Jaký má vliv cestovní plexi na výkon?

Volná diskuze o skútrech, která tématicky nespadá do žádné z výše uvedených kategorií.

Re: vykon moto a cestovni plexi

Příspěvekod keto » 20 lis 2010, 10:13

Měl jsem vysoké Givi na Scarabeu a 120km/h bez problému,teď mám zase Givi na SH 300, je ze dvou částí a dá se výškově nastavit a tachometrových 140 to taky zvládne, i když na maximální vysunutí už to není ono v poryvech větru vibruje,ale když je v minimální poloze tak by to sneslo i vyšší rychlosti.
Uživatelský avatar
keto

1000+
 
Reputace: 70
Příspěvky: 1141
Registrován: 24 zář 2010, 07:45
Bydliště: Ludgeřovice
Skútr / moto: Forza 350, NC 700X, SH 300i, Aprilia Scarabeo 200i

Re: vykon moto a cestovni plexi

Příspěvekod Bahnak » 20 lis 2010, 10:44

to stumbauer: Neodvážil bych se říct která z firem dělá nejlepší plexi protože jsem neměl možnost tyhle doplňky testovat jinak než na svých skůtrech a mám zkušenost jen s Biondi a Puig. Oba mnou použité typy byly kvalitní a aerodynamicky dobře vyřešeny i když Biondi je strašná plachta která mě převyšuje asi o 10 cm :lol: Jediné v čem jsem viděl rozdíl byla čirost použitého materiálu a tady jednoznačně vede Puig. Nicméně přes obě bylo vidět dobře. Rozdíl byl spíš při pohledu z boku do materiálu štítu. Myslím, že důležitější než značka bude správný výběr typu a velikosti. Vyloženě velké plexi jako mám teď na PS 125 je za většiny situací bezvadné. Můžeš jezdit v otevřené helmě bez brýlí a i v chladném počasí na tebe prakticky vůbec nefouká a je to jak v autě. V létě na Tebe nemohou mouchy a je určitě příjemnější opláchnout plexi než odstraňovat mouchy a jiné rozpláclé potvory z textilu.Pokud přší tak se celkem nic neděje. Jsi perfektně schovanej a pokud nezastavíš tak prostě nezmokneš.Pokud je déšť dostatečný tak voda po štítu stéká a je stále vidět dobře. Problém nastane když jen mrholí nebo chytneš mlhu.v tom momentě se na plexi udělá vrstva "orosení" přes které není vidět téměř nic . Na poslední "tkaničce" mi všichni ujeli protože jsem jel až domu tak 30km/h s nataženým krkem a hlavou vystrčenou do strany. Přes plexi jsem neviděl skoro nic. Z různých testovaných skůtrů a motorek mám vyzkoušeno, že ideální velikost je tak někde kolem brady. Přes štít bys měl vidět tak abys nekoukal na cestu "půlkou očí" přes plexi a druhou volně. To je nepříjemné. Na druhou stranu je pak nízký štít málo účinný. Takže kompromis a pak pečlivě zvolit sklon štítu tak, aby pokud možno směroval proud vzduchu nad Tebe. Je to trochu o laborování a zkoušení.
Nicméně skútr bez pořádného plexi je jen poloviční skútr :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tady je dobře vidět modrý nádech materialu který používá Biondi:

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
cesta je cíl
Uživatelský avatar
Bahnak

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 598
Registrován: 02 říj 2006, 21:36

Re: vykon moto a cestovni plexi

Příspěvekod wictor » 20 lis 2010, 11:28

Jezdil jsem s plexi od Givi i Biondi a vždy spokojenost. Puig jsem montoval nedávno na DN a osobně ho nedoporučuju. Designově povedený, ale nesedělo přesně, "rezonovalo" a vzduch mi šel přímo do helmy, takže šlo pryč. Je ale možné, že jsem jen narazil na špatnej kus nebo tak něco.

Jinak můžu jen potvrdit to co píše Bahňák: V mlze a v mrholení to stojí za starou bačkoru, ale jinak je k nezaplacení :wink: :P
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: vykon moto a cestovni plexi

Příspěvekod Rady » 20 lis 2010, 11:28

Co jsem videl, tak kvalitou se mi nejvic zamlouvalo plexi od Ermaxu
BMW K1200LT ------->> vice zde 4,6l/100 km
Uživatelský avatar
Rady

2500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2664
Registrován: 21 lis 2006, 13:41
Bydliště: Bánov u Uherského Brodu mob.: 00420 608 882 336
Skútr / moto: jawy,CZ, B400/K4, B650/K4,BMW LT K1200, chrompaket

Re: vykon moto a cestovni plexi

Příspěvekod jel.en » 20 lis 2010, 11:40

plexi dobrá věc.Pomáhá lepšímu obtékání vzduchu, ale co si budeme povídat.Pokud budu sedět za "sklem" ztrácí se mi požitek z jízdy :evil:
Jsem despota a ignorant...
Jo a taky mi lidi dost často říkají že jsem.... Ehm... Něco co je dolejc pod pupíkem :-D :-p
jel.en

1500+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 1928
Registrován: 02 úno 2007, 18:01

Re: vykon moto a cestovni plexi

Příspěvekod Bahnak » 20 lis 2010, 11:45

Tohle plexi od Puig výrazně zlepšilo aerodynamiku skůtru. Vyzkoušeno na dvou skůtrech se stejným pocitem od obou majitelů.
Obrázek
cesta je cíl
Uživatelský avatar
Bahnak

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 598
Registrován: 02 říj 2006, 21:36

Re: vykon moto a cestovni plexi

Příspěvekod wictor » 20 lis 2010, 12:00

Jak jsem psal .... je možné, že jsem narazil na špatný kus, ale za mě Puig ne. Nejvíc mě asi rozladilo to, že to plexi tam prostě správně nepasovalo a oplastování pak od plexi odstávalo. Jedna špatná zkušenost mi stačila a i když věřim, že může dělat plexi dobré a kvalitní, tak napříště to zkoušet už nehodlám. :wink:

Pro mě tedy buď originál, Biondi nebo GIVI :wink: :P
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: vykon moto a cestovni plexi

Příspěvekod wictor » 20 lis 2010, 14:06

Já třeba v noci nijak moc nejezdim .... samozřejmě jsou vyjímky jako SF Krajskými městy apod., ale častěji potkám ten déšť (teď to řešit nemusím, protože přes plexi nekoukám). :wink: :P
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: vykon moto a cestovni plexi

Příspěvekod mijuna » 21 lis 2010, 15:01

pánové mužu potvrdit že v noci...popřípadě za deště v noci vůbec není vidět přes plexi...teda aspoň já mám problém...když jede štrudl aut naproti tak je to ještě horší:-))ale jinak k nezaplacení..vnoci moc nejezdím a za deště se snažím vůbec nevyjet...
Uživatelský avatar
mijuna

500+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 603
Registrován: 09 lis 2009, 11:49
Bydliště: Rohoznice u Pardubic či Hradce Králové-Kolín(Radim)
Skútr / moto: Bandit PYČO..1200S rv 2004
Tuning / úpravy: uvidíme:-)

Re: vykon moto a cestovni plexi

Příspěvekod mirsil » 21 lis 2010, 15:11

Já jsem na tom stejně jako 8steve - v dešti, v noci takže pokud bych něměl možnost se, když je krizová situace ( déšť - noc a proti auta, také jezdím přes kopce kde se střídají teploty a plexi se v těch mistech začne mlžit ), dívat přes horní hranu plexi, tak by bylo nepoužitelné, takže jsem rád že mám takovou tu akorátní velikost, že když chci jedu v otevřené klapačce a necítím žádné turbulence, když je potřeba při průtrži přikrčím se za plexi a nebo také srovnám hrb na zádech a vidím nad něj :D
Profil motorkari.cz / Montážní návody / Rajče / Youtube / 739 226 818 WhatsApp Mirek
Uživatelský avatar
mirsil

1500+
 
Reputace: 222
Příspěvky: 1828
Registrován: 24 úno 2008, 08:07
Bydliště: Zahnašovice ZL
Skútr / moto: SB 650 K9 exe. Do 11/2011 Malaguti Madison 150
Tuning / úpravy: V profilu motorkari.cz

Re: vykon moto a cestovni plexi

Příspěvekod stumbauer » 21 lis 2010, 17:52

pánové máte nějaký tip na firmu, kde mají velký výběr plexi, abych si ho mohl okouknout a takzvaně osahat? Jsem zvědavý kdo bude mít skladem na mojí Beverly.... :-)
BMW R 1200 RT
Uživatelský avatar
stumbauer

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 454
Registrován: 24 kvě 2010, 19:38
Bydliště: Klatovy
Skútr / moto: BMW R1200RT, Piaggio Beverly 500 (prodán)
Tuning / úpravy: Zatím nic, připravuji Sound :-)

Re: vykon moto a cestovni plexi

Příspěvekod mirsil » 21 lis 2010, 18:15

Já jsem kupoval u Kazlepky tuto Isottu http://obchod.motoservis.com/detail.php?pid=527&kid=508, a na tvůj stroj je tam také něco http://obchod.motoservis.com/detail.php?pid=1889&kid=508 ale máš to na vyzkoušení trochu z ruky a skladem je určitě nemá .
Profil motorkari.cz / Montážní návody / Rajče / Youtube / 739 226 818 WhatsApp Mirek
Uživatelský avatar
mirsil

1500+
 
Reputace: 222
Příspěvky: 1828
Registrován: 24 úno 2008, 08:07
Bydliště: Zahnašovice ZL
Skútr / moto: SB 650 K9 exe. Do 11/2011 Malaguti Madison 150
Tuning / úpravy: V profilu motorkari.cz

Re: vykon moto a cestovni plexi

Příspěvekod Dom999 » 06 bře 2011, 19:53

neřesily jste nekdo nějaký universální plexi? mám maxon matador 125 4t a chtěl bych na něj vymyslet nějaký malý lýzátko ale nemůžu nic najít.
bahnak nemáš odkaz na to plexi co jsi semdával tu fotku? to by tam moho jít napasovat.
Maxon Obrázek
Majesty Obrázek
Uživatelský avatar
Dom999

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1847
Registrován: 04 kvě 2009, 22:53
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: V-strom 650
Tuning / úpravy: Jen uzitecny veci (kufry,plexi...) a filtr kn.

Předchozí

Zpět na Diskuze o skútrech

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků