Řecko - který skútr si vypůjčit?

Volná diskuze o skútrech, která tématicky nespadá do žádné z výše uvedených kategorií.

Řecko - který skútr si vypůjčit?

Příspěvekod lucasprague » 17 čer 2012, 11:15

Ahoj všem :)

jsem člověk skútry nedotčený, ale na letošní dovolené v Řecku si určitě budeme skútry půjčovat. Moc by mi pomohlo, kdybyste mi někdo doporučil z nabídky dole, který si zarezervovat a proč. Důležité je, že na něm budeme jezdit ve dvou (síla motoru, prostornost sedaček).

Na výběr mám:

http://www.mykonos-scooters.com/models.htm

Děkuju předem za odpovědi od ostatních skútrůznalých...

lucasprague@seznam.cz
lucasprague

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 17 čer 2012, 11:00

Re: Skútr na letošní dovolené...

Příspěvekod Tomáš@125 » 17 čer 2012, 11:21

Tak pro dva tam nemají nic, jezdit na 50 po ostrově 10 dní asi ani nejde, půjdeš to vratit. Doporučuji se na místě projít po nějakém větším městě a bude tam mraky dalších půjčoven minimum je 125 cc to že nemáš papíry nikomu neříkej oni to neřeší. :D :D
Honda@125 prodáno po 11 letech :(, Honda SW-T 400 prodáno
Uživatelský avatar
Tomáš@125

750+
 
Reputace: 42
Příspěvky: 896
Registrován: 13 črc 2010, 23:57
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda SH 300 / Suzuki Bandit 1250S

Re: Skútr na letošní dovolené...

Příspěvekod Vratas » 17 čer 2012, 12:12

Jen aby nepřišel nějakej Drbandis na Kulis a chtěl po něm papíry :mrgreen: :mrgreen: Hlavně dávat bacha, když je nemáš no.
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: Skútr na letošní dovolené...

Příspěvekod TUNER » 18 čer 2012, 06:50

Určitě jak píše Tomáš,by pro dva byla vhodnější 125 ccm. Pokud to nepůjde jinak,tak jediný co bych si půjčil,tak by byla Gilera Runner která je i pro dva celkem OK a má ze všech skútrů co tam je nejvýkonější motor ;-)
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Skútr na letošní dovolené...

Příspěvekod lucasprague » 18 čer 2012, 10:55

Ahoj všem,

v první řadě díky moc za reakce :)

V té půjčovně mi na dotaz, zdali ty skútry jsou pro dva dali kladnou odpověď, z Vašich reakcí ale usuzuju. že si na ten skútr sice dva sednou, ale pojede to pomalu a nic to nevyjede, je to tak?

Alternativa by teda byla:

a) pujcime si kazdy jeden skutr 50ccm a tim padem jsme v poho, sice to bude drazsi, ale zase vetsi sranda

b) pujcime si ctyrkolku...ty tam maji v nabidce taky a ta by s vykonem pro dve osoby nemela mit problem, ne?

Diky za reakce...
lucasprague

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 17 čer 2012, 11:00

Re: Skútr na letošní dovolené...

Příspěvekod TUNER » 18 čer 2012, 11:00

Čtyřkolky....můžou to bejt klidně nějaký hujdy který pojedu ještě pomaleji než skútr a neprojedeš všude jak se skútrem - nikde nepíšou obsah atd. Jak jsem psal,zkusil bych toho Runnera,ve dvou určitě nebude mít problem ani s místem a vyjede toho dost. Samozřejmě záleží v jakém bude vše stavu,počítam že s půjčoven to budou všechno slušný ojetiny....
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Skútr na letošní dovolené...

Příspěvekod foky » 18 čer 2012, 11:03

Z vlastní zkušenosti z Řecka můžu doporučit ty čtyřkolky. Obvyklá kubatura v půjčovnách je 200-300ccm a to už není problém.

Pokud na skútrech opravdu nejezdíš, tak to bude asi i "bezpečnější".
Ve dvou se na tom dá cestovat relativně i v pohodě, zajedeš si až na pláž atd.
Technický stav je vesměs mezi úrovní "provozu schopný" až "katastrofálně tragický".

Takže pokud ti upadne kolo a zbudou ti ještě 3, tak je to furt menší zlo, než když ti upadne kolo a zbyde už jenom jedno :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ne ba ne, dělám si srandu.....ale čtyřkolka je jistota :wink:

EDIT: Tak se omlouvám, až teďka jsem rozklikl ty čtyřkolky a jsou to taky 50ccm, tak je to jedno, všechno to bude tragédie....připojuju se tím pádem k volbě nejmenšího zla a tím je Gilera Runner 50
| Life is better with MY KTM | Žijte naplno...tenhle kolotoč jede jenom jednu jízdu...
Uživatelský avatar
foky

2500+
 
Reputace: 176
Příspěvky: 4039
Registrován: 08 dub 2010, 08:38
Bydliště: Praha - nejlepší město v ČR
Skútr / moto: KTM 1090 Adventure

Re: Skútr na letošní dovolené...

Příspěvekod Winterwolf » 18 čer 2012, 11:32

Kdykoliv jsme byl v Řecku tak jsem strávil 14 dní v sedle 50 a naprosto bez problémů. 99% jízdy ve dvou 8)

Nezapomeň že Řecko není ČR a na skůtry se tam bere daleko větší ohled.

Podle toho linku by byl nejlepší pro dva lidi KYMCO Dink.

Budeš na dovolené => nepotřebuješ jezdit rychle ,ale na pohodu a minimální spotřebu :wink:

PS: projdi si víc půjčoven a nech si na papírek napsat cenu , pak se vrat k té kde se ti skůtr líbil nejvíc a zkus nějnižší cenu , když nedá tak jdi tam kde jsou nejlevnější 8)
Lukas
EX Huatian HT50QT-16 EX Yamaha VP300 Versity EX Honda SH 150 EX Yamaha Majesty 180

Honda SH300i
Obrázek
Uživatelský avatar
Winterwolf

Moderátor
 
Reputace: 197
Příspěvky: 2901
Registrován: 11 dub 2010, 20:13
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda SH300i /Honda PCX 125
Tuning / úpravy: Vyhrivane hefty, deka, a jeste par dalsich...

Re: Skútr na letošní dovolené...

Příspěvekod Panker » 19 čer 2012, 11:42

Taky bychšel do Runnera :wink: A co pojištění? Všude před tím varujou... Jak asi funguje Řecká byrokracie? :mrgreen:
Uživatelský avatar
Panker

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 79
Registrován: 04 srp 2011, 23:24
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Yamaha X-MAX 125i (2008)
Tuning / úpravy: bez úprav

Re: Skútr na letošní dovolené...

Příspěvekod Mr. X » 19 čer 2012, 12:19

Jezdili jsme ve dvou na Rhodosu na otevřeným 50ccm Typhoonu. Na rovinkách nebyl problém, do kopců to jelo tak 25kmh, ale dojeli jsme všude a dokonce i tam, kam jsem si už fakt myslel, že nás to nevytáhne. I když jedeš po silnici pomalu, auta na tebe nenajíždí a v klidu počkaj až tě můžou předjet. Jezdí se tam úplně jinak, naprosto v pohodě.

Jak psal Winterwolf, tak půjčoven tam bude okolo určitě mnohem víc a nevázal bych se přímo na tuhle konkrétní, není důvod. Navíc třeba půjčovny co maj nabídky v hotelech jsou většinou hodně předražený.

Helmy co se vejdou pod sedlo PCX
Části servisního manuálu PCX
Hodinky na PCX
Plexi na PCX
Blastery (chrániče rukou) na PCX
Uživatelský avatar
Mr. X

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 207
Registrován: 25 kvě 2011, 21:04
Bydliště: Praha
Skútr / moto: PCX125

Re: Skútr na letošní dovolené...

Příspěvekod HonzaR » 19 čer 2012, 17:02

Runner je prostorově pro dva lidi dobrej, pokud nejste oba dva metry a sto kilo, bude stačit na poježdění i výkonem. Ono bez zkušenosti se silnější kubaturou bych zvláště před jízdou ve dvou na silnějším stroji varoval. Půjčovna třeba řidičák nekontroluje, policajti taky ne, ale kdyby se stala i nezaviněná nehoda, je to průser, jak vrata. Anebo, jak píšeš, každej svého skůtříka, pok bych i tak radil Runnera, zvlášť, když stojí půjčovné stejně, jak nějaký kymko...
z ho*na bič neupleteš...
Uživatelský avatar
HonzaR

1500+
 
Reputace: 218
Příspěvky: 1860
Registrován: 15 srp 2011, 11:07
Bydliště: Praha 16
Skútr / moto: Suzuki V-Strom 800 /SE

Re: Skútr na letošní dovolené...

Příspěvekod sollik » 02 črc 2012, 10:26

Předně bych ti chtěl pochválit nápad půjčit si na dovolené skutr. Ne proto, že byses zajel podívat na památky, tam tě doveze i cestovka, ale hlavně se člověk dostane do míst, kde je vidět i ta "druhá tvář" nádherné dovolené. Na Djerbě jsme si půjčili nějakého Peugeota. Po pár km mezi hotely jsme se dostali do míst, kde už nebylo nic jen hlína a kamení. Po dalších pár metrech už jsme jeli regulerní skládkou. Vítr od moře unášel stovky igelitů a papírů a trousil je dál na ostrov. Pak nám upadl výfuk a my se vraceli za parádního řevu zpátky do půjčovny. "NO PROBLEM" a vyfasovali jsme další "kousek". Ten buď jel na plný plyn, nebo nejel. Nic mezi tím. Projeli jsme tedy zase onou skládkou a po ujetí cca. 10 km koukám a ručička palivoměru skoro na nule. Co teď? Nikde ani noha, kde je nějaká vesnice natož pumpa jsem netušil. Nakonec s ručičkou na dorazu jsme dojeli do jakési vsi, ale pumpa nikde. Jen před minikrámkem láhev zhruba o velikosti a tvaru 30 kg lahve na propanbutan. Lámanou angličtinou jsme se dorozuměli, paní vyšla ven, ruční pumpou ze spodní kovové nádoby přečerpala trochu benzínu do vrchní skleněné a jakousi občejnou hadičkou nechala samospádem stéct do nádrže. A ejhle - podle palivoměru byla zase plná :lol:
Na Kosu jsme měli Kymco B&W. Jelo to, ale furt jsem čekal kdy z toho něco odpadne. Zajel jsem se podívat i do míst, kde jsme od prvního dne viděli vycházet nějaký dým. Napadlo mě - že by tam bylo nějaké vřídlo? Přecijen jsme na vulkanickém ostrově .... prdlajs. Zase skládka, jen tam frajer prováděl jakési "kontrolované spalování" , jenže bez spalovny :lol: A hned vedle s pásly ovce. Ale člověk si uvědomí jakou daň platí příroda za blahobyt a pohodlí turistů v hotelech. Jo, večer po setmění jsme zjistili, že skutr vůbec nesvítí a do hotelu to byl pěkný kus cesty, takže pěkně po tmě.
No zkrátka - počítej s tím, že ty skůtry i čtyřkolky budou pěkný vylítaný ludry bez servisu. Já osobně bych čapnul to na co máš papíry. V půjčovně půjčí cokoliv, hlavně že je kšeft. Jak psal HonzaR policajti turisty nekontrolují, ale kdyby se něco stalo, byl by to průser a nikdo ti nedá ani korunu. V každém případě hezkou dovolenou a až se vrátíš tak dej vědět jak bylo a jestli tě to "skůtraření" čaplo :lol:
Uživatelský avatar
sollik

750+
 
Reputace: 135
Příspěvky: 998
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda SW 600T, Honda Dylan 125 (ex Honda Lead 100)


Zpět na Diskuze o skútrech

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků