Parkování na chodníku

Volná diskuze o skútrech, která tématicky nespadá do žádné z výše uvedených kategorií.

Re: Parkování na chodníku

Příspěvekod sedli » 16 zář 2013, 17:34

Tak u mě Brno NOK...párkrát jsem parkoval několik hodin v KrPoli na Jungmannově, několikrát dokonce ještě s jiným stříbrným maxíkem...žádný zavazení, chodník široký...no a dnes za řídítky lísteček od MP - parkování na chodníku....asi aktivisti...

Jak se to teď řeší ? Můžu lísteček zahodit ? Předpokládám, že když se dostavím a přiznám, bude to za pětikilo...nebo počkat na dopis ? Osoba blízká už neplatí, tak dá se to ještě naněkoho hodit, příp. tvrdit, že vozidlo na místě nestálo a pokud ano, tak jej řídil někdo jiný, ale už si nepamatuju kdo ? Díky za info, příp osobní zprávu.
Bylo : Piaggio Hexagon 125 LX 1996, Honda PCX 125 2011, Suzuki GSX-F, Kawasaki Versys 650.
Nyní : Kentoya HAMMER II-i 125
Uživatelský avatar
sedli

1500+
 
Reputace: 27
Příspěvky: 1942
Registrován: 27 črc 2009, 16:03
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PCX 1.generace
Tuning / úpravy: Laděný výfuk IXIL dual HyperLow, vyhřívané gripy Oxford,reflexní proužky na ráfky, LED parkovačky, karbonová fólie na pár dílech, množství originálních škrábanců a prasklin

Re: Parkování na chodníku

Příspěvekod kolsa » 16 zář 2013, 17:43

No lísteček zahazovat nedoporučuju. Nebo tě to bude stát hodně. Zašel bych tam, slušně to vysvětlil. Řekni že se bojíš to nechávat na silnici, že tam radši necháš místo pro auto.....
Každopádně záleží kde si stál a jak moc si tam "překážel".
Nikdy se nehádej s blbcem - klesneš tím na jeho úroveň a tam tě on porazí, protože v tom má větší zkušenost.
Uživatelský avatar
kolsa

100+
 
Reputace: -9
Příspěvky: 200
Registrován: 02 dub 2012, 12:37
Bydliště: Ledce u MB
Skútr / moto: FJS 600
Tuning / úpravy: ne

Re: Parkování na chodníku

Příspěvekod Iwos » 16 zář 2013, 17:50

sedli: zašel bych na MP a kál se, podle mě je někdo zavolal a oni to museli řešit na ohlášení, jinak by asi kolem prošli. Na MP ti určitě řeknou víc a ty nám podáš zprávu, držím palce, to bude tak za kilo doufám :)
Iwos

50+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 71
Registrován: 28 úno 2013, 15:51
Bydliště: Brno - město

Re: Parkování na chodníku

Příspěvekod Strmal » 16 zář 2013, 17:57

Myslím že nejlepší bude tam zajít a zaplatit to, když to svedeš na osobu blízkou tak to zaplatí majitel, takže zase ty.
Ale pokud to chceš zkoušet tak jsem nedávno četl že to můžeš hodit na osobu vzdálenou :-) tzn. nějaký známý ze zahraničí, který tu byl zrovna na návštěvě a bydlí pokud možno co nejdál v zahraničí, dáš jim jméno a adresu neznáš. A to už je jejich věc jestli si ho najdou nebo se na to vyprdnou.
Malaguti Madison 200 Blak Rider

Dříve bylo - Malaguti F15 Firefox
___________________________________
http://skutrkyjov.webnode.cz/
Uživatelský avatar
Strmal

250+
 
Reputace: 10
Příspěvky: 319
Registrován: 12 kvě 2008, 13:07
Bydliště: Kyjov / Brno
Skútr / moto: Malaguti Madison S200 Black Rider
Tuning / úpravy: Multivárek, LeoVince GranTurismo

Re: Parkování na chodníku

Příspěvekod nedory » 16 zář 2013, 18:01

ale Ty jsi přece skútra půjčil Nbong-Hatatsu-Nbinovi ze Sierra Leone, ne? A adresu samozřejmě uvedeš.
Argumenty mohou dojít, munice nikoli Konfucius
Uživatelský avatar
nedory

750+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 751
Registrován: 27 pro 2010, 11:49
Bydliště: Polná
Skútr / moto: Aprilia Mana 850

Re: Parkování na chodníku

Příspěvekod Iwos » 16 zář 2013, 18:05

není to tak jednoduché, MP pána ze Sierra Leone nezastihne a stejně se po čase obrátí na majitele vozidla.. to už je na jiné povídání
Iwos

50+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 71
Registrován: 28 úno 2013, 15:51
Bydliště: Brno - město

Re: Parkování na chodníku

Příspěvekod sedli » 16 zář 2013, 18:11

To jsou bleskový reakce....;-)
Na zavolání to asi bylo, parkuje tam už delší čas ještě jinej skútr, s majitelem se vždycky minu, nebo zase nemají na phm...právě nechci řešit starosti s tím, že budu udávat pseudo jména a adresy a nakonec se to vrátí na majitele-mě. Lepší by bylo je potkat na místě, borce ještě nějak ukecáš na domluvu, nebo kilo. Chlápka za přepážkou nic zajímat nebude. Ale zase bude klid.
Když to nejde udělat jen vyhozením lístku a případně odpovědí s tím, že jsem o žádným lístku nevěděl a nic si nepamatuju, tak O.K., ale radši si tam zajedu ať mám klid, beztak si udělali památeční foto .-) předpokládám že do roka by to řešili.

Edit : Nebo to neřešit, pravděpodobnost že se jim to bude chtít obesílat je 50/50...takže počkat, když příjde do roka dopis, tak se dostavím, nebudu zapírat, jen řeknu že lístek jsem nenašel a řeknu to stejný, jako bych se dostavil s tístkem......a vyjde to nastejno, jako když se půjdu prásknout sám s výzvou....;-)
Bylo : Piaggio Hexagon 125 LX 1996, Honda PCX 125 2011, Suzuki GSX-F, Kawasaki Versys 650.
Nyní : Kentoya HAMMER II-i 125
Uživatelský avatar
sedli

1500+
 
Reputace: 27
Příspěvky: 1942
Registrován: 27 črc 2009, 16:03
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PCX 1.generace
Tuning / úpravy: Laděný výfuk IXIL dual HyperLow, vyhřívané gripy Oxford,reflexní proužky na ráfky, LED parkovačky, karbonová fólie na pár dílech, množství originálních škrábanců a prasklin

Re: Parkování na chodníku

Příspěvekod horrabin » 16 zář 2013, 18:21

Oznameni za steracem nebo za riditky nema zadnou hodnotu. Pouze oznameni. Nemuzes prece za to, ze volne pristupny papir na svem vozidle nenajdes. Jedna se pouze o vyrozumeni o oznameni podezreni ze spachani prestupku. Predvolani ti prijde postou. Nevim jak treba v Brne, ale v Praze dle zkusenosti sve i jinych, MP moc nestiha a zaslani predvolani do 1 roku casto nestihne (nebo to neresi). Pokud dorazi predvolani k vysvetleni, tak uz asi nema cenu otalet a zajit tam. Za spatne parkovani nejsou body, a pokuta pri domluve nemusi byt velka. Clovek holt musi pocitat ze kdyz nejedna podle pravidel, tak obcas za to musi zaplatit. Po delsi dobe muzes s klidem rict, ze si to uz nepamatujes a nevis kdo to ridil. Pokuta nepujde do zaznamu, ale jako majitel vozidla zaplatis. Coz je pro MP hlavni. Odvolavani na osobu vzalenou nebo blizkou podle me moc nefunguje a nakonec jako majitel vozidla to stejne zaplatis. A pak uz se nejspis nedomluvis a bude to v hornim rozmezi pokuty.
Uživatelský avatar
horrabin

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 323
Registrován: 29 zář 2009, 21:31
Bydliště: Praha 6
Skútr / moto: Piaggio X9 500 evo

Re: Parkování na chodníku

Příspěvekod pan.smith » 16 zář 2013, 18:35

Z vlastní zkušenosti pražské městské policie - Dostal jsem za stěrač auta papírek s předvoláním za naprosto zásadní přestupek - šikmé stání na podélném parkovišti. Dostali jsme ho všechny tři auta, která díky tomu zaparkovala na místě pro dvě podélné. Na služebně po zkontrolování lístku strážnice zakřičela kamsi dozadu: "Hele, to je zase on." Ale nebylo to na mě, ale na číslo strážníka, který jak mi sama přiznala je až příliš horlivý. Na nic jsem se nevymlouval, říkal jsem, že jsem tam zastavil opravdu já, dal jsem na její zdravej selskej rozum, byla naprosto v pohodě a skončilo to domluvou.
Aktuálně: Gilera Runner 200 ST
Dříve: Piaggio NRG MC2; Gilera Runner 50 SP

Obrázek
Uživatelský avatar
pan.smith

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 328
Registrován: 13 kvě 2009, 18:16
Bydliště: Praha 8
Skútr / moto: Gilera Runner 200 ST (2011)

Re: Parkování na chodníku

Příspěvekod nedory » 16 zář 2013, 19:21

Osobně bych nikam nechodil, a počkal, zda mi dojde výzva k podání vysvětlení. Potom jistě, je třeba tam jít.
MP má své agendy hodně, a je otázkou, zda se vůbec bude věnovat někomu, kdo nepřijde sám od sebe něco vysvětlovat.
Lísteček za plexi je o ničem, může ho vzít vítr, sebrat kolemjdoucí....

Vlastně není co ztratit, buď budou něco sami chtít a ozvou sem nebo to zapadne.
Argumenty mohou dojít, munice nikoli Konfucius
Uživatelský avatar
nedory

750+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 751
Registrován: 27 pro 2010, 11:49
Bydliště: Polná
Skútr / moto: Aprilia Mana 850

Re: Parkování na chodníku

Příspěvekod LukashTheLowHee » 16 zář 2013, 19:28

zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu)

§ 53

(2) Jiní účastníci provozu na pozemních komunikacích než chodci nesmějí chodníku nebo stezky pro chodce užívat, pokud není v tomto zákoně stanoveno jinak.

(7) Osoba vedoucí jízdní kolo nebo moped smí užít chodníku, jen neohrozí-li ostatní chodce; jinak musí užít pravé krajnice nebo pravého okraje vozovky.

nikde není napsáno, že by moped či motorka mohla parkovat na chodníku, takže nesmí...
Uživatelský avatar
LukashTheLowHee

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 07 zář 2013, 17:44
Skútr / moto: PCX 150
Tuning / úpravy: vše originál

Re: Parkování na chodníku

Příspěvekod mickielli15 » 16 zář 2013, 20:11

Díky změně značení na jednom místě v Brně jsem dvakrát za sebou blbě zaparkoval (autem). V druhém případě jsem to vyřešil přímo s pochůzkářem, jterý šel kolem. 300Kč. V tom prvním případě jsem o ničem nevěděl, protože jsem lístek nikde za stěračem, ani na skle nenaše. Když mi přišla poštou obesílka k dostavení se, myslel jsem, že si dělají blázny a že po mě budou chtít zaplatit ještě jednou to druhé parkování. Když jsem paní řekl, že jsem lístek vůbec nenašel, říkala, že je to v pohodě, že se to může stát a hlavně, že jsem přišel na výzvu.
Takže bych počkal na výzvu. Protože, on Ti to opravdu mohl kdokoliv strhnout...

LukashTheLowHee - no jo, ale to bys potom nemohl podle toho výkladu parkovat na chodníku ani kolo? Jsou tam na stejné úrovni? ("Osoba vedoucí jízdní kolo nebo moped")
SH 300i najeto 70000km
Uživatelský avatar
mickielli15

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 571
Registrován: 05 dub 2012, 01:33
Bydliště: pár km od Brna na sever :-)
Skútr / moto: Honda SH 300i 2011
Tuning / úpravy: Nechci do toho Hondě fušovat :-))

Re: Parkování na chodníku

Příspěvekod LukashTheLowHee » 16 zář 2013, 21:26

Ono je to pak taky o tom jak je definován chodník, resp. kde. Takže když už dostanete pokutu, že stojíte na chodníku, schválně se strážníka zeptejte, na základě čeho tvrdí, že ta plocha, na který stojíte je chodník. :D
Uživatelský avatar
LukashTheLowHee

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 07 zář 2013, 17:44
Skútr / moto: PCX 150
Tuning / úpravy: vše originál

Re: Parkování na chodníku

Příspěvekod pan.smith » 16 zář 2013, 22:14

Byly i případy, kdy šel řidič do katastru a zjistil, že údajný chodník není vedený jako chodník, podal námitku a přestupek mu stáhli.
Aktuálně: Gilera Runner 200 ST
Dříve: Piaggio NRG MC2; Gilera Runner 50 SP

Obrázek
Uživatelský avatar
pan.smith

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 328
Registrován: 13 kvě 2009, 18:16
Bydliště: Praha 8
Skútr / moto: Gilera Runner 200 ST (2011)

Re: Parkování na chodníku

Příspěvekod zik » 16 zář 2013, 22:44

Na lístečky v Brně už nereaguju, zkusil jsem to dvakrát s tím, že se zkusím domluvit, ale je to jako přijít ke kasičce. Z toho jednou mi ještě řekli, že tam mám půl roku starý přestupek - a když jsem řekl, že jsem žádný lísteček nenašel, tak mi paní s klidem řekla, že ho někdy ani nedávají :roll: Takže příště na to kašlu a počkám si na výzvu, jestli na nějakou vůbec dojde...
Honda SH 300i (2014), dříve Yamaha Majesty 400 (2009), Honda SH 125i (2007), Suzuki Burgman 400 (2001)
Uživatelský avatar
zik

250+
 
Reputace: 27
Příspěvky: 279
Registrován: 30 bře 2008, 12:23
Bydliště: Brno / Třebíč
Skútr / moto: Honda SH 300i (2014)

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze o skútrech

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků