Bezpečnost jízdy na skútru v zimním období

Volná diskuze o skútrech, která tématicky nespadá do žádné z výše uvedených kategorií.

Re: Bezpečnost jízdy na skútru v zimním období

Příspěvekod Tomik22 » 10 lis 2014, 19:35

Ahojte, koukám že diskuze se rozchází a tématu se chytá jen částečně ale určitě doporučuji pro ty z Vás kdo hodně jezdí i přes zimu koupit kvalitní zimní pneumatiky, je to základ pro bezpečnější jízdu i když rozflákat se dá i na zimních pneu.

Nově se nabízejí Mischelin pro skútry zimní ale ty jsme netestovali
Nejčastěji se pak používají Heidenau http://www.skutry-levne.cz/search.php?o ... rch=Hledat ale nejsou ve všech rozměrech

Pak jsou ještě Kendy levné ovšem spíše zamření rozměrem na čínské skútry a spíše pro celoroční použití, ale nejčastěji se používá Heidenau
Heidenau a PMT se používají i na závodních skútrech a je podstatně znát jen rozdíl mezi klasickými pneumatiky se vzorkem oproti pneumatice určené pro mokrou trať, totéž bude znát i pro zimní období :) Jinak by se nevyráběla kdyby neměla smysl :)
Uživatelský avatar
Tomik22

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 22
Registrován: 30 črc 2012, 21:22
Skútr / moto: Malaguti Spidermax 500RS
Tuning / úpravy: Každý den přináší něco nového ... :)

Re: Bezpečnost jízdy na skútru v zimním období

Příspěvekod janon » 10 lis 2014, 21:31

LipaSY píše:...Po Praze bych v šortkách nelítal, asi...

Ale lital jet v hadrech co pises v lete ve 36°C, tak vyteces jako pikao ... To se fakt neda... A muzou mit ty bundy sebelepsi hypersupermembranu, stejne to nepomaha... :mrgreen:
Naposledy upravil janon dne 11 lis 2014, 15:29, celkově upraveno 1
bylo Honda Lead 100 najeto 40 000 km (ja 12 000)
bylo Yamaha Majesty 400 najeto 206 000 km (ja 136 000)
bylo Honda Silver Wing 600 najeto 110 000 km (ja 92 000)
nyní Yamaha T Max 560 najeto 27 000 km (ja 14000)
Uživatelský avatar
janon

2500+
 
Reputace: 195
Příspěvky: 2745
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Praha

Re: Bezpečnost jízdy na skútru v zimním období

Příspěvekod tydeet » 10 lis 2014, 22:45

Souhlas s Janonem ... když je vedro, tak v kraťasech a jinak jedu oblečen tak, jak potřebuji ... do práce, na jednání nebo na nákup, ale žádné speciální motohadry. Jakmile se tady objeví nějaký nováček s dotazem, co si má pořídit na jízdu na skůtru, jen se divím, jaká dostane doporučení ohledně oblečení ... asi se opakuji, ale nepřehánějte to ... auto Vás může srazit i při chůzi na přechodu a taky preventivně nechodíte v helmě ...
Uživatelský avatar
tydeet

100+
 
Reputace: 58
Příspěvky: 141
Registrován: 23 srp 2012, 13:34
Bydliště: Praha
Skútr / moto: yamaha neos 50, honda pcx 125

Re: Bezpečnost jízdy na skútru v zimním období

Příspěvekod duky5 » 10 lis 2014, 23:10

Pridávam sa :)

Mať na sebe v lete plné oblečenie, v meste kde stojíš každých 300m na červenej, nie je ok.

Takto som jazdil v chorvátsku.

Na pláž a pre "rožky" do obchodu.
Obrázek

Na výlety...
Obrázek

Normálne cez tie chrániče hodím hokejový dres, nech toľko nepútam pozornosť. Ale nosím to iba keď idem jazdiť, na vybavovanie do mesta to nie je vhodné, neoblieka sa to zrovna pohodlne. :)
jazdim za Obrázek, dlhodoby priemer za cca 60 000 km
nejaké cestopisy tu: http://motoduky.blogspot.sk/
Drziak GPS, Termoscud Tucano Urbano, Vyhrievaná vložka pod bundu
Youtube
Uživatelský avatar
duky5

1000+
 
Reputace: 106
Příspěvky: 1185
Registrován: 27 kvě 2011, 17:33
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Gilera Nexus 500 mk2 2007 Dragon Red
Tuning / úpravy: Dr. Pulley valčeky, turistické givi plexi, kufor givi maxia 52l vo farbe

Re: Bezpečnost jízdy na skútru v zimním období

Příspěvekod LipaSY » 11 lis 2014, 11:11

janon píše:
LipaSY píše:...Po Praze bych v šortkách nelítal, asi...

Ale lital jet v hadrech co pises v lete ve 36°C, tak vyteces jako pikao ... To se fakt neda... A muzou mit ty bundy sebelepsi hypersupmerembranu, stejne to nepomaha... :mrgreen:

..šak jsem nepsal striktně, že ne..
Vím, že to není k tématu. Učil jsem se na polňačkách na Stadionn. v 16ti už to byla tátova Jawa 250. V 21 jsem si koupil Jawu 350. To už jsem čuchnul i k Japoncům, co kluci jezdili. Jenže kačky jsem neměl. V 25ceti jsem prodal Trabanta a půjčil si na Yamahu XJ900. To co se tehdá prodávalo, by si dnes nikomu nenacpal ani za hubičku. Jo, po revoluci to byl Klondajk :) Všechny ty motorky jsem odjezdil v riflách, kanadách a bundou od kámoše, který ji měl od kohosi a ten od tamtoho. Ale byla to kožba. Dneska by si ji tak někdo vzal leda na zábavu. Ochrana nulová.. Helmu jsem koupil v Mototechně. Stála 1700Kč ALFA integrálka. Tehdá to bylo, jako dnes dát 8tis. Jen kvalita nic moc, ale mám ji dodnes. A rukavice? he he.. Tak a já to přežil. De facto hadry v řádech desítek tisíc jsme se ženou koupily s nákupem Varadera XL1000. To jsem už naznal, že se začneme trocha chránit.. Do tý doby Amerika..

Lítalo se fest a nikdo na půl plynu nejezdil, protože by byl za blba a poseru. Takže pokud se mě týče a už je mi 40, jezdím jak chci. Když je vedro, jedu klidně bez helmy a v šortkách. V tom je ta SVOBODA. Komu netekly slzy větrem z rychlé jízdy a necejtil ten vrčák na holý tělo, dost se okradl. Zabalenej za každou cenu v několika vrstvách, ti tohle sebere. A je úplně jedno, jestli jedeš do háku, kšeftu nebo jen tak před obědem zaprdět v sobotu kolem baráku..

Jinak ty teploty co popisuješ znám dobře. Na Varaderu s rozeplou bundou, rozepnutý rukávy a už se hnalo z Brna na Mikulov po dálnici. Raději jsem riskoval vosu a min ochranu, než dostat infarkt z horka :)) (a těch situací je mnoho)

Lípa
http://thomsonmotorson.motorkari.cz
lipadroid(zavinac)gmail(tecka)com
Uživatelský avatar
LipaSY

250+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 250
Registrován: 04 srp 2014, 15:56
Bydliště: Svitavy-Lačnov
Skútr / moto: Honda Silver Wing FJS600 (mimo jiné)

Re: Bezpečnost jízdy na skútru v zimním období

Příspěvekod venda » 11 lis 2014, 12:18

Já jsem měl na skútru těžkou nehodu, srazil jsem se čelně dodávkou. Měl jsem na sobě obyčejné rifle a mikinu. Po pádu na silnici jsem neměl ty rifle
ani prodřené, ale přilba byla na boku zlomená a měl jsem odřenou koženou rukavici.Zlomené klíční kosti a naštíplému obratlu by nezabránilo ani kvalitní
oblečení. Do obchodu na nákup v létě klidně jedu i v kraťasích, samozřejmě že nejedu jako pr.se :lol: ale snažím se jet opatrně( co to je :D )
Závěr - ať si každý jezdí jak uzná za vhodné. Akorát mám dojem, že nejvíc tady radí ti co mají nejmíň naježděno :D
Uživatelský avatar
venda

500+
 
Reputace: 23
Příspěvky: 539
Registrován: 20 lis 2010, 20:18
Bydliště: Mladeč-Sobáčov (OL)
Skútr / moto: ,Honda Transalp 650

Re: Bezpečnost jízdy na skútru v zimním období

Příspěvekod LipaSY » 11 lis 2014, 12:21

Buď zdráv,
a nebyl si po riflema spálenej? Kluk to přede mnou složil. Rifle špinavý, ale pod nima spáleny nohy. Kůže, jak když na ni přilepíš žehličku.. Jinak s Tebou souhlasím..

Necituj poslední příspěvek viz. pravidla o citaci. Kyblos.
Naposledy upravil KYBLOS dne 24 zář 2015, 08:58, celkově upraveno 1
Důvod: Citace posledního příspěvku
http://thomsonmotorson.motorkari.cz
lipadroid(zavinac)gmail(tecka)com
Uživatelský avatar
LipaSY

250+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 250
Registrován: 04 srp 2014, 15:56
Bydliště: Svitavy-Lačnov
Skútr / moto: Honda Silver Wing FJS600 (mimo jiné)

Re: Bezpečnost jízdy na skútru v zimním období

Příspěvekod MP » 11 lis 2014, 12:36

Ty jsi měl Vendo vůbec "z prdele kliku" , kdo to neviděl , tak by neuvěřil . Když jsem viděl jak ty kusy Majdy lítají vzduchem , tak by se ve mě krve nedořezal ... a než jsem zastavil a slezl z buráka tak ty zvedneš a odcházíš .
Aktuálně Honda XL 600 V Transalp + Suzuki DL 650 V-Strom
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Exskůtry - Majesty 250 DX , Suzuki Burgman 400 , Silver Wing 600
Uživatelský avatar
MP

1500+
 
Reputace: 84
Příspěvky: 1530
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Su z Třebíča, Vysočina - drsnej kraj, drsní lidi, tak to jsme my.
Skútr / moto: Honda XL 600V Transalp + Suzuki DL 650 V-Strom

Re: Bezpečnost jízdy na skútru v zimním období

Příspěvekod Putin » 11 lis 2014, 13:02

Jsem rád, že se diskuze rozjela a postujete tolik zkušeností a názorů. Já za něco přes týden každodenního ježdění do práce získal taky nějaké ty zkušenosti, i když samozřejmě je to pořád málo. Asi jsem to nezmiňoval, ale na skútru ani na ničem se dvěma koly kromě kola :-) jsem předtím v životě neseděl. Pravda je, jak tu někdo zmínil, že semafory jsou i na mojí trase opravdu snad každejch 300m. Takže většinu cesty nevyvinu rychlost ani těch 50km/h. Akorát v tunelu městskýho okruhu jedu tachometrových 80,- jinak takové kodrcání. Takže taky si nemyslim subjektivně, že bych to měl nějak extra hrotit s oblečenim. Ale je fakt, že nějakej armor na kolena apod. bych bral. Teprve včera jsem se odvážil, jako všichni ostatní skútristi okolo, v zácpách jet prostředkem mezi jízdními pruhy co nejdál to jde. Předtim jsem se bál, že se nevlezu, ale je to v pohodě a opravdu je to zásadní zrychlení cesty. Výkon skútru se mi nejdřív zdál brutus, teď už se mi zdá malej :-) Prostě klasika. Párkrát pršelo, tak jsem jel i na mokru, velice opatrně. Nikde ani náznak uklouznutí, ani na kolejích a kostkách.

Jediný co mi z novejch zážitků moc nesedne je, že musim čuchat naplno výfukový plyny. Vim, že je to normální a nedá se to nijak řešit, ale jak jsem byl zvyklej z auta, tak jsem si vůbec neuvědomoval jakej to je smrad, když neni člověk krytej plechem a sklama okolo. Paradoxně docela dost smradu vytvářim i já sám. Když stojim na světlech tak to vítr roznese tak nějak všude kolem mě, nejen za mě, jak jsem si bláhově myslel. No však to všichni znáte, proč to vůbec píšu.

Ve výbavě jsem nijak zatim nepokročil, jezdim v kožichu ala Leoš Mareš a je mi fajn. Rukavice, helma to je jasný. Je to ovšem asi tim, že je docela teplo. A prý ještě do konce listopadu bude. Spíš zatim řešim různý technický nedostatky ojetého skútru.
Putin

25+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 38
Registrován: 29 říj 2014, 10:49
Bydliště: Praha 6 - Břevnov
Skútr / moto: Gilera Runner VX 125

Re: Bezpečnost jízdy na skútru v zimním období

Příspěvekod duky5 » 11 lis 2014, 13:19

No ono všetko sa dá kúpiť.

Sú dostať nákrčníky, ktoré vieš dať aj cez nos - to je dobré na zimu. Ale sú dostať aj také, kde je filter s aktívnym uhlím, takže dýchaš čistejší vzduch...
Nosia to kuriéri na bicykloch a skútroch...
jazdim za Obrázek, dlhodoby priemer za cca 60 000 km
nejaké cestopisy tu: http://motoduky.blogspot.sk/
Drziak GPS, Termoscud Tucano Urbano, Vyhrievaná vložka pod bundu
Youtube
Uživatelský avatar
duky5

1000+
 
Reputace: 106
Příspěvky: 1185
Registrován: 27 kvě 2011, 17:33
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Gilera Nexus 500 mk2 2007 Dragon Red
Tuning / úpravy: Dr. Pulley valčeky, turistické givi plexi, kufor givi maxia 52l vo farbe

Re: Bezpečnost jízdy na skútru v zimním období

Příspěvekod HonzaR » 11 lis 2014, 13:27

Mám úplně stejný pocit, jako LipaSY - letošní listopad, jakoby řidiči aut přestali používat zrcátka a ztratili poslední zbytky empatií. Nejde o naschvály, ale jednoznačně o nepozornost. Nemít místo nich já oči na šťopkách...
z ho*na bič neupleteš...
Uživatelský avatar
HonzaR

1500+
 
Reputace: 218
Příspěvky: 1859
Registrován: 15 srp 2011, 11:07
Bydliště: Praha 16
Skútr / moto: Suzuki V-Strom 800 /SE

Re: Bezpečnost jízdy na skútru v zimním období

Příspěvekod LipaSY » 11 lis 2014, 13:47

HonzaR: je to každej rok stejný. Vždy se to uklidní, až nastane "poučení" účastníků s prvním sněhem. Pak lidi zpozorní a začnou jezdit více opatrně. Nejhorší je přežít tenhle přechod, kdy zmizí 95% motorkářů z cest. I když to mizení mi nejde do hlavy. Stále je fajn počasí a v sobotu či neděli potkám za tři hodiny jízdy sotva dvě motorky. Ale zase si člověk nepřipadá, jak na prvního máje a občasné mávnutí rukou i baví a těší se na něj :)
http://thomsonmotorson.motorkari.cz
lipadroid(zavinac)gmail(tecka)com
Uživatelský avatar
LipaSY

250+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 250
Registrován: 04 srp 2014, 15:56
Bydliště: Svitavy-Lačnov
Skútr / moto: Honda Silver Wing FJS600 (mimo jiné)

Re: Bezpečnost jízdy na skútru v zimním období

Příspěvekod Putin » 11 lis 2014, 13:59

duky5: dobrej tip.

Jo taky jsem si řikal kde jste všichni. Na fóru milion uživatelů a na silnicích nikdo :D Jen sem tam pár mesíků.
Putin

25+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 38
Registrován: 29 říj 2014, 10:49
Bydliště: Praha 6 - Břevnov
Skútr / moto: Gilera Runner VX 125

Předchozí

Zpět na Diskuze o skútrech

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků