Wangye Apache 125 - zkušenosti

Diskuze o čínských skútrech bez rozlišení kubatury.

Wangye Apache 125 - zkušenosti

Příspěvekod pukasinek » 12 zář 2013, 21:55

Ahoj, chci se zeptat jaké máte zkušenosti s těmito čínskými skútry. Díky předem

A ještě by mě zajimala možnost "zvýšení" výkonu, případně síly (tipy na jiné variátory, CDI apod...)
pukasinek

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 30
Registrován: 12 črc 2013, 15:41
Skútr / moto: Apache 125

Re: Wangye Apache 125 - zkušenosti

Příspěvekod PBM2 » 12 zář 2013, 22:37

Tuto značku neznám, slyším o ní poprvé. Koukal jsem na internet, ale české stránky snad ani nejsou k dispozici. Kdo to oficiálně dováží? Ptám se proto, že dneska už i čínské motorky často dováží jedna firma (i když pod jiným názvem se vyrábí i pro někoho druhého) a ta má alespoň základní ND a poskytuje, jak se tu píše, "papírově" záruku. Tady bych se možná trochu bál situace, že opravdu nebudou díly, plasty nebo servis. I když u většiny strojů z Číny je stejný typ motoru a tak se dají díly použít i u jiného typu, než pro který je prodejcem určen. Ale to se týká spíše motorické části. S ostatníma už to nemusí být třeba možné. Dobře si zjisti, jak dlouho je firma, co to dováží, na trhu, ne z důvodu "je to Čína", ale jestli ještě před měsícem nedělala do textilu. Přeji ti dobrou ruku při případném výběru, na stránkách výrobce, alespoň vzhledově, se najde pár zajímavě vypadajících kousků. Jinak projít položku "restikce" na stránkách Scootlandu, případně zde (kroužek ve variátoru, slepé koleno na výfuku, zpětný odvod spalin do airboxu, restrikce v karburátoru, ve výfuku, CDI... Variátor podle zkušeností zdejších uživatelů např. Malossi Multivar nebo Naraku, streetový výfuk, ze kterého lze odstranit restrikci (laděný je sice cool a bylo by tě slyšet až za kopcem, ale po delší jízdě budeš lehce nahluchlý, i když taky ne u všech :D ). Asi ti ale bude poraděno koupit jetou značku, což není zlá rada, jen ne každý na ni slyší. Je konec sezóny (za chvíli určitě), takže ceny by mohly jít dolů (doprodeje u prodejců nových i těch dovezených). Je to celkem slušný výdaj z peněz, tak si dej dost času na výběr. 8)
Čínská kráska bere "Kolik potřebuje" :-)

Fotogalerie / Profil na motorkáři.cz / Čínská kráska
Uživatelský avatar
PBM2

750+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 891
Registrován: 16 dub 2011, 11:53
Bydliště: Severní Morava, FM
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano, jsou.

Re: Wangye Apache 125 - zkušenosti

Příspěvekod pukasinek » 13 zář 2013, 15:34

No v podstatě už ho mám doma :) Samozřejmě ještě před koupí jsem se tu ptal na zkušenosti a odpověď žádná, tak sem do toho šel. Dneska jsem ho odvezl do Scootlandu - výměna oleje, nefungující tachometr a ukazatel km, prasklá žárovka. Jsou to možná věci který se daj zvládnout doma, ale já volím raději servis. No jinak, k postřehům třeba pro někoho dalšího, kupoval jsem to v kolínským motocentru (Eurocycles, silnice 1/12 směr Praha, U Slunce). Dovozce netuším, upřímně taky jsem nenašel jedinou českou stránku s podobnými modely, ovšem zajimavé je... existuje značka Pulse Speedfighter II a je to nachlup stejné jako můj Apache, ale přesto tento model oficiálně neexistuje :?

Ale i přes to že nikde není ani zmínka o tomhle konrétním modelu tak jsem zatím spokojen, samozřejmě mouchy to má a ty se vychytají... Zatím to jsou jen drobnosti a po motorové stránce nou problém, byl jsem nejdál cca 500 km (tam i zpět) v německém Zittau a zážitek supr.

Zkusím se domluvit a zeptat se až si pojedu pro skútra jak je to s díly a co to vůbec je zač (pokud budou vědět). Takže toliko zatím k hodnocení, dal bych tomu celkově 70%. Design je vcelku dobrý, podvozek samozřejmě na nerovnějších silnicích pokulhává no a motor táhne pěkně. Jinak aktuálně volali ze Scootlandu a chybí jim jen objednat žárovky a jinak je hotovo :) Čili v pondělí pro něj jedu.

K tomu zlepšení výkonu, bavil jsem se s jedním pánem co má Derbinu 50 Extrema a říkal že si s tím pohrál a že tady u těch obsahů ten výkon nějakej je ale abych se zaměřil především na variátor, karburátor a i ten výfuk... Čili uvidíme v budoucnu jak to bude :) Díky za reakci...
pukasinek

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 30
Registrován: 12 črc 2013, 15:41
Skútr / moto: Apache 125

Re: Wangye Apache 125 - zkušenosti

Příspěvekod kloudis » 13 zář 2013, 15:59

Tak přeju spoustu kilometru bez nehod :-)
Uživatelský avatar
kloudis

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 22
Registrován: 31 črc 2013, 18:47
Bydliště: Kolín
Skútr / moto: Suzuki Burgman 125 / Yamaha Fazer 600

Re: Wangye Apache 125 - zkušenosti

Příspěvekod pukasinek » 13 zář 2013, 16:07

Díky :D Teď sem najel kolem 2800 km... A jinak zajimavou informace ohledně dovozce jsem našel, měla by to být Cagiva :)
pukasinek

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 30
Registrován: 12 črc 2013, 15:41
Skútr / moto: Apache 125

Re: Wangye Apache 125 - zkušenosti

Příspěvekod TUNER » 17 zář 2013, 19:58

Ohledně výkonu - spokoj se s tím jak to jede. O moc lepší to nebude. Trochu pomůže větší válec,vačka,případně upravit hlavu a odvod spalin z výfuku pokud tam je. Pokud to začne být slabé,raději než do toho investovat,poohlédni se po jiném stroji.
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Wangye Apache 125 - zkušenosti

Příspěvekod pukasinek » 18 zář 2013, 10:33

No prozatím to účel plní a včera jsem si ho vyzvedl ze servisu konečně :twisted: Čili teď už vše funguje jak má a snad delší dobu fungovat bude. No ono s tím zvýšením to asi extra přehánět nebudu (přeci jen stabilních 85 km/h je slušný) a až se rozhodnu v budoucnu pro jinou motorku, tak buď nějakou cestovní no a nebo skútra s obsahem 250+ :)
pukasinek

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 30
Registrován: 12 črc 2013, 15:41
Skútr / moto: Apache 125

Re: Wangye Apache 125 - zkušenosti

Příspěvekod Lubomir » 09 říj 2013, 20:55

Tento skútr mám doma asi 14 dní, zatím bez nejmenšího problému. Koupeno přes Internet z MTT Brno, doporučuji.
Vstřícnost, dovoz a prodejní servis naprosto luxusní. Provoz po městě nádhera, je to živé i v "záběhu".
Jen pro upřesnění, je to Wangye WY 125 T-74, viz stránky výrobce.
Uživatelský avatar
Lubomir

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 24 zář 2013, 17:13
Skútr / moto: Apache 125

Re: Wangye Apache 125 - zkušenosti

Příspěvekod pukasinek » 20 říj 2013, 09:58

Lubomír: Tak ať slouží a hodně najetých km ! :)
pukasinek

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 30
Registrován: 12 črc 2013, 15:41
Skútr / moto: Apache 125

Re: Wangye Apache 125 - zkušenosti

Příspěvekod Lubomir » 20 říj 2013, 11:25

To Pukasinek:
Děkuji, spokojenost zatím pokračuje, postupně pronikám do tajů "střev", ale kupodivu vše dotažené,
na svém místě. Měl jsem před léty skútr Čezeta 175, Apač je samozřejmě živější a obratnější, jen moc není pro dva.
Také přeji mnoho kiláků bez problémů a uživatelskou spokojenost.
Uživatelský avatar
Lubomir

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 24 zář 2013, 17:13
Skútr / moto: Apache 125

Re: Wangye Apache 125 - zkušenosti

Příspěvekod pukasinek » 22 říj 2013, 07:57

Jojo taky jsem chtěl preventivně nedávno dotáhnout šrouby, ale vše OK. Pro dva opravdu moc není, ačkoli už jsme zkoušeli a celkem překvapil (samozřejmě problém mu dělají větší kopce pak). Uvidíme, projet sem ho byl předevčírem a paráda... Jediný co potřebuju sehnat a přemýšlím nad Ebay je sedlo (kvůli tomu protržení od toho držáku), ceny tam jsou +- vcelku přijatelný.
pukasinek

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 30
Registrován: 12 črc 2013, 15:41
Skútr / moto: Apache 125

Re: Wangye Apache 125 - zkušenosti

Příspěvekod firma.petr » 19 črc 2019, 20:11

Lubomir píše:Tento skútr mám doma asi 14 dní, zatím bez nejmenšího problému. Koupeno přes Internet z MTT Brno, doporučuji.
Vstřícnost, dovoz a prodejní servis naprosto luxusní. Provoz po městě nádhera, je to živé i v "záběhu".
Jen pro upřesnění, je to Wangye WY 125 T-74, viz stránky výrobce.


Mohu poprosit o Stránky výrobce. Děkuji
firma.petr

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 09 črc 2019, 09:01
Bydliště: Mnichovice okres Benešov

Re: Wangye Apache 125 - zkušenosti

Příspěvekod krizik1 » 19 črc 2019, 21:31

Tohle téma je mrtvola, kterou je zbytečné oživovat.
http://krizik1.rajce.idnes.cz/ http://www.parabellum.cz/ Aprilia Atlantic 500,PGO Comet 50 2T,Kingway Varadero 79 4T
Uživatelský avatar
krizik1

Moderátor
 
Reputace: 825
Příspěvky: 2300
Registrován: 22 srp 2010, 08:22
Bydliště: Květnice tel.:732402041
Skútr / moto: Aprilia Scarabeo 200


Zpět na Čínské skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník