Mám hlad, ale čínu nechcem

Volná diskuze o skútrech, která tématicky nespadá do žádné z výše uvedených kategorií.

Mám hlad, ale čínu nechcem

Příspěvekod Rnx » 04 čer 2015, 17:31

Od jari vedľa mňa (mojej moto) v garáži parkuje novučičká Kentoya Fever. Garáž sídli v kanc. budove, takže ju vídam len v pracovné dni, v ktoré sa doobedu potichu priplazí a okolo piatej zase nenápadne zmizne. Je vždy naleštená, keď prší, tak ju nevidieť a keď neprší ale spadne na ňu smietko prachu, tak je spoľahlivo do pár dní vyleštená do novoty. Borec sa o ňu evidentne bojí, zamyká ju trubkovým zámkom o stojan na bicykle (pochopím) ale keď je ten nedostupný, tak o plastovú (!) rúrku klimatizácie. Proste, je to evidentne nejaký motopanic.
Trochu som ju obzeral. Vyzerá celkom dobre. Žiadne katastroficky nelícujúce plasty. Výfuk pôsobí lacno, ale maskuje to chromovaním. Prístrojovka je šmejd, lenže asi funguje a i tak sa na ňu nik nepozerá, tak mi to neva. Aj som si vravel, že na tých čínach niečo predsalen bude, keď už to spomína aj Jarda Šíma a vidieť ich všade.
Dnes som pod modro-bielou kráskou objavil veľkú olejovú mláku. Aha, už som skoro zabudol aké to je, kúpiť si čínu. Ďakujem, ale na čínu už nemám chuť.
Uživatelský avatar
Rnx

100+
 
Reputace: 15
Příspěvky: 217
Registrován: 29 črc 2013, 10:32
Skútr / moto: Runner 50 (sold), Burgman 650 (sold), C 650 GT

Re: Mám hlad, ale čínu nechcem

Příspěvekod sedli » 04 čer 2015, 17:44

A pointa ? ...
Bylo : Piaggio Hexagon 125 LX 1996, Honda PCX 125 2011, Suzuki GSX-F, Kawasaki Versys 650.
Nyní : Kentoya HAMMER II-i 125
Uživatelský avatar
sedli

1500+
 
Reputace: 27
Příspěvky: 1942
Registrován: 27 črc 2009, 16:03
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PCX 1.generace
Tuning / úpravy: Laděný výfuk IXIL dual HyperLow, vyhřívané gripy Oxford,reflexní proužky na ráfky, LED parkovačky, karbonová fólie na pár dílech, množství originálních škrábanců a prasklin

Re: Mám hlad, ale čínu nechcem

Příspěvekod Mojda » 04 čer 2015, 18:17

Ďakujem, ale na čínu už nemám chuť.

Tohle je přece vyvrcholení neboli pointa.
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla...
Uživatelský avatar
Mojda

1500+
 
Reputace: 246
Příspěvky: 1738
Registrován: 04 lis 2007, 21:52
Bydliště: Prágl
Skútr / moto: mrňavá Aprilka

Re: Mám hlad, ale čínu nechcem

Příspěvekod sedli » 04 čer 2015, 21:26

Jen mi příjde trochu zbytečný zakládat kvůli tomu nové téma, ale oki, každý má občas "vidění" , nebo "myšlenku" a rád se o něj podělí..
Bylo : Piaggio Hexagon 125 LX 1996, Honda PCX 125 2011, Suzuki GSX-F, Kawasaki Versys 650.
Nyní : Kentoya HAMMER II-i 125
Uživatelský avatar
sedli

1500+
 
Reputace: 27
Příspěvky: 1942
Registrován: 27 črc 2009, 16:03
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PCX 1.generace
Tuning / úpravy: Laděný výfuk IXIL dual HyperLow, vyhřívané gripy Oxford,reflexní proužky na ráfky, LED parkovačky, karbonová fólie na pár dílech, množství originálních škrábanců a prasklin

Re: Mám hlad, ale čínu nechcem

Příspěvekod Mr.Voza » 05 čer 2015, 07:15

Rnx píše:Mám hlad, ale čínu nechcem

Tak si dej třeba guláš, nebo koprovku :lol:
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Re: Mám hlad, ale čínu nechcem

Příspěvekod dukon » 05 čer 2015, 11:30

Ano čína není pro každého. Kdo na to má koupí si něco lepšího. Pokud jsi trochu manuálně zručný, nemáš strach sem tam něco opravit, o moto se míníš starat atd. klidně si čínu pořiď. V opačném případě se na ni ani nedívej. Znám mnoho lidí kteří mají na číně najeto a jsou spokojeni. On totiž ten servis některým lidem chybí a pokud sem tam něco nerozeberou nejsou ve své kůži. Pár let nazpět, pokud sis na motorce neuměl něco spravit tak si dojel. Dnes každý jezdí a když se sem tam něco ukáže je z toho na větvi. Kde jsou všichni čeští kutilové. Určitě to nebudou autoři článků o čínských moto. Český kutil si čínu koupí záměrně aby mohl dát vyniknout svůj um a upraví si ji k obrazu svému. Když nic jiného, aspoň čína dokázala udělat mota za lidový peníz a dát šanci svézt se i méně movitým. Navíc vychovává generaci manuálně zručných motorkářů.
To já si za adekvátní cenu čínu klidě dám a věřím, že mi službu udělá.
Yamaha XP 500 ABS T-max 09
Minulost : Yamaha YP 125 ABS X-max 11
Minulost : Kymco Agility125 City 09
Uživatelský avatar
dukon

250+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 401
Registrován: 09 črc 2012, 14:05
Bydliště: Valašsko
Skútr / moto: Yamaha T-max 09

Re: Mám hlad, ale čínu nechcem

Příspěvekod TUNER » 05 čer 2015, 12:48

Já bych si čínu koupil klidně znova,naposled jsem ji kupoval včera,kuřecí po sečuánsku a byla výborná :!: :P
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Mám hlad, ale čínu nechcem

Příspěvekod crhy » 05 čer 2015, 13:23

2 Dukon: levej nejsem, opravím všechno, jak doma tak v práci, ale čínu by jsem si opravdu nekoupil.
Chápu, že nějakej šťourálek se v tom rád hrabe, ale probůh, vždyť je to i o materiálech a nejen o tom, co člověk umí!
Ale aby jsem nebyl off, tak zrovna včera jsem měl výborný smažený nudle s kuřecím, houbami a zeleninou. :mrgreen:
Uživatelský avatar
crhy

2500+
 
Reputace: 463
Příspěvky: 3240
Registrován: 29 kvě 2009, 20:13
Bydliště: Roudnicko
Skútr / moto: Honda SW-T400; Manet S.Maxi (1998)

Re: Mám hlad, ale čínu nechcem

Příspěvekod Rnx » 05 čer 2015, 13:29

Čínu? Nebo něco evropského? No hele, za ty prachy je to zajímavý poměr cena výkon... Dnes jsem dostal špetku míň rýže než v pondelí, tak nevim, možná jenom unavený vietnamský kuchař... :)
Uživatelský avatar
Rnx

100+
 
Reputace: 15
Příspěvky: 217
Registrován: 29 črc 2013, 10:32
Skútr / moto: Runner 50 (sold), Burgman 650 (sold), C 650 GT

Re: Mám hlad, ale čínu nechcem

Příspěvekod pcx » 05 čer 2015, 14:39

tak za seba mozem povedat...
Moj prvy skuter vobec bolo kymco agility 50 (pre niekoho cina pre niekoho silou mocou nie. Ja som to bral za to najlepsie co si mozem od cinskeho kuchara v bistre objednat :D )
Mal som ho sezonu, zistil som se skutre ma beru, nasetril som a kupil vysnivanu pcxku. Sluzil mi k uuuuplnej spokojnosti, jediny problem som nemal. A to je fajn, lebo som typ co chce jazdit a nie hrabat sa v motorke ( a ani som neni zrovna v tejto oblasti zrucny )
Takze za mna... pochutil som si na cine, ale druhy chod som si uz objednal ine menicko :-)

Inak celkom som si narobil chut na ozaj cinske menu, asi kuknem daku donasku :-):-)
Uživatelský avatar
pcx

500+
 
Reputace: 36
Příspěvky: 588
Registrován: 07 led 2015, 10:58
Bydliště: Nitra, SK
Skútr / moto: Yamaha X-Max 400 MOMO DESIGN

Re: Mám hlad, ale čínu nechcem

Příspěvekod lzqpmt » 05 čer 2015, 15:07

Vzpomínám, když jsem v 80´letech jezdil babettu (novější model), pořád jsem šteloval. Napínal řetěz, čistil svíčku, profukoval karbec, hrabal se v převodovce (jednou nechtěla řadit nahoru, podruhý zase dolů). Všechno bylo udělaný z měkkýho materiálu, zkrátka ostuda našeho tehdejšího motoprůmyslu. Na 1 hodinu jízdy připadalo půl hodiny opravování. S čínou je to stejné. Pokud to někoho baví, tak směle do toho, minimálně pro dobrý pocit že koupil levně.
Kdysi Babetta 210, Yamaha FS80SE, Yamaha Virago 1100, Yamaha x-city 125
Piaggio Mp3 500 LT sport Obrázek
Suzuki DL 650 V-Strom Obrázek
Uživatelský avatar
lzqpmt

100+
 
Reputace: 11
Příspěvky: 175
Registrován: 11 říj 2013, 00:41
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Piaggio Mp3 500 LT sport /Suzuki DL 650 V-Strom

Re: Mám hlad, ale čínu nechcem

Příspěvekod Rnx » 10 čer 2015, 22:33

S*** ma, ze musim ten olej utriet ja ak si na svojom skutri nechcem nabit drzku. Kua ludia, ak kupujete zmetky, upratujte za sebou ten bordel co to robi!
Ten vadny skuter uz samozrejme tyzden nebol v garazi a bohvie kedy sa zase objavi. Ak vobec.
Uživatelský avatar
Rnx

100+
 
Reputace: 15
Příspěvky: 217
Registrován: 29 črc 2013, 10:32
Skútr / moto: Runner 50 (sold), Burgman 650 (sold), C 650 GT


Zpět na Diskuze o skútrech

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků