Ví někdo něco o skůtrech SYM

Volná diskuze o skútrech, která tématicky nespadá do žádné z výše uvedených kategorií.

Re: Ví někdo něco o skůtrech SYM

Příspěvekod Mirus1 » 04 led 2017, 17:46

Jak 125ky tady kluci nemají :D a já jsem co..No ale k věci. Je potřeba si uvědomit, že ten Voyager je už přece jenom stařešinan navíc s karburátorem a.t.d. To už bych nekupoval ani za dobrou cenu. Dnešní moderní 125ky s vstřikováním, ABS, keramickými válci, start-stop systémem, výkonem 11Kw a jinými vychytávkami, jsou úplně jinde, jasně, že taky za jinačí peníze.
Já jsem u mého skůtru loni nahodil Pulleje a jede to ještě líp jak z origoši. Závada ani jedna,nic, mám najeto sice zatím 8000km, v březnu budeme slavit 2 narozeniny :D, ale i z těchto km už se dá ledacos vypozorovat. Tacho mě to udělá na rovině 125km/hod. podle GPS 117km/hod. Do kopců 12% to jede v sólo 50-60. Mám x krát u nás v Jeseníkách vyzkoušeno. Vůbec nelituji drahé investice, protože jsem max. spokojen se vším, co se stroje týká. Vypadá to, že ho chválím do nebes, ale nemám jediný důvod skůtru,zatím, něco vyčítat. Kdyby to tak nebylo, tak to bych ho asi ani neměl. Pokud se podívám na diskuse o výkonnějších Symech 300,400,600 ccm, majitelé vesměs jsou taky spokojeni.
Tož tak nějak synci, za mě zatím sym o.k.
Uživatelský avatar
Mirus1

750+
 
Reputace: 189
Příspěvky: 820
Registrován: 27 zář 2014, 06:44
Bydliště: okr.Jesenik
Skútr / moto: Sym Joymax GTS 125i Sport

Re: Ví někdo něco o skůtrech SYM

Příspěvekod Džony » 04 led 2017, 19:03

Jak jsem už psal, jsem srozuměn s výkonem a vím co můžu čekat. Karbec mi nevadí a navíc je cena velmi příznivá (nechci se i ní bavit).
Prostě potřebuji spolehlivý stroj , který mě odveze do práce na nákupy a sem tam na nějakou vyjížďku. Navíc, myslím 05ka není zas až tak velká vykopávka ?!
Mirusi1, vím že to myslíš dobře, nicméně zatím nevydělávám tolik abych koupil dražší stroj jenom proto, že se nechci hrabat v motoru. Dokážu si spravit cokoliv a baví mě to....asi tak. Právě proto sháním ty příručky, návody a pod. Každá motocyklová značka má své specifika, základ je jako takový u většiny strojů stejný, ale je tam i plno rozdílů.
Díky Mirusi1 za odpověď 8)
Džony

50+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 76
Registrován: 18 srp 2013, 21:40
Skútr / moto: Aprilia Atlantic 500 sprint

Re: Ví někdo něco o skůtrech SYM

Příspěvekod Mirus1 » 04 led 2017, 19:48

O.k. rádo se stalo, málo borců dovede ocenit i nějakou radu a odpověď na cokoliv, co může druhému pomoci a.p. Přeji dobrý kup a bezva poježdění... :wink:
Uživatelský avatar
Mirus1

750+
 
Reputace: 189
Příspěvky: 820
Registrován: 27 zář 2014, 06:44
Bydliště: okr.Jesenik
Skútr / moto: Sym Joymax GTS 125i Sport

Re: Ví někdo něco o skůtrech SYM

Příspěvekod dreamer » 04 led 2017, 21:16

@zdeny65: tak som si len z dlhej chvile klikol na ten link na Kymco forum a nejako sa mi nedari najst nieco neobvykle. Zavaznost zavad, ktore sa tam preberaju ako aj ich vyskyt su podla mna v norme akejkolvek inej znacky. Nevlastnim sice Sym ani Kymco, ale chodim na rozne motofora, nase aj zahranicne a vsade je to zhruba rovnake. A netreba chodit ani velmi daleko, staci si precitat aj tu zopar tem o Burgmanoch, PCXkach, ci talianoch a ak by som sa mal riadit len tym, co si na podobnych forach precitam, tak si asi nic nekupim, pretoze vsetko sa raz pokazi a bude potrebovat servis. Jednoducho na forach prispievaju vacsinou ti, ktori problem maju, ti co ho nemaju su ticho a jazdia a ja si dovolujem tvrdit, ze je ich drviva vacsina bez ohladu na znacku. Cela Azia jazdi na azijskych znackach, alebo aspon modeloch vyrobenych v Azii a pre Aziu a predstav si, ze svet sa toci dalej. To len my mali europania trpiaci roznymi fobiami a malostou ducha mame pocit, ze co nie je znackove a zo "zapadu" nemoze byt dobre. Skutre znacky Sym ci Kymco su predsa len trochu nieco ine ako skutre vyrobene pre obchodnu siet Tesco, treba v tom trochu rozlisovat.
Honda NC750D Integra
Obrázek
Aprilia SR MAX 300
Obrázek
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207
Uživatelský avatar
dreamer

250+
 
Reputace: 55
Příspěvky: 356
Registrován: 29 dub 2014, 20:13
Skútr / moto: Honda NC750D Integra, Aprilia SR MAX 300

Re: Ví někdo něco o skůtrech SYM

Příspěvekod voj » 05 led 2017, 08:30

Doplnim MIRUSe, mam také 125 a to od poloviny roku 2015. Jezdim každý den, krome velkych mrazu (do cca -5°C) a snehu za každého pocasi. Najeto mam 14 600 km, bez jedine sebemensi zavady. Prumerna spotreba za ujete km je 2,9 l/ 100 km. Popravde musim rict, ze zatím jeho vykon povazuji pro dany ucel za naprosto dostatecny. Jsem moc rad, ze plni roli nejenom každodenního pomocníka při ceste za praci, ale i příjemného společníka na vyletech - občas je ta cesta z práce holt o něco delší...
voj

50+
 
Reputace: 23
Příspěvky: 65
Registrován: 05 zář 2014, 08:50
Bydliště: Mělník
Skútr / moto: SYM GTS Sport

Re: Ví někdo něco o skůtrech SYM

Příspěvekod zdeny65 » 05 led 2017, 08:34

Omlouvám se za část svých příspěvků,ale Džony nenapsal,že kupuje starýho,ani stáří,nebo nový a tak jsem byl v domnění,že kupuje novicku.
Hlavně,že jsme si nevjeli do vlasů :D
zdeny65

250+
 
Reputace: 46
Příspěvky: 399
Registrován: 31 črc 2015, 19:44
Bydliště: Starý Vestec
Skútr / moto: Bylo-klasika,Yamaha Majesty 400,možná FJR 1300
Tuning / úpravy: CNC páčky,vestavěný systém nabíjení,nově laděný zadní tlumiče pérování,tankvak

Re: Ví někdo něco o skůtrech SYM

Příspěvekod Džony » 12 dub 2017, 16:31

Mám dotaz, může mi někdo poradit jak se na palubovce resetuje nastavení po výměně oleje? Je to horní tlačítko
9a71a7fc2a9f13d6f1eac074cff02e77.jpg

Odesláno z mého K4000_PRO pomocí Tapatalk
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Džony

50+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 76
Registrován: 18 srp 2013, 21:40
Skútr / moto: Aprilia Atlantic 500 sprint

Re: Ví někdo něco o skůtrech SYM

Příspěvekod bajza » 22 kvě 2017, 19:33

Ahoj prosím majitele skútru SYM s motorem EH156FMI,125 ccm dle TP 7,43 kw,vzduchem chlazený. Jaký je interval výměny popřípadě tip oleje?? našel jsem dvě varianty 15w40 a 10w40 a výměna po 1000 a nebo po 3000 km. Těch tisíc mi přijde fakt málo. Jde o Megelli 125R s tímto motorem místo filtru je nejspíš jen sítko. Mockrát děkuji za rady. Servis manuál se mi nepodařilo najít a když něco tak bez těchto informací. Opravdu je předepsaná výměna po 1000 km??

23.5. edit:
Nikdo nic krom PBM2(děkuji). Našel jsem že motor by měl být stejný v Sym xs 125 předpokládám i v nějakém skútru.
Naposledy upravil KYBLOS dne 28 zář 2017, 07:09, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou.
Uživatelský avatar
bajza

1000+
 
Reputace: 186
Příspěvky: 1106
Registrován: 24 črc 2009, 21:31
Bydliště: Český Krumlov
Skútr / moto: Honda SW-T400, Gilera Nexus 125i (už není)

Re: Ví někdo něco o skůtrech SYM

Příspěvekod HondaJan3 » 11 črc 2017, 16:28

Vlastním skútr SYM Maxsym600i (klikni na články, recenze - testy z 6.7.2015 SYM Maxsym 600iSporty - cestování první třídou). Předtím jsem jezdil na Honda PCX, Honda Forza NSS300. Najeto mám přes 10000km bezproblémových a doufám, že to bude pokračovat. Procestoval jsem Čínu, Thajsko, Vietnam kde jezdí snad miliony skútrů všech možných značek, hlavně asijských a věřím tomu, že výrobci a prodejci zavedených značek se obávají konkurence levnější asie a kopou okolo sebe. Velmi rozumný je příspěvek - dreamer z 4.ledna 2017.
HondaJan3

5+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 6
Registrován: 30 bře 2016, 15:24
Skútr / moto: SYM Maxsym600i

Re: Ví někdo něco o skůtrech SYM

Příspěvekod Džony » 14 črc 2017, 19:44

Souhlasím s příspěvkem. Pokud se už něco pokazi u staršího Symu, pak jen z důvodu špatné údržby předchozího majitele

Odesláno z mého K4000_PRO pomocí Tapatalk
Džony

50+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 76
Registrován: 18 srp 2013, 21:40
Skútr / moto: Aprilia Atlantic 500 sprint

Re: Ví někdo něco o skůtrech SYM

Příspěvekod Yaryn » 18 zář 2017, 12:54

Čau Symáci.
SYM JET14, prohlédl videa na Youtube a navštívil prodejce v mém okolí (Vrbová Lhota), ale bohužel ho tam neměl :D Nic méně jsme se servisákem asi půl hodiny pocintali na téma SYM, dokonce mi po telefonu zjistil, kde JET14 mohu okouknout v různých barevných provedení a dokonce mi řekl, že pokud u něho skútr zakoupím, tak mám u něho helmu grátis. Takže příští týden jedu do Hradce a pak se rozhodnu, zatím shledávám, že ač jsem měl v hledáčku jiné skútry, tak tenhle mě hooodně zaujal...a nejen akční cenou a více jak 4letou zárukou. Samo, že o skútrech SYM přečteno co se dalo a vím, že chybu neudělám. Upřímně, dříve bych nějakou Asi odmítal, ale dnes je tomu jinak. Pokud je zde někdo, kdo o JET14 ví víc než já, tak ať něco napíše. Zajímala by mě i zkušenost se servisem, o kterém se o pár řádků nahoře zmiňuji...dík
Motto: co mě nezabije, to mě posílí...
2017 - 2019/SYM JET14
2019/HONDA FORZA 125
Uživatelský avatar
Yaryn

250+
 
Reputace: 42
Příspěvky: 358
Registrován: 01 čer 2012, 09:04
Bydliště: Potkali se u Kolína
Skútr / moto: SYM JET14 (prodáno)/Honda Forza 125

Re: Ví někdo něco o skůtrech SYM

Příspěvekod Timgad » 18 zář 2017, 16:09

Ještě stále někdo věří na akční ceny? Ale k věci: SYM skutry jsou bezproblémové, nevím o tom, že by měly více poruch, než jiné značky (samozřejmě mimo těch levných).
Timgad

100+
 
Reputace: 23
Příspěvky: 232
Registrován: 26 srp 2014, 21:25
Bydliště: Náměšť
Skútr / moto: klasický skútr

Re: Ví někdo něco o skůtrech SYM

Příspěvekod Mirus1 » 18 zář 2017, 16:14

Yaryne:: Za sebe a né že mám taky syma,krásný skůtr, prohlížel jsem si ho nedávno v Olomouci u Nevimy, ofiko dovozce pro ČR. Cenou, parametry,kvalitou zpracování je na takové úrovni,že nemusíš mít pochyby o tom, že to je nějaký šunt. Nejel jsem na něm a ani neměl možnost posoudit jak to jezdí. Ale podle parametrů výkon 8,3kW,14" kola,váha 135kg, vodník si dovedu představit,že to nebude žádný loudal nebo chcípák a s přehledem ti jeho výkon postačí i na jízdu ve dvou.Samozřejmě s rozumným pohledem na věc, vzhledem na obsah 125ccm.
Na trhu mu moc skůtrú v této kategorii a cenové relaci nekonkuruje, možná tak 3-4, ale je na tobě jak vybereš. A radím dobře, bez alespoň posazu na stroji,odzkoušení funkcí a důkladným seznámením se vším bych nekupoval. Ideál by bylo, kdyby jsi se na něm mohl trochu svézt a posoudit sám,jenže to je většinou utopie.Možná budeš mít štěstí, že ti ho na chvilku půjčí...Tak jinak dobrý kup, ať koupíš co koupíš...

Edit:: Zdravím Timgada,bývalého Symáka...
Uživatelský avatar
Mirus1

750+
 
Reputace: 189
Příspěvky: 820
Registrován: 27 zář 2014, 06:44
Bydliště: okr.Jesenik
Skútr / moto: Sym Joymax GTS 125i Sport

Re: Ví někdo něco o skůtrech SYM

Příspěvekod Garrett » 18 zář 2017, 17:08

Dnes odpoledne jsem se byl podívat na skútry ve Vyškově a mám za to, že tam stál v bílé barvě. Moc jsem ho ale nezkoumal, byl jsem tam na čumendu na jiný stroj
Bylo - Kymco Downtown 125i 2013
Je - Honda Forza 125ccm 2017
Uživatelský avatar
Garrett

250+
 
Reputace: 38
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2015, 20:21
Bydliště: u Vyškova
Skútr / moto: Honda Forza 125ccm. 2017 Bílo modrá

Re: Ví někdo něco o skůtrech SYM

Příspěvekod marastan » 18 zář 2017, 20:44

Timgad píše:Ještě stále někdo věří na akční ceny? Ale k věci: SYM skutry jsou bezproblémové, nevím o tom, že by měly více poruch, než jiné značky (samozřejmě mimo těch levných).

Ahoj všem, s tím bezproblémový si dovolím trošku polemizovat, vlastním Sym Symphony SR 125 , nový 10/2016 a po cca 500km !! výměna ložiska předního kola ( dle mechanika čínský aušus) , momentálně najeto cca 2500 a nejpíš dojde i na zadní (pískáni a chrastění v kole :twisted: ).
tak nevím, jestli jsem měl velký voči ( po hodně dlouhé čtení recenzí před koupí skutru ),nebo mám jenom smůlu na "páteční" kus.

Jinak lítá fajnově , po přechodu z čistokrevnýho čínana Keeway Hurricane 50 :lol: je to jiná káva :mrgreen: , ale tyto problémy sráží moji důvěru v tuto značku pořád dolů a dolů.

Nevím, nevím , zda bych příště koupil znovu . :?: :?:
marastan

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 17
Registrován: 03 říj 2016, 17:44
Bydliště: Morava
Skútr / moto: Sym Symphony SR 125 CG

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze o skútrech

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků