Bezpečnost jízdy na skútru v zimním období

Volná diskuze o skútrech, která tématicky nespadá do žádné z výše uvedených kategorií.

Re: Bezpečnost jízdy na skútru v zimním období

Příspěvekod Vratas » 30 říj 2014, 11:30

A mlžení helmy vyřeší pinlock. Nic jiného rovněž nemá smysl.
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: Bezpečnost jízdy na skútru v zimním období

Příspěvekod BrAtKo » 30 říj 2014, 12:01

Okrem deky pouzivam aj tieto neoprenove chnapky a jednoducho nosim LEN letne rukavice, teplucko, sucho a pohoda.
http://www.tucanourbano.com/int/motorcy ... overs.html
Provizorne riesenie zimy na nohy je, ze si na kotniku nohavice zopnite napr. suchym zipsom, ako keby ste na kole nohavicu zopli proti zamotaniu do retaze, potom nepodfukne pod nohavicu a pocitovo sa citis ovela komfortnejsie.
Honda NC750S DCT - aktualna moto (forum nc700.sk) / rocny najazd 18000km
Historia: Honda PCX 150 / Honda Vision 110 / Piaggio ZIP 50
Obrázek BrAtKov FOTO ALBUM / BrAtKove vyjazdy a vypravy / Bratislava a okolie na poslednú chvíľu
Uživatelský avatar
BrAtKo

1500+
 
Reputace: 43
Příspěvky: 1572
Registrován: 12 dub 2013, 18:28
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda NC750S DCT

Re: Bezpečnost jízdy na skútru v zimním období

Příspěvekod Stanley Henkl » 30 říj 2014, 12:43

Nezbyva než souhlasit[WINKING FACE]
Suzuki Burgman 650
Suzuki V-Strom 650
Tel.: 776498775
Uživatelský avatar
Stanley Henkl

250+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 262
Registrován: 25 zář 2012, 15:39
Bydliště: Olomouc.
Skútr / moto: Suzuki Burgman AN 650, Suzuki DL 650 V-STROM.

Re: Bezpečnost jízdy na skútru v zimním období

Příspěvekod Benda.s » 30 říj 2014, 14:43

HonzaR píše:
Putin píše:K těm přechodum, tramvajovejm kolejim nebo třeba i loužim - je lepší je přejíždět pod plynem nebo bez plynu? Asi blbost ale...


Cokoli klouzavého, platí prakticky stejné zásady, jako na při jízdě kole - najíždět pokud možno kolmo (koleje), pokud je nutný náklon, tak minimální. Raději předem zpomalit, hledat optimální stopu mezi pruhy přechodu a víky kanálů. Bestie klouzavý jsou i čáry dehtu, po správkách prasklin, anebo plošné správky silnic zasypané šotolinou. Nemluvě o vlhkém listí v zatáčkách v tuto dobu...


Je jedno, bud bez plynu a nebo s plynem a mít vymačknutou spojku :-D

Neměl by jsi ani brzdit a ani přidávat, obojí je případ kdy ti to může snadněji podklouznout, ale nejlepší je koupit pořádný gumy a vyzkoušet někde jak se to chová a prostě se vyjezdit.

na Motorkaři.cz je sice staré téma, ale věnovali se tam jak oblečení tak gumám.

PS přidávám se k názoru - motooblečení vždy.... leto, zima za komínem nebo na štrece, prostě pořád.....
Kymco Xciting 400 | dříve:Yamaha X-max 250 2013; Honda PCX 125 v2; Kymco Super 8 50/4T
http://www.motorkari.cz/profil/benda.s
Uživatelský avatar
Benda.s

500+
 
Reputace: 11
Příspěvky: 589
Registrován: 08 kvě 2010, 14:35
Bydliště: "Turnov"
Skútr / moto: Xciting 400 - 2017
Tuning / úpravy: Mivv Urban Exhaust System

Re: Bezpečnost jízdy na skútru v zimním období

Příspěvekod Putin » 30 říj 2014, 15:51

No to jste mi teda vzali iluze s tim oblečenim. Já si představoval bez legrace, že budu jezdit do práce třeba v létě v obleku a lakýrkách. Nojo naivita. Kéž by existovali nějaký chrániče na daný partie těla jenom nandavací. Něco jako když jde člověk na kolečkový brusle akorát masivnější. Před prací bych to sundal a hodil do kufru spolu s helmou. Ty motorkářský bundy a kaťata se mi moc nelíbí. O prachy zas tak nejde, čekal jsem dražší. No nic jdu zatim jako první věc objednávat zimáky.
Putin

25+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 38
Registrován: 29 říj 2014, 10:49
Bydliště: Praha 6 - Břevnov
Skútr / moto: Gilera Runner VX 125

Re: Bezpečnost jízdy na skútru v zimním období

Příspěvekod HonzaR » 30 říj 2014, 16:20

Existují letní prodyšné sítě s chrániči, třeba přes tričko, ale to asi není, co bys na zimu ocenil. Ono v obleku se na skútru v létě jezdit dá, a taky se jezdí. Ale zrovna Runner moc ochrany před povětrností neskýtá, to je doménou spíš klasických maxíků SW-T, Majesty, Burg. Pia-X, atd. Jak jsem psal, na tvé trase extra rychle nepojedeš, tak ani moc na tebe foukat nebude. Já bych to řešil dobrým oblečením a převlečením v práci. Dělám to taky tak a jezdím až do první soli.
z ho*na bič neupleteš...
Uživatelský avatar
HonzaR

1500+
 
Reputace: 218
Příspěvky: 1859
Registrován: 15 srp 2011, 11:07
Bydliště: Praha 16
Skútr / moto: Suzuki V-Strom 800 /SE

Re: Bezpečnost jízdy na skútru v zimním období

Příspěvekod tydeet » 30 říj 2014, 16:55

to putin: Za sebe Ti můžu napsat, že na skůtru jezdím skoro 15 let, najeto mám cca 35 tisíc km a motorkářský hadry nemám ... i dneska jsem v práci na skůtru v normálním oblečení a vzhledem k tomu, že přejíždím jen 5 kilometrů, nestačím ani prochladnout. Jezdím celoročně, vynechávám sníh a náledí, zimní pneu nemám. Takže dá se, akorát až jednou spadnu, tak to bude stát za to ... zatím jsem to vždy ustál. Jen mimochodem, viděli jste někdy třeba v Itálii skůtraře v motohadrech? Mám pocit, že by tam byl za exota ... Takže v létě kraťasy, v zimě nabalit jak na lyže a nepadat!!!!
Uživatelský avatar
tydeet

100+
 
Reputace: 58
Příspěvky: 141
Registrován: 23 srp 2012, 13:34
Bydliště: Praha
Skútr / moto: yamaha neos 50, honda pcx 125

Re: Bezpečnost jízdy na skútru v zimním období

Příspěvekod Dogs » 30 říj 2014, 18:51

Tak jezdit tak můžeš....potkávám různé typy jezdců :-)
Ale většinou tak jezdí do doby než se něco stane :-(
Tapatalk Windows Phone by HTC 8X
Po dlouhé pauze >Aprilia SR 50 R SBK> Aprilia SR MAX 125 >Yamaha X-MAX 400....
Uživatelský avatar
Dogs

250+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 261
Registrován: 17 črc 2013, 19:10
Bydliště: Jižní okraj Prahy
Skútr / moto: Yamaha X-MAX 400, Aprilia SR Max 125
Tuning / úpravy: Akrapovič......Aprilka = Sportovní plexi, výfuk RP, zrcátka, led blinkry, proužky...

Re: Bezpečnost jízdy na skútru v zimním období

Příspěvekod Benda.s » 30 říj 2014, 18:58

Ja jsem jezdil a kdyz to jde jezdim hodne na kole, naštěstí ani tam mne toho moc nepotkalo, ale kdyz jsem pak jel s klukama a doprovazel jsem je do nemocnice... raději se obleknu, jinak na Mustangovi jsem taky jezdil jen v helmě a kratasech, ale dnes s děckama na krku se raději obliknu....

Jinak na hrudník a kolena jsou urtitě možnosti jak to na sebe navlaknout, koukni se na chraniče na motokros, ty by se dali použít samostatně, ale v bundě to bude vypadat lepe. Určitě se dá koupit do města něco funkčního a přitom stylového....
Kymco Xciting 400 | dříve:Yamaha X-max 250 2013; Honda PCX 125 v2; Kymco Super 8 50/4T
http://www.motorkari.cz/profil/benda.s
Uživatelský avatar
Benda.s

500+
 
Reputace: 11
Příspěvky: 589
Registrován: 08 kvě 2010, 14:35
Bydliště: "Turnov"
Skútr / moto: Xciting 400 - 2017
Tuning / úpravy: Mivv Urban Exhaust System

Re: Bezpečnost jízdy na skútru v zimním období

Příspěvekod Dogs » 30 říj 2014, 19:15

Tydeet --> není přeci rozdíl spadnout ze skútru nebo z motorky, myslím že následky jsou stejné. A to nemluvím o tom že nemusíš spadnout, stačí aby tě někdo sestřelil......vlastni zkušenost před 14 dny :-(
Tapatalk Windows Phone by HTC 8X
Po dlouhé pauze >Aprilia SR 50 R SBK> Aprilia SR MAX 125 >Yamaha X-MAX 400....
Uživatelský avatar
Dogs

250+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 261
Registrován: 17 črc 2013, 19:10
Bydliště: Jižní okraj Prahy
Skútr / moto: Yamaha X-MAX 400, Aprilia SR Max 125
Tuning / úpravy: Akrapovič......Aprilka = Sportovní plexi, výfuk RP, zrcátka, led blinkry, proužky...

Re: Bezpečnost jízdy na skútru v zimním období

Příspěvekod Kuře » 30 říj 2014, 19:16

Jsem na tom podobně jako tydeet...jenom těch kilometrů mám cca 2x tolik....od sněhu do sněhu...v zimě se nabalím a v létě...kraťasy,tričko a pořádný boty Obrázek
....http://houbyzle.rajce.idnes.cz/2012-07- ... kner_2012/ http://houbyzle.rajce.idnes.cz/Slovinsko_Julky_2014/ Před lety...Jawa 555,Simson SR50,Jawa 350,Honda XL600R,Suzuki DR 750 Big
Uživatelský avatar
Kuře

250+
 
Reputace: 11
Příspěvky: 423
Registrován: 22 čer 2012, 20:19
Bydliště: ...někde mezi Úpou a Metují...
Skútr / moto: Honda PCX 125 v2

Re: Bezpečnost jízdy na skútru v zimním období

Příspěvekod Stanley Henkl » 30 říj 2014, 22:46

tydeet píše:to putin: Za sebe Ti můžu napsat, že na skůtru jezdím skoro 15 let, najeto mám cca 35 tisíc km a motorkářský hadry nemám ... i dneska jsem v práci na skůtru v normálním oblečení a vzhledem k tomu, že přejíždím jen 5 kilometrů, nestačím ani prochladnout. Jezdím celoročně, vynechávám sníh a náledí, zimní pneu nemám. Takže dá se, akorát až jednou spadnu, tak to bude stát za to ... zatím jsem to vždy ustál. Jen mimochodem, viděli jste někdy třeba v Itálii skůtraře v motohadrech? Mám pocit, že by tam byl za exota ... Takže v létě kraťasy, v zimě nabalit jak na lyže a nepadat!!!!


Az sebou seknes, nebo Te někdo sestreli, tak to budeš brát jinak. Ver mi.......
Suzuki Burgman 650
Suzuki V-Strom 650
Tel.: 776498775
Uživatelský avatar
Stanley Henkl

250+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 262
Registrován: 25 zář 2012, 15:39
Bydliště: Olomouc.
Skútr / moto: Suzuki Burgman AN 650, Suzuki DL 650 V-STROM.

Re: Bezpečnost jízdy na skútru v zimním období

Příspěvekod tydeet » 30 říj 2014, 23:17

Zdravím kuře, kterého taky asi zatím nepotkal žádný větší karambol ... Podle mně je skútr dopravní prostředek, který mně má rychle přepravit z jednoho místa (domov) na druhé (práce), a tím nahradit MHD (vzdálenost cca 5 km). Kdybych se měl na to půl hodiny oblékat do motohadrů, a pak je zase sundávat, tak skútr ztrácí význam a jedu autem ... takhle platím místo OpenCard benzín do skútra a vyjde mi to levněji ...
Uživatelský avatar
tydeet

100+
 
Reputace: 58
Příspěvky: 141
Registrován: 23 srp 2012, 13:34
Bydliště: Praha
Skútr / moto: yamaha neos 50, honda pcx 125

Re: Bezpečnost jízdy na skútru v zimním období

Příspěvekod Dogs » 30 říj 2014, 23:27

Tak ne každý jezdí 5 minut, jezdím 20 km, používám skútr protože v centru se nedá parkovat....a jestli se obléknu do moto džín a moto bundy nebo do normálních džín a bundy je snad stejně rychlé :D:D Takže tento argument je trochu nesmyslný :)

Tapatalk Windows Phone by HTC 8X
Po dlouhé pauze >Aprilia SR 50 R SBK> Aprilia SR MAX 125 >Yamaha X-MAX 400....
Uživatelský avatar
Dogs

250+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 261
Registrován: 17 črc 2013, 19:10
Bydliště: Jižní okraj Prahy
Skútr / moto: Yamaha X-MAX 400, Aprilia SR Max 125
Tuning / úpravy: Akrapovič......Aprilka = Sportovní plexi, výfuk RP, zrcátka, led blinkry, proužky...

Bezpečnost jízdy na skútru v zimním období

Příspěvekod BrAtKo » 30 říj 2014, 23:31

Tydeet to co píšeš o tom koľko trvá prezlecenie a koľko stoja handry su len tvoje dohady nepodložené realitou kedze si si žiadne nekupoval a neprezliekas sa. Ja ta ubezpečujem ze je to rovnaké ako ked sa prezliekas bežne a handry napr. od CZ firmy MBW alebo nákup z Louis ta nevyjde extra draho. Myslím ze ak si pozrieš pár videí ako dopadol skutrista pri bežnom mestskom provoze ked sa zveze na zem tak zmenší názor. Mas kopec fotiek a videí na tuto tému a to aj ked mas oblečenie ale vynechas povedzme len rukavice no je to dosť osklive. Toľko sa se zbanem chodí po vodu... Aspoň základná ochrana je cenovo dostupná a je to o zodpovednosti k sebe samému.
Honda NC750S DCT - aktualna moto (forum nc700.sk) / rocny najazd 18000km
Historia: Honda PCX 150 / Honda Vision 110 / Piaggio ZIP 50
Obrázek BrAtKov FOTO ALBUM / BrAtKove vyjazdy a vypravy / Bratislava a okolie na poslednú chvíľu
Uživatelský avatar
BrAtKo

1500+
 
Reputace: 43
Příspěvky: 1572
Registrován: 12 dub 2013, 18:28
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda NC750S DCT

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze o skútrech

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků