Výměna celého plynového lanka - je to možné?

Volná diskuze o skútrech, která tématicky nespadá do žádné z výše uvedených kategorií.

Výměna celého plynového lanka - je to možné?

Příspěvekod jackm » 14 zář 2013, 21:10

Čistě teoreticky by mě zajímalo, jestli je možné vyměnit plynové lanko komplet - už od plynu a natáhnout ho ke karburátoru.
Mám jeden náhradní karburátor, který ovšem má jiné plynové lanko, takže to lanko co mám teď nemohu do toho náhradního zapojit - nemohu ho tedy použít, nepotřebuji to ten můj funguje, ale čistě teoreticky by mě to zajímalo.

Když jsem tak nad tím přemýšlel, když bych si sehnal náhradní lanko k tomu náhradnímu karburátoru, tak by mělo jít celé vyměnit, nebo to není možné celé lanko vyměnit?

Díky

edit: Tak jsem zjistil, že to lanko se stejně nedá k tomu náhradnímu karbci sehnat. :D
jackm

750+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 752
Registrován: 12 zář 2011, 21:11

Výměna celého plynového lanka - je to možné?

Příspěvekod danii » 15 zář 2013, 17:11

urcite to jde!
pri stavbe sem musel upravovat delku plynoveho lanka (sice ne ke karburatoru ale to neni rozdil). snizeny riditka a stretch se sice trochu vykratili ale bylo potreba lanko zkratit, coz sem udelal cyklo sadou se sroubovacim 'oluvkem'. good luck!
Uživatelský avatar
danii

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 18
Registrován: 22 čer 2013, 08:10

Re: Výměna celého plynového lanka - je to možné?

Příspěvekod Mr.Voza » 15 zář 2013, 18:15

Musí to jít. Proč by to nešlo? Akorát toho musíš dost odplastovat, aby ses k němu nejdřív dostal. Kdyby to nešlo a to lanko ti prasklo, tak jsi dojezdil...
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Re: Výměna celého plynového lanka - je to možné?

Příspěvekod jackm » 15 zář 2013, 19:30

Díky hoši, já dospěl k názoru, že se to dá nakonec sám, protože jsem si myslel, že tady jsou spíš jen kecalové, ale technicky moc zdatní nejsou a neodpoví mi. :D
Lanko k náhradnímu karburátoru jsem našel za pár stovek, takže když by byla nutnost vyměnit karburátor, tak to nebude problém.

Mám totiž na svém Kymco takový "extra" karburátor, který se nedá nahradit žádným z těch, co se dají koupit za tisícovku nebo dvě na internetu jako náhradní (ty starší modely Kymco měli tuším ještě ten, co se dá nahradit těmi z netu, ale já mám rok výroby 2011 a bohužel už to nelze namontovat na origo plynové lanko).
Mám tam takové speciální lanko a když jsem tam zkoušel dát ten starý, tak mi zůstaval furt přidaný plyn (o nastavení vůle plynu to nebylo, chyba byla v úchytu na karburátoru, který je jiný).

Nový originální karburátor, co by mi tam pasoval ale stojí okolo 7 tisíc Kč. :D
Koupil jsem jeden levně pro stejný motor z havárky jako náhradní a když k tomu přikoupím to lanko, tak to vyjde o znatelně levněji, než origo. :D

Nicméně stejně chyba nebyla v karburátoru ale v motoru, ale je vždy dobré mít náhradní díly.
jackm

750+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 752
Registrován: 12 zář 2011, 21:11


Zpět na Diskuze o skútrech

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků