Neuvěřitelné !!!

Volná diskuze o skútrech, která tématicky nespadá do žádné z výše uvedených kategorií.

Re: Neuvěřitelné !!!

Příspěvekod nedory » 09 čer 2019, 14:01

stočit kilometry u některých skůtrů nejde bez rozebrání palubky, odletování a přepsání EEPROM. Přes diag to někdy nejde.
Kilometry můžou občas sedět.
Argumenty mohou dojít, munice nikoli Konfucius
Uživatelský avatar
nedory

750+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 751
Registrován: 27 pro 2010, 11:49
Bydliště: Polná
Skútr / moto: Aprilia Mana 850

Re: Neuvěřitelné !!!

Příspěvekod nedory » 11 srp 2019, 11:43

Vespa s tažným

vespa_tazne_2.jpg


vespa_tazne_1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Argumenty mohou dojít, munice nikoli Konfucius
Uživatelský avatar
nedory

750+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 751
Registrován: 27 pro 2010, 11:49
Bydliště: Polná
Skútr / moto: Aprilia Mana 850

Re: Neuvěřitelné !!!

Příspěvekod Yaryn » 11 srp 2019, 13:03

Jsem netušil, že mají v Holandsku Jindřichův Hradec :mrgreen: :mrgreen:
Motto: co mě nezabije, to mě posílí...
2017 - 2019/SYM JET14
2019/HONDA FORZA 125
Uživatelský avatar
Yaryn

250+
 
Reputace: 42
Příspěvky: 358
Registrován: 01 čer 2012, 09:04
Bydliště: Potkali se u Kolína
Skútr / moto: SYM JET14 (prodáno)/Honda Forza 125

Re: Neuvěřitelné !!!

Příspěvekod nedory » 24 srp 2019, 13:49

dneska jsem pomáhal u nehody motorkáře, mašina na odpis, kluk v pohodě, prohlídl jsem ho, nic mu nebylo, ani ruce se mu moc neklepaly. Nechtěl policajty, sanitku, nic mu nebylo, mohl vším hýbat, prostě položil to. Přední kolo podjelo svodidla a utrhly se vidle, mašina zaklíněná, vytáhli jsme ji avií.

Mašina ležela na zemi pod svodidlem, kolem hlína, bordel.
Co mě dostalo: většina řidičů nezastaví, nezaptá se zda potřebujeme pomoc. Parta motorkářů projela kolem, jen se dívali. Parta lidí na fichtlem zastavila a ptala se, traktorista taky, semtam auto. Zbytek projel, fotil si (mám taky pár fotek lidí, co jen projelo, ani nezpomalili), a jel dál. Vrchol byl houbař, projel, zpomalil ... a zajel k lesu, vytáhl košík a šel sbírat.

Po naložení jsme šel sebrat vestu před zatáčku a zastavoval s ní dopravu, ať někdo nevletí do auta s vlekem. Jedna baba mě skoro smetla, pak zastavila, a nechala si to vysvětlit. Druhá pipina v superbu mě málem zajela, pak zastavila a řekla, že nehoda ji nezajímá, spěchá a má svý právo jet.

Kurwa, co se to stalo s lidma? Je mi z toho na blití. Hlava mi to prostě nebere.
Argumenty mohou dojít, munice nikoli Konfucius
Uživatelský avatar
nedory

750+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 751
Registrován: 27 pro 2010, 11:49
Bydliště: Polná
Skútr / moto: Aprilia Mana 850

Re: Neuvěřitelné !!!

Příspěvekod Badarala » 24 srp 2019, 17:54

V Německu už je natáčení si a/nebo focení dopravní nehody jen tak z plezíru trestný čin (nebo přestupek či jak to tam mají)...
Před rovnými 25 lety, akorát před osmnáctými narozeninami jsem havaroval ošklivě na kole. Jel jsem z kopečka plnou palbu, nedal zatáčku, letěl přes řidítka (zrasoval se asi na měsíc a půl). Seděl jsem chvíli vedle zkrouceného kola a snažil se popadnout život. Jezdila auta, projelo asi deset. Zcela vyloučeno, aby mě a rozmlácené kolo řidič přehlédnul. Nikdo nezastavil. Takže nic nového, anebo vlastně možná ano, když čtu tvoji příhodu, říkám si: Zlepšuje se to... :-)
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: Neuvěřitelné !!!

Příspěvekod HANZTD » 24 srp 2019, 20:24

Pominu to že většina lidí nezastaví ....... :idea:
vyzdvihnu tvojí ODVAHU korigovat dopravu po prvotní pomoci osobě, ale musim tě upozornit , že pokud by se ti něco stalo (někdo tě jakkoliv sundal nebo prostě cokoliv) tak to jde vše za tebou a na tvoje triko , i škody vzniklé na majetku druhé straně !! SPOUSTA SMRTÁKŮ VZNIKNE AŽ PO PŮVODNÍ NEHODĚ :!:
prostě jen trojůhelník a VĚŘIT , max stát ve VESTĚ za příkopem nebo ve svahu proti zatáčce :!:

ono i to , že viník nechtěl poldy o něčem svědčí :|
z APRILIA SR 50ie na SRMAX 300ie nejnověji SR\/ 850 ;-) .. + DUCATI MULTISTRADA 1260 ENDURO

NEBREČIM , MÁM ITALKY .. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII 8)
Uživatelský avatar
HANZTD

500+
 
Reputace: 97
Příspěvky: 742
Registrován: 05 zář 2014, 22:33
Bydliště: ÚSTÍ NAD LABEM
Skútr / moto: APRILIA SR\/ 850 ABS,ATC sport r.v.12 BLACK
Tuning / úpravy: AKRAPOVIČ SR\/ , Led svit , Pozičky P+Z alá USA , Tourist plexi , Hot grip , Semtam polep trikolora-sport , Giwi 55L (nouzově)

Re: Neuvěřitelné !!!

Příspěvekod srnka1010 » 24 srp 2019, 20:38

Až si tá pipina niekde namlátí hubu,tiež si uplatníme právo otočit hlavu bokom a ísť ďalej.Toš na každú sviňu sa voda varí.
Uživatelský avatar
srnka1010

750+
 
Reputace: 163
Příspěvky: 852
Registrován: 18 čer 2016, 20:37
Bydliště: Voderady
Skútr / moto: yamaha majesty 250 r.v 2000 / Honda Transalp 600

Re: Neuvěřitelné !!!

Příspěvekod josuk » 25 srp 2019, 08:04

Kdyby byl někdo zraněný tak funguje jenom zastavení dopravy natvrdo.. Postavit auto přes cestu a tak. S motorkou to jde ale špatně. . Stojíci kolona je docela bezpečná a víc lidí vyleze.. a když pak dorazí sanitka hasiči tak to stejně udělají..
Jestli se mu nic nestalo tak super a stejně by asi nepomohli... když se ale poškodí zařízení.. Svodidlo,. Tak volat policii je povinnost.. Stejně když nejsme vlastními silami schopni vyprostit a obnovit provoz.. Tak je to nějak v zákoně..
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1409
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a letní Xciting 400
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: Neuvěřitelné !!!

Příspěvekod nedory » 25 srp 2019, 21:12

nic nebylo poškozeno, ani silnice, ani svodidla, a motorku jsme vyprostili sami Avií. Silnici jsme od hlíny zametli. Nikdo se nezranil (nepočítám odřeninu a naražený palec motorkáře), kromě mě, když jsem řezal nožem větev pro umístění reflexní vesty, a nechtíc jsem si přejel nožem prst. Dobře jsem ho nabrousil, čistý řez, už se hezky hojí. (lidi s trojúhelníkem odjeli, a já tam kluka nechtěl nechat samotného, tak jsem hodil před zatáčku vestu na klacek)

Je mi jasný, že lidem není příjemné vidět nehodu a mají podvědomou touhu zmizet pryč. Funguje příkaz, a většina začne dělal co má, ty se postav tady, ty udělej tohle, ty podrž tamto, a situace se dá zvládnout, než přijedou profíci.

Stavím u každé nehody, kde ještě není IZS, i kdybych se měl jen zeptat, jestli něco nepotřebují (posledně třeba vestu pro kluka, co řídil dopravu). Měl bych umět pomoci zraněnému, doufám ale, že to nikdy nebudu muset dělat. Ale udělal bych to.

Nevím, co se s lidma děje. Jednou můžou bejt v pangejtu sami, a budou rádi za každej kousek pomoci. A pak někdo jen projede kolem a ujede. Nikdo z nás neví, kdy bude potřebovat pomoc.
Argumenty mohou dojít, munice nikoli Konfucius
Uživatelský avatar
nedory

750+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 751
Registrován: 27 pro 2010, 11:49
Bydliště: Polná
Skútr / moto: Aprilia Mana 850

Re: Neuvěřitelné !!!

Příspěvekod HANZTD » 25 srp 2019, 21:26

nedory

hlavně to ode mě neber jako moudro chytráka :!:
každopádně u X nehod s různym průběhem a výsledkem jsem den co den .... :wink: :roll:
z APRILIA SR 50ie na SRMAX 300ie nejnověji SR\/ 850 ;-) .. + DUCATI MULTISTRADA 1260 ENDURO

NEBREČIM , MÁM ITALKY .. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII 8)
Uživatelský avatar
HANZTD

500+
 
Reputace: 97
Příspěvky: 742
Registrován: 05 zář 2014, 22:33
Bydliště: ÚSTÍ NAD LABEM
Skútr / moto: APRILIA SR\/ 850 ABS,ATC sport r.v.12 BLACK
Tuning / úpravy: AKRAPOVIČ SR\/ , Led svit , Pozičky P+Z alá USA , Tourist plexi , Hot grip , Semtam polep trikolora-sport , Giwi 55L (nouzově)

Re: Neuvěřitelné !!!

Příspěvekod adacarp » 25 srp 2019, 23:08

Brácha měl dnes nehodu u Seče,tímto děkuji všem co zastavili zavolali záchranku a PČR, je viďět že všichni nejsou lhostejní. Ještě jednou DĚKUJI
adacarp

500+
 
Reputace: 61
Příspěvky: 559
Registrován: 26 led 2019, 14:28
Bydliště: Pardubice
Skútr / moto: Honda forza 300

Re: Neuvěřitelné !!!

Příspěvekod Garrett » 26 srp 2019, 16:00

Bylo - Kymco Downtown 125i 2013
Je - Honda Forza 125ccm 2017
Uživatelský avatar
Garrett

250+
 
Reputace: 38
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2015, 20:21
Bydliště: u Vyškova
Skútr / moto: Honda Forza 125ccm. 2017 Bílo modrá

Re: Neuvěřitelné !!!

Příspěvekod Tomas6 » 26 srp 2019, 22:01

Hele ač s tím samozřejmě nesouhlasím a nikdy bych to neudělal, nedivím se. Já loni na podzim nasypal do obnovy zanedbané louky cca 250 tis Kč a asi po týdnu si tam 4 kreténi na kroskách udělali trať. Prostě si jezdili tam i zpět po krásně uklizené a čerstvě zaseté navíc namoklé louce. Co tam po nich zůstalo asi netřeba dodávat. Zavolal jsem cajty,ti samozřejmě přijeli až byli pryč. Naštěstí jeden z nich měl číslo a kluci myslivci na vjezdu do lesa fotopast... Takže pohrozil advokát a borci škodu která byla asi 40tis zaplatili. Tak z jakého pohledu bys to viděl ty jako zoufalý vlastník pozemku?
Tomas6

25+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 28
Registrován: 22 úno 2019, 12:20

Re: Neuvěřitelné !!!

Příspěvekod convoy » 26 srp 2019, 22:08

sorri ale žádný majetek není důvod k vraždě!!!!
nejhorší smrt je z vyděšení
Uživatelský avatar
convoy

50+
 
Reputace: 15
Příspěvky: 67
Registrován: 04 říj 2010, 21:45
Bydliště: Velká Morava
Skútr / moto: ex Manet Korado, Yamaha xmax 125 2018

Re: Neuvěřitelné !!!

Příspěvekod Tomas6 » 27 srp 2019, 06:08

Proč vraždě?A co když tam vůbec nebyl úmysl někomu ublížit. Nikdo to neviděl,nikdo tam nebyl,ale každý hned odsuzuje.Ono novináři taky napíšou to co jim pasuje aby ty jejich žblechty někdo četl. Co když tam byla udělaná ohrada okolo celého pozemku jen kvůli tomu aby neutekl dobytek.Navíc to už bude trestné si ohradit svůj pozemek,chránit si svůj majetek proti někomu kdo vědomě porušuje zákon? Vjezd do lesa motorovými vozidly,mezi které motorka rozhodně patří,je povoleny pouze majiteli toho konkrétního či přilehlého lesa,bez ohledu jestli je ten pozemek,cesta soukromá nebo ne. Na pole,louky je zakázán dokonce vstup cizím osobám,ne jen vjezd.Ano souhlasím,mohl to ten dotyčný udělat jinak,dát tam závoru, drát označit,ikdyž nikde není psané že nebyl,určitě bych nemluvil o vraždě...
Tomas6

25+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 28
Registrován: 22 úno 2019, 12:20

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze o skútrech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků