Yuki Matrix 50

Diskuze o čínských skútrech bez rozlišení kubatury.

Re: Yuki Matrix 50

Příspěvekod jarafari » 10 říj 2009, 13:03

souhlasim....bussines jak sviňa :evil: ... Pekáče to jsou,ty jejich výroby :roll: ...Prostě to vyráběj pro prachy a nééé, protože chtěj vyrábět skútry,zachovat tradici a potěšit zákaznika... Nejhorší na tom je ,že kdo si to na vlastní kůži nevyzkouší, tak tomu nechce věřit.....
Uživatelský avatar
jarafari

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 949
Registrován: 17 led 2009, 16:04
Bydliště: Praha 4

Re: Yuki Matrix 50

Příspěvekod _Tom_ » 10 říj 2009, 13:08

tenhle přístup platí i u značkových prodejců. koupíš u nás neplatíš poprvé za práci, jedeš jinam, zaplatíš i práci. v tomhle se servisy souhlasím. Jak by se ti pracovalo, když přijedeš k zákazníkovi, který má nakoupený materiál od jinud a po tobě chce jen práci, taky si to necháš pořádně zaplatit, protože kdo to zkusil a v něčem podobném, nebo spíš v čemkoliv podnikal ví, že zisk je převážně z materiálu, pokud tedy nenabízí jen služby. tudíž i servis a prodej skútrů má naprosto stejnou logiku. koupíš u nás, můžeme si dovolit jiné chování při třeba tom prvním servisu než když někam přijedu a chci jen službu

a je to podle mě v naprosto všech profesích, kde živnostních přijíždí k zákazníkovi nejen se službou ale i materiálem a to mi nikdo nevymluví
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: Yuki Matrix 50

Příspěvekod jarafari » 10 říj 2009, 13:25

No asi to tak je no,ale mě zase nikdo nevymluví to že to není správný .... a takovýhle obchodníky já dál nepodporuju... Jako proto to přece dělám,že si koupim náhradní díl a v servisu to nechám namontovat...abych ušetřil... Jako ,mě na tom nepřijde nic špatnýho a jestli se do tomu servismanový nelíbi a bere mně za blbího zakazníka tak ho klidně pšlu někam :evil: Dobrej podnikatel podle mně vezme každýho, naučtuje cenu jen za práci a to odpovídající tomu co na tom dělal... a já se k němu zase vrátím... Samozřejmně že né vždy to tak jde a musím se sklopenou hlavou souhlasit s nějakym vydřiduchem,ale příště už mě neuvidí....
Naposledy upravil jarafari dne 25 bře 2010, 22:41, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
jarafari

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 949
Registrován: 17 led 2009, 16:04
Bydliště: Praha 4

Re: Yuki Matrix 50

Příspěvekod pajapaja » 10 říj 2009, 15:04

tom t-tady by to mělo být trošku jinak.Dovozce by měl proplatit smluvnímu servisu garančku.
pajapaja

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 263
Registrován: 03 črc 2008, 19:56
Bydliště: oslavice
Skútr / moto: hyosung prima

Re: Yuki Matrix 50

Příspěvekod airtransit » 10 říj 2009, 20:06

Já tedy nevím ale každého zákazníka beru stejně .Nevidím rozdíl.Zaplatí přeci oba dva.Mě ani tak nevadily ty peníze jako ten přístup.Když mi přijde do obchodu člověk s věcí koupenou jinde a chce opravu nevidím důvod ho vyhodit.Naopak ,příště koupí už u mě když mu pomůžu.Já když mě někde naštvou tak tam taky už nejdu a koupím tam kde jsem spokojenej.Prostě někde vládne komunismus.Ať pak podnikatelé nebrečej.
Uživatelský avatar
airtransit

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 46
Registrován: 09 zář 2009, 09:48
Bydliště: Praha 7
Skútr / moto: Yuki Matrix 50 4T
Tuning / úpravy: bez úprav

Re: Yuki Matrix 50

Příspěvekod _Tom_ » 10 říj 2009, 23:04

určitě nikdo nemluví o vyhození zákazníka, přecejen je ulohou přesvědčit ho a pak přijde příště zase ke mě. jen jsem mluvil o zisku ze samotného materiálu, který není nezanedbatelný, ale zákazník ho většinou nevidí
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: Yuki Matrix 50

Příspěvekod airtransit » 25 bře 2010, 22:30

Tak sem bohužel musím přidat první závadu. Dneska po najetých 1700km mě nechal Matrix poprvé ve štychu. Naštěstí jen dva kilometry od domu tak jsem ho dotlačil. Motor naskočí, na volnoběh v pohodě, ale jak chci přidat plyn začne chcípat když uberu plyn přejde v poklidu na volnoběh. Připadá mě, že tam nejde dost paliva. Jak sem tady pročítal ostatní závady tady na foru, přiklonil bych se k tomu že bude nějaké svinstvo v karburátoru. Tak se pokusím v tom trochu poštrachat. Je fakt, že na pumpách prodávájí stále horší a horší srágory.
Uživatelský avatar
airtransit

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 46
Registrován: 09 zář 2009, 09:48
Bydliště: Praha 7
Skútr / moto: Yuki Matrix 50 4T
Tuning / úpravy: bez úprav

Re: Yuki Matrix 50

Příspěvekod Jikonek » 26 bře 2010, 07:09

Osobně chodím pravidelně na garančky,již jsem byl na 2 a vždy platil 650 kč,nyní najeto 3 479 km a za týden jdu na 3,měl bych tam být při 3 500 km ale co tam pojedu tak taky přetáhnu,při každé jsem měl něco navíc,sám mechanik mě řekl že tolerují 300 km takže to nijak neřeším a jsem zvědav kolik budu platit teď,jen mě štve že tam scoota musím odvézt v ůterý a jít si pro něj až ve středu,podle mechanika tam musí stát 12 hodin v klidu a cestovat vlakem jsem si fakt odvikl.
Uživatelský avatar
Jikonek

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 81
Registrován: 11 kvě 2009, 08:49
Bydliště: Svitávka
Skútr / moto: Yuki Whip 4T
Tuning / úpravy: Zatím jen pro radost výfuk Leo Vince

Re: Yuki Matrix 50

Příspěvekod airtransit » 28 bře 2010, 23:01

airtransit píše:Tak sem bohužel musím přidat první závadu. Dneska po najetých 1700km mě nechal Matrix poprvé ve štychu. Naštěstí jen dva kilometry od domu tak jsem ho dotlačil. Motor naskočí, na volnoběh v pohodě, ale jak chci přidat plyn začne chcípat když uberu plyn přejde v poklidu na volnoběh. Připadá mě, že tam nejde dost paliva. Jak sem tady pročítal ostatní závady tady na foru, přiklonil bych se k tomu že bude nějaké svinstvo v karburátoru. Tak se pokusím v tom trochu poštrachat. Je fakt, že na pumpách prodávájí stále horší a horší srágory.

Tak jsem se v tom trochu povrtal a závada odstraněna. Nebylo to palivem. Upadla ségrovka co drží jehlu v karburátoru. Vyndal jsem plastovou vanu pod sedačkou, 4 šrouby/ asi to není nutné ale je pak mnohem lepší přístup ke karburátoru, sundal víčko ,memránu s pružinou, vytáhl jehlu a segrovku nasadil.Tedy takhle to stačí.Já sundal celej karburátor a rovnou trochu očistil. Na jehle jsou 4 drážky na ségrovku.Nevěděl jsem na kterou dát tak jsem skusil na tu horní,tedy je jehla víc dole ale jede to dobře ve všech režimech.Dnes se mi podařilo zjistit, že z výroby bývá na středu. Nemáte s tím někdo zkušenost?
Uživatelský avatar
airtransit

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 46
Registrován: 09 zář 2009, 09:48
Bydliště: Praha 7
Skútr / moto: Yuki Matrix 50 4T
Tuning / úpravy: bez úprav

Re: Yuki Matrix 50

Příspěvekod hanitekk » 25 kvě 2010, 22:20

čest dneska sem si koupil tohohle skútra:Dporadí mi někdo jak odstranit všechny restrikce.nebo poslat odkaz někam.díkes
hanitekk

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 25 kvě 2010, 22:17
Skútr / moto: yuki matrix 50 4T
Tuning / úpravy: zatím žádné

Re: Yuki Matrix 50

Příspěvekod airtransit » 22 bře 2011, 18:19

Tak jsem Matrixe 50 4T vytáhl po zimě ven a natěšenej se chystal jak zase budu drandit a prdlajs. Nechce naskočit. Už jsem s tím měl problém před zimou , že občas zastávkoval při startování ale nakonec vždy naskočil. Baterka je OK, palivo tam jde, svíčka jiskru hodí myslím slušnou, točí to jako ďas a nic. Nemáte někdo podobnou zkušenost čím by to mohlo být?
Uživatelský avatar
airtransit

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 46
Registrován: 09 zář 2009, 09:48
Bydliště: Praha 7
Skútr / moto: Yuki Matrix 50 4T
Tuning / úpravy: bez úprav

Re: Yuki Matrix 50

Příspěvekod klif » 22 bře 2011, 20:55

Ten motorček by sa mal v priebehu zimy niekoľko krát pretočiť, ja som to po dvoch mesiacoch štartoval asi desať minút kým mrachtoš chytil, robí to zrejme spadnutý benzín v karburátore, predsa to je ešte len čína...aj keď lepšia :wink:
Yuki new speedy s kufríkom AT moto
Uživatelský avatar
klif

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 236
Registrován: 14 zář 2010, 11:05
Bydliště: Zvolen
Skútr / moto: Yuki New Speedy
Tuning / úpravy: Kontra Malosi biela, 5g valčeky,tvrdšie pružinky

Re: Yuki Matrix 50

Příspěvekod airtransit » 23 bře 2011, 01:42

Tak já to zkusím. Je fakt, že loni jsem ho přez zimu občas protočil, ale letos ne.Naposled v prosinci tak to zkusím obrnit se trpělivostí.
Uživatelský avatar
airtransit

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 46
Registrován: 09 zář 2009, 09:48
Bydliště: Praha 7
Skútr / moto: Yuki Matrix 50 4T
Tuning / úpravy: bez úprav

Re: Yuki Matrix 50

Příspěvekod p@t » 23 bře 2011, 07:52

K tomu nenastartování : mě pomůže o yuki new speedy při startu druhou rukou dlaní přicpat sání airboxu, ( a pak nechat běžet na volnoběh aspoň 5 minut ).
Jednou, to bylo ovšem v létě jsem musel vstříknout zase benzin až do karburátoru ( do plovákové komory - asi slepené hadičky ) a potom jsem jí "umotal"
až chytla.
K těm zárukám: kupoval jsem v Průhonicích / 2008/ . První garančka po 500km cena asi pod 1700,- Další garančky si dělám sám, nic na tom není, jo a restrikce tam žádné nebyli, jela hned ze začátku 60km/hod.
Bylo: B650 exe K8, najeto 48000km, Piaggio Carnaby 200
Uživatelský avatar
p@t

250+
 
Reputace: 18
Příspěvky: 262
Registrován: 14 kvě 2010, 14:11
Bydliště: Dolní Břežany PZ
Skútr / moto: XT1200Z Super Tenere

Re: Yuki Matrix 50

Příspěvekod airtransit » 10 kvě 2011, 19:03

Jelikož se snažím průběžně sem psát mou skušenost s Matrixem tak sem musím bohužel doplnit info . Najeto 4003km , rána a konečná pánové a dámy. A to jsem se o něj staral jako o nemluvně. Zkušenosti s drahým znovu oživením sem budu vkládat jestli mě nedojde trpělivost a nevyhlásím Číně a Průhonicím/Yuki prodejci/ válku :-))
Uživatelský avatar
airtransit

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 46
Registrován: 09 zář 2009, 09:48
Bydliště: Praha 7
Skútr / moto: Yuki Matrix 50 4T
Tuning / úpravy: bez úprav

PředchozíDalší

Zpět na Čínské skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků