ElektroSkútr - má to budoucnost?

Diskuze o skútrech s elektrickým pohonem.

Re: ElektroSkútr. Má to budoucnost??

Příspěvekod r_b » 23 črc 2009, 08:59

DavidJ píše:Myslím, že na ježdění do práce to bude super (téměř nulové provozní náklady). akorát je třeba ten dojezd brát s rezervou. Ty dvě silnější verze asi budou v pohodě. Jedinej problém vidím v tom, že to není použitelný na delší vyjíždky a je třeba počítat s téměř nulovou možností "dotankovat" mimo domov. Ale každodení dojíždění do práce přes město nebo i z přilehých vesnic je to super, hlavně ta spotřeba.

Ahoj,
taky jsem na to koukal. Ono temer nulove naklady nejsou. Musis si uvedomit, ze co maximalne 3 roky musis v soucasne dobe koupit novej akumulator, kterej na ten prostredni typ stoji tusim okolo 7 000 Kc. Za to na normalni skutru najezdis 7 000 km. A uz jsem na nejakejch forech taky videl neco o problemech s nabijeckama,... Podle me to v soucasne dobe jeste neni zajimavy. Az budou akumulatory s vetsi kapacitou a zivotnosti a s nizsi cenou, tak se to mozna otoci. Je fakt, ze treba po Lhase jich jezdi desny kvanta. Je to takovy zvlastni, protoze fakt nejsou slyset.
Uživatelský avatar
r_b

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 27
Registrován: 09 zář 2007, 11:34
Bydliště: Roztoky u Prahy
Skútr / moto: Kymco People S200i

Re: ElektroSkútr. Má to budoucnost??

Příspěvekod DavidJ » 23 črc 2009, 09:41

Je pravda, že bude třeba ze nějakou dobu vyměnit baterku, ale zase je třeba si uvědomit, že se mění jen baterie a gumy a snad uhlíky na motoru něbo co to tam bude, odpadá výměna oleje řemenu, svíček.....
DavidJ

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 74
Registrován: 28 dub 2009, 10:35
Bydliště: Jílové u Prahy
Skútr / moto: aprilia sportcity cube 300/ MOTO GUZZI BREVA 850

Re: ElektroSkútr. Má to budoucnost??

Příspěvekod Neos50 » 23 črc 2009, 12:40

já bych to upřesnil jen na ten akumulátor a gumy.Uhlíky v motoru nejsou a pokud je skůtr s rekuperací tak odpadá pomalu i používání brzd ten motor brzdí fakt razantně.
Jen tak pro zajímavost...ta baterie vydrží zhruba 1000 nabití v ideálním případě což je u té základní verze zhruba 40 000 km chtěl bych vidět komu zvás vydrží motor na 50 ccm bez GO tolik km :D ....navíc pokud by se dělala kompletní GO i 50 ccm tak se ta cena těm 7000 taky velice blíží a to nepočítám další spotřební materiál během provozu ;).Takže řešit cenu baterie je podle mě hloupost zvlášt když člověk vezme úsporu jakou přínáší provoz. :-D
Naposledy upravil KYBLOS dne 17 lis 2013, 15:38, celkově upraveno 2
Důvod: Citace posledního příspěvku
Uživatelský avatar
Neos50

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 618
Registrován: 20 lis 2007, 19:24
Skútr / moto: Piaggio Sfera 50 RST
Tuning / úpravy: Malossi multivar,Karbec Naraku 17,5 tvrdší spojkový pružinky,výfuk teprve bude :-D

Re: ElektroSkútr. Má to budoucnost??

Příspěvekod DavidJ » 23 črc 2009, 12:51

myslim gumy jako pneu
DavidJ

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 74
Registrován: 28 dub 2009, 10:35
Bydliště: Jílové u Prahy
Skútr / moto: aprilia sportcity cube 300/ MOTO GUZZI BREVA 850

Re: ElektroSkútr. Má to budoucnost??

Příspěvekod Neos50 » 23 črc 2009, 13:30

vím jen jsem to blbě napsal už jsem to upravil.
Uživatelský avatar
Neos50

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 618
Registrován: 20 lis 2007, 19:24
Skútr / moto: Piaggio Sfera 50 RST
Tuning / úpravy: Malossi multivar,Karbec Naraku 17,5 tvrdší spojkový pružinky,výfuk teprve bude :-D

Re: ElektroSkútr. Má to budoucnost??

Příspěvekod Mitja » 23 črc 2009, 18:14

Zaprve, to je naprosto maximalni udaj tech 40 000 km. Asi jako psaná výdrž mobilních telefonů - komu z vás vydrží týden nabitý? A v papírech to tak je kolikrát psáno.

A kdyz jezdis malo, tak najedes treba jen 4000 km za ty 3 roky.. a baterky moc dlouho nevydrzi, nevim jak tyhle ale i kdybys ji nabil treba jen 20x za tech par let, tak bude po nejake dobe stejne tak na vyhoz.. v podstate nezalezi kolikrat ji nabijes, jeji zivotnost je dana spise casem. A cena 7000 se mi zda nejaka premrstena, to tolik nebude ni?
Peugeot 205, 1.1i (44kw), color line, '91 , Renault Megane II sedan, 1.4 16V (72kw), sportway, '09 ,
CPI Popcorn, 50 ccm, '03
Uživatelský avatar
Mitja

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 261
Registrován: 16 úno 2009, 12:51
Bydliště: Ostrava / Studénka
Skútr / moto: CPI Popcorn 50ccm, '03
Tuning / úpravy: rovne koleno, omezovac pryc, vetsi tryska

Re: ElektroSkútr. Má to budoucnost??

Příspěvekod Neos50 » 24 črc 2009, 07:18

to jasný taky jsem psal v ideálním případě je životnost 40 000
no já si myslim,že pokud by člověk jezdil do práce nebo tak jinak tak nabíjíš denně...já třeba jezdim do práce jen nějakých 4-5 km jednu cestu ,ale i tak denně najezdím s tim ostatním v pohodě 20-30 km takže pro mě ta varianta dvě ideální varianta na ježdění :-D
Naposledy upravil KYBLOS dne 17 lis 2013, 15:39, celkově upraveno 1
Důvod: Citace posledního příspěvku
Uživatelský avatar
Neos50

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 618
Registrován: 20 lis 2007, 19:24
Skútr / moto: Piaggio Sfera 50 RST
Tuning / úpravy: Malossi multivar,Karbec Naraku 17,5 tvrdší spojkový pružinky,výfuk teprve bude :-D

Re: ElektroSkútr. Má to budoucnost??

Příspěvekod KYBLOS » 24 črc 2009, 07:50

Taky sem si myslel, že jde přímo o český výrobek, ale zase bych řekl, že když je to elektrický a má to přímý pohon na zadní kolo tj. žádný variátor, žádná spojka, žádná klika, žádný karbec, žádná spojka, žádný řemen, žádný válečky atd...tak bych se toho nebál. Ještě k tomu ty baterie atd... zřejmě z číny nebudou, když se na tom v čechách maká 2,5 roku, nebo jak to tam říkají na tom videu, to bude asi jen kasle, kola, tlumiče atd... z číny. Na ježdění do práce a zpět, případně krátká vyjížďka na rybník, na nákup atd... mi to přijde ideální hlavně proto, že se na tom dost ušetří. Za jiným účelem bych to samozřejmě nechtěl, ale za tímhle si myslím to plní svou funkci perfektně. 8)
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Re: ElektroSkútr. Má to budoucnost??

Příspěvekod Kiwi » 24 črc 2009, 10:46

nevěřím těm akumulátorům. podle mě je to jak s baterkama do noťasu. Všichni se bijouz v prsa, kolik hodin to vydrží a v praxi je to jinak. Nebo jak ten vtip s těma ruskýma hodinkama :-D
.....sovy nejsou, čím se zdají být.....

jsem momentálně ve skupině "untermensch" ......tzn bez scoota....
Kiwi

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1518
Registrován: 24 črc 2007, 19:51
Bydliště: Brno
Skútr / moto: v prenatálním stadiu :-(

Re: ElektroSkútr. Má to budoucnost??

Příspěvekod Rady » 27 črc 2009, 18:50

Ja jezdil na Vectrixu a do mesta, pripadne do prace je to super vozitko. Vykonove bych to srovnal se 400. Co se mi libilo bylo brzdeni opacnym pootecnim plynove rukojeti. Otestovany dojezd byl 80 km bez vyrazne ztraty vykonu.

A ty jsi na Vectrixu jezdil? Ja ano a B400 jsem mel a tak to muzu srovnavat. Mensi test jsem nasel zde

No neni to jen o dojezdu, nekomu by to do mesta zrejme stacilo. Porizovaci cena a cena noveho akumulatoru, tento skutr cinni temer neprodejnym.

Vypadá to, že tu probíhala diskuze, než jsem tyto příspěvky sloučil. Nejspíš byl diskutující člen 8steve a jelikož si vymazal texty ve svých příspěvcích, byly po poradě s jiným moderátorem jeho příspěvky s chybějícím textem z fóra vymazány, protože v nich vlastně neřekl vůbec nic. Kyblos.
Naposledy upravil KYBLOS dne 17 lis 2013, 15:43, celkově upraveno 4
Důvod: Sloučeny tři příspěvky pod sebou
BMW K1200LT ------->> vice zde 4,6l/100 km
Uživatelský avatar
Rady

2500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2664
Registrován: 21 lis 2006, 13:41
Bydliště: Bánov u Uherského Brodu mob.: 00420 608 882 336
Skútr / moto: jawy,CZ, B400/K4, B650/K4,BMW LT K1200, chrompaket

Re: ElektroSkútr. Má to budoucnost??

Příspěvekod Neos50 » 02 srp 2009, 16:45

v pátek jsem měl možnost svézt se na Akumotu na tom prostředním.Poměrně hodně mě překvapilo jak to jede a jaký to má rozjezdy...při naši váze něco kolem 140 kg se to rozjelo poměrně razantněji než ne seriová 50 ccm..to jsem jen žasnul....měl jsem tam s těma týpkama asi půlhodinky rozhovor a shodli jsme se na jednom...pokud to má člověk jako prostředek na ježdění po městě a jako přibližovadlo do práce kolem 10 km což nikdo asi stejně víc nejezdí.tak dojezd jen 70 km je dost relativní protože málo kdo denně na 50 ccm jezdí víc jak 30-40 km.Takže večer píchnu do zásuvky a ráno zase v klidku vyrazim.Pro mě to bude asi další skůtr pokud budu uvažovat o novym.Protože pro moje ježdění tenhle skůtr vyhovuje uplně dokonale
Uživatelský avatar
Neos50

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 618
Registrován: 20 lis 2007, 19:24
Skútr / moto: Piaggio Sfera 50 RST
Tuning / úpravy: Malossi multivar,Karbec Naraku 17,5 tvrdší spojkový pružinky,výfuk teprve bude :-D

Re: ElektroSkútr. Má to budoucnost??

Příspěvekod BaX » 02 srp 2009, 17:42

hmmm , a podivej se ale kolik to stoji , a skus si propocitat za jak dlouho se ti penize vrati nez abys sis koupil nejakou 125 (skutra) a platil benzin , olej ...

jinak ElektroSkútr. Má to budoucnost??
podle me tak v budoucnosti :lol: ... nerikam nejaky rok 4000 , ale proste az se vymysli , jak delat takove "stroje" levnejsi ... . Vemte si takove to americke vozitko co jede tam kde se naklonite , nevzpominam si jak se to jmenuje ... stoji to neco pres 200 000 CZK , coz uz je dost a zalezitost pro zbohatliky
8steve píše:myslis segway, ci jak se to pise? No ale to slo taky s cenou uz hodne dolu...proste jak se to zacne kupovat, vyrabet ve velkym, ceny klesnou

jj je to segway ( snad uz si to konecne zapamatuju ! :-D) .

Pro priblizeni o co jde a jake jsou ceny : http://www.alza.cz/segway//18850933-v0. ... zAodclwv3Q ( ta cervena castka je BEZ DPH )

ale i tak se mi zdaji ceny premrstene , nejakych 270 000 za nejake vozitko co jede 20 Km/h ?NE DEKUJI ! - to si za 270 000 radsi koupim nejake auto :roll: ( nebo skutra :mrgreen: )
Naposledy upravil KYBLOS dne 17 lis 2013, 15:45, celkově upraveno 2
Důvod: Citace posledního příspěvku. Sloučeny dva příspěvky pod sebou.
BaX

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 8
Registrován: 01 srp 2009, 09:50
Skútr / moto: KEEWAY MATRIX 50
Tuning / úpravy: "otevřený"

Re: ElektroSkútr. Má to budoucnost??

Příspěvekod Neos50 » 03 srp 2009, 07:33

http://www.akumoto.com/index2.php?akce=2&detail=2
http://www.yamaha-motor.cz/products/sco ... c/neos.jsp
No čoveče tak ti nevim...mě ten rozdíl nepřípadá tak markantní....necelý 3000,- navíc když bych chtěl k tomu elektro rekuperaci tak je rozdíl 1500 to je myslim věc kterou tak nějak zvládnu. :D
Navíc....já s tim skůtrem jezdim fakt jen nějaký 4 km do práce a pak nakoupit do města takže denně tak do 20 km každy den skoro celý rok občas na chalupu asi tak 30 km ,ale to fakt zřídka..na to mám Bandita:-D...takže když jsem to počítal tak ho mám za 3 roky zpátky.
Jak říkám pro moje použítí věc víc než výhodná
Uživatelský avatar
Neos50

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 618
Registrován: 20 lis 2007, 19:24
Skútr / moto: Piaggio Sfera 50 RST
Tuning / úpravy: Malossi multivar,Karbec Naraku 17,5 tvrdší spojkový pružinky,výfuk teprve bude :-D

Re: ElektroSkútr. Má to budoucnost??

Příspěvekod MisaKacenka » 15 dub 2010, 20:39

Uživatelský avatar
MisaKacenka

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2022
Registrován: 25 říj 2009, 22:42
Bydliště: Pardubice - Sweetcow
Skútr / moto: Suzuki GSF 600 Bandit
Tuning / úpravy: Kufr Kappa 42l, Scorpion exhaust, 12V socket, GPS TomTom, zvysene plexi, bile stobo, vystrazne blinkry, sirena, PTT zastavba pro PMR :)

Re: ElektroSkútr. Má to budoucnost??

Příspěvekod wictor » 15 dub 2010, 21:41

To si nemyslím. Elektroskútry nebo elektromotorky spíš elektromotory jsou stále ještě hudbou budoucnosti, takže je potřeba to brát jako první krůčky. A konkrétně typ E..? U nás to s použitelností asi žádná sláva nebude, i když věřim, že firmy typu ČEZ apod. budou podobná vozítka využívat pro přesuny v nějakých větších areálech a samozřejmě k jejich vlastní sebepropagaci a k propagaci životního prostředí :mrgreen: Samozřejmě záleží jakou Honda nasadí prodejní cenu, ale neprodejnosti scootu bych se nebál (pokud ta cena nebude hodně předražená) :P Je to vlastně první "značkový elektroskútr" pokud pominu Vetrix, Akumoto apod., tak já osobně žádný jiný neznám :P
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

PředchozíDalší

Zpět na Elektrické skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků