Pojistná událost

Volná diskuze o skútrech, která tématicky nespadá do žádné z výše uvedených kategorií.

Re: Pojistná událost

Příspěvekod libor_m » 12 srp 2015, 00:30

OT: no jéje, to víš, že pamatuju. Škoda, že to dopadlo, jak to dopadlo. Více asi spíš přes SZ.

Odesláno z mého C6903 pomocí Tapatalk
Piaggio X9 500 Evolution, stříbrný, 2005
Uživatelský avatar
libor_m

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 253
Registrován: 13 bře 2011, 22:45
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Piaggio X9 500 Evolution
Tuning / úpravy: žádný tuning, pouze GIVI Maxia 3 s brzdovými světly, opěrkou a zahrádkou

Re: Pojistná událost

Příspěvekod Valheru_KOKr » 12 srp 2015, 00:57

Baharis píše:Možná profesionální deformace ale já třeba amortizaci, tak jak byla nastavena v mé době, schvaluji.

Netuším co je na tom fér... AUTO / MOTO před nehodou jezdilo a poškozený nemá zájem na tom aby se obohatil. Viník způsobí škodu a je na něm a jeho smluvním partnerovi ( pojišťovně) aby poškozený mohl dále užívat auto/moto tak jako tomu bylo před nehodou, a nebo aby si z totální likvidace mohl pořídit adekvátní náhradu.

A určitě pojišťovna nezaplatí čas potřebný pro výběr adekvátní náhrady a náklady na cestu do různých bazarů a k různým prodejcům... Zde je na místě poděkovat za zdravý rozum ústavního soudu, který se postavil na stranu poškozeného a ne na stranu podnikatele, který si vypočtené riziko ještě snižuje o odírání poškozeného, se kterým nemá žádný smluvní vztah.

Amortizace jak byla dříve je pochopitelná u havarijního pojištění, ale u povinného?
Kája

Yuki CITY 125 - Nová čína, s jasnou historií a zcela nejasným osudem
Kokříkovi cesty
Nevidí mě! Neslyší mě! Nepředvídá mě! Nedává pozor! Nerespektuje mě, protože jsem na 2 kolech! Vím to, předpokládám to, a proto ještě jezdím a stále píši!
Uživatelský avatar
Valheru_KOKr

250+
 
Reputace: 33
Příspěvky: 394
Registrován: 29 čer 2015, 15:48
Bydliště: Praha 13
Skútr / moto: Yuki CITY 125
Tuning / úpravy: Ne

Re: Pojistná událost

Příspěvekod medved.m » 13 srp 2015, 01:07

No to si piš, že je to fér!
Baharis možná poslouží spoustou případů, kdy poškozený (pro jistotu opakuji: poškozený) přijel později s tou károu do bazaru a vítali ho radostně mezi vraty:

    "Pane, no to je ale úžasný, jak vy jste to měl nááádherně zbouraný! A koukám, že vám tam vyměnili za nový a lakovali troje dveře, dva blatníky, kapotu, nový světlomety, chladič přímo voní novotou, asi byl našrot, co, tuhle jak pěkně povařili tu příčku, srovnali nápravu, no ku*va, úplná funglovka je z toho!
    No tohlecto vám prodáme obratem, a ještě o devadesát tisíc nad běžnou cenu!
    " :D
Inu, asi ta profesionální deformace... :mrgreen:
 Shemík spase  Obrázek
Uživatelský avatar
medved.m

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1030
Registrován: 19 bře 2013, 23:13
Bydliště: Brno
Skútr / moto: SHemík125i ABS 2013
Tuning / úpravy: snížené origo plexi, pár odrazek a LED obrysovky

Re: Pojistná událost

Příspěvekod rjulius » 17 srp 2015, 08:35

Trochu demagogie... Naštěstí je to zrušený, ať si tu vykládáte co chcete....
Uživatelský avatar
rjulius

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 38
Registrován: 21 srp 2012, 19:16
Skútr / moto: Kymco Downtown 300i ABS

Re: Pojistná událost

Příspěvekod Libo007 » 08 pro 2015, 07:41

Jak někdo již psal, tak je dobré myslet na to zda se škoda stala na pozemní komunikaci nebo na soukromém pozemku. Na soukromém pozemku se totiž povinné ručení nevztahuje ;) (Neplatí tam ani pravidla silničního provozu - pokud není označen, že ano)

Amortizaci už správně dnes pojišťovny také uplatňovat nemohou ve smyslu obohacení se. Žel bohu to neznamená, že to pojišťovny nedělají. Často se stačí odvolat s odkazem na rozhodnutí Ústavního Soudu, že nesouhlasíte s amortizací.

Podobné případy se řeší i na pojisteni-prehledne.cz

l.
Libo007

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 08 pro 2015, 07:20
Skútr / moto: Moto

Předchozí

Zpět na Diskuze o skútrech

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron