Po letech opět na dvou kolech

Volná diskuze o skútrech, která tématicky nespadá do žádné z výše uvedených kategorií.

Re: po letech opět na dvou kolech

Příspěvekod keto » 31 bře 2011, 11:37

Taky jsem si říkal,že už si nebudu rozšiřovat řidičák a koupil si v 45 50sátku :x a za dva roky na to jsem si řidíčák udělal a teď si v klidu jezdím na třístovce a musím říct,že to stálo za to. :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
keto

1000+
 
Reputace: 70
Příspěvky: 1141
Registrován: 24 zář 2010, 07:45
Bydliště: Ludgeřovice
Skútr / moto: Forza 350, NC 700X, SH 300i, Aprilia Scarabeo 200i

Re: po letech opět na dvou kolech

Příspěvekod PumaDedek » 31 bře 2011, 11:47

:mrgreen: ...KURŇA...to je vlákno,jako dělaný pro důchdce,tak se taky hlásím.
Tatka se tu parádně rozepsal....příběh,hodně podobný mému...jinak jsem rozený
šumavák a skončil jsem ve VČ..... :mrgreen:
Jinak něco o mně, odkaz v podpisu, psal kámoš Anubis,/ moc mu nevěřte,je to básník.../já na to psaní nejsem.... :mrgreen:
elektronické DÝMKY https://www.youtube.com/my_videos?o=U
Mechanik manželky scootra KM-YM125T-U
Uživatelský avatar
PumaDedek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 561
Registrován: 09 led 2011, 23:59
Bydliště: HOŘICE v Podk.
Skútr / moto: KM YM125T-U mé ženy já jsem mehanick...

Re: po letech opět na dvou kolech

Příspěvekod satanachist » 31 bře 2011, 16:57

tatík píše:Muje smula je trochu v tom,že pár mojich kamarádu,mají taky motorky,i když ani jeden z nich není ten typickej motorkář,bohužel mají všechno sice starší,leč nepoměrně silnější a větší stroje,takže společná vyjíždka asi nepadí v uvahu,leda by mi dali tři dny náskok.Jeden má Hondu 600 CBR,jeden Yamahu R6 a jeden Hondu 1000,kam já se na ně hrabu s puldeckou.Nemám na to papíry a už si je v 47 letech dělat asi nebudu.Mám jinak papíry na všechno mimo bus,jezdím s tahačem s návěsem a živí mě to.Kdybych to rozšíření náhodou neudělal,jsem v kelu,nic jinýho za ty léta než točit volantem už v podstatě ani neumím,jezdím už 25 let.Jinak praštěnej jsem na to dost,jezdil jsem hodně do jižních Čech,tak se chystám,až bude počasí na jedno-dvoudenní jízdu,objet starý známý místa,vzít to domu přes Plzensko,kde jsem vojákoval a tak.vymyslím plán,skočím na to a jedu.Chci to ale nejdřív trochu zajet a nechat to pak prohlídnout a seřítit.Jen za včera jsem nabrousil 55 km,objel jsem dva kámoše,bylo krásně.Tak už na tom mám 255 km.Četl jsem tady příspěvky toho kluka co vyrazí třeba na Šumavu a najede za den 400 i víc km.Tam to znám,taky jsem tam léta jezdi s nákladákem to těch končin,tak mám hned další typ na cestu.Musím ješte prokoumat co sebou,nějakou výbavu,kdyby pršelo,nějaký nářadí,asi něco kdybych píchnul a tak.počítám,že tak nějak konec dubna,začátek května vyjedu někam přes Orlík do okolí Příbramy,jako takovou rozcvičku.má být taky na Orlíku sraz skutrařu,ale to jsou samý maxíci,krásný a drahý mašiny,mezi ně se nehodím se svou utrápenou čínou v obyčejný bundě a lyžařskejch rukavicích.Tak napiš co máš a kde na tom brzdíš provoz.

Tak já mám Kentoyu Sharky 50 a jsem ze samotného východu od Slovenských hranic. Mám 42 let a papíry úplně na všechno kromě větší motorky. Jezdil jsem i busem na vojně a u policajtů. Te´d se sice ježděním neživím a určitě by udělat si papíry nebyl problém. Syn dělal před půl rokem na auto a testy jsou jak pro malé děcka. Jenže zatím stejně nemám prachy nazbyt, takže do cca 3. let si stejně nic silnějšího pořizovat nebudu, tak mě to nenutí dodělat ŘP komplet. JInak jezdím i na dvoudenní vyjížďky, ale většinou s kamošem, který má Kentoyu Speed 50. Vezmeme spacáky, karimatky a razíme. Zatím nejdelší štreka za dva dny necelých 600 km. V sobotu chceme vyrazit na cca 150 km štreku po rozhlednách tady v Bílých Karpatech a Vizovických vrších. Člověk sice jede 50-55 km/h, ale třeba na 80 km trase to dělá oproti autu cca 20 min. rozdíl, což není tak moc.
Mohu vozit 80 lidí za zády, ale na velkou motorku si mohu maximálně tak sednout.....
Uživatelský avatar
satanachist

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1057
Registrován: 21 dub 2010, 03:15
Bydliště: Bojkovice
Skútr / moto: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: plexi Givi, brašny, zásuvka, teploměr, hodinky

Re: po letech opět na dvou kolech

Příspěvekod tatík » 31 bře 2011, 17:47

Nemám zatím tolik peněz,abych si koupil nějakou dražší a větší mašinu,ne že by se mi to nelíbilo.Taková Suzuki Burgman 400,ach jo,to asi nikdy mít nebudu.
Naposledy upravil tatík dne 21 čer 2014, 17:06, celkově upraveno 1
bylo Jawa O5-10000 km,Jawa 20-3000 km,nová Babeta 210- 6100 km,Jawa 50 Mosquito 585-14700 km,nový Yuki Matrix 50- 6500 km,Suzuki Burgman 400 K4-35456 km,Honda SW-T 600 7000 km,nová Honda Forza 300
tatík

1000+
 
Reputace: 92
Příspěvky: 1450
Registrován: 25 bře 2011, 16:41
Bydliště: Potkáte mě u Kolína
Skútr / moto: Honda Forza 300/2019 najeto 10473 km
Tuning / úpravy: originální stav

Re: po letech opět na dvou kolech

Příspěvekod keto » 31 bře 2011, 19:44

Mě se zase zdá po přechdu z padesátky na 300,že jízda na silnější je bezpečnější.Tak mě všichni předjížděli a to i v místech né zrovna vhodných,pár krát jsem byl vytlačen náklaďákem až na krajnici plnou štěrku a kamení :( a teď si to pluji stéjně rychle jak ostatní auta,prostě pluji s proudem :mrgreen: a cesta je taková plynulejší,pohodová :lol: :lol: ,není třeba tahat furt plný plyn :mrgreen: :mrgreen: a při pohodové jízdě jedu za 3litry :P
Uživatelský avatar
keto

1000+
 
Reputace: 70
Příspěvky: 1141
Registrován: 24 zář 2010, 07:45
Bydliště: Ludgeřovice
Skútr / moto: Forza 350, NC 700X, SH 300i, Aprilia Scarabeo 200i

Re: po letech opět na dvou kolech

Příspěvekod Richijan » 31 bře 2011, 20:10

Ciao 8)
Hezky jsi to napsal. Jen co je pravda, ale tohle:
tatík píše:......Nemám na to papíry a už si je v 47 letech dělat asi nebudu.....

mě dostalo.
Je mi 57 a nejsem tu úplně nejstarší :wink: . Takže tvé "vymlouvání se" na věk ... :D
Možná, že jsem proti Tobě měl štěstí, že velký papíry jsem teď (se skútry jsem sice začal před 6-ti roky, po skoro 30-ti leté přestávce, kdy jsem jezdil na motorkách),dělat nemusel. Ale jezdit se učím dál. 1. skútr jsem měl taky 50-ku, teď tento 6-tý je má druhá 500-ka.
To jen abys viděl, že nemusíš zoufat, ale pomalu nebo "hnedle medle", jak říká v navigaci pan Liška, taky růst a posilovat. :wink:
Držím palce a těším se někdy na viděnou - přece jen, nás rozumných je menšina, tak musíme o to víc držet spolu :wink:
Jinak 100% souhlas s ketem - výkonnější skútr je určitě bezpečnější + :idea: z mé zkušenosti, nový být nemusí a starší se dá dnes sehnat za rozumnou cenu :!:
_tmax.gif
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Raději o 1/2 hodiny déle, než o 20 let dříve.
Richijan je nick, křtěný jsem Richard Jan, kamarádi mi říkaj Richi, mailové adresy mám rischa@...., oslovení Ríšo nesnáším ;-[
Uživatelský avatar
Richijan

1000+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1051
Registrován: 12 led 2008, 20:26
Bydliště: PRAHA 10 - Strašnice, GSM: 737 905 708, rischa@volny.cz
Skútr / moto: Yamasaki, Malaguti, 2x Runner, 2x T-max
Tuning / úpravy: Roadster Mazda MX-5 NBFL

Re: po letech opět na dvou kolech

Příspěvekod PumaDedek » 31 bře 2011, 20:31

:D ....TATÍKU,TO JE MAZEC, tak jsem se nezasmál,ani nepamatuju, jsi borec s velkým B... :D
Přesně stejný poznatky,jak já.....akorát neumím TAK popsat...
Já se učil v ČZM- Strakonice v 72hým...tak jsem a mam k moto, hodně blízko.Nebudu vše popisovat,
páč to neumim tal podat, Jsem rád,že jsi založil toto vlákno,věřím,že bude nejsledovanější...MÁŠ MÉ SIMPATYE... :D
elektronické DÝMKY https://www.youtube.com/my_videos?o=U
Mechanik manželky scootra KM-YM125T-U
Uživatelský avatar
PumaDedek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 561
Registrován: 09 led 2011, 23:59
Bydliště: HOŘICE v Podk.
Skútr / moto: KM YM125T-U mé ženy já jsem mehanick...

Re: po letech opět na dvou kolech

Příspěvekod tatík » 31 bře 2011, 21:19

Mám pár příhod s motorkářema,dobrá byla,když jsem stál někde na parkovišti a přijel tam borec na mašině,zastavil a čeka.Za chvíly se připloužil strejda na skutr,zastavil a složil se i se strojem jak šranky.Vylezu ven,myslel jsem,že třeba omdlel a když jsme ho zvedli,tak on prej že jede s mladým na projíždku,po dvaceti letech sedl na skutra a zapoměl dát nohy na zem.No jo,ale jak sebou lísknul,tam mu vypadly klíčky a zajely do kanálu.Tak ten jeho synovec slezl z mašiny,že sundá dekl a ty klíče mu vyndá.Chvíly s tím zápasil,nakonec dekl zvednul,jenže problém.Jak měl rukavice,narval ruku do spáry v tom víku a nemohl ji vyndat.Tak chodil kolem mašiny z deklem a ten vyválenej strejda mu to zkoušel sundat.Divadlo pro celou benzínku aneb když vyjedou Blbej s Pitomým
Naposledy upravil tatík dne 21 čer 2014, 17:07, celkově upraveno 1
bylo Jawa O5-10000 km,Jawa 20-3000 km,nová Babeta 210- 6100 km,Jawa 50 Mosquito 585-14700 km,nový Yuki Matrix 50- 6500 km,Suzuki Burgman 400 K4-35456 km,Honda SW-T 600 7000 km,nová Honda Forza 300
tatík

1000+
 
Reputace: 92
Příspěvky: 1450
Registrován: 25 bře 2011, 16:41
Bydliště: Potkáte mě u Kolína
Skútr / moto: Honda Forza 300/2019 najeto 10473 km
Tuning / úpravy: originální stav

Re: po letech opět na dvou kolech

Příspěvekod keto » 01 dub 2011, 07:35

Něco podobného se stalo kamošovi na kole když si ho čerstvě vybavil pedály SPD a když před křižovatkou zastavil na červenou, tak provedl jeden křečovitý škub a svalil se na zem :o ,taky si mysleli,že má infarkt či co :shock: a on jen zapoměl,že má nové šlapky a na poslední chvíli se mu nepodařilo nohu vycvaknout :roll: ,naštěstí v kole nejsou klíčky od zapalování. :lol: :lol: :mrgreen:
Uživatelský avatar
keto

1000+
 
Reputace: 70
Příspěvky: 1141
Registrován: 24 zář 2010, 07:45
Bydliště: Ludgeřovice
Skútr / moto: Forza 350, NC 700X, SH 300i, Aprilia Scarabeo 200i

Re: po letech opět na dvou kolech

Příspěvekod satanachist » 01 dub 2011, 12:51

tatík píše:to jsem rád chlapi a chlapci za ty ohlasy,že se Vám to moje psaní líbilo.No,snažím se říkat jak to je,nebudu si hrát na něco,co nejsem.Nemám tolik peněz,abych si koupil nějakou dražší a větší mašinu,ne že by se mi to nelíbilo.Taková Suzuki Burgman 400,ach jo,to nikdy mít nebudu.Hlavní ale je,že se už tak trochu bojím,myslím,že by mě to svádělo a nerad bych dával orgány bez souhlasu.Taky sem slyšel,že v tom nebi to už taky není,co bejvalo,šetřit se musí všude :D .Samozřejmě,že jsem se svezl i s lepším strojem.Dopadlo to tragikomicky.Honda CBR 600,první nasednutí,říkám si dobrý,všechno mi tak nějak sedlo do ruky,později sem se dozvěděl,že je to jedna z vhodných mašin pro začátečníka.Když nepočítám padesátky,tak jsem naposledy řídil Jawu 350 a to už bylo před 25 lety.No nic,pomodlím se,nastartuju,dám jedna a vyrazím.Dvě,tři,rovinka,odvážím se za čtyři,točím to asi tak kolem 6000 ot,bezva,zatáčka,bojím,bojím,brzdím a otřu si pot.To je něco.Otočím to,vyrazím nazpátek,už se cejtím trochu jistější,tak za to trochu víc vezmu,kriste pane,to je masakr,vítr mi rve bundu z těla,skoro 140 na tom kousku,pomoc,brzdím,fuj to sem se lekl.Takhle obkroužím asi třikrát tam a zpět a z díky kámošovi vracím.Celej rozklepanej,štastnej,že sem to zvládnul mu říkám,jak to jede.Lakonická odpověd byla:co blbneš,vole,dyt to pořádně zabere až přes 7000 ot,tys to jen tak šudlal!Aha,no to sem rád,že sem to neosolil.Po asi roce si muj kámoš koupil Yamahu R6,což je velikostně poměrně malá mašina,výkon asi 130 koní,což je moc,hlavně pro amatéra jako jsem já.To mi nezabránilo,abych se nesvezl,co by ne,jsem přece už zkušenej motorkář,sem si říkal,když sem si sedal na tuhle vraždu.Jedna a s mírným pošimráním plynu vyjíždím,dvě opět lehce na plyn,pche,mě to budete učit,dávám tři,osmělen točím skoro 8000,čtyři a v domění,že už mě to nemuže zaskočit a navíc dlouhej rovnej usek do kopce !!! jsem dal plnej plyn,já vul!!Obrovskej zátah,brutální zrychlení a pak,když se otáčkoměr během sekundy vyšplhal někam za 9000(to už nevím,nebot sem to už nestihnul sledovat)následoval takovej odpal,že sem měl zadek narvanej na zarážce,v ten moment jsem tam měl asi 180 a přilbu mi to začlo nadzvedávat a nestačil jsem se ani vyděsit.Jak jsem se blížil na konec rovinky,rychlost nevím,kde bych v tom fofru hledal tachometr,tak jsem to zaklapnul,což mi připravilo další zážitek v podobě neuvěřitelnýho brzdnýho učinku rozvášněnýho čtyřválce.Rána do nádrže,ještě že už mám děti,obrovskej nápor na ruce,znásobenej brzděním a oči mi vylezly z dulku,jako Jerymu ze známého kresleného seriálu o myši a kocourovi.Zpátky jsem jel o poznání volněji,jedním okem švidrám na otáčkoměr,at se ani nepřiblíží někam přes 7500 a rozklepanou rukou to vracím.Blázni bláznivý,jak na tom mužete jezdit,dyt to už nic horšího bejt nemuže,si říkám.V tom přisviští další kamarád kamaráda a má tu samou značku,jen z označením R1,což je zřejmě o třídu větší rváč.A jestli se nechci taky svízt?Červík v hlavě nestačil ani zahlodat a okamžitě sem ho zahnal,děkuji,nechci,rád bych se ještě viděl z dětma,svatej Kryštof mě klepnul přes prsty a rozsvítil mi varovnou červenou kontrolku.Ono vlízt z padesátkovýho skutříka bez zkušeností na polozávodní mašinu,to muže napadnou jen mě.Zahodil jsem rohy,nasadil svatozář a odploužil se tempem čínskýho čtyřtaktu domu.V noci jsem se vzbudil hruzou,vidím se jak stojím v bílý košilce hned za bránou a čekám na někoho známýho,ale nikdo pořád nejde,asi mají všichni čas,proč mi v uších pořán zní heeeeééééééééé,fuj to byl sen. :evil: :evil:
Pak jsem se posadil na 250 Piagio,krásnej černej skutr,za málo peněz dovezenej s Itálie a to by byla asi tak moje parketa,maximálka někde kolem 120,cestovně 90-100,pohodlí,prostor,jo,jo joo,ale já už navždy zustanu u puldecky,už nechci pokoušet osud.Děkuji,naschle,to není nic pro mě.Jo,a kamarád tu R6 prodal,má tedněco,co má obsah 1100,váží to asi tunu a jede to prý skoro 300,asi se pojedem někdy spolu projet o víkendu projet na Seč,hm,to abych vyrazil už ve středu,at se tam v sobotu sejdem.A PUJČIT TO FAKT NECHCI

Tatíku, perfektní! Jsi úplný slohopisec. Neminul ses povoláním? Nebo v bezpečnostní přestávce něco v kamionu píšeš? :D Já jsem se projel na kamošově Hondě 600 Silver Wingu a byl jsem po pár kilometrech se skútrem sžitý, jako bych na něm jezdil leta. Mají něco do sebe ty maxíky. Já bych si časem chtěl pořídít Gileru Nexuse 500. Ale to opravdu až výhledově.... :( Pěkný a výletový víkend všem! :wink:
Mohu vozit 80 lidí za zády, ale na velkou motorku si mohu maximálně tak sednout.....
Uživatelský avatar
satanachist

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1057
Registrován: 21 dub 2010, 03:15
Bydliště: Bojkovice
Skútr / moto: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: plexi Givi, brašny, zásuvka, teploměr, hodinky

Re: po letech opět na dvou kolech

Příspěvekod tatík » 01 dub 2011, 17:28

Jdu ted na chvíly projet Matrixe,ozvu se večer,hodlám dneska překroutit tachometr přes 300 km.

edit:
tak jsem dneska natočil asi 50 km,navečer se uklidnil ten protivnej vítr,teplota byla luxusní na apríla,pěkná projíždka.Maxík se krásně rozjíždí,chytá na cvrknutí,tak dostal za odměnu Shell V-power.Konečnej stav tachometru 333,5 km :twisted: :twisted:
Naposledy upravil tatík dne 21 čer 2014, 17:09, celkově upraveno 3
bylo Jawa O5-10000 km,Jawa 20-3000 km,nová Babeta 210- 6100 km,Jawa 50 Mosquito 585-14700 km,nový Yuki Matrix 50- 6500 km,Suzuki Burgman 400 K4-35456 km,Honda SW-T 600 7000 km,nová Honda Forza 300
tatík

1000+
 
Reputace: 92
Příspěvky: 1450
Registrován: 25 bře 2011, 16:41
Bydliště: Potkáte mě u Kolína
Skútr / moto: Honda Forza 300/2019 najeto 10473 km
Tuning / úpravy: originální stav

Re: po letech opět na dvou kolech

Příspěvekod tatík » 02 dub 2011, 12:44

Nastal čas,abych se pustil trochu dál.Dneska to připravým.Musím tam namontovat kufr,(hle,muj první doplněk za cože??1800kč!)Kappa 35 l,abych měl kam dát přilbu a rukavice,případně něco odložit.
Zítra má být hezky sluníčko a teplo,zvažuju směr Český Štenberk.Jdu to připravit a zítra někam do posázaví,mapu prostuduju až večer a napíšu,kam teda vyrazím.
Naposledy upravil tatík dne 21 čer 2014, 17:12, celkově upraveno 1
tatík

1000+
 
Reputace: 92
Příspěvky: 1450
Registrován: 25 bře 2011, 16:41
Bydliště: Potkáte mě u Kolína
Skútr / moto: Honda Forza 300/2019 najeto 10473 km
Tuning / úpravy: originální stav

Re: po letech opět na dvou kolech

Příspěvekod satanachist » 02 dub 2011, 21:22

No, tak defekt zatím neřeším.... Mě se zatím stalo, že se mi vyrval z gumy, která je nacvaklá v ráfku, ventilek. Naštěstí vzduch unikal pomalu, tak nejbližší benzinka, dofoukat a drátkem, který pro jistotu sebou vozím, jsem ten ventilek stáhl ke gumě a domů jsem pomalu dojel 12 km. Ihned jsem pro jistotu koupil tři náhradní, klasické autové a dva rovnou vyměnil. Od té doby pohoda a žádný problém. Jinak, tatíku, nezapomeň na vestu. :wink: Tady bylo dnes škaredě, tak výlet po rozhlednách uskutečním zítra.
Mohu vozit 80 lidí za zády, ale na velkou motorku si mohu maximálně tak sednout.....
Uživatelský avatar
satanachist

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1057
Registrován: 21 dub 2010, 03:15
Bydliště: Bojkovice
Skútr / moto: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: plexi Givi, brašny, zásuvka, teploměr, hodinky

Re: po letech opět na dvou kolech

Příspěvekod tatík » 03 dub 2011, 09:55

jakou vestu?Tu oranžovou,co se vozí v autě?Jaká je vubec ted povinná výbava na moto? :cry:
bylo Jawa O5-10000 km,Jawa 20-3000 km,nová Babeta 210- 6100 km,Jawa 50 Mosquito 585-14700 km,nový Yuki Matrix 50- 6500 km,Suzuki Burgman 400 K4-35456 km,Honda SW-T 600 7000 km,nová Honda Forza 300
tatík

1000+
 
Reputace: 92
Příspěvky: 1450
Registrován: 25 bře 2011, 16:41
Bydliště: Potkáte mě u Kolína
Skútr / moto: Honda Forza 300/2019 najeto 10473 km
Tuning / úpravy: originální stav

Re: po letech opět na dvou kolech

Příspěvekod satanachist » 03 dub 2011, 10:02

Naposledy upravil KYBLOS dne 30 čer 2013, 07:10, celkově upraveno 1
Důvod: Citace posledního příspěvku
Mohu vozit 80 lidí za zády, ale na velkou motorku si mohu maximálně tak sednout.....
Uživatelský avatar
satanachist

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1057
Registrován: 21 dub 2010, 03:15
Bydliště: Bojkovice
Skútr / moto: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: plexi Givi, brašny, zásuvka, teploměr, hodinky

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze o skútrech

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků