Lambretta sa vracia

Volná diskuze o skútrech, která tématicky nespadá do žádné z výše uvedených kategorií.

Lambretta sa vracia

Příspěvekod Peter23 » 10 čer 2017, 16:45

Legendárny taliansky súputník skútrov Vespa sa vracia. Po nedávnom modely LN125 a nevyjasnených vlastníckych pomerov okolo značky sa situácia dúfam už stabilizovala.
Skúter je podobne ako Vespa celokovovej konštrukcie (alebo skôr karosérie) a podľa drbov na nete by mal používať motory SYM. Uvidíme. Väčšie zapojenie Ázie do výroby komponentov alebo samotnej montáže, by sa mohlo prejaviť na (oproti Vespe) priaznivejšej cene. Každopádne návrat značky Lambretta je dobrou správou.


http://www.lambretta.com/latest/
Peter23

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 14
Registrován: 25 kvě 2017, 19:34
Skútr / moto: Piaggio Medley 125
Tuning / úpravy: Velké plexi Piaggio

Re: Lambretta sa vracia

Příspěvekod Peter23 » 17 čer 2018, 19:19

Tak už sa to konečne rozbieha. Skútre sa už začínajú objavovať u predajcov v Európe. Ide o model V Special vo verziách 50, 125 a 200 (ten posledný ma v skutočnosti motor 170cm3). Naživo sa dal vidieť už v marci (březnu) na Výstave Motocykel v Bratislave v stánku dovozcu Moped Slovakia. V Českej republike podľa oficiálnej stránky zatiaľ zastúpenie nie je. Konečne sa objavilo prvé video, amatérske predstavenie skútra v španielčine ,ale pre takú základnú predstavu to stačí.

https://www.youtube.com/watch?v=0eAz1bYz4eU

Na budúci rok sa plánuje elektrická verzia a takisto aj väčší model so 400-kovým motorom.
Peter23

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 14
Registrován: 25 kvě 2017, 19:34
Skútr / moto: Piaggio Medley 125
Tuning / úpravy: Velké plexi Piaggio

Lambretta sa vracia

Příspěvekod dreamer » 17 čer 2018, 20:54

Nuz, sledoval som to od prvej spravy, ked sa zacalo este len suskat, ze znacka Lambretta ako Fenix vstane z popola. Tesil som sa na “vojnu” s jej odvekym rivalom Vespou, dufajuc, ze z tej “vojny” budeme profitovat my, radoby uzivatelia. Ale vietor z plachiet my zobrala informacia a teraz uz fakt, ze nova Lambretta nema uz so svojimi korenmi okrem znacky spolocne nic. Ram a motor dodava totiz SYM a nova Lambretta je tak len prevtelenim modelu SYM Fiddle 3. Je to pre mna podobny pribeh ako JAWA, cinska motorka s nalepkou svetoznameho vyrobcu, no s originalom nema spolocne nic. Toto je zial dalsia smutna ukazka toho, ako dnes niektori vyrobcovia uvazuju, chytit este vlnu zaslej slavy a trochu na nej posurfovat kym sa da zarobit. Je to len marketing, nic viac. Ale par ludi sa na to chyti a kupia si to, o tom nepochybujem.
Honda NC750D Integra
Obrázek
Aprilia SR MAX 300
Obrázek
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207
Uživatelský avatar
dreamer

250+
 
Reputace: 55
Příspěvky: 356
Registrován: 29 dub 2014, 20:13
Skútr / moto: Honda NC750D Integra, Aprilia SR MAX 300

Re: Lambretta sa vracia

Příspěvekod misacinec » 17 čer 2018, 22:11

Mne sa to napríklad páči, vyzerá to neopozerane. Že to bude vychádzať zo Sym, vrátane motora môže byť aj výhoda kvôli náhradným dielom. Na videu to pôsobí veľmi kvalitne čo sa týka materiálov a spracovania. Za mňa teda jednoznačne palec hore!
Yamaha NMax 125
Uživatelský avatar
misacinec

100+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 149
Registrován: 26 bře 2016, 00:16
Bydliště: Hlohovec, Slovensko
Skútr / moto: Yamaha N-MAX 125 ABS červená metalíza
Tuning / úpravy: Kufor Shad SH39, reflexné prúžky, zásuvka na 12V/USB, kryty rúk/vyššie plexi/deflektor/brdové páčky/kryt spínačky a viečka palivovej nádrže, reflexné polepy Yamaha

Re: Lambretta sa vracia

Příspěvekod Peter23 » 17 čer 2018, 22:52

dreamer:
Mne osobne boli Lambretty vždy sympatickejšie ako Vespy a aj tento model sa mi veľmi páči. O kvalitu komponentov SYM nemám strach (firma podla drbov na nete vyrába celý skúter). To, že to už nieje "echt" Lambretta, mi neprekáža.

Ceny uvedené minulý rok: V50 Special EUR 2,799.00 , V125 Special EUR 3,399.00 , V200 Special EUR 3,999.00 .
Pre zaujímavosť "malé Vespy"(uvediem iba verzie 125) : Primavera 125 / Sprint 125 EUR 3,990.00 / EUR 4,250.00.

Som zvedavý či na Slovensku budú dostupné u každého predajcu SYM-u. Jedného mám nedaleko, takže by som to mohol ísť omrknúť aj naživo.

Ale keď sa na to pozriem racionálne, teraz mám Piaggio Medley a vymeniť ho za skúter s malými kolieskami a menším "kufrom" by nebolo moc rozumné...

Videá z výstavy EICMA 2017 :

https://www.youtube.com/watch?v=d1tBr-Ef2ok

https://www.youtube.com/watch?v=FQ1epjLbqHU
Peter23

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 14
Registrován: 25 kvě 2017, 19:34
Skútr / moto: Piaggio Medley 125
Tuning / úpravy: Velké plexi Piaggio

Lambretta sa vracia

Příspěvekod dreamer » 17 čer 2018, 23:09

Peter23 píše:Ceny uvedené minulý rok: V50 Special EUR 2,799.00 , V125 Special EUR 3,399.00 , V200 Special EUR 3,999.00 .
Pre zaujímavosť "malé Vespy"(uvediem iba verzie 125) : Primavera 125 / Sprint 125 EUR 3,990.00 / EUR 4,250.00.


Cena SYM Fiddle 3 125 - 1950 Eur. Nalepku Lambretta si kupis za par centov a usetris 1500 Eur.

Nevysmievam sa, len chcem poukazat na absurdnost takeho marketingu. Samozrejme ze Vespa je drahsia, ale tam sa to da aspon ospravedlnit tym, ze je to este stale taliansky original, nie len licencovana cinska kopia, aj ked v casoch globalizacie sa realne moze vyrabat kdekolvek. Toto je dokonca horsie ako Kawasaki J300, ktora je tiez len Kymco Downtown v zelenej farbe. Lebo tu sa snazia hrat na emocie tradicnych fanusikov znacky, no z tohto uhla pohladu je to skoro nieco ako podvod.
Honda NC750D Integra
Obrázek
Aprilia SR MAX 300
Obrázek
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207
Uživatelský avatar
dreamer

250+
 
Reputace: 55
Příspěvky: 356
Registrován: 29 dub 2014, 20:13
Skútr / moto: Honda NC750D Integra, Aprilia SR MAX 300

Re: Lambretta sa vracia

Příspěvekod Peter23 » 25 črc 2018, 19:41

Tak konečne sa objavila aj serióznejšia recenzia. Je to sice po francúzky ,ale dá sa to hodiť do google prekladača, takisto priložené video vie Youtube ako-tak otitulkovať.

https://www.motoservices.com/essai-scoo ... anti-vespa

Tá modrá je nadherná, zaujalo ma aj že má v série gumy Pirelli Angel Scooter.
Peter23

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 14
Registrován: 25 kvě 2017, 19:34
Skútr / moto: Piaggio Medley 125
Tuning / úpravy: Velké plexi Piaggio

Re: Lambretta sa vracia

Příspěvekod PBM2 » 25 črc 2018, 20:22

Dal jsem si vedle sebe foto SYM Fiddle 3 125 a Lambretty. Je tam podobnost, ale rozhodně mi nepřijde, že jsou stejné, totožné nebo příliš podobné. Spousta modelů "ala Vespa design" si je moc podobná a přesto mají své kupce, zastánce, ale i odpůrce. A přestanou se vyrábět? Ne. A to je dobře. A že to vyrábí celé nebo jen část ve firmě SYM? Tak ať! Pokud to bude kvalitní, za slušnou cenu a jízda na tom bude příjemná, klidně si to pořídím (když na to budu mít :lol: ), i když obecně tento vzhled není zrovna můj nejoblíbenější, ale rozhodně patří k tomu lepšímu :wink: . Pokud firma Lambretta (původní majitelé to nejsou, dnes je právo na značku v majetku švýcarské společnosti Innocenti SA) uzná firmu SYM jako vhodného výrobce skůtrů pro svoji značku, nevidím v tom nic špatného. Je to zakázková výroba, protože původní výrobní linky jsou dávno na šrotišti v Indii, kam byly po krachu společnosti prodány. Vykupovat nové pozemky, stavět nové haly, pořizovat vybavení, najímat oproti levné asijské pracovní síle evropské dělníky, a to vše s nejistým výsledkem, zda při dnešní konkurenci by se takové náklady vrátily za rozumnou dobu, to neudělá ani sebelépe finančně zajištěná firma. Prostě někde se udělá návrh, jinde projekt, pak se postaví prototypy a po odzkoušení a ujištění se, že vše funguje tak, jak má, se zajistí výrobce. Kdo má výrobní zázemí, vyrábí sám, případně některé části nechá vyrobit zakázkově jinde. A kdo výrobní zázemí nemá, dodá vhodnému výrobci s vybavením, lidmi a zkušenostmi podklady potřebné pro výrobu, nechá vyrobit zkušební sérii a po ujištění se, že je vše v pořádku, se rozjede výroba. V Itálii nebo na Taiwanu, to je pak fuk. Podvod by to byl, KDYBY TO BYL SYM Fiddle 3 s jiným logem, názvem, ale 100% stejný, jako původní model, ale s vyšší cenou jen proto, že je na tom nápis Lambretta. ALE TO NENÍ. 8) :!:

https://auto.idnes.cz/skutr-lambretta-je-zpatky-byval-slavnejsi-nez-vespa-f9z-/motorky.aspx?c=A170616_221459_motorky_taj
Čínská kráska bere "Kolik potřebuje" :-)

Fotogalerie / Profil na motorkáři.cz / Čínská kráska
Uživatelský avatar
PBM2

750+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 891
Registrován: 16 dub 2011, 11:53
Bydliště: Severní Morava, FM
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano, jsou.


Zpět na Diskuze o skútrech

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník