Oprava sprejem - máte zkušenost?

Diskuze o doplňcích a příslušenství. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Oprava sprejem - máte zkušenost?

Příspěvekod kokos » 13 čer 2011, 18:37

Jelikož jsem dnes při cestě do prace píchl a vytáhl ze zadní pneu asi 8cm hřebík, přesto jsem nepanikařil :shock: a vytáhl sprej na opravu pneu :idea: . Ten vozím asi půl roku a tak ho aspoň vyzkouším. Dle návodu jsem našrouboval, vystříkal obsah a ujel cca 8km směr zaměstnání. Po cestě za mnou byla pěnová stopa a pneu stále jak na vodě......netuším jestli byla chyba u mě, ale díru to nazalepilo :( ...to až v servisu. Soudruzi někde udelali chybu................
kokos

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 18
Registrován: 01 kvě 2010, 11:51

Re: Oprava pneu sprejem ?? máte zkušenost

Příspěvekod MisaKacenka » 13 čer 2011, 18:41

Zalezi co to bylo a jestli to nebylo nejaky divny :) ja s tim osobne moc zkusenosti nemam, ale zadny zazrak to neni...je to jen na dojeti do servisu...
Navic, po aplikaci se to ma dofouknout na provozni tlak, tusim ;)

Lepsi je utraseal ;)
Uživatelský avatar
MisaKacenka

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2022
Registrován: 25 říj 2009, 22:42
Bydliště: Pardubice - Sweetcow
Skútr / moto: Suzuki GSF 600 Bandit
Tuning / úpravy: Kufr Kappa 42l, Scorpion exhaust, 12V socket, GPS TomTom, zvysene plexi, bile stobo, vystrazne blinkry, sirena, PTT zastavba pro PMR :)

Re: Oprava pneu sprejem ?? máte zkušenost

Příspěvekod kokos » 13 čer 2011, 18:45

...dofukoval jsem na dvou benzinkách, ale marně :x ....asi šmejd
kokos

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 18
Registrován: 01 kvě 2010, 11:51

Re: Oprava pneu sprejem ?? máte zkušenost

Příspěvekod _Tom_ » 14 čer 2011, 09:55

možná bych ten hřebík nevytahoval a použil sprej
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: Oprava pneu sprejem ?? máte zkušenost

Příspěvekod PROOF » 14 čer 2011, 10:31

Moje zkušenost je stejná. Po aplikaci jsem domu dojel poskakováním od pumpy k pumpě. Dofukovat jsem musel cca. každých 10 km. Je ale fakt že mi to pomohlo. Nejde ale o plnohodnotnou opravu což taky výrobce deklaruje.
Uživatelský avatar
PROOF

250+
 
Reputace: -1
Příspěvky: 295
Registrován: 20 črc 2009, 10:44
Skútr / moto: CPI Oliver
Tuning / úpravy: Odblokován, řemen Malossi X-Kevlar,výfuk Leo Vince TT,variátor Malossi Multivar

Re: Oprava pneu sprejem ?? máte zkušenost

Příspěvekod Maja » 14 čer 2011, 11:09

jojo, je to asi naprd, moje zena pichla cestou domu na babete - tam je jeste duse, avsak pichlou babetu na ceste nespravite jako jizdni kolo. Tak sem za zenou prifrcel se sprejem.
Kupodivu to fungovalo a sprej kolo dokonce i natlakoval, ani netusim jestli se spotreboval vsechen.
Chvili jsem kolem tocil na stojanku, aby se pena odstredivou silou roztahla.
Vyzkousel jsem mej 100 Kg a kolo tlak drzelo. Tak jsem zenu opustil a ta jela domu. Po 5 Km, mela zas kolo prazdny.
To uz pak posldni kylak dosla.

....tedy trochu to pomohlo, ale kdyby byla dal, tak to bylo o nicem.
Kdyz jsem pak vyndal dusi, tak jsem zjistil, ze dira byla teda poradna a na takove to uz asi nejni staveny, mensi to asi zalepi.
Nejlepe je vozit sebou oboji, penu i opravnou sadu.
Maja

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 139
Registrován: 25 bře 2011, 16:37
Skútr / moto: Kymco GD

Re: Oprava pneu sprejem ?? máte zkušenost

Příspěvekod _Tom_ » 14 čer 2011, 16:22

s aplikaci sprejem vyndávali jste hřebík apod. pokud tam byl? já bych ho tam asi nechal
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: Oprava pneu sprejem ?? máte zkušenost

Příspěvekod PROOF » 14 čer 2011, 21:38

Návod k použití

1. Odstraňte z pneumatiky všechny předměty (hřebíky), které způsobily její protržení (píchnutí).
Vypusťte z poškozené pneumatiky všechen vzduch a její ventilek umístěte do poloviční výše ráfku.
2. Při okolní teplotě nižší než 5 °C zahřejte nádobkou s aerosolem rukama. Poté zatřepte důkladně
nádobkou.
3. Vyčistěte ventilek a našroubujte na něj pevně koncovku hadičky (trubičky) nádobky.
4. Podržte nádobku ve svislé poloze, odstraňte z ní zajišťovací kryt a stiskněte silně knoflík na její
horní straně a podržte tento knoflík stisknutý tak dlouho, dokud se pneumatika zcela nenahustí.
Poté nastartujte motor a rozjeďte se s vozidlem rychlostí 10 až 15 km/h, aby se aerosol
rovnoměrně rozmístil uvnitř pneumatiky (duše). Následně zkontrolujte manometrem tlak vzduchu
v pneumatice a v případě potřeby vyhledejte nejbližší autodílnu, kde si můžete nechat poškozenou
pneumatiku vyměnit.
Uživatelský avatar
PROOF

250+
 
Reputace: -1
Příspěvky: 295
Registrován: 20 črc 2009, 10:44
Skútr / moto: CPI Oliver
Tuning / úpravy: Odblokován, řemen Malossi X-Kevlar,výfuk Leo Vince TT,variátor Malossi Multivar

Re: Oprava pneu sprejem ?? máte zkušenost

Příspěvekod balcin » 15 čer 2011, 21:25

Sprej je na h...no.Nejlepsi je ultasil.Ze spreju jsem byl tak akorat cely polepenej ja ale guma zalepena nebyla.Akorat me nadali v pneuservisu do debilu proc jsem to tam daval takovou sracku,kdo to ma ted lepit.To jsem si od nich teda chytl.Od te doby mam vsude ultrasil a zatim pohoda.Sice nevim na co jsem kdy najel a zda to funguje,ale defekt jsem jeste nemel.Jestli je to ultrasilem a nebo tim ze se me hrebiky vyhybaji,tak to nevim.
Uživatelský avatar
balcin

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 592
Registrován: 27 úno 2010, 01:21
Bydliště: Přerov
Skútr / moto: YAMAHA X-MAX 250 i, HONDA Lead 100

Re: Oprava pneu sprejem ?? máte zkušenost

Příspěvekod BG650 » 15 čer 2011, 23:06

Ten sprej je jen na menší úniky, větší díru nezalepí a i tak je to jen nouzovka. Prostě nezůstaneš stát mezi poli ale popojedeš blíže k civilizaci :wink:. Lepší varianta jsou knoty. Opravíš na místě, dofoukneš bombičkou a je to napořád. A nestojí to zdaleka tolik co ten antipich. Použil jsem je už hodněkrát, i na plechovce a spokojenost. Ultraseal to taky řeší, jen stojí o trochu víc ale je to zase bez práce...
Uživatelský avatar
BG650

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 402
Registrován: 27 lis 2007, 17:57
Bydliště: Lety u Dobřichovic
Skútr / moto: B 650, X9 250,ČZ 175,KLR 600 602371312

Re: Oprava pneu sprejem ?? máte zkušenost

Příspěvekod kraken.99 » 16 čer 2011, 14:31

pavla musím ti oponovat ale i knoty jsou jen nouzovka na dojetí nemělo by se na tom moc jezdit /ale tím netvrdím že nevydrží/ jinak u antipichu dost záleží na kvalitě je to sice opravdu jen na menší průrazy/a co není/ale dobrý antipich lehce vytřeš z gumy hadrem a není žádný problém
tel.777 55 22 12 email:kraken.99@seznam.cz skype:kraken.99
Uživatelský avatar
kraken.99

2500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2887
Registrován: 28 dub 2007, 20:41
Bydliště: Chrustenice
Skútr / moto: Suzuki Burgman 650exe 08

Re: Oprava pneu sprejem ?? máte zkušenost

Příspěvekod aumirek » 16 čer 2011, 15:05

ten sprej je nanic není nad rezervní duši v servisu tě pak stejně zdupou případně odmítnou zalepit že nejsou prasata.Jinak knot je napořád nemá ale bejt z boku samozřejmost je ale že jedině u bezdušové pneu
aumirek

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 302
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Klimkovice
Skútr / moto: Biagini Tiger
Tuning / úpravy: zatím nic a asi to tak zustane

Re: Oprava pneu sprejem ?? máte zkušenost

Příspěvekod hanyking » 19 čer 2011, 16:54

Jezdím na mopedu teprve týden. Jezdím i v celkem v pustině tak mě dosti zajímá jak řešit defekt. Mám Jawa betka. Co bych si měl koupit? Co je to ten knot? Jednou na kole po 50 km jsem píchl na Osoblažsku. Sebevědomě sundám kolo vytáhnu lepení a zjistím, že mi lepidlo vyschlo. :shock: Tlačím kolo 5km do vesnice. Otevřena pouze hospoda. Posílají mě 10km do obchodu v Albrechticích. Naštěstí měl jeden borec náped dát tam sekundˇák. Dofukoval jsem co 10 min ale k autu jsem dojel. :P Na mopedu nechci něco takového prožít :lol:
hanyking

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 34
Registrován: 05 čer 2011, 14:14
Bydliště: Jeseník
Skútr / moto: Jawa Betka
Tuning / úpravy: Posunuté sdlo a rychlejší převody.

Re: Oprava pneu sprejem ?? máte zkušenost

Příspěvekod hanyking » 05 črc 2011, 11:47

Ahoj tak jako bych to přivolal po 2 týdnech ježdění už mám zážitek s defektem. Byl jsem v Polsku a motorku měl 2 hodiny zaparkovanou před obchodem. Pak na zpáteční cestě zastavím u mostu něco dotahuji a potom cca po 5 minutách zadní kolo prázdné. Pochopitelně už tma a před deštěm. Kamarád mi dovezl pumpu a nejdřív jsem ujel 2km potom 1 a nakonec jsem asi 5 km tlačil protože to unikalo hned. V servisu našli malý vpich zboku jakoby od špendlíku. Žádný hřebík. Motorku mám v kočárkárně kde je volný vstup ale už jsem ten den na ni ujel cca 40 km. Že by mi v Polsku někdo bezdůvodně jehlou propíchl kolo se mi také nezdá. Nedovedu si ten boční vpich ale vysvětlit jinak, než že to bylo schválně. Ale opravdu nevím. V servisu mi mechanik řekl, že tím sprejem to lze zalepit definitně a jezdí se dál až do výměny pláště.
hanyking

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 34
Registrován: 05 čer 2011, 14:14
Bydliště: Jeseník
Skútr / moto: Jawa Betka
Tuning / úpravy: Posunuté sdlo a rychlejší převody.

Re: Oprava pneu sprejem ?? máte zkušenost

Příspěvekod kaaduh » 07 srp 2011, 15:14

Tak já sem si udělal defekt taky, musim říct, že to bylo ohromný štěstí. Stalo se to až asi dva kilometry před barákem a to se ještě dalo dojet, protože to unikalo hodně pomalu. A to štěstí? Stalo se to při cestě domu, po 14 dnech mimo republiku, pod 2500 km, prostě štěstí v nešštěstí :D.

No dal sem tam Motul tyre repair celou plechovku, pak sem trochu roztočil kolo, ať se tekutina rozjede všude, ale pořád unikal tlak, je pravda, že ta díra je dost velká. Garáž i motorka je celá bílá :) a z díry se vytlačuje pěna, prostě slast. Nevim jestli sem něco udělal špatně, ale prostě to nefunguje.
Uživatelský avatar
kaaduh

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 59
Registrován: 09 kvě 2009, 06:12
Bydliště: Ústí nad Labem, tel: 606692901
Skútr / moto: Suzuki Burgman 400

Další

Zpět na Doplňky a příslušenství

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník