Kamera do auta

Diskuze o doplňcích a příslušenství. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Kamera do auta

Příspěvekod moto.joker » 26 led 2016, 11:33

Tak jsem tak nějak začal přemýšlet, že bych pořídil kameru do auta.
Kdo kameru má a chce se podělit o zkušenosti, napište. Ať je z čeho vybírat.

Očekávám příspěvky ve stylu:
Kamera: Genius 2245
Cena: 2145,- Kč
Doporučuji koupit pro: cena, super obraz
Nedoporučuji koupit pro: nedrží přísavka na skle

Prosím, kdo kameru nemá, ať sem nic nepíše.
Nechci zde příspěvky typu: "Tak to máš blbě co jsi napsal, kup si raději tohle...", "Četl jsem, že tahle kamera je lepší...", apod. :twisted:
Na spekulace si můžu přečíst programy politických stran. :mrgreen:
Zajímají mě skutečně jen vlastní osobní zkušenosti, které kdo s danou kamerou má.
Děkuji za respektování těchto podmínek. Myslím, že pak bude celé téma dostatečně přehledné. :P
Jedu a kochám se ...
Bylo: Honda SCV Lead 100; Suzuki Burgman 250; Skyteam Cobra 125; Honda CB 900F Hornet; Honda Dylan 125; Yamaha N-Max 125; Yamaha X-Max 250
Je: Honda Forza 350; Yamaha YBR 125
Uživatelský avatar
moto.joker

1500+
 
Reputace: 323
Příspěvky: 1707
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Skútr / moto: Honda Forza 350

Re: Kamera do auta

Příspěvekod macostr » 26 led 2016, 11:58

Nazdar, zapojim sa do tejto debaty hned tipom na podla mna dobru kameru ktoru uz vlastnim nejaky cas.
Je to model TCL SVC200 z aliexpresu ( http://www.aliexpress.com/item/TCL-SVC2 ... 0f9912cddc ) pocas black friday som vystihol cenu 37eur inak stoji okolo 100-120.

Kupoval som ju ako kameru na prilbu, ale da sa pouzit aj v aute - vyhodou je v tomto pripade ze ma zo spodnej strany zavit a da sa pevne prichytit na stojan alebo pricucku pomocou srubky. Predym som mal SJ4000 ktora mala super obraz, ale aby som ju prisruboval k stojanu musel som ju dat do vodotesneho obalu. v tomto pripade nepotrebujes obal, takze mas aj pomerne kvalitne audio a mozes ju mat pripojenu k nabijacke (mini USB)

Bateria vydrzi na 1080p asi 2 hod 20 minut a ma moznost natacania v slucke. Bohuzial sa neda nastavit dlzka videa v slucke, takze kazde video ma presne jednu minutu a ked sa karta zaplni, tie najstarsie sa zacnu premazavat. Z boku ma displej, co podla mna nie je "must have" ale potesi... a dokaze robit aj fotky.

tu je videorecenzia na youtube od chlapika ktory sa specializuje na testovanie "budget" kamier, a takisto ju chvali: https://www.youtube.com/watch?v=22plKNaYab0

za seba mozem doporucit.
Snad som trosku pomohol pre rozhodovani :)
_________________
Vychutnávam si každý kilometer na dvoch kolesách :)

web: http://macostr.simplesite.com/
Skúter: Kymco Downtown 300i (2010)
predtým: Yamaha X-Max 125 (2006), Kymco Agility City 125 (2014)
Uživatelský avatar
macostr

100+
 
Reputace: 12
Příspěvky: 176
Registrován: 14 kvě 2014, 12:50
Skútr / moto: Kymco Downtown 300i ,Yamaha X-Max 125 (2006)

Re: Kamera do auta

Příspěvekod stretavka » 26 led 2016, 12:11

Ahoj,
co tedy rozhodně NEDOPORUČUJI je toto:
https://www.google.cz/search?q=kamera+d ... HvpivUM%3A

Velkou nevýhodou je nemožnost dát do jiného auta - kamera totiž nemá přísavku, ale takový panýlek, který se nalepí na okno. Dále nejde nastavit čas a datum. Provedl jsem několik pokusů a stále nic.
Jedinou výhodou při koupi byla cena.
Koupí tohoto krámu jsem tedy šlápl do pěknýho lejna....
Každá náhoda se musí pečlivě připravit.....
Uživatelský avatar
stretavka

250+
 
Reputace: 317
Příspěvky: 496
Registrován: 21 črc 2011, 12:36
Bydliště: Budweiß
Skútr / moto: Aprilia Leonardo 125/Honda Hornet 900
Tuning / úpravy: série

Re: Kamera do auta

Příspěvekod FullSoft » 26 led 2016, 12:19

Kamera: TrueCam A5

Cena: cca 3600,- v době nákupu (nyní kolem 3000) + cca 700,- polarizační filtr (současnou cenu neznám)

Výhody:

kvalitní a ostrý full HD (1080p) obraz, který je díky polarizačnímu filtru bez odlesků ve skle

odnímatelný GPS přijímač, který kromě videa umožňuje i záznam aktuální pozice a rychlosti (pokud někomu dělá problém udržet rychlost v povolených mezích, lze záznam GPS údajů v nastavení vypnout)

díky aplikaci a spolupráci s mapami Google lze trasy zpětně analyzovat, nebo ukládat jako upomínku na realizované výlety

databáze více jak 30 tisíc radarů a nebezpečných míst z více jak 30 států celé Evropy, aktualizace zdarma, hlasové upozornění

možnost dokoupení optických filtrů na objektiv - UV pro kvalitnější záznam v přímém slunci, nebo polarizační, který eliminuje odlesky z čelního skla

Nevýhody:

snad jen možná zbytečně citlivý záznam zvuku, který působí na záznamu místy až dost divně - nepotřebuji slyšet každé "prdnutí", tak ho mám vypnutý, ale pro aktivaci v případě potřeby stačí jedno tapnutí na displej


Kameru mám asi rok a půl a mohu opravdu jen doporučit

__________________________
Odesláno z "founa"
Uživatelský avatar
FullSoft

50+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 66
Registrován: 16 lis 2015, 20:17
Skútr / moto: Jonway GTS125
Tuning / úpravy: kit 150ccm, variátor Malossi

Re: Kamera do auta

Příspěvekod TUNER » 26 led 2016, 13:50

Za litr z bazaru jsem koupil tohle včetně 16 GB microSD http://www.zbozi.cz/vyrobek/mio-mivue-508/

Obraz fajn,přísavka drží asi čtvrt roku bez známky že by chtěla pustit. Úhel záběru by mohl být možná kapku širší (porovnávám se 170°z GoPro) ale na pohled vpřed a přečtení RZ plně postačuje. Noční záběry překvapivě dobré.

Osobně bych se vyhnul levným věcem z číny a odkazy na videa to jen potvrzují. Trhavý obraz - jak kdyby to natáčelo 15 fps a i při fullHD tragický rozmydlený bez detailů. Statické záběry to ještě jakš takš umí,ale za jízdy je to k ničemu.... ;-)
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Kamera do auta

Příspěvekod TommyK » 26 led 2016, 14:30

Já již cca přes rok používám TrueCam A4, levnější a trochu ořezanější verzi A5, ale svému účelu a za menší peníze slouží velmi dobře.
Cena cca 2400Kč (mám pocit že byla levnější když jsem ji kupoval)
rozlišení 1920x1080p,úhel záběru 130°, záběry za dne v maximálním rozlišení jsou v dobré kvalitě,není problém číst spz,počítat zdvižené prostředníčky čuňátek co se vás snaží na silnici zabít a podobně.V noci je to samozřejmě horší pokud není alespoň jako ve městě osvětleno,jen při světlech auta to skutečně není ono. Což tedy není u většiny kamer, je zbytečně nechat se zlákat různými diodami infrapřísvitu, ještě tak klasické přisvětlení pokud lze kameru použít mimo vůz.
Jako výhodu vidím slušnou cenu a kvalitu ač za tu dobu co jí mám se velmi rozšířila nabídka se kterou nemám zkušenost, ani jsem nezkoumal žádné aktuální testy či hodnocení.
Přísavka drží obstojně, ale stalo se mi několikrát že odpadla a to vždy buď při extrémním horku,nebo naopak velikém mrazu,jinak problém nebyl a navíc se dodává i s držáčkem s 3M samolepkou ta by měla držet spolehlivě stále.Věci jako navigaci či ukazatel radarů opravdu nepotřebuji, to pokryje vše chytrý telefon s vhodnou aplikací několikanásobně lépe.
Drobné nevýhody kterých jsem si všiml jsou:
Je poměrně citlivý mikrofon a držáček s přísavkou ač na fest utažený drnčí na nerovnostech, v autě to ani neslyšíte,ale na záznamu je to velmi zřetelné. Maličko mě ruší při záznamu blikající modrá dioda,z důvodu že když periférně zahlédnu bliknutí takovéto modré při rozhlížení na křižovatce, vypadá to v první chvilce jako by někde jelo auto s majáky.Ale dá se na to zvyknout, přelepit,nebo dát kameru do takového zákrytu se zrcátkem aby to neobtěžovalo. Další věc která mě nevadí ale hodně lidí kvůli ní kameru raklamovalo je výdrž vestavěné baterie. Výdrž je pouze několik vteřin až cca minuta u někoho.Zkrátka nelze bez napájení použít.
Jinak celkem pohodlně se nandavá i sundavá z držáku a je k ní obal na přenášení.
Já osobně jsem spokojený a dražší bych volil asi pouze adekvátně k ceně vozu,pro mne tato splňuje všechny požadavky které jsem měl.
TommyK

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 8
Registrován: 17 led 2016, 16:27
Bydliště: Kolínsko
Skútr / moto: Ve fázi výběru

Re: Kamera do auta

Příspěvekod wictor » 26 led 2016, 16:59

Ahoj, z vlastní zkušenosti se doporučuji vyhnout značce Lark. Měl jsem od této značky už 2 modely a oba jsem reklamoval, ale protože se tak trochu pohybuji v oboru můžu s čistým štítem doporučit kameru Mio. Kdybys mě teď zabil nevím přesné označení, ale na 99% se jedná o tuto: https://www.mall.cz/kamery-auto/mio-miv ... discussion No a protože se moto.joker známe, tak má cena pro tebe za zcela nový a ještě nevybalený kus je 1500,- Kč. Jak říkám jsem z oboru :-)
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: Kamera do auta

Příspěvekod tyjo » 26 led 2016, 17:08

Ta mio je hodně oblíbená v Rusku :-). Já mám vyhlídlou Truecam, myslím, že ale za cenu co nabízí Wictor to MIO je pro Tebe bezkonkurenční :-)
KYMCO AGILITY CITY 125 - Diamantová bílá, r.v. 2011. Aktuální tuning Válec NARAKU 160 ccm, aktuálně krásný bílý kufřík :-)
Mobilní světla a zvuk http://www.mobishow.cz -Zajišťuji světelnou laser show a DJ pro svatby, party a věčírky.
Uživatelský avatar
tyjo

500+
 
Reputace: 18
Příspěvky: 547
Registrován: 10 čer 2011, 08:00
Bydliště: Rakovník
Skútr / moto: KYMCO CITY AGILITY 125 - bílá r.v. 2011
Tuning / úpravy: Válec NARAKU 160 ccm, reflexní proužky, kufr, reflexní vesta :-), Kamera MAGICAM SD21 už není v záběhu, ale spíš v záhubě.

Re: Kamera do auta

Příspěvekod jágo » 26 led 2016, 18:53

Pridám aj ja jednu našiel som ju pod vianočným stromčekom http://www.iget.eu/cs/adventure-w5000-fhd postrehy zatiaľ žiadne tie pridám neskôr . Potešili ma dve batérie v baleni 900 a 1000 mAh, ako aj bohatá nádielka príslušenstva. Kamera je vybavená wifi rozhraním ktoré slúži ako ovládanie na diaľku cez smartfón ,na to je však potrebné si doinštalovať dostupnú aplikáciu pre ios , alebo android.

Priatelia bolo by vhodné pridať aj link vašich vlastných videí . Určite by to pomohlo pri výbere a nákupe kamery ostatným členom fóra, tak ako to spravil Duky5.
Kymco Downtown 125i /2015 , SYM MAXSYM 600i excutive
Uživatelský avatar
jágo

100+
 
Reputace: 10
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015, 13:52
Bydliště: Púchov
Skútr / moto: SYM Maxsym 600i Excutive 2016

PříspěvekTento příspěvek již byl smazán kým hipisko v 26 led 2016, 21:40.
Důvod: omyl

Re: Kamera do auta

Příspěvekod moto.joker » 26 led 2016, 21:51

to Wictor: Ty umíš vždycky překvapit. :lol: Posílám SZ. 8)
Jedu a kochám se ...
Bylo: Honda SCV Lead 100; Suzuki Burgman 250; Skyteam Cobra 125; Honda CB 900F Hornet; Honda Dylan 125; Yamaha N-Max 125; Yamaha X-Max 250
Je: Honda Forza 350; Yamaha YBR 125
Uživatelský avatar
moto.joker

1500+
 
Reputace: 323
Příspěvky: 1707
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Skútr / moto: Honda Forza 350

Re: Kamera do auta

Příspěvekod medved.m » 27 led 2016, 01:04

Snad se na mne nebude moto.joker moc zlobit, když přídám něco i jako současný nevlastník kamery:
Na rozdíl od člena macostr si nemyslím, že je závit dole výhodou, protože... dotahovací mechanismus u všech šroubových držáků z ebaye, co jsem viděl, nemůže zajistit pevnost připojení (zjednodušeně řečeno dotahuje se kontramatka na šroubu, nikoli šroubem přitahuje kamera k podložce - nevím jak to popsat slovy, podívejte se na pořádnou stativovou hlavu a uvidíte rozdíl.) A navíc nejde kamera rychle sundat při opouštění vozidla.
Kamera do auta má jít kdykoli snadno sundat a zase nasadit do stejné pozice, jinak je pro mne k ničemu.
Proto také mi leží v práci ve skříni nějaký levný TrueCam či co, který nemá rychlodržák, ale jen šroub.

A ještě něco: měl jsem SJCAM 4000 (nebo 5000? už nevím) a ten MĚL držák pro kameru BEZ pouzdra! Vím to bezpečně, zkoušel jsem ho tak i na skútru. Vrátil jsem ho ale kvůli závadě a od té doby jsem jinou kameru nekoupil.
 Shemík spase  Obrázek
Uživatelský avatar
medved.m

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1030
Registrován: 19 bře 2013, 23:13
Bydliště: Brno
Skútr / moto: SHemík125i ABS 2013
Tuning / úpravy: snížené origo plexi, pár odrazek a LED obrysovky

Re: Kamera do auta

Příspěvekod moto.joker » 27 led 2016, 07:47

Proč bych se zlobil. Píšeš přece osobní zkušenosti. Tak je to OK. 8)
Jedu a kochám se ...
Bylo: Honda SCV Lead 100; Suzuki Burgman 250; Skyteam Cobra 125; Honda CB 900F Hornet; Honda Dylan 125; Yamaha N-Max 125; Yamaha X-Max 250
Je: Honda Forza 350; Yamaha YBR 125
Uživatelský avatar
moto.joker

1500+
 
Reputace: 323
Příspěvky: 1707
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Skútr / moto: Honda Forza 350

Re: Kamera do auta

Příspěvekod FullSoft » 27 led 2016, 17:49

medved.m píše:... Proto také mi leží v práci ve skříni nějaký levný TrueCam či co, který nemá rychlodržák, ale jen šroub...


Tak TrueCam to nebude - autokamery této značky není problém vyndat rychle z držáku a následně je zacvaknout zpátky (nemají tedy uchycení na šroub) a už vůbec nejsou levné (s polarizačním filtrem mě vyšla na téměř 4 a půl tisíce, ale třeba to opravdu je málo... Jinak viz také můj a ještě jeden příspěvek na předešlé straně)....

_______________________
Odesláno z tabletu
Uživatelský avatar
FullSoft

50+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 66
Registrován: 16 lis 2015, 20:17
Skútr / moto: Jonway GTS125
Tuning / úpravy: kit 150ccm, variátor Malossi

Re: Kamera do auta

Příspěvekod medved.m » 27 led 2016, 19:38

Asi to bude tenhle http://www.truecam.cz/kamery-do-auta-tr ... uecam-a3l/.
Možná dělá hezký video. Jenže jezdím hlavně přískoky po městě, furt bych to odšroubovával, přišroubovával, odšroubovával a zase přišroubovááával... takže na prd :(
 Shemík spase  Obrázek
Uživatelský avatar
medved.m

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1030
Registrován: 19 bře 2013, 23:13
Bydliště: Brno
Skútr / moto: SHemík125i ABS 2013
Tuning / úpravy: snížené origo plexi, pár odrazek a LED obrysovky

Další

Zpět na Doplňky a příslušenství

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron