Oprava pneu knotem

Volná diskuze o skútrech, která tématicky nespadá do žádné z výše uvedených kategorií.

Oprava pneu knotem

Příspěvekod Gek » 10 kvě 2010, 10:35

Po velmi špatné zkušenosti s antipichem, po debatě s Poldou na Orlíku a zvážení použití Ultraseelu, jsem se rozhodl pro opravu defektů použít knoty, kterým mi opravil gumař píchlou pneu. Aniž bych to chtěl zakřiknout, píchnul jsem poprvé za 10 let. Ťuk ťuk ťuk. Objednal jsem si kompresorek za 880 korun. Je malý a skladný. Nafouká mi i matraci do stanu. :D Teď si ještě koupím knoty.
Tak bych se rád zeptal uživatelů knotů, jak na to ?? Je to jednoduché ?? Taky jsem dostal názor, že není legrace aplikovat knot, občas může vypadnout. Jaké máte s tímto zkušenosti. Je třeba to natrénovat ?
Za odpovědi děkuji.
Kymco Xciting 500i. a nejčastěji k vidění
" Festina Lente " " Lepší být v šest doma, než o půl šesté v márnici " :)
Uživatelský avatar
Gek

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 463
Registrován: 29 zář 2008, 13:27
Bydliště: Moravany 53372
Skútr / moto: URAL Retro 750 + sajda

Re: Oprava pneu knotem

Příspěvekod ajfel » 10 kvě 2010, 12:01

Ahoj, Geku. Obecně, každá oprava na cestě je provizorium a měl by jí zkouknout servis. To platí i pro knoty. Ale samotný knoty nestačí, musíš dokoupit lepidlo, pak takovej nebozez, kterým začistíš otvor v pneu a dále šídlu podobný nástroj, kterým ten knot protáhneš tam a zpět, nožíkem seřízneš, a je hotovo. Je to časově náročnější než antipich, ale zase to může být napořád. Btw, to nářadí je asi lépe koupit v sadě, buď s kompresorkem nebo CO2 bombičkama. Nevím, jestli to tak stačí?
ajfel

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 188
Registrován: 05 dub 2010, 11:45
Bydliště: Vysočina
Skútr / moto: Honda SW-T400
Tuning / úpravy: alarm Scorpio, topcase Honda, akukontrola+zásuvka CTEK, vyhřívání sedla KeeTec, hefty Oxford

Re: Oprava pneu knotem

Příspěvekod Gek » 10 kvě 2010, 13:01

Omlouvám se. Špatně jsem to napsal. Mea maxima culpa.
Napsal jsem knoty, ale myslel jsem celou tu soupravu. To je vrták, jehlu, knoty a lepidlo. Např. Tohle . Tady to dokonce mají za necelou stovku lepení za 100
Spíše mi ale jde o samotnou aplikaci knotu. Jakou koupit sadu, protože třeba dražší bude mít lepší aplikátor. Radu toho, kdo to dělal. Vypadá to velice jednoduše, ale jistě bude skutečnost trochu jiná. Myslím něco jako se sněhovými řetězy. V návodu je napsané, nasadit řetězy ? Není nic snadnějšího. Ale když pak jsi ve sněhu s řetězem v ruce, začínají problémy.
Proto se na to ptám. Abych pak někde nestál s knotem v ruce a s hřebíkem v kole. Tak jsem myslel takovou informaci zkušených. Jak a kde namazat lepidlo, jak s tím pak škubnout nebo neškubnout.
Asi tak.
Kymco Xciting 500i. a nejčastěji k vidění
" Festina Lente " " Lepší být v šest doma, než o půl šesté v márnici " :)
Uživatelský avatar
Gek

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 463
Registrován: 29 zář 2008, 13:27
Bydliště: Moravany 53372
Skútr / moto: URAL Retro 750 + sajda

Re: Oprava pneu knotem

Příspěvekod BG650 » 10 kvě 2010, 20:14

Zdeňku buď v klidu, není to žádná věda. Mám tu nejlevnější sadu a používal jsem ji jednou na moto a jednou na auto. Vždy doma, na cestu vozím navíc stejně antipich na menší dofouknutí. Až dojde, pořídím asi bombičku. Ta oprava je napořád, knot tam musíš vrazit dostatečně, to není problém odhadnout a zbytek odřízneš. Problém může být s lepidlem. Ta tuba je sice dost velká ale po otevření vysychá. Nakoupil jsem lepidla na kolo, jsou to malé tubičky a měly by posloužit stejně. Dokud to lepidlo ale nenačneš, není problém. Jinak to lepidlo má mimo to, že lepí ještě za úkol usnadnit zasunutí knotu do pláště. Většinou to jde pěkně ztuha :wink:.
Uživatelský avatar
BG650

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 402
Registrován: 27 lis 2007, 17:57
Bydliště: Lety u Dobřichovic
Skútr / moto: B 650, X9 250,ČZ 175,KLR 600 602371312

Re: Oprava pneu knotem

Příspěvekod ajfel » 10 kvě 2010, 22:33

Dělal jsem to na autě, na moto zatím ne. Ťukyťuk...
Ještě k té obavě z uvolnění a vypadnutí knotu. Je důležité, aby nebozez vytvořil otvor přesně na míru knotu, proto raději sadu. Pokud je otvor větší než nástroj, tak použít silnější knot nebo knoty dva (to by mohl být trochu problém...). Knot zavedeš do šídla, přehneš na polovic a a díru zaplníš lepidlem. (Můžeš namatlat i na knot, ale u většiny lepidel stačí namazat jeden z lepených povrchů, záleží na tom, co je napsáno na tubě.) Jak říká kolega BG650, zavedení jde ztuha, a to je dobře. Knot se natáhne a po uvolnění šídla (za tím účelem je na konci rozříznuté) se smrští a vytlačí přebytek lepidla. Je žádoucí, aby vrstva lepidla byla tenká, pak to dobře drží. Seřízneš přebytky, dofoukneš a jedeš. Když se budeš chtít spolehnout, tak si tam doma v servisu necháš zavulkanizovat hříbek.
Asi by to šlo nacvičit na starý gumě k vyhození, ale já bych to nedramatizoval... Jo, a řetězy jsou horší, protože mě vždycky strašně zebou ruce :D .
ajfel

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 188
Registrován: 05 dub 2010, 11:45
Bydliště: Vysočina
Skútr / moto: Honda SW-T400
Tuning / úpravy: alarm Scorpio, topcase Honda, akukontrola+zásuvka CTEK, vyhřívání sedla KeeTec, hefty Oxford

Re: Oprava pneu knotem

Příspěvekod ScooterMarty » 10 kvě 2010, 23:35

Zkušenosti s knoty nemám žádné, ale co se týče huštění po opravě, tak doporučuju http://www.sifos.cz/sifos_obrazek.php?ProductID=23. Pamatuju to ještě ze svých enduro let a kupodivu se to stále dá sehnat. Poměr cena / užitek je bezkonkurenční. Nafoukne to spolehlivě i kolo z osobáku, takže motorku několikrát a plnění v železářství, výměnou za cca 20 korun... :D
dříve guttata
Martin, 608 463 502, Profil na Motorkáři.cz
Suzuki Burgman 400 '10 "Sněhurka"
Jezdím za Obrázek
Uživatelský avatar
ScooterMarty

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 652
Registrován: 30 črc 2009, 01:50
Bydliště: Praha 10
Skútr / moto: Suzuki Burgman 400, L0, bílá
Tuning / úpravy: Topcase, turistické plexi,

Re: Oprava pneu knotem

Příspěvekod wictor » 06 črc 2020, 19:47

Téma promazáno o SPAM a následné diskuze.

Wictor
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400


Zpět na Diskuze o skútrech

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků