Zabezpečení motorky - ne skútru

Diskuze o doplňcích a příslušenství. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Zabezpečení motorky - ne skútru

Příspěvekod Mohy 125 » 24 dub 2014, 22:12

ahoj , zitra jedu kupovat prislušenství na motorku, a napadlo mě: jaké pouzivate zabezpečení na motorku? Stačí zámek kotouče? Kupuju motorku která má 160kg suchá, takze nehrozí že by to asi někdo jen tak odnesl...neni to malej scoot...
nebo je lepší řetěz?
díky za pomoc, Lukáš
Moto: 04/2014 - 10/2016 - Kymco Downtown 125ccm
10/2016 - ???? - Piaggio MP3 400i LT 2009 Akrapovič
Mohy 125

500+
 
Reputace: 20
Příspěvky: 565
Registrován: 10 dub 2014, 13:37
Bydliště: Vojkovice u Kralup
Tuning / úpravy: reflexní polepy, Akrapovič - víc netřeba

Re: Zabezpečení motorky - ne skútru

Příspěvekod Vratas » 24 dub 2014, 22:20

Používám pojištění :wink:
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: Zabezpečení motorky - ne skútru

Příspěvekod Mohy 125 » 24 dub 2014, 22:25

to je super myšlenka, nicméně už z principu pojištění, je potreba pro plnění pojistky PŘEKONAT ZABEZPEČENÍ (bytu, auta, letadla, lodě, MOTORKY, etc...).
Tak abys nebyl překvapen, že nechaš stát pred domem motorku a ráno tam nebude a pojištovna ti nedá ani korunu...

Takže poprosím o normální odpověd a kolegialní pomoc.. :)
Moto: 04/2014 - 10/2016 - Kymco Downtown 125ccm
10/2016 - ???? - Piaggio MP3 400i LT 2009 Akrapovič
Mohy 125

500+
 
Reputace: 20
Příspěvky: 565
Registrován: 10 dub 2014, 13:37
Bydliště: Vojkovice u Kralup
Tuning / úpravy: reflexní polepy, Akrapovič - víc netřeba

Re: Zabezpečení motorky - ne skútru

Příspěvekod Luca_69 » 24 dub 2014, 22:30

já mám kroužkové lano, ale nějakou dobu už nevážu, protože parkuji pod kamerou a sleduji.
Obrázek
Honda Deuaville 700V (2008)
Průměrná spotřeba je zatím 5,1 l/100 km
Uživatelský avatar
Luca_69

1500+
 
Reputace: 149
Příspěvky: 2145
Registrován: 02 zář 2007, 01:02
Bydliště: Dolní Počernice (Praha)
Skútr / moto: Honda Deauville (2008)
Tuning / úpravy: jezdím

Re: Zabezpečení motorky - ne skútru

Příspěvekod Vratas » 24 dub 2014, 22:38

Tak taky nesmíš být pojištěn u nějaké malé pojišťovničky lákající na super výhodné nabídky a ceny, ale u někoho renomovaného.

Pokud zmiňuješ překonání překážky, tak co překoná pachatel za překážku či zabezpečení u auta, pokud ti auto natáhne na odtahové vozidlo? Mluvím ze zažité skutečnosti a pojišťovna plnila bez problémů :wink:

Jinak pokud to necháváš na ulici, tak to zamykáni v podstatě tak trochu stejně ztrácí smysl, protože i třeba takový ten válečkový řetěz lze překonat pákovkami.
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: Zabezpečení motorky - ne skútru

Příspěvekod PBM2 » 24 dub 2014, 22:40

To Mohy 125: ale ta odpověď s pojištěním je správná :wink: . Záleží jen na tom, jak je formulováno zabezpečení objektu v pojistce. Na váhu se vykašli, už tu bylo x-krát ukázáno, a i v Tv, že stačí dva silní chlapi a odvlečou takřka vše. Jinak máš možnosti jako zámek na kotouč, ocelové lano ve válečcích, U-zámek na kolo, je toho víc, pravdou ale je, že překonat se dá v podstatě všechno a pokud nechceš po krádeži jen naříkat, že jsi měl koupti něco silnějšího, delšího nebo většího, pojistka je jediným jistým řešením toho, že po případné krádeži dostaneš aspoň peníze. Krádeži pojistka nezabrání, ale nebudeš alespoň tratnej. A o to jde, ne? Zámek na kotouč je skladný a ve spojení s čidly náklonu a otřesu i účinný. Lano ve válečcích se těžko překonává a jde vidět, takže může případného zloděje odradit. U-zámek ti kolo dobře uzamkne, ale stále lze se skůtrem manipulovat, pokud ho k něčemu nezamkneš. Ale vše se dá překonat, pokud máš to správné vybavení. Dobrý výběr. 8)
Čínská kráska bere "Kolik potřebuje" :-)

Fotogalerie / Profil na motorkáři.cz / Čínská kráska
Uživatelský avatar
PBM2

750+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 891
Registrován: 16 dub 2011, 11:53
Bydliště: Severní Morava, FM
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano, jsou.

Re: Zabezpečení motorky - ne skútru

Příspěvekod Mohy 125 » 24 dub 2014, 22:47

:D ty vole pánové :D

tak co mam sakra koupit :D :D dneska mi pojištovák udělal pojistku, mam ji za 300... super. Ale havarijka (ktera by kryla asi i kradez) by byla za 5000.... :roll:
Moto: 04/2014 - 10/2016 - Kymco Downtown 125ccm
10/2016 - ???? - Piaggio MP3 400i LT 2009 Akrapovič
Mohy 125

500+
 
Reputace: 20
Příspěvky: 565
Registrován: 10 dub 2014, 13:37
Bydliště: Vojkovice u Kralup
Tuning / úpravy: reflexní polepy, Akrapovič - víc netřeba

Re: Zabezpečení motorky - ne skútru

Příspěvekod PBM2 » 24 dub 2014, 22:54

Povinné musíš mít, takže to je ono a je to v pohodě. Zajdi na pojišťovnu (pokud ten pojišťovák je z nějaké solidnější, tak za ním, když máš povinné i havarijko od jedné, je to levnější) a ať ti udělají kalkulaci na havarijko, nejlépe projdi dvě, tři. Já mám Allianz a v pohodě, spolu s povinným a započtením bonusu (i když já mám malý obsah) je to za hubičku. U dražších skůtrů, navíc třeba funglovek, se cena havarijka bude odvíjet taky od ceny skůtru, bohužel. Ale zajdi tam, nic tě to nestojí, max ten čas a za tu jistotu to stojí. Ale raději do některé, která je fakt dostatečně silná, protože ty malé naslibují a s plněním je to pak na dvě věci. Zatím bych, být tebou, koupil buď ten zámek na kotouč (v pohodě se vleze pod sedlo) nebo lano, ale v těch válečcích, aby se nedalo lehce přecvaknou pákovkama nebo uříznout flexkou (ten je už trochu náročnější na místo i manipulaci, ale dá se skůtr zamknout třeba ke sloupu a tím předejít manipulaci s ním). 8)
Čínská kráska bere "Kolik potřebuje" :-)

Fotogalerie / Profil na motorkáři.cz / Čínská kráska
Uživatelský avatar
PBM2

750+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 891
Registrován: 16 dub 2011, 11:53
Bydliště: Severní Morava, FM
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano, jsou.

Re: Zabezpečení motorky - ne skútru

Příspěvekod Mohy 125 » 24 dub 2014, 22:58

mám kamaráda co mi řeší pojistky už dost let .... 50% na vše :lol:
bohuzel 5000 jen za pojistku na motorku se mi dávat nechce, za 14 dní ji stěhuju do garáže. Jde mi o prezití tyhle chvíle ....

zámek na kotouč je neobejitelnej ne? :roll:

snad tohle vlákno pomuze i někomu jinému...
Moto: 04/2014 - 10/2016 - Kymco Downtown 125ccm
10/2016 - ???? - Piaggio MP3 400i LT 2009 Akrapovič
Mohy 125

500+
 
Reputace: 20
Příspěvky: 565
Registrován: 10 dub 2014, 13:37
Bydliště: Vojkovice u Kralup
Tuning / úpravy: reflexní polepy, Akrapovič - víc netřeba

Re: Zabezpečení motorky - ne skútru

Příspěvekod PBM2 » 24 dub 2014, 23:07

Zámek na kotouč se dá taky "zrušit", prý se přes něj hodí mokrý hadr, aby nebylo slyšet, jak píská alarm, a údajně stačí ho polít tekutým dusíkem či co to je. Nejsem zloděj, takže se omlouvám za díry ve znalostech. Ale ptal jsem se na pojišťovně i u známých a ti mi potvrdili, že i tento typ ochrany je překonatelný (ostatně jako takřka každý běžně dostupný způsob, pokud do něho nechceš investovat jmění a stejně s nejistým výsledkem). Zámek je "pohodlné řešení", které svůj účel splní, jen nezabrání případné menipulaci se skůtrem. Ten řetěz nebo lano udělá tutéž práci, jen navíc znemožní, pokud je možné ho k něčemu zamknout, tuto manipulaci. Někde je tu i vlákno o zabezpečení, tak se mrkni. 8)

Edit: tady je to vlákno http://www.skutrforum.cz/viewtopic.php?f=27&t=166&hilit=zabezpe%C4%8Den%C3%AD :wink:
Čínská kráska bere "Kolik potřebuje" :-)

Fotogalerie / Profil na motorkáři.cz / Čínská kráska
Uživatelský avatar
PBM2

750+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 891
Registrován: 16 dub 2011, 11:53
Bydliště: Severní Morava, FM
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano, jsou.

Re: Zabezpečení motorky - ne skútru

Příspěvekod Rnx » 24 dub 2014, 23:14

Zamok na kotuc = nalozenie skutra do dodavky/prives. 160kg je nic, hlavne ak mas zadne koleso free. Na toto snad nemusia byt ani dvaja.
Uživatelský avatar
Rnx

100+
 
Reputace: 15
Příspěvky: 217
Registrován: 29 črc 2013, 10:32
Skútr / moto: Runner 50 (sold), Burgman 650 (sold), C 650 GT

Re: Zabezpečení motorky - ne skútru

Příspěvekod PBM2 » 24 dub 2014, 23:19

Rnx má pravdu, jak jsem psal, zámek je "pohodlné řešení", které se ale spíše hodí na rychlou manipulaci někde u supermarketu nebo kde je víc lidí, ale v noci bych rozhodně volil ten řetěz. Jak vidím, shodli jsme se i v tom, že ta váha, co jsi napsal, je nic, pokud bude někdo chtít skůtra odvézt v dodávce apod. Proto něco, co tuto manipulaci znemožní nebo znepřijemní. Ta pojistka to pak jen jistí. Ale ne každý do ní jde, právě kvůli penězům, i když i tady jsou hlasy, že dokud je skůtr v záruce, pořídili si ji, jak už má něco odjeto a jeho hodnota šla dolů, ruší ji. 8)
Čínská kráska bere "Kolik potřebuje" :-)

Fotogalerie / Profil na motorkáři.cz / Čínská kráska
Uživatelský avatar
PBM2

750+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 891
Registrován: 16 dub 2011, 11:53
Bydliště: Severní Morava, FM
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano, jsou.

Re: Zabezpečení motorky - ne skútru

Příspěvekod medved.m » 24 dub 2014, 23:30

Mohy 125: a ty s ní nebudeš jezdit? :shock: Nebo na co si myslíš, že je HAVARIJNÍ pojištění? :D
V garáži by ti opravdu nebylo na nic. Leda že by skútr spadl ze stojánku.
Samozřejmě, pojištění proti živlům, vandalismu, poškození zvířetem plus odcizení (to jsi asi prve myslel). PBM2 to napsal správně, kup si pořádný zámek na kotouč s alarmem PLUS válečkový řetěz apod., protože musíš prokázat, že bylo překonáno zabezpečení;
a při výběru (nejen) pojištění se neřiď jen tím, kdo ti dá něco zdánlivě levně. Nedá. I ten kamarád - pokud není přímo MAJITELEM pojišťovny :D - ti může slevit pouze to co každýmu, těch "50% na všechno" funguje možná na dreky z EuropaMöbelu (pamatuju dávnou reklamu), ale jinak je to spíš divný, tak se ho ptej, co za to dostaneš. Ale co, nejseš můj klient, je mi to jedno.

EDIT: jo, PBM2, pojistné za havarijko je lineárně úměrné hodnotě (a nelineárně objemu + výkonu + dalším věcem). Ale když zrušíš plasty za 25000 na motorce za půl mega, dostaneš 25000. Když zrušíš plasty za 25000 na staré hajtře za 50000, hádej, kolik dostaneš? :mrgreen:
EDIT2: Odpověď je níže.
Naposledy upravil medved.m dne 25 dub 2014, 11:02, celkově upraveno 1
 Shemík spase  Obrázek
Uživatelský avatar
medved.m

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1030
Registrován: 19 bře 2013, 23:13
Bydliště: Brno
Skútr / moto: SHemík125i ABS 2013
Tuning / úpravy: snížené origo plexi, pár odrazek a LED obrysovky

Re: Zabezpečení motorky - ne skútru

Příspěvekod cantor68 » 25 dub 2014, 08:41

Mýliš se, na hav. pojištění se nevztahuje amortizace pokud nejde o totálku anebo krádež. :wink:
Uživatelský avatar
cantor68

50+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 90
Registrován: 15 črc 2012, 09:29
Bydliště: Senica
Skútr / moto: YAMAHA MT-07 Moto Cage

Re: Zabezpečení motorky - ne skútru

Příspěvekod medved.m » 25 dub 2014, 10:54

cantor68: to píšeš ke mně? No, možná, že o tom tak trošičku něco malounko vím :wink:
Nečetl jsi dobře a až do konce. To se občas stává. Mýlit se dá totiž pouze v odpovědi, jenže tohle byla otázka:
Na konci jsem naznačil - a P.T. obecenstvu ponechal k vlastnímu domyšlení - že přestože havarijní pojistné pár let starého skútru v poloviční hodnotě bude rovněž poloviční (ne docela: roli hraje i stáří), opravdová pojišťovna nahradí uvedení do původního stavu, tedy cenu nových dílů = opět 25000. (Jak píšeš, s výjimkou totálky nebo odcizení celého vozidla, takže opravu za 50 už v druhém případě ne.)
A pak jsou ty, které vyberou polovinu a tedy zjednodušeně řečeno také polovinu vyplatí (s odkazem na "amortizaci", "časovou cenu dílů" apod.). Nikdo nechť se nenechá mýlit, trojčlenka platí i v tomto oboru :D
(Odpusťte mé exposé, vím, že (jako většina jevů na tomto světě) se to dá vysvětlit buď jednou krátkou větou... nebo, pokud ta nestačí, nepomůže ani tisíc stran.)
 Shemík spase  Obrázek
Uživatelský avatar
medved.m

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1030
Registrován: 19 bře 2013, 23:13
Bydliště: Brno
Skútr / moto: SHemík125i ABS 2013
Tuning / úpravy: snížené origo plexi, pár odrazek a LED obrysovky

Další

Zpět na Doplňky a příslušenství

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků