Džíny na moto

Diskuze o helmách a motooblečení. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Re: Džíny na moto

Příspěvekod mirak » 09 lis 2013, 17:44

Crux mám od srpna.

http://www.psihubik.cz/cs/produkty/text ... e=category

Chrániče do nich stojí 279kč, takže žádná darda. Ty to rifle mně připadaly jako jediné na kterých jsem byl ochotný vylít ven na rande a třeba do kina. Mají opravdu dobrý střih. Streč v tříslech dovoluje zvednout nohu při nasedání tak vysoko, že to nedokážu ani v obyčejných. Toto je podle mne právě ten rozdíl, mezi nějakou čínou a kvalitními věcmi. Jel jsem na nich hodinu na Majesty při +3 a to už mně byla trochu zima, hlavně od kolen dolů. Kolena neprofouknou, jsou schovaná za chrániči, proti obyčejným riflím paráda. Jedinou věc bych ocenil, kdyby byl trochu víc zvednutý pás, nemám rád když mi i trošičku táhne na záda, takže v kufru mám radši pořád ledviňák z Lidlu. Pak jsem si koupil tu tepelnou vložku do nich a když teď jezdím stejnou trasu tak si to užívám. Při teplotě + 7 je to komfort takový, že si klidně prodloužím trasu a jedu bez problémů nad ránem v mlze a jak jsem psal užívám si to. Takže pro mne 99% spokojenost. Tepelná vložka je i zároveň voděodolná, nevím jestli se to všeobecně ví. Jestli budeš jezdit od +10 a za sucha, vložku nepotřebuješ. To je tak asi vše.
Uživatelský avatar
mirak

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 44
Registrován: 25 lis 2012, 04:48
Bydliště: Otrokovice
Skútr / moto: Yamaha Majesty 400 - 2004, Jawa 250 Pérák r.1948,

Re: Džíny na moto

Příspěvekod samtony » 09 lis 2013, 17:59

mirak - dík za odpověď. Ta vložka se dá dokoupit u stejné firmy co šije Trilobit nebo je nějaká univerzální?
Uživatelský avatar
samtony

50+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 91
Registrován: 16 říj 2012, 19:40
Bydliště: Červený Kostelec
Skútr / moto: x max 125 r.v. 2013

Re: Džíny na moto

Příspěvekod mirak » 09 lis 2013, 18:32

Vložka se prodává u Hubíků ( Psí ) jmenuje se Sympatex cena bohužel 1700,- mne dost šokovala, ale na moje cestování daleko je ideální, netahám moc věcí a zapíná se ze vnitř na zip který tam na to je nachystaný. Otevři v tom odkazu základní iformace-více. Můžeš ji koupit později a tím trochu rozložit náklady, tak jsem ji koupil vlastně já, až jsem se přesvědčil, že ji opravdu potřebuji. I když kdybych si pod to kupoval nějaké funkční prádlo tak za to dám min taky 1000 kč.
Uživatelský avatar
mirak

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 44
Registrován: 25 lis 2012, 04:48
Bydliště: Otrokovice
Skútr / moto: Yamaha Majesty 400 - 2004, Jawa 250 Pérák r.1948,

Re: Džíny na moto

Příspěvekod mirsil » 09 lis 2013, 20:31

Těch 10° je pro Trilobity v našem věku na dvacetikilometrovou trasu řekl bych už hraniční, žádná vnitřní vložka se přímo k nim neprodává, nemají uvnitř žádný zip na její přichycení a ani jsem o tom moc nepřemýšlel, protože jezdím každý den dokud silnice neklouže, takže stejně potřebuju ještě druhé zateplené kalhoty do zimy, jak je pod 10 jezdím v nich, pod 5 nahodím teplou vložku a je pohoda. Také záleží jak na tebe na X-maxu přes boky táhne, B650 je dost široký, můžu to vnímat jinak :wink:
Profil motorkari.cz / Montážní návody / Rajče / Youtube / 739 226 818 WhatsApp Mirek
Uživatelský avatar
mirsil

1500+
 
Reputace: 222
Příspěvky: 1828
Registrován: 24 úno 2008, 08:07
Bydliště: Zahnašovice ZL
Skútr / moto: SB 650 K9 exe. Do 11/2011 Malaguti Madison 150
Tuning / úpravy: V profilu motorkari.cz

Re: Džíny na moto

Příspěvekod Janinka » 07 úno 2015, 17:30

Ahoj .Já používám TRILOBIT a maximální spokojenost.
Janinka

0+
 
Reputace: 6
Příspěvky: 4
Registrován: 07 úno 2015, 17:26
Skútr / moto: skútr

Re: Džíny na moto

Příspěvekod CONT » 20 bře 2015, 15:40

Taky jsem se stal majitelem TRILOBitek model 661 ..jezdím je cca týden a zatím spokojenost.Jen ta teplota je hraniční.Teď kdy je po ránu okolo 5-8 stupňů žádný velký teplo.Věřím, že až se pořádně jaro rozjede budou SUPER.
Uživatelský avatar
CONT

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 145
Registrován: 17 čer 2014, 12:51
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda Silver Wing 600,
Tuning / úpravy: Křídlo tunit netřeba

Re: Džíny na moto

Příspěvekod Majklik » 20 bře 2015, 16:20

Jsem zrovna ve fázi testování Jeans na moto a nakonec jsem vybral.

Hodnocení jednotlivých typů co jsem zkoušel/zvažoval píšu níže. + a - jsou čistě dle mého vnímání a názoru, neělám nikomu reklamu ;-)

Zkoušel jsem:
4SR Classic II (http://www.4sr.cz/katalog/kevlar-jeans/ ... ic-ii.html)
+ padnou super
+ příjemnej matroš
+ pěkný civilní vzhled
+ zip na sepnutí s bundou
+ cena
- chrániče kolen jsou trochu dost mohutný (pevný, né pěnový), na chůzi nic moc.
- vyndavací chrániče pouze zevnitř - pro vyndání je nutnost je sundat kalhoty ze sebe dolů
- kevlar pouze zadek, boky, kolena

Dainese D1 PRED. EVO (http://yshop.cz/produkt/Panske-kalhoty- ... erny-denim)
+ padnou super
+ také civilní vzhled
+ možnost vyndat chrániče zvenku což je super!
- kevlar jen v exponovaných částech
- cena s chráničema je dost vysoká

John Doe Kamikaze (http://www.motomaniac.cz/moto-obleceni/ ... anske.html)
+ dobrý střih a vzhled
+ kolenní chrániče z pěny
+ VODĚODOLNOST
+ příjemná podšívka
+ celokevlar po celé délce kalhot
- nemají chrániče boků
- chrániče vyndavatelné zevnitř

Pak jsem nezkoušel, ale zvažoval jsem:

Promo Jeans Titanium (http://www.promojeans.cz/produkty/muzi/titanium.htm)
+ celopodšívka z Twaronu (lepší než kevlar)
+ chrániče vyndavatelné z vnějšku
+ vzhled
- nejsou voděodolné
- cena

Trilobite 666 AGNOX (http://www.trilobitemoto.cz/index.php/c ... -agnox-men)
+ nová technologie s NEPROMOKAVOU membránou
+ celokevlar
- dostupnost až koncem dubna
- pro mě nevyhovující design

Rokker Revolution (http://www.rokker.cz/eshop/panskekalhot ... etail.html)
+ nepromokavá membrána
+ civilní vzhled
+ celokevlar
- chrániče vynadavací zevnitř
- CENA

Já jsem tedy po tomto všem vybral John Doe Kamikaze. Sice s chrániči kolen zevnitř, ale jsou pěnové, né plastové a moc nejsou vidět. A jsou nepromokavé celokevlarky. Myslím, že nejlepší poměr cena/výkon/vzhled.
Kymco Xciting 400i ABS (2015) - výfuk Mivv Stronger, válečky Dr.Pulley 15gr.
Uživatelský avatar
Majklik

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 135
Registrován: 01 říj 2014, 10:28
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Kymco Xciting 400i ABS (2015)

Re: Džíny na moto

Příspěvekod HonzaR » 20 bře 2015, 16:29

Zkoušel jsem kevlarových džín několikero, ale prodloužné velikosti jsou v nabídce, jak vidím, až letos. Nechal jsem si šít na míru u Psí Hubík a nelituju.
Ty loňské, které jsem skoro nenosil, protože mi byly volné v pase, jsou na bazaru...
z ho*na bič neupleteš...
Uživatelský avatar
HonzaR

1500+
 
Reputace: 218
Příspěvky: 1860
Registrován: 15 srp 2011, 11:07
Bydliště: Praha 16
Skútr / moto: Suzuki V-Strom 800 /SE

Re: Džíny na moto

Příspěvekod Dogs » 20 bře 2015, 16:58

HonzaR > no už minule jsem se chtěl zeptat kde jsi nechal šít a zapomněl jsem na to. Ted už to vím :D Jak dlouho jim to trvalo ? Ptal jsem se na bundu a řekli 15 týdnů......Nemáš fotku těch ušitých ? Už jsem zkoušel co se da a pořád si nevybral......Diky
Po dlouhé pauze >Aprilia SR 50 R SBK> Aprilia SR MAX 125 >Yamaha X-MAX 400....
Uživatelský avatar
Dogs

250+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 261
Registrován: 17 črc 2013, 19:10
Bydliště: Jižní okraj Prahy
Skútr / moto: Yamaha X-MAX 400, Aprilia SR Max 125
Tuning / úpravy: Akrapovič......Aprilka = Sportovní plexi, výfuk RP, zrcátka, led blinkry, proužky...

Re: Džíny na moto

Příspěvekod HonzaR » 20 bře 2015, 17:09

Já to nechával šít už v září s tím, že to bude až na letošek. Trvlao to asi 6-7 týdnů. Teď je holt už sezona. Ale ty džíny jsou využitelné podle mě až ve skutečně letních teplotách nad 20°. Aspoň mně je v nich jinak zima a jezdím obvykle až do konce května v třívrstvých motogatích. Ty nové nafotím a dám sem.
z ho*na bič neupleteš...
Uživatelský avatar
HonzaR

1500+
 
Reputace: 218
Příspěvky: 1860
Registrován: 15 srp 2011, 11:07
Bydliště: Praha 16
Skútr / moto: Suzuki V-Strom 800 /SE

Re: Džíny na moto

Příspěvekod Gandalf » 20 bře 2015, 17:18

Upřímně řečeno, taky jsem původně sledoval možnost vyjímání protektorů zvenčí/zevnitř, ale pokud to aplikuji na pravidelné dojíždění např. do práce, kde bych si měl pokaždé preparovat protektory ven a pak zase dovnitř, tak nakonec nehraje roli kudy, ale zkrátka mám v práci druhé kalhoty a převléknu se. Je to rychlejší, jednodušší, pohodlnější a snad všude se najde prostor vhodný k převlečení.
Protektory vytahuji už jen před praním nebo zcela výjimečně při nějakém skutečně náročnějším výšlapu v rámci motovyjížďky :)
Co se týká venkovních teplot, tak klasické textilní motokalhoty si beru jen v opravdu nízkých teplotách pod 5 °C nebo při viditelném riziku deště, jinak vždy motorifle a při časné ranní jízdě pod ně natáhnu termoprádlo z Lidlu a prozatím nebyl problém.

Naposledy jsem byl celkem spokojený s provedením i vzhledem těchto - kalhot
Bylo: Jawa Babetta 210 (88-00) Kymco Downtown 125 (13) Piaggio X10 350 (14-16) Honda CTX 700 (17-19)
Aktuálně: Obrázek
Uživatelský avatar
Gandalf

1000+
 
Reputace: 82
Příspěvky: 1467
Registrován: 14 čer 2011, 16:01
Bydliště: Brno-venkov
Skútr / moto: Honda Forza 300

Re: Džíny na moto

Příspěvekod Dogs » 20 bře 2015, 17:45

Tak vyjímání projektorů mě moc nezajímá, v práci se stejně musím převléknout. Takže spíše vzhled a ochrana..... bohužel opravdu je většinou kevlar jen někde a o vzhledu škoda mluvit.

Teplotu mám asi úplně stejně jako Gandalf a to momentálně používám moto džíny bez kevlaru a jezdím domů o půlnoci . Když prší tak nepromokavé kalhoty pod sedlem. :-)
Po dlouhé pauze >Aprilia SR 50 R SBK> Aprilia SR MAX 125 >Yamaha X-MAX 400....
Uživatelský avatar
Dogs

250+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 261
Registrován: 17 črc 2013, 19:10
Bydliště: Jižní okraj Prahy
Skútr / moto: Yamaha X-MAX 400, Aprilia SR Max 125
Tuning / úpravy: Akrapovič......Aprilka = Sportovní plexi, výfuk RP, zrcátka, led blinkry, proužky...

Re: Džíny na moto

Příspěvekod BrAtKo » 20 bře 2015, 18:36

Mám Held preto lebo ako jedna z mala značiek ma veľkosti značené a vyrábané ako značkové rifle čiže šírka a dĺžka a tak som si vedel vybrať kombináciu mojej šírky a výšky. A tak mi sadli uplne presne.
Honda NC750S DCT - aktualna moto (forum nc700.sk) / rocny najazd 18000km
Historia: Honda PCX 150 / Honda Vision 110 / Piaggio ZIP 50
Obrázek BrAtKov FOTO ALBUM / BrAtKove vyjazdy a vypravy / Bratislava a okolie na poslednú chvíľu
Uživatelský avatar
BrAtKo

1500+
 
Reputace: 43
Příspěvky: 1572
Registrován: 12 dub 2013, 18:28
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda NC750S DCT

Re: Džíny na moto

Příspěvekod HonzaR » 27 bře 2015, 16:07

Slíbil jsem Dogsovi, že vyfotím Psí džíny, tak tady jsou. Omluvte horší kvalitu fotek.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
z ho*na bič neupleteš...
Uživatelský avatar
HonzaR

1500+
 
Reputace: 218
Příspěvky: 1860
Registrován: 15 srp 2011, 11:07
Bydliště: Praha 16
Skútr / moto: Suzuki V-Strom 800 /SE

Re: Džíny na moto

Příspěvekod Dogs » 27 bře 2015, 17:40

Ha, díky :D Vypadají super.
Koukám kevlar na zadku a kolenou, větrání na stehnech, streč nad koleny. Takže něco jako Trilobit ale mnohem hezčí a bez ošklivé látky v rozkroku.
Děkuji pěkně za fotky :wink:

Pokud bude mít někdo zájem o test 20 Jeansů z časopisu Motorrad 06/2015 tak prosím SZ, zašlu.
Co jsem tak koukal tak ochranu poskytnou každé, dokonce i předčí některé textilní moto kalhoty.
Po dlouhé pauze >Aprilia SR 50 R SBK> Aprilia SR MAX 125 >Yamaha X-MAX 400....
Uživatelský avatar
Dogs

250+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 261
Registrován: 17 črc 2013, 19:10
Bydliště: Jižní okraj Prahy
Skútr / moto: Yamaha X-MAX 400, Aprilia SR Max 125
Tuning / úpravy: Akrapovič......Aprilka = Sportovní plexi, výfuk RP, zrcátka, led blinkry, proužky...

PředchozíDalší

Zpět na Helmy a oblečení

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků