Parkování na chodníku

Volná diskuze o skútrech, která tématicky nespadá do žádné z výše uvedených kategorií.

Re: Parkování na chodníku

Příspěvekod KYBLOS » 16 srp 2012, 21:08

Předjíždění v kolonách není předjíždění, ale objíždění překážky v případě, že ta kolona stojí, takže to zakázáno není, ale jakmile se kolona pohybuje, tak si myslím, že jde pouze o to, zda to budou chlupatí tolerovat, nebo tě skásnou. Takhle jsem to někde četl. 8) Zepředu tě samo kamera nevezme, to by museli mít i zpětný kamery ( aby kam. zabrala RZ ), což moc často nebývá, ale podle jednoho známého chlupáče existují místa, kde to tak je. :roll:
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Re: Parkování na chodníku

Příspěvekod Panker » 16 srp 2012, 21:22

Objíždění překážky je parádní pojem... :D I LIKE IT :mrgreen:
Uživatelský avatar
Panker

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 79
Registrován: 04 srp 2011, 23:24
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Yamaha X-MAX 125i (2008)
Tuning / úpravy: bez úprav

Re: Parkování na chodníku

Příspěvekod Rosi45 » 16 srp 2012, 21:27

V Práglu stávají skůtry a motorky na chodníku docela běžně. Někdy jen se řetězem,někdy přivázané ke kandelábru nebo kovové mříži u stromů. MP se již učí toleranci. Takhle je to v evropských velkoměstech normální a celoročně.
Obrázek
Uživatelský avatar
Rosi45

500+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 749
Registrován: 19 pro 2011, 21:35
Bydliště: Zlín
Skútr / moto: Burgman UH 125,Kymco Downtown 300i ABS- B650 EX K8
Tuning / úpravy: boční kufřiky -22l

Re: Parkování na chodníku

Příspěvekod lkpdshark » 16 srp 2012, 22:05

Stani na chodniku:
Hlavni je postavit skutr tak, aby moc neprekazel a zustalo dost mista na pruchod chodcu. Nejlepsi je ho dat k nejake prekazce :), patniky, znacky, osvetleni atp. Kdyz ho nechavam stat na silnici, tak do diry mezi auta, nechci zbytecne blokovat mista pro auta.

Prujezd kolonou:
Behem opravy na Letne je prujezd stredem kolony beznou zalezitosti. Policajtu je jak safranu a maji jine starosti. Prujezd pres BUS pruh je taky v pohode, chce to jet bliz stredove cary, aby to vypadalo jako objizdeni prekazky :) 2 mesice jsem jezdil na Letne kolem hlidky PCR a ani jednou me nezastavili :)
Obrázek
Uživatelský avatar
lkpdshark

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 136
Registrován: 26 lis 2009, 21:08
Bydliště: kdysi Pardubice, nyní Praha 7 - Holešovice
Skútr / moto: Piaggio X9 250 (Honda)
Tuning / úpravy: Dr. Pulley 21g

Re: Parkování na chodníku

Příspěvekod forester » 16 srp 2012, 22:39

Tak do díri medzi auty som ho raz dal a to mal iba 400 km a jeden dedko mi z Oktáviou do neho nacúval,našťastie sa jemne zviezol zo stojanu dole a oprel o dalšiu motorku,poškodený bol iba šrób na stupačke na strane kde sa kvaltuje,mal som strach že sa posunula riadiaca tyč ale to sa nestalo.Od vtedy trpím paranojou a starostlivo si vyberám miesto na parkovanie.Jednalo sa o chopper.
Naposledy upravil forester dne 16 srp 2012, 23:08, celkově upraveno 1
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 651
Příspěvky: 5469
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Parkování na chodníku

Příspěvekod StuntJ » 16 srp 2012, 22:49

Jo parkovat do řady mezi auta se taky bojím, lidi jsou slepí, hluší, nevidí co se kolem nich děje a bezmyšlenkovitě konají. Jediné co mě napadá, dávat na kliky u aut cedulky, či za sklo cedulu jak kráva, že za nimi parkuje moto .....
Jinak parkuji kde se dá, kde nezavazím a většinou se rozhlížím po okolních domech, zda mě nesleduje žňová hlídka, co by mě udala na policii .... :roll:
Nu co, snad se to tu jednou zlepší a budeme se moci zařadit mezi vyspělé země .... :roll:
Život je jak bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš

PCX 125/2011 papá :
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
StuntJ

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 638
Registrován: 25 říj 2011, 00:04

Re: Parkování na chodníku

Příspěvekod tydeet » 14 zář 2012, 12:50

Dvanáct let s neosem parkuju v Praze kde chci a skoro vždy na chodníku, ani jedna pokuta, mám pocit že to je policajtům jedno, pokud skůtr nepřekáží. Syn ho s oblibou přivazuje ke značce zákaz zastavení, prý ho přitom i jednou pozoroval měšťák a nic ... kontrola dokladů taky ani jednou ... Trochu na to i hřeším, protože cesta z Klárova na Betlémské náměstí zahrnuje i projetí zákazu vjezdu Na Zábradlí a asi 50 m v protisměru jednosměrkou v Liliový. Kdyby jelo něco proti, oba jedem krokem a dá se uhnout na chodník, ale na Starém Městě, skoro žádná auta nejezdí ... skůtr je určitě levnější varianta městské dopravy než opencard ....
Uživatelský avatar
tydeet

100+
 
Reputace: 58
Příspěvky: 141
Registrován: 23 srp 2012, 13:34
Bydliště: Praha
Skútr / moto: yamaha neos 50, honda pcx 125

Re: Parkování na chodníku

Příspěvekod mickielli15 » 29 zář 2012, 20:32

Ptal jsem se v Brně už nepočetněkrát měšťáků na stání na chodníku (když nepřekážím) a zatím vždy v pohodě, že to tolerujou. Dnes jsem jel na poštu a zastavil jsem u nich a oni že tam nemám co dělat, tak jim říkám že jasně, že to dám "támhle ke stromu" a oni, že to mám zaparkovat podle zákona. Začala se ve mě vařit krev, tak jsem radši nasadil helmu a odjel kousek dál, kde mě neviděli a zaparkoval kam? Samozřejmě na chodník. :)
Tahle reakce byla ale první za celou sezonu a trochu mě znejistila. Obzvlášť, když jeden z těch měšťáků byl ten, kterého jsem se před několika měsíci taky ptal... asi měl krámy nebo co :mrgreen:
Ale v centru kolem Český a Veselý je to OK, tam to mám dlouhodobě vyzkoušený... tak snad to byla jenom zbloudilá vlaštovka, tahle zkušenost... :?
SH 300i najeto 70000km
Uživatelský avatar
mickielli15

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 571
Registrován: 05 dub 2012, 01:33
Bydliště: pár km od Brna na sever :-)
Skútr / moto: Honda SH 300i 2011
Tuning / úpravy: Nechci do toho Hondě fušovat :-))

Re: Parkování na chodníku

Příspěvekod StuntJ » 29 zář 2012, 20:52

Všechno je to o lidech, když jsi v pohodě a nikoho nedráždíš, popřípadě tě nikdo neudá, tak je to v klidu ... Bohužel policie nemůže jen tak koukat, na někoho kdo porušuje vyhlášku, tak musí následovat aspoň slovní domluva ..... :wink: Ale Brno je zatím co se týče policie v pohodě. Jinde už vynalezly moto-botičky, snad se to k nám nedostane ....
http://img.motorkari.cz/upload/files/te ... king-.html
Život je jak bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš

PCX 125/2011 papá :
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
StuntJ

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 638
Registrován: 25 říj 2011, 00:04

Re: Parkování na chodníku

Příspěvekod Vratas » 30 zář 2012, 09:48

Záleží na pravidlech a pokynech parkovišť, četl jsem, že si většinou řidič motocyklu nechává lístek u sebe.

U nás v Praze motocykl neplatí za parkovné nikde, pokud to není na soukromém placeném parkovišti (to dá rozum), takže může stát v zoně rezidentů, na dočasných zonach atd. bez lístku - asi je to považováno za prkotinu, kterou netřeba u motocyklů řešit.
Naposledy upravil Vratas dne 30 zář 2012, 09:51, celkově upraveno 2
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: Parkování na chodníku

Příspěvekod StuntJ » 30 zář 2012, 10:04

Já radši, pokud to jde, stojím na soukromých pozemcích, tam policie nemůže. Třebas v Brně u galerie Vaňkovka je přímo vedením objektu zakázáno motorkám parkovat na střešním parkovišti a musí parkovat dole na chodníku. Takže si tam člověk v pohodě a klidu odstaví skútr, aniž by se bál že ho někdo bude buzerovat. A jako bonus mu tam chodí každých 10 minut sekuriťák z daného objektu a kouká i po skútrech .... Někdy mám pocit že soukromníci se chovají k moto lépe než stát ..... :roll:
A přitom by měl být stát rád, že odlehčujeme dopravě a zas tolik nepřekážíme ... Chtělo by to mladou krev do vedení města a tvorbu moto-parkovišť, jak to bývá v rozvinutějších zemích na západě. Třebas Rakousko, Německo a spol. Či toleranci jakou mají Italové, Chorvati ...

Mě tam jeden sekuriťák odchytil, když jsem jel nahoru a řekl, že na střeše moto nemá co dělat. A Když jsem se ho ptal, kde mám teda parkovat, tak mi právě ukázal na to místo u dveří, kde byli další 4 motorky a řekl že od vedení mají přikázáno směřovat motorky tam ..... A vždycky se tváří jak bubáci, ale nikdy mi neřekli ani slovo .... tvrdí hoši no :mrgreen:
Naposledy upravil KYBLOS dne 04 zář 2013, 14:24, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
Život je jak bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš

PCX 125/2011 papá :
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
StuntJ

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 638
Registrován: 25 říj 2011, 00:04

Re: Parkování na chodníku

Příspěvekod mickielli15 » 30 zář 2012, 13:30

Povel z vedení zní: "nahoře vyhodit, dole mračit"!!!! :mrgreen: Tam zatím zkušenost nemám, zkusím tam někdy "nakoupit" :)
SH 300i najeto 70000km
Uživatelský avatar
mickielli15

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 571
Registrován: 05 dub 2012, 01:33
Bydliště: pár km od Brna na sever :-)
Skútr / moto: Honda SH 300i 2011
Tuning / úpravy: Nechci do toho Hondě fušovat :-))

Re: Parkování na chodníku

Příspěvekod Sniper_RAT » 08 črc 2013, 13:08

Ahoj,

zrovna zítra jedu do Vaňkovky na skůtru. U kterého vchodu se tam má parkovat? U toho u zvonařky, nebo z druhé strany u tesca?

Díky Brňákům za odpověď :)
Fotogalerie mé PCX: http://1drv.ms/1hue0y2
Uživatelský avatar
Sniper_RAT

25+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 27
Registrován: 20 kvě 2013, 11:43
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PCX 125 (Petrol Blue)

Re: Parkování na chodníku

Příspěvekod sedli » 08 črc 2013, 13:11

Z ulice Trnitá. Přímo uprostřed budovy. Vejdeš vchodem a jsi přímo uprostřed obch. centra. Neboj, to poznáš, vždy tam minimálně pár skútrů stojí.
Bylo : Piaggio Hexagon 125 LX 1996, Honda PCX 125 2011, Suzuki GSX-F, Kawasaki Versys 650.
Nyní : Kentoya HAMMER II-i 125
Uživatelský avatar
sedli

1500+
 
Reputace: 27
Příspěvky: 1942
Registrován: 27 črc 2009, 16:03
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PCX 1.generace
Tuning / úpravy: Laděný výfuk IXIL dual HyperLow, vyhřívané gripy Oxford,reflexní proužky na ráfky, LED parkovačky, karbonová fólie na pár dílech, množství originálních škrábanců a prasklin

Re: Parkování na chodníku

Příspěvekod Strmal » 08 črc 2013, 13:13

Z boku od trnité...
Malaguti Madison 200 Blak Rider

Dříve bylo - Malaguti F15 Firefox
___________________________________
http://skutrkyjov.webnode.cz/
Uživatelský avatar
Strmal

250+
 
Reputace: 10
Příspěvky: 319
Registrován: 12 kvě 2008, 13:07
Bydliště: Kyjov / Brno
Skútr / moto: Malaguti Madison S200 Black Rider
Tuning / úpravy: Multivárek, LeoVince GranTurismo

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze o skútrech

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron