Co se rozumí chrániči?

Diskuze o helmách a motooblečení. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Co se rozumí chrániči?

Příspěvekod Peeetr » 30 dub 2017, 09:26

Ahoj,

pořídil jsem maxi skútr a rád bych pořídil i nějaké vhodné oblečení. Helmu mám poměrně dobrou. Rukavice samozřejmostí. Boty mám Goratexové vysoké. Pořídil bych textilní bundu, páteřový chránič a kalhoty s kevralem.
Četl jsem zde v pár tématech, že každopádně pořídit i chrániče. Rád bych se zeptal, jaké chrániče se tím myslím? Na ten páteřový myslím, ale jestli je to i na kolena a lokty?
Uživatelský avatar
Peeetr

50+
 
Reputace: 9
Příspěvky: 73
Registrován: 06 bře 2017, 21:10
Skútr / moto: Piaggio X9 500 Evolution + Manet Korado
Tuning / úpravy: Vyhřívané rukojeti, vyšší plexi GIVI, sedlo s protiskluzy.

Re: Co se rozumí chrániči?

Příspěvekod Badarala » 30 dub 2017, 10:00

Kolena a lokty (a často taky ramena) se potkají se silnicí prakticky při jakémkoli pádu...i v nulové rychlosti. A to hodně bolí, takže nutno náraz zmírnit :wink:
Většina moto kalhot i bund tyto chrániče má. Pokud náhodou ne, dokup a vlož do předpřipravených chlívečků v oblečení.
Já mám jedny gatě, co mají chrániče i na kostrč a kyčle, ale tam člověk tolik nenaráží, spíš při větším masakru...Líbily se mi ty kalhoty jako takové, a tohle měly navíc, když jsem je kupoval.
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: Co se rozumí chrániči?

Příspěvekod Peeetr » 30 dub 2017, 11:26

Díky za odpověď. Co se týče bundy, neměl bys prosím doporučení na nějaký dobrý obchod? Zatím jsem se díval na Bikers Crown, ale přijde mi, že tam mají spíš dražší věci, které jsou spíš na velkou moto než na skútr. A pak na insportline, ale to mě překvapilo, že tam mají věci na motorky a nevím, jak jsou na tom s kvalitnou.
Uživatelský avatar
Peeetr

50+
 
Reputace: 9
Příspěvky: 73
Registrován: 06 bře 2017, 21:10
Skútr / moto: Piaggio X9 500 Evolution + Manet Korado
Tuning / úpravy: Vyhřívané rukojeti, vyšší plexi GIVI, sedlo s protiskluzy.

Re: Co se rozumí chrániči?

Příspěvekod krizik1 » 30 dub 2017, 11:37

Vše potřebné najdeš zde helmy-oble-eni-f59/v-cem-jezdite-t415.html . Téma zamykám.
http://krizik1.rajce.idnes.cz/ http://www.parabellum.cz/ Aprilia Atlantic 500,PGO Comet 50 2T,Kingway Varadero 79 4T
Uživatelský avatar
krizik1

Moderátor
 
Reputace: 825
Příspěvky: 2300
Registrován: 22 srp 2010, 08:22
Bydliště: Květnice tel.:732402041
Skútr / moto: Aprilia Scarabeo 200


Zpět na Helmy a oblečení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků