Havarijní pojištění skútru

Volná diskuze o skútrech, která tématicky nespadá do žádné z výše uvedených kategorií.

Re: Havarijní pojištění skútru

Příspěvekod Vratas » 05 kvě 2015, 16:41

Česká neřešila výkon, řešila objem, jako většina pojišťoven. Problém byl ten, že neměli a nemají prostě ten moto produkt, takže jsem v podstatě jakoby pojišťoval auto.

Jinak Kooperativa také řeší objem a věk, takže když jsem pojišťoval svou minulou motorku, tak to bylo psáno na tátu, protože jsem ve 24 letech dle tabulek spadal do skupiny mladistvých divokých delikventů. Od 25 let je to všechno jinak, v těch tabulkách :mrgreen:
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: Havarijní pojištění skútru

Příspěvekod Majklik » 05 kvě 2015, 16:42

Jj ono je nejvýhodnější když to pojišťuje babička z horní dolní :-)
Kymco Xciting 400i ABS (2015) - výfuk Mivv Stronger, válečky Dr.Pulley 15gr.
Uživatelský avatar
Majklik

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 135
Registrován: 01 říj 2014, 10:28
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Kymco Xciting 400i ABS (2015)

Re: Havarijní pojištění skútru

Příspěvekod Dogs » 05 kvě 2015, 19:14

Jj, věk 45 a bonusy z auta ve výši 168 měsíců udělají své a bydliště mimo Prahu udělá taky své i když ceduli Praha mám 2km :-)
Po dlouhé pauze >Aprilia SR 50 R SBK> Aprilia SR MAX 125 >Yamaha X-MAX 400....
Uživatelský avatar
Dogs

250+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 261
Registrován: 17 črc 2013, 19:10
Bydliště: Jižní okraj Prahy
Skútr / moto: Yamaha X-MAX 400, Aprilia SR Max 125
Tuning / úpravy: Akrapovič......Aprilka = Sportovní plexi, výfuk RP, zrcátka, led blinkry, proužky...

Re: Havarijní pojištění skútru

Příspěvekod medved.m » 06 kvě 2015, 00:51

Majklik: "...nabízí motorky jen osobně nebo telefonicky"
Ono to má logiku - pokud tomu ten druhý trochu rozumí a není jen tupý prodavač produktů, vždycky bude umět osobně poradit a udělat to líp než web, věř mi.
Telefonicky nevím, ale ještě to jde Českou poštou :mrgreen: Už jsem to s pár motorkáři i ze západu Čech tak provedl. Pro tebe by to asi ideální nebylo, kór jestli tam máš někoho poblíž, komu věříš, takže jen pár poznámek.
HonzaR: ...sezoní pojištění, některé pojišťovny berou povinné ručení přes zimu, jako tzv. parkovací. Tedy motka je pojištěná, ale prakticky, pokud vyjedete a způsobíte škodu, tak krytí je minimální.
No to je snad princip sezóny, ne? Myslíš že vybrat si libovolný počet měsíců v roce, kdy nechci platit, ale být plně pojištěn? Bral bych leden až prosinec :mrgreen: (U PR v "mimosezóně" je vysoká (např. 90%) spoluúčast, u HAV je pojištěno všechno (vandalismus, odcizení, živly...), jen NE havárie.)
Výhoda té Allianz je, že si nastavíš sezónu jak chceš a ne napevno od dubna do října, jak Ti někdo nadiktoval. Když je nečekaně v listopadu hezky, doslova během pár minut si přidáš měsíc a můžeš jezdit (a doplatíš pár desetikorun). Když je v prosinci hezky... tak přidáš další. (Naopak když si v létě zlomíš ruku :|, měsíc ubereš.) Já jsem tuto zimu nakonec jezdil durch.
Havarijní určitě stojí za to udělat, zvlášť jestli je to první dvoukolka vůbec nebo po mnoha letech. Aspoň první rok, než se člověk otrká, ale raději furt. (Může se vrátit dost rychle, jeden zdejší - trochu smolař - může potvrdit, že se mu ta zdánlivě strašná cena už za dva měsíce vrátila asi pětinásobně :idea:)
Cena samozřejmě závisí na věku (hodně - Vratas má pravdu, pro kluka 25 let bez bonusu a litrovou motorku bylo základní pojistné před všemi slevami asi 45% její ceny :mrgreen:), místě bydliště, ceně motorky, spoluúčasti a hlavně bezeškodním průběhu. Ale psát pojištění do třiceti na tatu nebo babičku z dědiny není vždycky chytré - za ta léta už člověk může mít vyježděný 50% bonus. Spíš to holt skousnout a hlavně jezdit opatrně.
Ještě jsem na něco zapomněl? Asistence. Pokud někdo jezdí za hranice, může se mu vyplatit rozšířená. (Mám borce, co rezolutně nechce havarijku, jen povinné ručení asi za +-1000, ale k tomu striktně trvá na, za dalších 967, neomezené asistenci. Přeprava nepojízdného PanEuropeana ze Španělska by prý přišla asi na 40 tisíc :roll: )
 Shemík spase  Obrázek
Uživatelský avatar
medved.m

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1030
Registrován: 19 bře 2013, 23:13
Bydliště: Brno
Skútr / moto: SHemík125i ABS 2013
Tuning / úpravy: snížené origo plexi, pár odrazek a LED obrysovky

Re: Havarijní pojištění skútru

Příspěvekod _Tom_ » 13 kvě 2015, 09:49

Vratas píše:Česká neřešila výkon, řešila objem, jako většina pojišťoven. Problém byl ten, že neměli a nemají prostě ten moto produkt, takže jsem v podstatě jakoby pojišťoval auto.

Jinak Kooperativa také řeší objem a věk, takže když jsem pojišťoval svou minulou motorku, tak to bylo psáno na tátu, protože jsem ve 24 letech dle tabulek spadal do skupiny mladistvých divokých delikventů. Od 25 let je to všechno jinak, v těch tabulkách :mrgreen:

pojišťoval jsem také do 21let věku a to bylo ještě dobré, stihl jsem skupinu mladistvích rozvážných takže menší cena, pak jsem na malé motorce a dvou skútrech najezdil asi 70 000km, a dostal jsem se do období pro kooperativu velmi nebezpečných delikventů což je od 28-33 let čímž platím 2x víc.
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: Havarijní pojištění skútru

Příspěvekod Vratas » 13 kvě 2015, 09:53

To ti jako změnili teďka jo, že by změnili pojistné podmínky?
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: Havarijní pojištění skútru

Příspěvekod _Tom_ » 13 kvě 2015, 12:11

loni na jaře. divil jsem se, ale je to u několika pojišťovan, prostě ty věkové skupiny mají nějak rozdělené
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: Havarijní pojištění skútru

Příspěvekod Katoga » 14 kvě 2015, 21:43

Na svoje vůbec první jednostopý vozidlo jsem si udělal sezonní havarijní u Kooperativy, který tu už bylo zmíněný (sezonní havárie, celoroční vandal, krádež, zvěř atp).
Spoluúčast nejnižsí, co šla: 0 % (2000 Kč), na kráděž pak 5 % (5000 Kč). Je tam i 40000 Kč na kufr (míň nešlo a parkuju v něm helmu a vozim laptop).
Věk už asi nebyl problém (kristovky za mnou), cenu jsem srazil zabezpečenim (zámek na kotouč s alarmem, masivní řetěz), i tak mne to stálo pět a půl, žádný bonusy z auta využít nešly (a na havárii jsem asi ani žádný neměl, na 20 let starou káru bylo havarijní hloupost), takže si je musim odkroutit pěkně od nuly...
Uživatelský avatar
Katoga

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 36
Registrován: 25 dub 2014, 21:55
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda SH125i ABS

Re: Havarijní pojištění skútru

Příspěvekod HonzaR » 15 kvě 2015, 08:24

medved.m píše:HonzaR: ...sezoní pojištění, některé pojišťovny berou povinné ručení přes zimu, jako tzv. parkovací. Tedy motka je pojištěná, ale prakticky, pokud vyjedete a způsobíte škodu, tak krytí je minimální.
No to je snad princip sezóny, ne? Myslíš že vybrat si libovolný počet měsíců v roce, kdy nechci platit, ale být plně pojištěn? Bral bych leden až prosinec

Je v tom ještě rozdíl. To "parkovací" zimní povinné ručení ti prakticky znemožňuje jízdu v daných měsících. U předchozího SHáčka jsem to měl tak, že povinné ručení paltilo celoročně na 100% a pouze havarijní bylo na sezonu podle výběru rozsahu a přes zimu se vztahovala pouze krádež. Allianz teď umí jen to parkovací. Já to nakonec nechal obojí celoroční, protože v jarních a podzimních měsících a přes zimu je pravděpodobnost nehody vyšší, než v létě (šotolina, listí na silnici, vlhkost,...) Taky by mě pak štvalo, třeba o Vánocích, když se udělá krásně, že nemůžu vyjet. A asi dvoutýdením řešením, dotazováním a smlouváním jsem cenu pojistky stlačil docela výrazně dolů :D
z ho*na bič neupleteš...
Uživatelský avatar
HonzaR

1500+
 
Reputace: 218
Příspěvky: 1860
Registrován: 15 srp 2011, 11:07
Bydliště: Praha 16
Skútr / moto: Suzuki V-Strom 800 /SE

Re: Havarijní pojištění skútru

Příspěvekod Majklik » 15 kvě 2015, 08:27

Ano Allianz má v zimních měsících na povinnko 90% spoluúčast. Takže jsem udělal celoroční za 6200,-
Kymco Xciting 400i ABS (2015) - výfuk Mivv Stronger, válečky Dr.Pulley 15gr.
Uživatelský avatar
Majklik

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 135
Registrován: 01 říj 2014, 10:28
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Kymco Xciting 400i ABS (2015)

Re: Havarijní pojištění skútru

Příspěvekod medved.m » 15 kvě 2015, 11:42

HonzaR píše:
medved.m píše:No to je snad princip sezóny, ne? Myslíš že vybrat si libovolný počet měsíců v roce, kdy nechci platit, ale být plně pojištěn? Bral bych leden až prosinec
Je v tom ještě rozdíl. To "parkovací" zimní povinné ručení ti prakticky znemožňuje jízdu v daných měsících. Allianz teď umí jen to parkovací. Já to nakonec nechal obojí celoroční, protože v jarních a podzimních měsících a přes zimu je pravděpodobnost nehody vyšší, než v létě (šotolina, listí na silnici, vlhkost,...) Taky by mě pak štvalo, třeba o Vánocích, když se udělá krásně, že nemůžu vyjet. A asi dvoutýdením řešením, dotazováním a smlouváním jsem cenu pojistky stlačil docela výrazně dolů :D

Dovolil bych si to jaksi shrnout. Protože jsem v tomto případě "insider", snad o tom cosi málo vím :wink:
Nuže, alespoň u ústavu výše zmíněného je "mimosezónou" kalendářní měsíc, ve kterém je na PR uplatněna 90% spoluúčast, u HAV je pojištěno vše kromě havárie samotné (tedy živly, odcizení, vandalismus, resp. skla). Těchto měsíců smí být minimálně 3 a maximálně 9, za každý je u PR 7% a u HAV 4%. (S výhodou ji vedle motorkářů využívají majitelé kabrioletů nebo též aut dlouhodobě odstavených např. pro poruchu, kteří nemají garáž a musejí je nechat na ulici.) U PR+HAV na jedné smlouvě musí být sezóna stejná, což lze obejít dvěma smlouvami.
Věta, že "Ti to znemožňuje jízdu v daných měsících", není správná, protože jízdu Ti může znemožnit pouze nesjízdnost vozovky nebo vlastní lenost :mrgreen:
Jo, a pochopitelně že pokud si mimosezónu sjednává motorkář vybavený mozkem, pak nikoli "přes zimu, kdy je pravděpodobnost nehody vyšší", ale spíše "přes zimu, pokud mašina stojí v garáži", že jo? :mrgreen:
(Já jsem letos sice měl prosinec až únor, ale stejně jsem nakonec z toho 2,5 měsíce jezdil. Opatrně.)
 Shemík spase  Obrázek
Uživatelský avatar
medved.m

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1030
Registrován: 19 bře 2013, 23:13
Bydliště: Brno
Skútr / moto: SHemík125i ABS 2013
Tuning / úpravy: snížené origo plexi, pár odrazek a LED obrysovky

Re: Havarijní pojištění skútru

Příspěvekod LubosHa » 27 lis 2015, 18:52

Zkusil bych to hodit do nějakýho srovnávače havarijního pojištění, třbea http://www.klikpojisteni.cz/havarijni-pojisteni/, tam podle mě vytáhneš to nejlepší. A kooperativu bych vůbec neřešil, ta je IMHO špatná dlouhodobě.
LubosHa

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 05 pro 2013, 23:58

Re: Havarijní pojištění skútru

Příspěvekod Gandalf » 04 úno 2017, 14:54

Nenašel jsem vlákno čistě o asistenčních službách, tak se zkusím zeptat zde:
Má někdo ze současných/bývalých majitelů strojů značky Honda zkušenost s jejich vlastním Programem asistence?
- skútry 300 a moto 700 Kč/rok
- ODKAZ
Bylo: Jawa Babetta 210 (88-00) Kymco Downtown 125 (13) Piaggio X10 350 (14-16) Honda CTX 700 (17-19)
Aktuálně: Obrázek
Uživatelský avatar
Gandalf

1000+
 
Reputace: 82
Příspěvky: 1467
Registrován: 14 čer 2011, 16:01
Bydliště: Brno-venkov
Skútr / moto: Honda Forza 300

Re: Havarijní pojištění skútru

Příspěvekod forester » 04 úno 2017, 18:31

Je tomu už dlhšie r 2011 ale kamarát nenaštartoval a na základe asistenčných služieb HONDA/pripoistenie,prišli,skúter naložili a odviezli do servisu HONDA.batériu nabili a za 2 dni si pre skúter kámoš prišiel a bolo otestované.Nič nedoplácal aj keď to bolo 23km od sídla firmy a 50km do servisu.Náhradný skúter nedostal :D

Za tie peniaze dobrá služba,hlavne keď sa to spája s dovolenkou.
Naposledy upravil forester dne 04 úno 2017, 21:26, celkově upraveno 1
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 652
Příspěvky: 5474
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Havarijní pojištění skútru

Příspěvekod Sectoid » 04 úno 2017, 20:45

Havariko mam u Kooperativy. Nevim jak se pak nasledne stavi k pripadnemu plneni, ale co se tyce ceny tak napriklad Allianz nedokazala ani s 72 bezeškodnými mesici nabidnout srovnatelnou cenu.
Uživatelský avatar
Sectoid

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 303
Registrován: 27 kvě 2010, 16:59
Bydliště: Praha 4
Skútr / moto: HONDA PCX(prod.) / Honda SW-T 400 (prod.) / NC750X

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze o skútrech

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron