Opět nabíječka v Lidlu

Diskuze o doplňcích a příslušenství. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Opět nabíječka v Lidlu

Příspěvekod Lancer » 19 říj 2010, 22:44

Pozor - od 21. 10. opět lehoučká auto/moto nabíječka v Lidlu za 499,- Kč ( viz dřívější příspěvky na toto téma ). :P
Uživatelský avatar
Lancer

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 64
Registrován: 23 zář 2010, 15:28
Bydliště: Mohelnice
Skútr / moto: Honda PCX

Re: Opět nabíječka v Lidlu

Příspěvekod renos » 20 říj 2010, 22:56

Nějaká napodobenina CTEKu za třetinovou cenu. Mě dorazí zítra origo CTEK, takže si ji nekoupím, ale být ta akce dřív, možná bych do ní šel. Ale nelituju, mám rád kvalitku. :)
Jezdím za: Obrázek 8)
Uživatelský avatar
renos

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 304
Registrován: 17 lis 2009, 18:20
Bydliště: Třinec
Skútr / moto: Honda ANF125i Innova - prodáno
Tuning / úpravy: kufr GIVI, plexi PUIG

Re: Opět nabíječka v Lidlu

Příspěvekod _Tom_ » 21 říj 2010, 06:45

tak on lidl taky nevyrábí, ale většinou zásobuje německým zbožím, mám pocit, že už v předchozích vláknech byla nabíječka chválena
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: Opět nabíječka v Lidlu

Příspěvekod Lancer » 21 říj 2010, 07:26

Jojo, mám ji 4 roky, nevidím žádný rozdíl oproti CTEKu, má režimy moto/auto/auto - zimní rychlonabíjení, malá, lehká, výtečná !!! Rozdíl proti CTEKu tu je - cena !!!!! :D
Uživatelský avatar
Lancer

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 64
Registrován: 23 zář 2010, 15:28
Bydliště: Mohelnice
Skútr / moto: Honda PCX

Re: Opět nabíječka v Lidlu

Příspěvekod Pavel » 21 říj 2010, 08:32

Tak to je právě ta chyba, jsi majitelem a kupil jsi ji za pár vočí, nedivím se že je super! Taky jsem zakoupil u Lidlu hvězdnou nabíječku a hnedle 4x a dal jsem si je na dílnu abych mohl nabíjet levněji a teď ti povím jak to dopadlo - 4x padáček do koše, baterie co jsem s nima nabíjel vydrží kapacitně méně, než u Cteku a v tom je ten rozdíl. Lidlovské samozřejmě fungují, ale s Ctekem se to fakt srovnávat nedá. Třeba Ctek 4003 má osm procesů nabíjení, Ctek 3600 má šest procesů, jsou vodotěsné, mají záruku na pět let, v základním balení jsou dva vodotěsné konektory a pouzdro atd.
Pokud chceš srovnávat, tak srovnávej Čínu s Čínou prosím.
Non-stop tel.: 608313999,
A ten znáte? Jak se pojišťovák a garážová lady na skůtříku svezli?
Pavel

Prodejce/servis
 
Reputace: 34
Příspěvky: 448
Registrován: 03 říj 2006, 23:59
Bydliště: Praha

Re: Opět nabíječka v Lidlu

Příspěvekod Lancer » 21 říj 2010, 09:29

Milý Pavle, jak jsem pochopil, jsi profesionál, zabývající se zřejmě servisem skútrů ( viz tvé logo ). Tak tedy - pro profesionální užití nabíječka z Lidlu jistě není. Pro nás, obyčejné uživatele, kteří se o své věci staráme přiměřeně a kontinuálně, je , řekl bych, švédský CTEK zbytečným luxusem. Běžná autobaterie i motobaterie se dobíjí především jízdou, v zimním období včasné dobití nabíječkou z Lidlu snad bude stačit. Můj Lancer parkuje ve venkovním uzavřeném garážovém stání a jeho sedm let stará autobaterie ( product of China ), čas od času dobíjená produktem z Lidlu ( zřejmě taky Čína, jak píšeš ) šlape jako hodinky. Je pravda, že ji nedobíjím v rybníce, takže vodotěsnou nabíječku nepotřebuji.
Tvé pohrdání Čínou je trochu komisch - máš představu, kdo vyrábí třeba téměř všechny computerové segmenty do výrobků Sony, HP, Fujitsu Siemens, Compaq atd.? No, nic ve zlém, já amatér si takto vystačím ( nejen já, už před rokem a půl tu bylo celkem dost lidí, kteří předmět těchto příspěvků chválili ). Nicméně za předchozí výrok, že nevidím rozdíl mezi CTEKem a Lidl - produktem se omlouvám, rozdíl tu jistě je :)
Uživatelský avatar
Lancer

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 64
Registrován: 23 zář 2010, 15:28
Bydliště: Mohelnice
Skútr / moto: Honda PCX

Re: Opět nabíječka v Lidlu

Příspěvekod Pavel » 21 říj 2010, 09:49

Ok, nikomu to nehaním, jen jsem reagoval na srovnání obou produktů, což je tak trochu směšné :wink: V tomto případě Čínu nehaním, protože tato nabíječka funguje dobře a na to tvé nabíjení to určitě stačí, ale ošetření baterie je na úplně jiné úrovni. Příklad v uvedení baterie do provozu např. gelovka se Lidlem nabije cca do dvou hodin a ukazuje full a Ctekem nám to trvá na full až šest hodin, přičemž od lidlu se mi čas od času vrátí na reklamaci že nedrží kapacitu. Je v tom opravdu velký rozdíl, ale to většina lidí zjistí až jim projde rukama tak stovka baterií..
Jo a v rybníku určitě nenabíjím, ale občas mám nabíječku i v dešti a nabíjím si s ní auto a pak se to hodí, jinak Ctek dělá hlavně produkty pro lodě i pro prasata ( jedna mi napájí gril na prase ).
Toto fórum je debatní a proto je dobře že o tom diskutujeme :mrgreen:
Non-stop tel.: 608313999,
A ten znáte? Jak se pojišťovák a garážová lady na skůtříku svezli?
Pavel

Prodejce/servis
 
Reputace: 34
Příspěvky: 448
Registrován: 03 říj 2006, 23:59
Bydliště: Praha

Re: Opět nabíječka v Lidlu

Příspěvekod foky » 21 říj 2010, 09:57

To je divný, já si totiž vždycky hodím na rybník plovoucí elektrocentrálu a nabíjím zásadně v rybníku.

Myslel jsem, že to takhle dělají všichni (viděl jsem jednou jak někdo hází skútra i s řidičem do Orlický přehrady). :mrgreen:
| Life is better with MY KTM | Žijte naplno...tenhle kolotoč jede jenom jednu jízdu...
Uživatelský avatar
foky

2500+
 
Reputace: 176
Příspěvky: 4039
Registrován: 08 dub 2010, 08:38
Bydliště: Praha - nejlepší město v ČR
Skútr / moto: KTM 1090 Adventure

Re: Opět nabíječka v Lidlu

Příspěvekod Lancer » 21 říj 2010, 10:05

Ok, nikomu to nehaním, jen jsem reagoval na srovnání obou produktů, což je tak trochu směšné V tomto případě Čínu nehaním, protože tato nabíječka funguje dobře a na to tvé nabíjení to určitě stačí, ale ošetření baterie je na úplně jiné úrovni. Příklad v uvedení baterie do provozu např. gelovka se Lidlem nabije cca do dvou hodin a ukazuje full a Ctekem nám to trvá na full až šest hodin, přičemž od lidlu se mi čas od času vrátí na reklamaci že nedrží kapacitu. Je v tom opravdu velký rozdíl, ale to většina lidí zjistí až jim projde rukama tak stovka baterií..
Jo a v rybníku určitě nenabíjím, ale občas mám nabíječku i v dešti a nabíjím si s ní auto a pak se to hodí, jinak Ctek dělá hlavně produkty pro lodě i pro prasata ( jedna mi napájí gril na prase ).
Toto fórum je debatní a proto je dobře že o tom diskutujeme
.

Prima, nakonec se shodnem - úhly pohledu trošku jiné, dané pozicí. Á propos, dřív nebo později budu asi při svých záměrech s zatím novým PCX-kem profíka potřebovat .... Kdepak sídlíš, já mám hnízdo v Mohelnici ( těsně za hranicí Čechy - Morava ). Mám rád lidi se znalostí věci v oboru - to Ty určitě jsi.
Uživatelský avatar
Lancer

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 64
Registrován: 23 zář 2010, 15:28
Bydliště: Mohelnice
Skútr / moto: Honda PCX

Re: Opět nabíječka v Lidlu

Příspěvekod Pavel » 21 říj 2010, 10:19

Dole mám linky :roll:
Non-stop tel.: 608313999,
A ten znáte? Jak se pojišťovák a garážová lady na skůtříku svezli?
Pavel

Prodejce/servis
 
Reputace: 34
Příspěvky: 448
Registrován: 03 říj 2006, 23:59
Bydliště: Praha

Re: Opět nabíječka v Lidlu

Příspěvekod _Tom_ » 21 říj 2010, 10:34

zkoušel jsem porovnávat měřením lidl nabíječku a optimate. parametry velmi podobné, i když režimů méně. každopádně nabíječka z lidl gelové aku neumí nabíjet. optimate ano. Kdo z vás má ale opravdu gelový aku? pro home opužití bych se nebál. lidl dává menší proudy, ale omezení napětí a průběh pulzů u základních režimů shodné
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: Opět nabíječka v Lidlu

Příspěvekod hagrid » 21 říj 2010, 15:05

Dneska jsem jí koupil: 499,- Kč. Tak snad dobrý, mohla by nabíjet i stovkouvou aku z auta.Co ale lidi dělali pro "nové" lékárničky, to jsem dlouho neviděl.... :shock:
Naposledy upravil hagrid dne 21 říj 2010, 18:50, celkově upraveno 1
MBK 300 Kilibre kilibre(kyselaryba)email.cz
Uživatelský avatar
hagrid

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 676
Registrován: 28 zář 2010, 22:00
Bydliště: Sezimák dvojka
Skútr / moto: MBK 300 Klilibre, Baotian Cyborg QT 50

Re: Opět nabíječka v Lidlu

Příspěvekod matty46 » 21 říj 2010, 15:07

stejně doma jde vědčinou jen o oživení a pak se baterie dobije cestou...
South Bohemia Scooters
Bývalo:Derbi Vamos,Piaggio NRG,Yamaha yp Majesty 150,Suzuki Burgman 400 K3,Yamaha T-Max 500.....
fén 602626895
http://matty46.rajce.idnes.cz/
abych neměl hlad a žízen na provázku zkáču, doufaje že získám přízen samolibých sráčů
Uživatelský avatar
matty46

750+
 
Reputace: 12
Příspěvky: 960
Registrován: 22 čer 2009, 11:25
Bydliště: České Budějovice
Skútr / moto: Piaggio Liberty 125

Re: Opět nabíječka v Lidlu

Příspěvekod Peťas » 21 říj 2010, 22:35

Nabíjel jsem s ní Marine baterii 105Ah do lodě na elektrický motor a úplně v pohodě.Myslím tu z Lídla.
Uživatelský avatar
Peťas

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 167
Registrován: 24 říj 2009, 18:33
Bydliště: Stehlíkova 930, Praha 6-Suchdol 16500 777136386
Skútr / moto: Honda FJS 600SW,CBR1100XX www.pm-pneuservis.cz
Tuning / úpravy: Givi Maxia,vysoké plexi Issota,ABS,xenon,vyhřívané sedlo 2x a hefty

Re: Opět nabíječka v Lidlu

Příspěvekod Motodedek » 18 lis 2010, 16:10

Já mám tyto nabíječky z lídlu už 3x a nemůžu si je vynachválit nabíjím s nimi úplně vybytou baterii z auťáku.Je vhodná i na gelovky.Vyrábějí se se dvěma koncovkama a to s krokodýlkama a ze zástrčkou do zapalovače.Jo a 3x je mám proto,že mám více vozidel.Tak ať se daří.
Motodedek

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 27
Registrován: 27 led 2010, 07:54
Skútr / moto: HondaForesight 250 + Daelim 125

Další

Zpět na Doplňky a příslušenství

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron