Albrecht AE-50 - komunikátor na maxiskútr

Diskuze o doplňcích a příslušenství. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Albrecht AE-50 - komunikátor na maxiskútr

Příspěvekod Chrt » 04 říj 2006, 23:00

Konečně jsem se dobral komunikátoru Albrech AE-500 a teď řeším elegantní umístění na Madisonu tak, aby to bylo snadno použitelné a zlodějůmvzdorné.
http://www.albrecht-online.de/bw/produk ... tikel=1249
http://linux.maconline.cz/obchody/eshop ... ucts_id=35
Moje priority jsou:
1) Handfree k mobilu
2) Rádio/MP3
3) Interkom
4) Vysílačka

Dneska jsem běhal kolem svého skútru jako mlsný pes a zkoumal. Nakonec jsem vymyslel, že asi nejlepší bude dát základní jednotku do přihrádky ve středním tunelu. Kabel k mobilu se protáhne pod plasty do malé nezamykatelné přihrádky. Když nasednu tak dám mobil do té přihrádky (to už stejně dělám), otevřu víčko a napojím kabel. A pak zase kabel hodím do té přihrádky a zavřu a je to.
Pokud někdo máte nějaké takové udělátko, tak sem se zkušenostmi, vyjma majitelů X9 500.
Uživatelský avatar
Chrt

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 76
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Piaggio X9 500 ABS, Malaguti Madison K400 (na prodej)

Příspěvekod Chrt » 10 říj 2006, 08:15

Z komunikátorem se to má špatně. Zdá se že AE-500 je rušeno od zapalování a nedá se tomu nijak odpomoct. Budu ten komunikátor muset nechat dobropisovat a vyměnit za Bluetooth handsfree do helmy.
Uživatelský avatar
Chrt

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 76
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Piaggio X9 500 ABS, Malaguti Madison K400 (na prodej)

Příspěvekod miroslav.99 » 10 říj 2006, 16:54

No nevím ale nezdá se mi,že by za to mohl Albrecht....používám ho již dlouho,nechávám ho válet na různých místech skůtru a žádné rušení se nekoná.Pokud vím,tak si nikdo doposud na žádné rušení nestěžoval a že ho pár lidí používá co se mnou jezdí a nic...takže to mohou být jen dvě věci.Buď je vadný komunikátor a nebo je tvůj skůtr špatně odrušen/lze to jednoduše změřit/.Osobně se přiklání k té druhé možnosti ale dej vědět jak to dopadlo.
miroslav.99
miroslav.99

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Daelim NS 125,Suzuki Burgman AN650

Příspěvekod Jarda » 10 říj 2006, 20:16

[quote=Chrt]Konečně jsem se dobral komunikátoru Albrech AE-500 a teď řeším elegantní umístění na Madisonu tak, aby to bylo snadno použitelné a zlodějůmvzdorné.
http://www.albrecht-online.de/bw/produk ... tikel=1249
http://linux.maconline.cz/obchody/eshop ... ucts_id=35
Moje priority jsou:
1) Handfree k mobilu
2) Rádio/MP3
3) Interkom
4) Vysílačka

Dneska jsem běhal kolem svého skútru jako mlsný pes a zkoumal. Nakonec jsem vymyslel, že asi nejlepší bude dát základní jednotku do přihrádky ve středním tunelu. Kabel k mobilu se protáhne pod plasty do malé nezamykatelné přihrádky. Když nasednu tak dám mobil do té přihrádky (to už stejně dělám), otevřu víčko a napojím kabel. A pak zase kabel hodím do té přihrádky a zavřu a je to.
Pokud někdo máte nějaké takové udělátko, tak sem se zkušenostmi, vyjma majitelů X9 500.[/quote]

Albrecht je jeden ze tri kandidatu tak tze asi vyhraje uz jenom kvuli cene.Pokud se mi nepodari do jara koupe maxika tak kupuju prislusenstvi.Popr. jej dokoupim pozdeji.Zamlouva se mi co se k cemu da pripojit pokud to nedela problemy.Mame stejne naroky a Albrecht neni spatna volba.
728 950 720
Uživatelský avatar
Jarda

1000+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 1110
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Týn nad Vltavou
Skútr / moto: Burgman 650

Příspěvekod Chrt » 11 říj 2006, 23:47

Abych pravdu řekl, tak jsem nad tím moc nebádal. Pokud se vyplo rádio, tak to bylo vcelku v pohodě, nicméně AE-500 je na dlouhý cestování, ne na to že si to musím připojit 20x za den. Budu rád, když mě to dobropisují.
Co se týče rušení je to něco divného. Za chodu motoru se při slabším signálu tuner v AE-500 začne náhodně přelaďovat a občas se i rozkmitá. Pokud si ale dám jakékoli rádio kamkoli na skútra, tak motor na to nemá vliv, jen na AE-500. A to je AE-500 napájeno z vlastní baterie a ne z palubní sítě.
Uživatelský avatar
Chrt

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 76
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Piaggio X9 500 ABS, Malaguti Madison K400 (na prodej)


Zpět na Doplňky a příslušenství

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník