GPS Navigace - dobrá za rozumnou cenu

Diskuze o doplňcích a příslušenství. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Re: GPS Navigace - dobrá za rozumnou cenu

Příspěvekod jel.en » 06 kvě 2009, 19:31

to je slovo do pranice... O tom bych možná i uvažoval 8)
dej nějakej odkaz
Jsem despota a ignorant...
Jo a taky mi lidi dost často říkají že jsem.... Ehm... Něco co je dolejc pod pupíkem :-D :-p
jel.en

1500+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 1928
Registrován: 02 úno 2007, 18:01

Re: GPS Navigace - dobrá za rozumnou cenu

Příspěvekod BTjacker » 06 kvě 2009, 20:27

jel.en píše:to je slovo do pranice... O tom bych možná i uvažoval 8)
dej nějakej odkaz

¨
No tak koukám že ceny šli hodně dolu:) nemít tolik příslušenství a náhradních dílku k 650 taky bych si koupil 750.
Kód: Vybrat vše
http://aukro.cz/item627053006_palm_treo_750v.html
v originálním příslušenství by měli být i sluchátka...Tyhle trea ale pochází kdo ví z kama:)

Akorád uhlopříčka je jen 2,6 palce.
Nepotřeba žádné propojování s telefonem páč telefon už vlastně máš.
Asi to není ideální řešení ale někomu třeba bude vyhovovat.
Obrázek

Doporučuji i pro ty co shání nový telefon, a nepotřebují v něm kvalitní fotoaparát. Co se týče poměru cena/výkon je treo bezkonkurenční.
Gilera Runner 50 SP (2001) , Válec 70 Polini, fuk Gianelli Reverse, dle GPS 86 km/h
Uživatelský avatar
BTjacker

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 208
Registrován: 17 lis 2008, 22:36
Bydliště: Spytihněv
Skútr / moto: Gilera Runner 50 SP
Tuning / úpravy: viz podpis

Re: GPS Navigace - dobrá za rozumnou cenu

Příspěvekod Neos50 » 07 kvě 2009, 07:29

Gullwing píše:Ten Legend ne ale já používám Vista HCx a docela se s tím dá. Hlavně dvě tužkové baterky tam vydrží celý víkend. A je vodotěsná, takže žádné taštičky,..

ta Vista je lepší vim..hlavně kvůli tomu ,že už se do ní dá vložit pamětová karta.Ale na druhou stranu cena 5000 už mi trochu uniká :-)
na to na co bych primárně toho legenda používal je dobrej až kam :-D a za libovou cenu.
Uživatelský avatar
Neos50

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 618
Registrován: 20 lis 2007, 19:24
Skútr / moto: Piaggio Sfera 50 RST
Tuning / úpravy: Malossi multivar,Karbec Naraku 17,5 tvrdší spojkový pružinky,výfuk teprve bude :-D

Re: GPS Navigace - dobrá za rozumnou cenu

Příspěvekod smith » 07 kvě 2009, 07:52

Přidej si do požadavků jako důležitou snadnost aktualizace map. Ono stáhnout na internetu novou mapu nebo jinou zemi, než máš licenci, není problém, ale v navigaci se ukáže jako tzv.zamčená. Jsou o tom celá fóra, co dělat. Můžu ti poslat odkazy. Sám mám asi 2 roky levnou navigaci Mio C250 a ještě jsem s ní snad neměl problém. Ani v cizině. Pouze ovládání není moc logické, dlouho jsem vozil návod. Na skůtru jsem ji nezkoušel, není kam přicucnout stojánek a odkud napájet.
smith

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 16
Registrován: 27 úno 2009, 16:50
Bydliště: Klášterec n.O.
Skútr / moto: Gilera Runner FX-R 180
Tuning / úpravy: Malossi válec, karbec 24mm, Multivar+12,5 g válečky, kevlar řemen, tvrdší spojkové pružinky

Re: GPS Navigace - dobrá za rozumnou cenu

Příspěvekod Maikl » 07 kvě 2009, 09:25

Richijan píše:
8steve píše:http://www.entershop.cz/main.aspx?CLS=PRODUCT&PRO_ID=-504891


Ciao.
Podle papírových parametrů to vypadá hodně zajímavě :shock: , ale: znáte tuhle značku někdo, nebo znáte někoho, kdo ji už používá? :mrgreen:



Pokud chcete víc informací k navigačce tak možná bych mohl sehnat pár info navíc. Před pár lety jsem spolupracoval s jednatelem firmy, pokud se nezměnil tak se sním pujde domluvit třeba i o ceně, je to takovy střeleny magor :mrgreen: ale jinak je na pohodu.
Je samozdřejmě obchodník tělem i duší, tak že pokud by se jednalo třeba o více kusů, tak to by byla pro nás jistě už pořádná páka na stlačení ceny dolů, ale určitě by šlo domluvit lepší cenu i tak, aspoň si to myslím. :D
Uživatelský avatar
Maikl

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 98
Registrován: 26 úno 2009, 10:41
Bydliště: Bílovice nad Svitavou
Skútr / moto: Aprilia SR50 Factory
Tuning / úpravy: Seriovka,bez restrikce

Re: GPS Navigace - dobrá za rozumnou cenu

Příspěvekod Gullwing » 07 kvě 2009, 13:22

Já myslím, že nejlepší se podívat na nějaký fórum o navigacích. Tam je to přemlený stokrát.
Tady jsou třeba nezávislý stránky, spousta recenzí a diskuzní fórum
http://navigovat.mobilmania.cz/Default.asp?
Uživatelský avatar
Gullwing

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1659
Registrován: 24 dub 2007, 14:21
Bydliště: Praha 6
Skútr / moto: Suzuki B400 K8

Re: GPS Navigace - dobrá za rozumnou cenu

Příspěvekod Maikl » 07 kvě 2009, 13:39

8steve píše:Tak sezen info o hardware, procesor, pamet, displej...a pak muze udelat cenu :D :D


Špatně jsi se díval, podívej se skoro až dolů na odkaz a vše tam najdeš... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Maikl

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 98
Registrován: 26 úno 2009, 10:41
Bydliště: Bílovice nad Svitavou
Skútr / moto: Aprilia SR50 Factory
Tuning / úpravy: Seriovka,bez restrikce

Re: GPS Navigace - dobrá za rozumnou cenu

Příspěvekod Richijan » 07 kvě 2009, 21:48

Maikl píše:Pokud chcete víc informací k navigačce tak možná bych mohl sehnat pár info navíc. Před pár lety jsem spolupracoval s jednatelem firmy, pokud se nezměnil tak se sním pujde domluvit třeba i o ceně, je to takovy střeleny magor :mrgreen: ale jinak je na pohodu.
Je samozdřejmě obchodník tělem i duší, tak že pokud by se jednalo třeba o více kusů, tak to by byla pro nás jistě už pořádná páka na stlačení ceny dolů, ale určitě by šlo domluvit lepší cenu i tak, aspoň si to myslím. :D


Ciao. Co píše Majkl, to je slovo do pranice. 8)
Takže:
a) můžete se se ozvat kdo plánujete navi teď někdy (v průběhu cca do prázdnin, tj. do konce června) koupit? :shock: - abychm měli představu je-li možnost argumentovat "hromadným" nákupem reálná :?:
b) aby a) mělo cenu, měli bychom se shodnout na jednom typu - A TEĎ JSEM TEDA ZVĚDAV :wink: Jestli nedopadnem jak s barevností log SF :mrgreen:

Za sebe můžu říct, že mě dost oslovil ten nápad s mobilem s GPS. Protože čitelnosti nikdy ne dostatečně velkého displeje v dením světle nevěřím, považuju za ideální variantu nechat se vést hlasovými povely do sluchátek a mobil mít v kapse = neřešit držák, vodotěsnosnost, ... Zatím bych předpokldal "drátěný" řešení. BT až výhledově.
Vede mě k tomu i to, že bejt v helmě odtrženej od možnosti telefonování je někdy problém.
Naopak negativum vidím v tom, že jsem ještě nevslyšel o navigaci v mobilu s funkcí RDS-TMC.

A teď: babo raď! - předpokládám to ústně/osobně probrat na Ještědu - jestli tam bez navi trefím :lol:
Raději o 1/2 hodiny déle, než o 20 let dříve.
Richijan je nick, křtěný jsem Richard Jan, kamarádi mi říkaj Richi, mailové adresy mám rischa@...., oslovení Ríšo nesnáším ;-[
Uživatelský avatar
Richijan

1000+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1051
Registrován: 12 led 2008, 20:26
Bydliště: PRAHA 10 - Strašnice, GSM: 737 905 708, rischa@volny.cz
Skútr / moto: Yamasaki, Malaguti, 2x Runner, 2x T-max
Tuning / úpravy: Roadster Mazda MX-5 NBFL

Re: GPS Navigace - dobrá za rozumnou cenu

Příspěvekod Mitja » 07 kvě 2009, 23:13

Ja bych se tech hlasovych povelu nebal, jak tady nekteri pisete.. s tim iGO 8 co tam mam jsem se kolikrat spolehnul jen na hlasove pokyny, a musim rict ze naprosto super :wink:
Peugeot 205, 1.1i (44kw), color line, '91 , Renault Megane II sedan, 1.4 16V (72kw), sportway, '09 ,
CPI Popcorn, 50 ccm, '03
Uživatelský avatar
Mitja

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 261
Registrován: 16 úno 2009, 12:51
Bydliště: Ostrava / Studénka
Skútr / moto: CPI Popcorn 50ccm, '03
Tuning / úpravy: rovne koleno, omezovac pryc, vetsi tryska

Re: GPS Navigace - dobrá za rozumnou cenu

Příspěvekod mirsil » 08 kvě 2009, 23:43

smith píše:Přidej si do požadavků jako důležitou snadnost aktualizace map. Ono stáhnout na internetu novou mapu nebo jinou zemi, než máš licenci, není problém, ale v navigaci se ukáže jako tzv.zamčená. Jsou o tom celá fóra, co dělat. Můžu ti poslat odkazy. Sám mám asi 2 roky levnou navigaci Mio C250 a ještě jsem s ní snad neměl problém. Ani v cizině. Pouze ovládání není moc logické, dlouho jsem vozil návod. Na skůtru jsem ji nezkoušel, není kam přicucnout stojánek a odkud napájet.


Mio C250 vozím v autě i na skútru a za 4 000 pohoda i když to má do špičky daleko - pokud nemáš zásuvku, dá se bez problému dodělat. Teď zrovna vyšla i pro tuhle starší a levnou navigaci aktualizace software a map.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Profil motorkari.cz / Montážní návody / Rajče / Youtube / 739 226 818 WhatsApp Mirek
Uživatelský avatar
mirsil

1500+
 
Reputace: 222
Příspěvky: 1828
Registrován: 24 úno 2008, 08:07
Bydliště: Zahnašovice ZL
Skútr / moto: SB 650 K9 exe. Do 11/2011 Malaguti Madison 150
Tuning / úpravy: V profilu motorkari.cz

Re: GPS Navigace - dobrá za rozumnou cenu

Příspěvekod navigator » 20 čer 2009, 22:21

Zdravím všechny, jsem tu sice velmi krátce a úplný nováček, ještě k tomu bez skútříku, po kterém se spíš poohlížím, ale téma navigace je mi tak nějak profesně blízké :-)
Nevím jestli jsme si nevšiml, ale nikdo nenahodil variantu, kterou používám já a to je PDA s externím GPS modulem. Nevnucuju jen konstatuju výhody- svobodná volba software od TT přes Garmina až po cokoliv, mapy libovolné části světa, k tomu samozřejmě nesilniční soft třeba Ozi Expl. (mám na něm 1:50000 a snad budou i 25000 mapy ).
A hlavně proti telefonu o dost větší displej. Myslím, že by to také stálo za úvahu.
navigator

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 12 čer 2009, 22:52
Skútr / moto: hledám

Re: GPS Navigace - dobrá za rozumnou cenu

Příspěvekod Mitja » 20 čer 2009, 23:19

Obavam se, ze na skutra by to nebylo to prave orechove.. mensi odolnost proti narazu nez navigace, je to vetsi a blbe se to upevnuje.. musel by sis poridit nabijecku na 12V, kterou mas u navigace primo v baleni.. a nevim jak je to u tech aplikaci, ale pochybuju, ze ti to bude vysilat pres Bluetooth do ucha povely.

Nechci Tvuj napad nejak odsuzovat, ale podle me je to na skutrika nevhodne. Do auta jeste budiz..
Peugeot 205, 1.1i (44kw), color line, '91 , Renault Megane II sedan, 1.4 16V (72kw), sportway, '09 ,
CPI Popcorn, 50 ccm, '03
Uživatelský avatar
Mitja

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 261
Registrován: 16 úno 2009, 12:51
Bydliště: Ostrava / Studénka
Skútr / moto: CPI Popcorn 50ccm, '03
Tuning / úpravy: rovne koleno, omezovac pryc, vetsi tryska

Re: GPS Navigace - dobrá za rozumnou cenu

Příspěvekod _Tom_ » 22 čer 2009, 07:44

budu mluvit jen za sebe: PDA pro mě nee. externí GPS je fajn, sice zase nutnost hlídat nabití ext GPS ale určitě použitelné. Stím použitím různých softwarů u PDA sice příjemné, ale i u mobilů s operačním systémem není problém použít TT, Garmin, i ten zmiňovaný Ozi explorer.
U něho ovšem nechápu v čem má takovou výhodu, snad jen turistické mapy. na silnici snad ani nejde porovnávat s TT a garminem. Hlavně ovladatelnost, hlasové navádění, kvalita map. trasování, pohledy apod.

ja si spíš myslím, že pokud už PDA používáš k práci pak ano donahraješ mapy a máš navi. Za mě osobně pokud navi použiju 10x do roka jsme pro telefon, ten mám pořád u sebe a nabitý, a se symbianem je TT i garmin funkční. Velikost disleje je limitující a i chybí ovládání dotykem, ale jak říkám na tu četnost použití nechci kupovat zařízení, které mi bude ležet většinu času doma v šuplíku. PDA myslím použitelné, ale proč k telefonu pořizovat PDA, když už můžu koupit jednoúčelovou navi a určitě to bude lepší volba než používat PDA.

Je to jen nároz za mě, pokud pocítím, že navi používám čím dál častěji pořídím jednoúčelovku s TT, nalá kompaktní odolná a bude to fajn jak v autě tak i na skůtru.

Povely od navi jdou přes BT do sluchátka bez problémů. alespoň s telefonem kombinace nejsou nijak omezené. telefonování, zároveň spárování s BT sluchátkem a BT ext. GPSkou.
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: GPS Navigace - dobrá za rozumnou cenu

Příspěvekod Richijan » 22 čer 2009, 15:39

Tom_F píše:budu mluvit jen za sebe: PDA pro mě nee. ....... Za mě osobně pokud navi použiju 10x do roka jsme pro telefon, ten mám pořád u sebe a nabitý, a se symbianem je TT i garmin funkční. .......Povely od navi jdou přes BT do sluchátka bez problémů. alespoň s telefonem kombinace nejsou nijak omezené. telefonování, zároveň spárování s BT sluchátkem a BT ext. GPSkou.


Ciao.
To jsem rád, že to někdo vidí stejně. 8) Taky jsem se rozhod pro Smartfon s GPS. :!: Zítra by mi měl dorazit. :wink: Ještě ale musím pořídit BT sluchadla abych je mohl nosit normálně i pod helmu. :? Protože je chci jak na stereoposlech, tak i na telefonování, potřebuju stereohandsfree (s mikrofonem). :!:
Poradíte mi někdo nějaké dostupné (max. do 1.500,-) ověřené? :?:
Předem dík
:mrgreen:
Raději o 1/2 hodiny déle, než o 20 let dříve.
Richijan je nick, křtěný jsem Richard Jan, kamarádi mi říkaj Richi, mailové adresy mám rischa@...., oslovení Ríšo nesnáším ;-[
Uživatelský avatar
Richijan

1000+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1051
Registrován: 12 led 2008, 20:26
Bydliště: PRAHA 10 - Strašnice, GSM: 737 905 708, rischa@volny.cz
Skútr / moto: Yamasaki, Malaguti, 2x Runner, 2x T-max
Tuning / úpravy: Roadster Mazda MX-5 NBFL

Re: GPS Navigace - dobrá za rozumnou cenu

Příspěvekod _Tom_ » 23 čer 2009, 14:15

zatím jezdím pouze s tak, že když slyším vyzvánění na drátovém sluchátku v helmě, zastavím a vyřídím si hovor. takže taky by se hodilo něco podobného. BT sluchátko co mám do auta, tak do helmy nedostanu
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

PředchozíDalší

Zpět na Doplňky a příslušenství

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků