Bezpečnost jízdy na skútru v zimním období

Volná diskuze o skútrech, která tématicky nespadá do žádné z výše uvedených kategorií.

Re: Bezpečnost jízdy na skútru v zimním období

Příspěvekod duky5 » 30 říj 2014, 23:38

Chlapci, pred revolúciou sa oblečenie na motorku prakticky behalo zohnať. Ako zimná vložka sa pod civilné oblečenie dávali noviny ako izolácia, najviac "bezpečné" boli topánky - vojenské kanady. Naši otcovia a dedovia to obdobie prežili.

Vytiahnite hlavy z prdele a pozrite sa ako sa jazdí v štátoch, kde nacúvajú viac km ako my tu najazdíme - grécko, taliansko, francúzsko, čína, vietnam...niekde si nedajú ani helmu, v nejakom štáte usa ani nie je povinná...full oblečenie nosia iba turisti vzdialení stovky km domova...

Držím sa 2 pravidiel.

Vždy si dám helmu, kožené rukavice a ladviňák - nezávisle od počasia.

Zbytok obliekam podľa účelu jazdy, štýl jazdy podlieha oblečeniu.

Idem do mesta niečo vybaviť? Kľudne kraťasy a tričko, idem maximálne opatrne, nejdem 150 po diaľnici!

Idem si zajazdiť na výlet? Dám si full oblečenie, rýchlo von z mesta a vychutnám si okresky.

Idem na okruh? Dám si koženú kombinézu.

Ale naozaj nemoralizujte, že si tú kombinézu mám obliecť aj keď idem kúpiť 10 rožkov do 5 km vzdialených potravín...

Btw keď padneš v meste pod nákladné auto, je úplne jedno čo máš na sebe, na placku budeš tak či tak.

A zastávam názor, že v lete keď je vonku 40 stupňov, tak je v meste bezpečnejšie jazdiť v tričku, ako v moto nohaviciach a moto bunde, najlepšie hrubé a čierne, ako vidím niektorých borcov - okamžité prehriatie organizmu a dehydratácia zníži reakčné časy pomaly viac ako alkohol a to je podľa mňa nebezpečnejšie ako pohodová opatrná jazda v tričku...
jazdim za Obrázek, dlhodoby priemer za cca 60 000 km
nejaké cestopisy tu: http://motoduky.blogspot.sk/
Drziak GPS, Termoscud Tucano Urbano, Vyhrievaná vložka pod bundu
Youtube
Uživatelský avatar
duky5

1000+
 
Reputace: 106
Příspěvky: 1185
Registrován: 27 kvě 2011, 17:33
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Gilera Nexus 500 mk2 2007 Dragon Red
Tuning / úpravy: Dr. Pulley valčeky, turistické givi plexi, kufor givi maxia 52l vo farbe

Re: Bezpečnost jízdy na skútru v zimním období

Příspěvekod sigot » 31 říj 2014, 07:12

Stanley Henkl píše:
tydeet píše:to putin: Za sebe Ti můžu napsat, že na skůtru jezdím skoro 15 let, najeto mám cca 35 tisíc km a motorkářský hadry nemám ... i dneska jsem v práci na skůtru v normálním oblečení a vzhledem k tomu, že přejíždím jen 5 kilometrů, nestačím ani prochladnout. Jezdím celoročně, vynechávám sníh a náledí, zimní pneu nemám. Takže dá se, akorát až jednou spadnu, tak to bude stát za to ... zatím jsem to vždy ustál. Jen mimochodem, viděli jste někdy třeba v Itálii skůtraře v motohadrech? Mám pocit, že by tam byl za exota ... Takže v létě kraťasy, v zimě nabalit jak na lyže a nepadat!!!!


Az sebou seknes, nebo Te někdo sestreli, tak to budeš brát jinak. Ver mi.......

hlavne ked ta niekto trafi. aspon u nas v Bratislave mozes byt najohladuplnejsi ako chces, ale vzdy sa najde niekto kto bez smeroviek a spetakov prechadza pod plynom pruhy v stovke v centre. a zareagovat v zime v naklone na takyto vypad z boku alebo prudke brzdenie pred tebou je dost nebezpecne. osobne to vnimam tak ze ked mam moto oblecenie tak ked si predstavim ze sa kotulam.. tak len pripazim a dokotulam sa.. ale v kratasoch uz tie odreniny by ma moc nebavili. som taky pohodlny jednoducho
Uživatelský avatar
sigot

25+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 38
Registrován: 22 kvě 2014, 23:20
Skútr / moto: Honda SW-T 400

Re: Bezpečnost jízdy na skútru v zimním období

Příspěvekod Benda.s » 31 říj 2014, 07:16

Tak se to tady trochu dostava do stadia OT odpovědí... jak souvisí s položenou otázkou letní jízda v kratasech pro rohlíky atd.
Kymco Xciting 400 | dříve:Yamaha X-max 250 2013; Honda PCX 125 v2; Kymco Super 8 50/4T
http://www.motorkari.cz/profil/benda.s
Uživatelský avatar
Benda.s

500+
 
Reputace: 11
Příspěvky: 589
Registrován: 08 kvě 2010, 14:35
Bydliště: "Turnov"
Skútr / moto: Xciting 400 - 2017
Tuning / úpravy: Mivv Urban Exhaust System

Re: Bezpečnost jízdy na skútru v zimním období

Příspěvekod Stanley Henkl » 31 říj 2014, 08:46

Souvisí tak, že je v jednom tématu :P :lol: .

Myslím si, že k tématu bylo řečeno vše podstatné. Teď si jen tazatel musí vyvodit závěr sám.

Jen mi to nedá a musím........
"Idem do mesta niečo vybaviť? Kľudne kraťasy a tričko, idem maximálne opatrne, nejdem 150 po diaľnici!"


Modelová situace :lol: :

Jedeš městem (v kraťasích a tričku). Odbočuješ doleva a ve stejný okamžik tě předjíždí plechovka (nebo nedobrzdí). BUM ! :!: A teď mi řekni jak ti pomohla opatrnost? :?: :roll: První to odnesou ruky a nohy. O zlomeninách a odřeninách ani nemluvě. V lepším případě to neodnese páteř............


Jednou v životě jsem jel k tričku a kraťasích (tuším, že na zmrzku 3km). A musím říct, že ten pocit byl doslova nesnesitelný. Cítil jsem se jak nahej.
Suzuki Burgman 650
Suzuki V-Strom 650
Tel.: 776498775
Uživatelský avatar
Stanley Henkl

250+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 262
Registrován: 25 zář 2012, 15:39
Bydliště: Olomouc.
Skútr / moto: Suzuki Burgman AN 650, Suzuki DL 650 V-STROM.

Re: Bezpečnost jízdy na skútru v zimním období

Příspěvekod Kill Frenzy » 31 říj 2014, 10:23

No vidim, ze debata sa opat vyvija predpokladanym smerom... :lol:

Zijeme v slobodnej spolocnosti, kazdy jednotlivec si je zodpovedny za seba a vlastne konanie, tak nech si kazdy jazdi v com uzna za vhodne... :roll:
Uživatelský avatar
Kill Frenzy

50+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 87
Registrován: 01 čer 2012, 12:47
Bydliště: Senec
Skútr / moto: Aprilia Atlantic 300

Re: Bezpečnost jízdy na skútru v zimním období

Příspěvekod Slayrix » 31 říj 2014, 10:26

K diskuzi o tom, jak bezpečně jezdit v zimě se již nebudu vyjadřovat, protože si myslím, že vše podstatné tu padlo jak napsal Stanley,

ale co se týče těch kraťasů a trika, tak na to je jen jedna odpověď --> je to na každém, jak se rozhodne. Oblečení totiž může ohrozit jen daného člověka, nikoli okolí, takže je jen na něm zda-li chce být chráněn či ne a poté již na osudu jestli při něm bude stát či ne. Nehledal bych v tom nic jiného a ani nikoho nepoučoval, to že jsou lepší motohadry ví asi každý, ale pokud se někdo i přesto rozhodne, že v tom nebude jezdit, tak prostě nebude a je to čistě jeho věc :)

Ale ano je pravda, že by se měl člověk chránit stále a nebrat ohled jestli pojede 3km nebo 100 ;)
Uživatelský avatar
Slayrix

50+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 89
Registrován: 15 srp 2014, 11:36
Bydliště: Morava, Zlínský kraj
Skútr / moto: Aprilia SR Max
Tuning / úpravy: Akrapovič, Malossi plexi, LED blinkry a ještě pár designových drobností :)

Re: Bezpečnost jízdy na skútru v zimním období

Příspěvekod Putin » 31 říj 2014, 16:17

Tak názory se tady koukám začaly už trochu rozcházet po celkem jednoznačnym začátku diskuze.

Dneska jsem vyzvednul skútr ze servisu a jel poprvé do práce. V civilu. Musim říct, že jsem se cejtil trochu nesvůj jen v tenkých oblekových kalhotách. Člověk je křehkej tvor to je fakt. Horní část těla jsem měl celkem nabalenou ,tak snad by to nějak ochránilo, motorukavice naštěstí mám. No nějak by to pořešit asi chtělo.

Jinak jsem se ptal servisáka na gumy. Jde o celkem známýho a respektovanýho pána přes motorky všeho druhu tady v Praze. Prý by do zimáků nešel a raději v mém případě koupil úplně nový gumy normální, nějaký kvalitní. Tak mám z toho hlavu zase v pejru.
Putin

25+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 38
Registrován: 29 říj 2014, 10:49
Bydliště: Praha 6 - Břevnov
Skútr / moto: Gilera Runner VX 125

Re: Bezpečnost jízdy na skútru v zimním období

Příspěvekod HonzaR » 31 říj 2014, 16:30

Tak ty K66 od Heidenau nejsou apriori zimní, spíš něco, jako mokrý gumy. Jestli to máš na jízdu po Praze, šel bych do nich, pokud jsou v tvém rozměru.
z ho*na bič neupleteš...
Uživatelský avatar
HonzaR

1500+
 
Reputace: 218
Příspěvky: 1859
Registrován: 15 srp 2011, 11:07
Bydliště: Praha 16
Skútr / moto: Suzuki V-Strom 800 /SE

Re: Bezpečnost jízdy na skútru v zimním období

Příspěvekod Kuře » 31 říj 2014, 16:46

Putin: Pokud chceš mermomocí provozovat skůtr,když je kosa...nic proti...nějaký ty hadry tě zahřejou,ale v případě sněhu nebo náledí bych se na to vysral...sůl tomu moc dobře nedělá...požitek z jízdy 0...a jak si někde rozklopíš mordu tak ti zatraceně rychle dojde,že jezdit MHD by bylo levnější...no je to na tobě.
Naposledy upravil Kuře dne 31 říj 2014, 16:52, celkově upraveno 1
....http://houbyzle.rajce.idnes.cz/2012-07- ... kner_2012/ http://houbyzle.rajce.idnes.cz/Slovinsko_Julky_2014/ Před lety...Jawa 555,Simson SR50,Jawa 350,Honda XL600R,Suzuki DR 750 Big
Uživatelský avatar
Kuře

250+
 
Reputace: 11
Příspěvky: 423
Registrován: 22 čer 2012, 20:19
Bydliště: ...někde mezi Úpou a Metují...
Skútr / moto: Honda PCX 125 v2

Re: Bezpečnost jízdy na skútru v zimním období

Příspěvekod Slayrix » 31 říj 2014, 16:50

Kuře --> myslím, že lépe to ani nejde řici :)
Uživatelský avatar
Slayrix

50+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 89
Registrován: 15 srp 2014, 11:36
Bydliště: Morava, Zlínský kraj
Skútr / moto: Aprilia SR Max
Tuning / úpravy: Akrapovič, Malossi plexi, LED blinkry a ještě pár designových drobností :)

Re: Bezpečnost jízdy na skútru v zimním období

Příspěvekod Putin » 31 říj 2014, 17:00

Radši jak píšete. Vyrazim jenom když bude dostatečně nad nulou a sucho. Sníh a sůl = MHD. Nebudu to hrotit. Heidenau K66 mám v hledáčku spolu s Metzeler Feelfree a Pirelli Diablo.
Putin

25+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 38
Registrován: 29 říj 2014, 10:49
Bydliště: Praha 6 - Břevnov
Skútr / moto: Gilera Runner VX 125

Re: Bezpečnost jízdy na skútru v zimním období

Příspěvekod josuk » 31 říj 2014, 18:36

Putin píše:Metzeler Feelfree..

..Wintec!
hlavně měkkčí gumy, měkčí směs! Ty hrubý zimní vzorky mají opravdu asi víc nevýhod než výhod. Protože na sněhu a náledí stejně klouže všechno (auto taky, jen se člověk při tom nemusí válet po silnici), ale zbývá v Praze v zimě spousta dnů, kdy na silnicích je sucho a jezdit se dá.
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1409
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a letní Xciting 400
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: Bezpečnost jízdy na skútru v zimním období

Příspěvekod tydeet » 31 říj 2014, 23:04

Stanley Henkl píše:Souvisí tak, že je v jednom tématu :P :lol: .

Myslím si, že k tématu bylo řečeno vše podstatné. Teď si jen tazatel musí vyvodit závěr sám.

Jen mi to nedá a musím........
"Idem do mesta niečo vybaviť? Kľudne kraťasy a tričko, idem maximálne opatrne, nejdem 150 po diaľnici!"


Modelová situace :lol: :

Jedeš městem (v kraťasích a tričku). Odbočuješ doleva a ve stejný okamžik tě předjíždí plechovka (nebo nedobrzdí). BUM ! :!: A teď mi řekni jak ti pomohla opatrnost? :?: :roll: První to odnesou ruky a nohy. O zlomeninách a odřeninách ani nemluvě. V lepším případě to neodnese páteř............


Jednou v životě jsem jel k tričku a kraťasích (tuším, že na zmrzku 3km). A musím říct, že ten pocit byl doslova nesnesitelný. Cítil jsem se jak nahej.


S logikou popsané modelové situace přecházíš v motohadrech i na zebře a auto řídíš s helmou ... Jestli jsi si někdy na dovolené v Itálii, Francii nebo Španělsku všimnul skůtrařů, tak tam jezdí nahý všichni (tj. kraťasy a tílko) ... proč by to mělo být u nás jinak? Že bychom měli bezohlednější plechovkáře?
Uživatelský avatar
tydeet

100+
 
Reputace: 58
Příspěvky: 141
Registrován: 23 srp 2012, 13:34
Bydliště: Praha
Skútr / moto: yamaha neos 50, honda pcx 125

Re: Bezpečnost jízdy na skútru v zimním období

Příspěvekod Benda.s » 31 říj 2014, 23:34

Mne osobne je u pr... jak jezdi v Italii a Francii ja jezdim v cechach a jezdim podle morakly v cechach a tomu se přizpůsobuji. Jako argument tam jezdí tak a tak mi zrovna nepřujde nikterak xxxxxxx a jak už tady padlo je každýho věc, jak chce naložit sám se sebou.

Zase na druhou stranu podívejme se na to jinak, nevidel jsem v Rakousku nebo Německu, že by někdo jezdil oblečenej tak, jak jezdí v Italii nebo Francii. Proč se neohaníš tímto faktem?

A vůbec proč nejezdit jako v Rusku... nebo Číně či Thajsku.....když extrém tak pořádnej.... že....
Kymco Xciting 400 | dříve:Yamaha X-max 250 2013; Honda PCX 125 v2; Kymco Super 8 50/4T
http://www.motorkari.cz/profil/benda.s
Uživatelský avatar
Benda.s

500+
 
Reputace: 11
Příspěvky: 589
Registrován: 08 kvě 2010, 14:35
Bydliště: "Turnov"
Skútr / moto: Xciting 400 - 2017
Tuning / úpravy: Mivv Urban Exhaust System

Re: Bezpečnost jízdy na skútru v zimním období

Příspěvekod LipaSY » 10 lis 2014, 18:26

Jízda v zimě je jiná v tom, že musíš předvídat nejen co udělá okolí, ale i co chystá příroda. Těžko něco vypíchnout, protože dávat majzla, musíš snad na vše co se kolem i pod tebou děje. Lidi s podzimu jsou k motkách "slepý". Mnohem lépe se jezdí v lednu, kdy mrzne na sucho. Mám rokama zjištěný, že mají plechovkáři pochopení větší než kdykoliv jindy. Sedí si v teple vozu, venku hnus a ty na motce. Běžně mě snad každý pustil. Nejhůře je teď. Mohl jsem se válet snad 4x. Nevidí, neslyší a přednost ani nemluvě. Na to bacha. Sníh a led je jasná věc.. bez komentáře..

Hadry a bezpečnost? To je téma, tolika kontroverzní, že ať se rozhodneš jak chceš, vždy tě někdo označí za "Lojzu". Hadry si ale kup! Nosit je nemusíš stále.. Na léto vozík kevlarový rifle a kož. či textilní bundu. Na delší cesty komplet textil s chrániči. To se hodí za deště, nepromoknu. Helma a rukavice vždy.
Kraťáky a tričko v absolutním parnu jezdím jen na cukačku do kšeftu nebo k segře na sad. Ale nejsem z Práglu, ale ze Svitav a to je taky dost rozdíl. (ne, že by tě někdo nemohl sundat i na polňačce, na to bacha, kdekoliv!) Po Praze bych v šortkách nelítal, asi.. Možná, že nakonec taky.. Jsem v tomhle střelec. Boty mám min Farmářky vždy. Ale dlužno podotknout, že v těch šortkách jedu o 50% pomaleji a to doslova. Je to spíš přesun v naprostým klidu a velkým odtahu od aut přede mnou. Taky ubírám v křižovatkách, nehledě na to, že jedu po hlavní. Takže jezdit můžeš v čem chceš, to je tvoje věc a kecat si do toho nenech, ale taky tomu uprav myšlení a pozornost... Ted v zimě, už vozím textilní bundu s termem a kalhoty tři vrstvy. Vysoký pevný boty a kolem krku se motám vším, co je po ruce. 20km s kouskem holé kůže na krku totiž bolí. A bolest to opravdu je. Slibuju si nákrčák, ale nějak se mi nedaří. Kukla je taky fajn.
Zimní období tě naučí mnohé, ale taky máš vysokou šanci o mnohé přijít. Proto zbrklost, blbá nálada, křeč, nepozornost a jistej um ze zkušeností pramenící doma nenechávej :)

Salut Lípa
http://thomsonmotorson.motorkari.cz
lipadroid(zavinac)gmail(tecka)com
Uživatelský avatar
LipaSY

250+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 250
Registrován: 04 srp 2014, 15:56
Bydliště: Svitavy-Lačnov
Skútr / moto: Honda Silver Wing FJS600 (mimo jiné)

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze o skútrech

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron