máme dlouhé vlasy, takže pro nás je vyklápěčka nutnost, z normální integrálky jsou vlasy dost zacuchané.
Nejlepší bude když si v obchodě pár integrálek i vyklápěček zkusíš a uvidíš co ti líp sedne. Mě osobně přijde vyklápěčka trochu pohodlnější.
Pokud bys kupoval vyklápěčku, tak si zkontroluj, jestli se ti vleze pod sedlo. Vyklápěčky bývají trochu větší, takže pak můžeš dopadnout jako já. Lazer Granville se mi prostě na Madisona pod sedlo nevejde (mám velikost M).
Uživatelský avatar
Chrt

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 76
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Piaggio X9 500 ABS, Malaguti Madison K400 (na prodej)

Příspěvekod jezdec Tom » 05 lis 2006, 20:23

ještě jedna věc co tu nikdo nezmínil, kompozit versus plast (materiál ze kterého je vyrobena), plastová se může při pádu rozpadnout, ale moderní plasty jsou na tom prý už lépe; jako ve všem je to hodně o penězích a i o tom jak rychle jezdíš
Ahoj
Uživatelský avatar
jezdec Tom

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 15
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Skútr / moto: dříve Honda Dylan 125; dříve Zoom 2
Tuning / úpravy: NO

Příspěvekod Daelimek » 05 lis 2006, 20:37

mě v ní taky hučí,když jsem jezdil na padesátce,tak jsem nic nepostřehl,ale jak jsem osedlal 125ccm bylo to hrozné,a kór když jsem jel někam dál,proto se prý dají koupit nějaké špunty do uší a nebo jsem to řešil mp3 přehrávačem :D

PS: plast také,ovšem,důležité je nemít půlenou helmu...viz. levná polská Tornáda...
Naposledy upravil Daelimek dne 05 lis 2006, 20:39, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Daelimek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 660
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třebíč
Skútr / moto: Vybírá se..v merku mám PCX :)

Příspěvekod jezdec Tom » 05 lis 2006, 20:50

jo jedna zajímavost, na výběr helmy je nejlepší zajet si do Louise v Berlíně, maj tam větrnej tunel, tak si ji vyzkoušíš a vybereš takovou, která ti nehučí, to samý s bundou :D
Ahoj
Uživatelský avatar
jezdec Tom

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 15
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Skútr / moto: dříve Honda Dylan 125; dříve Zoom 2
Tuning / úpravy: NO

Příspěvekod Sails » 05 lis 2006, 20:59

[quote=Daelimek]mě v ní taky hučí,když jsem jezdil na padesátce,tak jsem nic nepostřehl,ale jak jsem osedlal 125ccm bylo to hrozné,a kór když jsem jel někam dál,proto se prý dají koupit nějaké špunty do uší a nebo jsem to řešil mp3 přehrávačem :D

PS: plast také,ovšem,důležité je nemít půlenou helmu...viz. levná polská Tornáda...[/quote]

jj tornado znam :cyclops: uz bych si ji nikdy nevzal ani zadarmo ted mam zalusk na http://www.topmoto.cz/inshop/scripts/de ... nd=2639120 vypada dobre za slusny penize a spatna taky doufam nebude
No udelal sem z toho vrak tak se to pokusim dat do kupy :D .
Uživatelský avatar
Sails

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 87
Registrován: 15 říj 2006, 19:57
Skútr / moto: Gilera Runner FX 180

Další

Zpět na Helmy a oblečení

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník