Vyřazení olej,čerpadla Keeway Hurricane

Diskuze o čínských skútrech bez rozlišení kubatury.

Vyřazení olej,čerpadla Keeway Hurricane

Příspěvekod SAXIN » 04 čer 2016, 14:07

Ahoj,přidřel se mi píst na Keeway Hurricane,asi špatně mazal.
Naštěstí válec je ok,tak jen vyměnit píst,kroužky a těsnění.
Chci ale po této zkušenosti lít olej přímo do benzínu a vyřadit olejové čerpadlo.
Dělal to už někdo?Stačí jen lít olej do benzínu nebo se musí na olejovém čerpadle něco upravit?
Díky za každou radu.
P.S nevíte kde koupit za dobrou cenu pístní a těsnící sadu?
SAXIN

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 28 srp 2007, 23:03
Skútr / moto: Keeway Hurricane 50

Re: Vyřazení olej,čerpadla Keeway Hurricane

Příspěvekod Dědek64 » 04 čer 2016, 21:40

Dělal jsem na na skutru dvoutaktu Mors a nebyl problém.Je-li to dvoutakt tak se toho neboj.
Dědek64

250+
 
Reputace: 7
Příspěvky: 284
Registrován: 06 lis 2013, 17:41
Skútr / moto: Mors

Re: Vyřazení olej,čerpadla Keeway Hurricane

Příspěvekod SAXIN » 04 čer 2016, 22:19

Takže stačí jen lít olej do benzínu a nemusím něco odpojit na olejovém čerpadle?
SAXIN

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 28 srp 2007, 23:03
Skútr / moto: Keeway Hurricane 50

Re: Vyřazení olej,čerpadla Keeway Hurricane

Příspěvekod PBM2 » 04 čer 2016, 23:12

Vyřadit olejové čerpadlo není problém, jen musíš prostě myslet na to, že olej dáváš do nádrže a ne že se ti dávkuje automaticky. Jen tak mimochodem, já jsem po jeho odstavení upevnil vedle otvoru do nádrže štítek "Olej", ne proto, abych nezapomněl (i když i já jsem občas sklerot :wink: ), ale proto, kdybych skůtr někomu půjčil a on by z jakéhokoliv důvodu musel tankovat a já jsem mu zapomněl o této úpravě říct, tak aby nezadřel. Čerpadlo je nastaveno tak, že olej dává, jak si to žádá motor. Ale je tu riziko, že může (ale i nemusí) prasknout čemen, který ho pohání a zjistíš to, až když je už pozdě. Doporučuji olej z nádobky vylít a odpojit senzor, který ti na přístrojovce signalizuje nízkou hladinu oleje v nádržce. Je v ní plovák a od něj vede drát, který u mě byl kousek od nádobky napojen na konektor vedoucí k přístrojovce. Jinak by ti to stále svítilo (pokud bys nenechal v nádržce oleje dost, což by ale bylo zbytečné). Pak pod sedlo olej, nádobku s měrkou poměru olej-benzín a normálně jezdit. Jen ještě doporučuji, aby jsi před tímto krokem zkontroloval svíčku a očistil ji, aby jsi po ujetí nějakého toho kilometru mohl zkontrolovat její barvu, zda nedáváš oleje moc nebo málo. Podle výsledku pak doladit. Jinak poměr oleje/ benzínu je +/- 1:50. Pokud ale budeš "zajíždět", je nutné dávat 1:30 +/-, protože potřebuje zkraje dobře mazat, aby jsi nezadřel. 8)
Čínská kráska bere "Kolik potřebuje" :-)

Fotogalerie / Profil na motorkáři.cz / Čínská kráska
Uživatelský avatar
PBM2

750+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 891
Registrován: 16 dub 2011, 11:53
Bydliště: Severní Morava, FM
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano, jsou.


Zpět na Čínské skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 4 návštevníků

cron