Tauris Fiera 125

Diskuze o čínských skútrech bez rozlišení kubatury.

Re: Rieju Tauris Fiera 125

Příspěvekod Bahnak » 12 bře 2010, 15:26

Nemám zkušenosti s tímto skůtrem ale viděl jsem od této firmy Tango 125 a myslím, že bych si od Rieju nekoupil nic :(
cesta je cíl
Uživatelský avatar
Bahnak

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 598
Registrován: 02 říj 2006, 21:36

Re: Rieju Tauris Fiera 125

Příspěvekod respekt.fr » 12 bře 2010, 15:40

tak nic proti ale rieju je španelska značka ktera viraby kvalitni stoje ! ja vlastním rieju motokrosovu motorku a sem spokojen ! .ale jde oto že rieju neviraby ty scootry ty scooty sou činy a mají jen nazev rieju !!!! proste ty scooty sou činy ale motorky od rieju ne dokonce yamaha dodava motory do motorek rieju !

http://www.riejumoto.cz/at/cz/Rieju/default.htm
fuk stage6 proleprika chrom.spojka stage6 torque.variator motoforce racing.přední polomneřice stage6 racing filtr stage6.přední zadní destičky stage6 racing.dowhill řiditka str8.představec str8.
respekt.fr

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 528
Registrován: 25 říj 2009, 16:23
Bydliště: kousek od zlina
Skútr / moto: Malaguti f15 hiend pila .aprilia sr.HONDA CRF 250R
Tuning / úpravy: s6 proleprika.thermoteck.podložka pod klapky.příruba s6 R/T.varec motoforce racing.polomněřice s6.spojka s6 torque.zvon naraku.openfiltr s6.kontra malossi.podložka pod kontru malossi.DHW řiditka str8 +představec str8.tlumič motoforce R6.VíC v PODPISU..!!

Re: Rieju Tauris Fiera 125

Příspěvekod _Tom_ » 12 bře 2010, 17:21

asi bych se pídil po servisech v tvém okolí, jestli na stránkách, které jsou v předchozím příspěvku nejsou jen prodejci, ale zároveň poskytují i servis. A tam by mohli říct i víc o původu apod. každopádně ty ceny se hodně podobají yuki co jsem hledával před časem a vím, že těmi cenami byla k světoznámým začkám ještě kus cesta, takže cenami odpovídá spíše původu z číny, i když jeden telefonát do některého ze servisů mi toto může kdokoliv vyvrátit
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: Rieju Tauris Fiera 125

Příspěvekod CSholka » 12 bře 2010, 23:30

Rieju nevyrábí skútry. Je to jen blbě přiřazený název, když nějaký .......... nevěděl kam tu svou věc strčit. Jméno je tedy Tauris Fiera a s Rieju nemá nic společného. Co takhle trochu používat Google?

Bahnak> a kde že si ho viděl? A proč máš takovýto názor? Co takhle trochu podložit své mínění nějakými argumenty? ......... do větru umí každý ...... Zvlášť hodnotit značku, aniž by znal její sortiment, umí každý .........
Uživatelský avatar
CSholka

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 181
Registrován: 26 lis 2009, 17:34
Bydliště: Havířov
Skútr / moto: Honda Zoomer, Rieju Tango 125

Re: Rieju Tauris Fiera 125

Příspěvekod wictor » 12 bře 2010, 23:39

CSholka: diskuzi jde vést i klidněji a bez urážek ....
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: Rieju Tauris Fiera 125

Příspěvekod _Tom_ » 12 bře 2010, 23:41

tak pokud od nich bahnak viděl nějaký jiný model, pak bych to klidně nazval srovnání, myslím že na tom nebylo nic špatného. Je fakt že příliš zkušeností se zde zatím neobjevilo a značka také není vidět až tak často. to ale neznamená že je něčím špatná. CSholka: pak tedy co ty o ní víš. Máš bohatší zkušenosti?

A myslím, že se nechá odpovědět i klidněji ;-)
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: Rieju Tauris Fiera 125

Příspěvekod CSholka » 12 bře 2010, 23:44

Ten jeho příspěvek a urážka byla přímo mířená na mě. Vím to. Nejsem tady já ta neslušná.

_Tom_: vždyť píšu, že Rieju skútry nevyrábí! To, o čem mluví zakladatel vlákna, mi není známo, ale se značkou Rieju nemá nic společného. Jinak ano, já vím o Rieju dost. Značka s dlouhou historií a prověřenou kvalitou.
Uživatelský avatar
CSholka

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 181
Registrován: 26 lis 2009, 17:34
Bydliště: Havířov
Skútr / moto: Honda Zoomer, Rieju Tango 125

Re: Rieju Tauris Fiera 125

Příspěvekod wictor » 12 bře 2010, 23:49

Poslední dobou se tu množí vyřizování osobních antipatií a sporů přímo na stránkách fóra. Prosím toto si řešte (pokud už musíte) přes SZ.

Info, které se mi podařilo najít k tématu: http://www.icmn.cz/fotoclanek/Tauris-Fiera-125

Tauris je scoot z číny. Zřejmě došlo k omylu kvůli stránkám: http://www.enmoto.at/at/cz/Rieju/moto/m ... .php?ID=89 se přiznám, že po shlédnutí stránek jsem si i já ze začátku myslel, že se jedná o výrobej Rieju :oops: :wink:

Takže te350 doporučuju si přečíst sekci čínské skútry a spíš bych se podíval po jiných značkách, i když osobní zkušenost přímo s touto značkou nemám :wink: :P
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: Rieju Tauris Fiera 125

Příspěvekod jarafari » 13 bře 2010, 00:08

Mám pocit jako by mi mluvil wictor z duše.....poslední dobou sleduji totéž... :cry:
A ano..... CS holka:nic proti tobě... je vidět že jsi chytrá holka...ale neměla bys vše komentovat tak jak to máš ve zvyku (jsem vypozoroval :mrgreen: ) páč,ač to třeba nemyslíš zle, vede to k dalším a dalším komentářum.... většinou to brzo vede ke změně tématu... pak se to tu jenom nesmyslně hádá...ač né doslova...ale je to na prd
Ps: je dobré hned jak se ti něco k někomu nelibí používat SZ...pak si můžete diskutovat mezi sebou.... mě to totiž mrzí....co tu kolikráte čtu, pak mám také nutkání to komentovat...a to přece nechceme...aby se to tu těmahle plkama zahlcovalo... :roll: už aby bylo zase hezky...aby jsme všichni přišli na jiné myšlenky....
Uživatelský avatar
jarafari

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 949
Registrován: 17 led 2009, 16:04
Bydliště: Praha 4

Re: Rieju Tauris Fiera 125

Příspěvekod CSholka » 13 bře 2010, 00:13

jarafari: Ale já do sebe nenechám kopat veřejně, abych mu pak akorát napsala něco do soukromé zprávy. Pokud ten člověk chce házet špínu na něco, o čem nic neví, tak ať vytáhne nějaké argumenty. Copak ve svém věku neví, že názor musí být podložený, jinak je to sprostá urážka? Proč je na tomto fóru "trestné" s něčím nesouhlasit? :|
Uživatelský avatar
CSholka

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 181
Registrován: 26 lis 2009, 17:34
Bydliště: Havířov
Skútr / moto: Honda Zoomer, Rieju Tango 125

Re: Rieju Tauris Fiera 125

Příspěvekod Bahnak » 13 bře 2010, 00:16

CSholka: Tvé napadání mě poněkud překvapuje. Myslím, že jsem Ti nedal sebemenší příčinu nazývat mě blbem. Už jen proto že bys věkově mohla být moji vnučkou a hlavně proto, že naše zkušenosti s motocykly jsou poněkud rozdílné.
Sice chápu, že jsem se dotknul Tvého "miláčka" kterého máš nového a moc jsi na něm ještě nenajela ale Tvá reakce rozhodně není adekvátní. Pokud jsem měl k motocyklu Tango nějaké výhrady asi jsem k tomu nějaký důvod měl. Je to nepovedená kopie Trickeru od Yamahy, s naprosto nesladěným pérováním, špatným dílenským zpracováním (potah sedla, sváry, lak, atd. Je pravda, že jsem na Tangu jel jenom kousek kolem prodejny a na úplně novém se syrovým motorem ale mě se prostě ta motorka nelíbila. Rozhodně k tomu nějaké důvody mám.Kromě toho jsem si Tango pečlivě prohlížel i na loňské výstavě Motocykl protože jsem zvažoval jestli by nebyl vhodný pro moji dceru.Na výstavě byly tyhle motorky dvě. Jedna v nějaké "luxusní"vezi a jedna obyčejná. Měl jsem dost výhrad. Kromě toho když se podíváš po netu na testy Tanga a porovnání s Trickerem tak je to dost zoufalost. A pokud narazíš na ten český test kde jsou tyhle motorky porovnávány tak věz, že já jsem ho nepsal. Nepsal jsem ani že je to nekvalitní a mizerná značka. jen jsem si dovolil napsat, že bych si od nich nic nekoupil. Rozhodně k tomu mám své důvody a doufám, že mi dovolíš mít v mých letech vlastní názor.
A doufám, že mi po Tvé reakci dovolíš mít i nějaký názor na Tebe.

PS. http://www.motocykl-online.cz/testy/rie ... 50_tricker
cesta je cíl
Uživatelský avatar
Bahnak

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 598
Registrován: 02 říj 2006, 21:36

Re: Rieju Tauris Fiera 125

Příspěvekod CSholka » 13 bře 2010, 00:22

Bahnak> Jel jsi kousek kolem prodejny a hodláš hodnotit motorku? Já jela na Trickerovi na trati. Taky mám dost výhrad, ale v životě bych si nedovolila takový hnusně podlý kousek, jaký jsi předvedl ty ke vztahu ke mně. A nakonec sem strčíš test na 250ccm, přičemž ta má totálně jiný motor, i jinou výrobu, než 125, o které mluvíš. Navíc pokud nejsi ten ...., tak sis mohl přečíst, že test byl zkreslený, protože testující je majitelem právě Trickera.

Končím. Nebaví mě tu všelijaká cenzura.
Rady> nečekej ode mě pozdrav na výstavě. Jsi opravdu kamarád velkého formátu.
Uživatelský avatar
CSholka

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 181
Registrován: 26 lis 2009, 17:34
Bydliště: Havířov
Skútr / moto: Honda Zoomer, Rieju Tango 125

Re: Rieju Tauris Fiera 125

Příspěvekod _Tom_ » 13 bře 2010, 00:24

A myslím, že bude nejlepší pokračovat přes SZ :!: :idea:
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: Rieju Tauris Fiera 125

Příspěvekod Bahnak » 13 bře 2010, 00:30

CSholka: Vůbec nechápu o jakém podlém kousku a o jakém vztahu mluvíš. Když jsem psal o Tangu tak jsem si vůbec neuvědomil že ho tady na foru někdo má.Nemíním tady polemizovat na tím kdo z nás dvou je schopen lépe posoudit motocykl a Tvoji hysterickou reakci opravdu nechápu. já na rozdíl od Tebe dokážu vidět zápory i na vlastních motorkách a pokud si přečteš můj test Trickeru tak uvidíš že jsem na něm nenechal nit suchou. Tak se mladá slečno uklidni. Já proti tobě nic nemám a pokud Ti bude Tango sloužit k plné spokojenosti tak Ti to ze srdce přeji.
cesta je cíl
Uživatelský avatar
Bahnak

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 598
Registrován: 02 říj 2006, 21:36

Re: Rieju Tauris Fiera 125

Příspěvekod Ryan » 13 bře 2010, 00:33

to není o cenzuře, ale pokud jedna nebo druhá strana padne na úroveň svého oponenta a diskuze se z výměny názorů stane jen výměnou urážek obohacených o náhodné fakta ve stylu "aby se neřeklo", v konečeném důsledku tahle přestřelka zajímá jen tyto dvě zúčastněné strany, nikoli další osazenstvo. a to je to, oč tu běží...
Uživatelský avatar
Ryan

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 467
Registrován: 04 říj 2006, 00:43
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Aprilia SR50 Racing
Tuning / úpravy: TopPerformance 70ccm, LeoVince ZX, Malossi MultiVar, Malossi 19mm carb.

Další

Zpět na Čínské skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 5 návštevníků

cron